dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 381 z 902
Pokaż wyniki od 7.601 do 7.620 z 18038
  1. #7601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula302 Zobacz post
    poprostu samemu własnymi rękoma - zwłąszcza damskimi ciężko taki ogród założyć - tutaj napewno wszystkim będzie się zajmował ogrodnik.
    Raczej to kwestia czasu i nadzoru autorskiego, niż jakiś wielkich umiejętności. Jak myślicie, skąd pochodzą pracownicy fizyczni takich firm zakładajacych ogrody? Ze specjalnych szkół ogrodniczych?


    Co do róży - jej nie szkodzi śnieg tylko mróz. I to nie jakieś drobne - 5 stopni C

  2. #7602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alunek Zobacz post

    jakoś nie chce mi się wierzyć,że będzie z niego krzak
    Bo miał ułamany/ścięty wierzchołek, którego nie zdązył odbudować. Na zdjęciu jest jakaś bardzo młodziutka roślinka. Dać jej szansę na ukorzenienie się dobre, żeby mogła podjąć wzrost.

  3. #7603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Dziękuję Elfir. Czyli jest nadzieja na zielony trawnik Mam jeszcze jedno pytanie: polecasz okrywanie roślin przed mrozami? Jeśli tak - możesