dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 100
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1988
  1. #961

    Domyślnie

    Witam,
    Jednak bym przemyślał ten zakup. Na początku mówi się, że rekreacyjnie i takie tam. Potem pali się nieco więcej i co wtedy. Kominki z marketów nie są przystosowane do palenia ciągłego. A co powiesz jak przyjdzie zimowa sobota i rozpalisz rano i tak sobie będziesz palił i palił a potem niedziela i może być kłopot. Ja brałem pod uwagę też taki aspekt palenia w kominku przy wyborze wkładu.
    Nie będę pisał jaki mam wkład by nie być posądzony o reklamę. Jeśli potrzebne info proszę na priv.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  2. #962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawgar Zobacz post
    Yorey mnie głowa rozbolała jak zrobiłem rekonesans w wyborze wkładu kominka. Tyle jest obecnie oferowanych wkładów a każdy lepszy od innego
    Bez ustalenia wstępnych założeń się nie da. Prześledziłem Allegro, salony kominkowe, hipermarkety i znowu na Allegro i tak w kółko.
    Najważniejsze są założenia:
    -Jeżeli chcesz palić okazjonalnie to w zasadzie nie ma znaczenia jaki wkład wybierzesz. Jedź do marketu i kup najtańszy wkład za 800zł lub taki jaki ci odpowiada estetyczne i po zawodach. Wszytko inne to bajery za które trzeba dopłacić. W każdym wkładzie będzie ci się palić. W każdym wkładzie da się napalić. Pamiętaj jedynie aby uchylić okno podczas palenia w tych najtańszych wkładach bo ciągną powietrze z pomieszczenia w kórym przebywasz i może obniżyć się zawartośc tlenu.

    -doprowadzenie powietrza z zewnątrz - jest to bajer, który eliminuje większość wkładów z hipermarketu. Chodzi o to, że nie musisz otwierać okna. Za ten bajer musisz podnieść budżet kominka o 1000zł. W Castoramie z całej oferty tylko 2 miały taką możliwość, w innych podobnie. Z całej puli zostanie ci kilka firm Kornak, Dovre, polski Arysto, Kwline itp.

    -szczelność 100% kominka- jest to bajer który w połączeniu z w/w cechą powoduje, że nie ma już żadnego wkładu do wyboru w Castoramie czy w Leroi Merlin. Chodzi o to że wkład jest w 100% szczelny tak aby cofające się spaliny nie spowodowały zadymienia pokoju a zimą przyjemny powiew mroźnego powierza wygaszonego kominka. Sprawdzasz to tak że pomiędzy szybą a ramką nie może być nawet 1 mm odstępu a dookoła drzwiczek masz ciągłe uszczelnienie. To jest bardzo ważne także przy rozpalaniu. Rozpalasz, dym leci i ci szczelinami przy szybie a następnie ten dym wychodzi na mieszkanie.

    -typ obudowy żeliwny, blaszany. Tu są dwie przeciwstawne szkoły Lwowska i Berlińska. Lwowska mówi że żeliwo i tylko żeliwo bo blachę przeżrą żrące spaliny, Berlińska mówi że tylko blacha bo nie ma już dobrego żeliwa a te aktualne w sprzedaży powyginają się, odkształcą a co za tym idą rozszczalnią się po kilku latach. Zatem bardzo ważną cechą jest gwarancja. Im dłużej tym lepiej. Tanie żeliwne wkłady mają gwarancję 2 lata. Lepsze 5 lat. Spotkałem się z wkładami o 10 letniej gwarancji. Cały widz polega na tym aby mieć pewność, że za 2 lata nie będę musiał wymieniać pękniętej obudowy żeliwnej.

    Po zastosowaniu powyższych warunków zostają tylko wkłady powyżej 4 tys zł.
    Pomijam tutaj jeszcze systemy czystej szyby, akumulacyjnej obudowy, systemu dopalania spalin ,płaszcze wodne inne tym podobne.

    Pozdrawiam

    Brawo, niezły tekst!

  3. #963

    Domyślnie

    Według mnie - nie specjalisty acz posiadacza od wielu lat kominka, doradzam Wam, palaczom okazyjnym i rekreacyjnym - zakup kominka takiego jak się wam podoba, nawet w markecie. Dlaczego? A po co ładować kasę w coś co będzie grzało i sprawdzi się w ciągłym paleniu przez naście lat skoro... .rozpalicie kilak razy w roku do ozdoby a nie do grzania?

    Oczywiście moja rada tyczy się osób, które chcą palić okazjonalnie, rekreacyjnie do nikogo innego.

  4. #964
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArtHuss

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Dragon 2 czy KFD ECO 5161, który lepszy.

    Witam Szanowne grono fachowców.

    Niedługo skończę budowę małego domku ok. 100m2 pow. użytkowej i zamierzam zainstalować w nim kominek, wstępnie wybrałem dwa modele:

    KFD ECO 5161 - http://www.kfd.eu/produkty.php?kateg...ominkowe&id=70

    Unico Dragon 2 - http://www.kominki.owo.pl/89-unico-d...owietrzne.html

    Kominki w podobnej cenie ale który lepszy, która firma porządniej wykonuje wkłady, może ktoś użytkuje któryś z nich i podzieli się opinią.
    Może są lepsze w porównywalnej cenie?

    Proszę o radę,
    Pozdrawiam

  5. #965
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie kominek tylko do ogrzania salonu

    witam,
    potrzebuje kupic wkład kominkowy do salonu 45 metrów, na ile KW wystarczy, zaznaczam ze kominek tylko do ogrzania salonu, nie mam wyprowadzen do innych pomieszczen, jaki wklad wystarczy - nie zadrogi chce kupić jak mam okazyjnie grzać,

  6. #966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pierwszy lepszy z supermarketu
    Ale ogień to ma być widoczny czy nie ...

    Zwil ... już wielokrotnie pytałem tu Forumowiczów - skoro ma być do ozdoby i podziwiania ognia to czemu nie ma to być kominek bez wkładu ... ? Czyli taki zwykły i "prawdziwy". Będzie dużo lepszy niż żeliwna najtańsza "puszka do kiszenia ognia".
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #967
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    nie niewidoczny ma być !!! albo może być widoczny i ku... kiełbaski będe piekł w salonie , łatwo sie nabijać...., nie mam wyprowadzen na pomieszczenia,dom grzał będe gazem, kominek rozpale od swieta a tu odrazu szydera, moze i kupie z marketu, pytam czy warto, na co zwrócic szczególną uwagę przy zakupie takiego wkładu, jak macie zamiar szydzić to nie odpisujcie , a jak chcecie doradzić to konkrety poproszę a nie jakies smęty i dogaduszki...
    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Ale ogień to ma być widoczny czy nie ...

    Zwil ... już wielokrotnie pytałem tu Forumowiczów - skoro ma być do ozdoby i podziwiania ognia to czemu nie ma to być kominek bez wkładu ... ? Czyli taki zwykły i "prawdziwy". Będzie dużo lepszy niż żeliwna najtańsza "puszka do kiszenia ognia".
    Pozdrawiam.

  8. #968

    Domyślnie

    Wybierz taki . lub takie .które Tobie się podobają i "pokaż" je na FM może wtedy ktoś sensownie poradzi.
    A ile chcesz wydać?

    Wydaje mi się ,że 10-12 kW zupełnie wystarczy.

    zwil - weź poprawkę na moje rady bo nie jestem fachowcem łod kominków

  9. #969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Ale ogień to ma być widoczny czy nie ...

    .
    Zwil jak tylko do salonu to 3-6 kW będzie OK a Forest na myśli miał to, czy zależy Ci na przejrzystości szyby, czy nie stanowi dla Ciebie problemu szorowanie jej przed każdym rozpaleniem i wygarnianie popiołu.
    Jeżeli użyjesz kominka 2-3 razy w sezonie to takimi drobiazgami jak:
    -sprawność
    -szczelność
    -przyłącze powietrza z zewnątrz
    -wyłożenie ceramiczne komory spalania
    -deflektor
    -rozdział powietrza na pierwotne i wtórne
    -jakość i estetyka wykonania
    nie musisz zawracać sobie głowy, zwykłe palenisko za 800 zł będzie Ci służyć wiecznie.

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post

    Wydaje mi się ,że 10-12 kW zupełnie wystarczy.
    Sterowiec - czy twój grzejnik pod oknem w salonie ma moc 12kW ?

  11. #971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    nie niewidoczny ma być !!! albo może być widoczny i ku... kiełbaski będe piekł w salonie , łatwo sie nabijać...., nie mam wyprowadzen na pomieszczenia,dom grzał będe gazem, kominek rozpale od swieta a tu odrazu szydera, moze i kupie z marketu, pytam czy warto, na co zwrócic szczególną uwagę przy zakupie takiego wkładu, jak macie zamiar szydzić to nie odpisujcie , a jak chcecie doradzić to konkrety poproszę a nie jakies smęty i dogaduszki...
    A gdzie Ty tu chłopie "szyderę" widziałeś ... ???
    Jeżeli już to pod adresem tego, co doradził żebyś sobie "najtańszy badziew za kilkaset" złotych do domu wsadził ...
    Ponawiam pytanie - dlaczego masz wydawać te kilkaset złotych na coś, przez co "okazjonalne i od święta" użytkowanie kominka będzie Ci się kojarzyło z syfem na szybie, brudem kapiącym na podłogę w trakcie każdorazowego mycia tej szyby zza której po 2-3 godzinach palenia ledwo co będzie widać ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rozwinięcie mojego zdania
    Z naciskiem na 2-3 razy w sezonie.
    Po pierwszym sezonie może okazać się, że kominek fajnie grzeje i przynosi wymierne oszczędności na gazie... wtedy zaczynają się pytania co zrobić aby do innych pokoi ciepło doprowadzić, a za szybko się pali, może da się coś z tym zrobić, a wieje zimnem po nogach, a u sąsiada szyba się nie brudzi, a drewna to o połowę mniej mu idzie a w całym domu ma ciepło


    Zdecydowania większość moich klientów twierdzi, że kominka będzie używać sporadycznie a jak sezon się zaczyna to z serwisem nie możemy się odrobić. Ciągle to samo słyszę p. Mariuszu zimno, palić się nie da, proszę przyjechać jak najszybciej. No przecież gaz mają, to co im się tak spieszy

  13. #973

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Sterowiec - czy twój grzejnik pod oknem w salonie ma moc 12kW ?
    dobre grzejnik 60-ka mialby z 12 metrow dlugosci Pzdr
    Regulamin forum

  14. #974
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwil Zobacz post
    witam,
    potrzebuje kupic wkład kominkowy do salonu 45 metrów, na ile KW wystarczy, zaznaczam ze kominek tylko do ogrzania salonu, nie mam wyprowadzen do innych pomieszczen, jaki wklad wystarczy - nie zadrogi chce kupić jak mam okazyjnie grzać,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1643f_mieszkanie-zdjecia_1_gif_bezpieczny-kominek-d.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	146189

    a może taki mnie się zwaliście podoba a w około to nawet sporo kumpli zasiądzie z kiełbachami na patyku

  15. #975
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Ale ogień to ma być widoczny czy nie ...

    Zwil ... już wielokrotnie pytałem tu Forumowiczów - skoro ma być do ozdoby i podziwiania ognia to czemu nie ma to być kominek bez wkładu ... ? Czyli taki zwykły i "prawdziwy". Będzie dużo lepszy niż żeliwna najtańsza "puszka do kiszenia ognia".
    Pozdrawiam.
    forest ło taki bez wkładu ci szło ???

  16. #976
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.357

    Domyślnie

    Ja tam w tym wpisie Foresta wyjątkowo niski poziom szyderstwa widzę.
    Zwil, myślę, że trochę zbyt przesadzona Twoja reakcja była.
    Ja to odczytałem jako zachętę do przemyślenia budowy kominka otwartego - dla mnie taki jest prawdziwy. Idealny do nastroju i z gwarancją widoku ognia.
    Sam mam i polecam.

    Oczywiście, zaznaczam: tak mi się wydaje.

    Pozdrawiam

    P.S.
    A pieczenie kiełbasek na żywym ogniu w pokoju zimą - bardzo fajne. Moje dzieciaki przepadają.

  17. #977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    dzieki wszystkim za info,
    Chce szczelny,sprawny i z niebrudząca sie szyba ,
    pod wylewka mam puszczoną rurkę na zewnatrz. , wiadomo ze dziadostwa nie chce ale z jakimi kosztami trzeba sie liczyć ?, w castoramie widziałem jakieś "nordflam" w cenach od 1500 do ponad 2000 zł.
    Skąd mam wiedzieć który kominek ma mniej brudząca szybę- jaki parametr to okresla....?
    nie znam sie na tym, jakbym wiedzial to bym nie pisał, jakbym sie z kosztami nie liczyl to bym kupil z tego co doczytalem taRNAAWA lub jotul,
    podsumowując liczę sie z kosztami ale zeby nie bylo dziadostwo doradzcie cos
    odnosnie grzania co pisał kolega, jak będe chciał ograniczyc grzanie gazem to mam drugie wyjscie i mozliwosc podlaczenia drugiego pieca wówczas kupie jakiś weglowy, miałowy itp.

  18. #978

    Domyślnie

    Chce szczelny,sprawny i z niebrudząca sie szyba
    no to ja polecam: Spartherm VARIA 1V cena:1630 Euro

  19. #979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zwil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    nie no cena nie puszcza , co z ta szyba niebrudzącą??? odpiszczie

  20. #980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    ...Chce szczelny,sprawny i z niebrudząca sie szyba ... podsumowując liczę sie z kosztami ale zeby nie bylo dziadostwo ...
    Twoje wymagania sięgają od ok. 5-6 tys.w zwyż.
    Mniej szczelne, mniej sprawne albo z mniej niebrudzącą się szybą w przedziale 1-4 znajdziesz w sporej ilości.
    co z ta szyba niebrudzącą???
    Nie ma takiej, to problem złożony i zależy od wielu czynników składających się też między innymi na cenę takiego paleniska (wkładu).
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 05-11-2012 o 15:08
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 49 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony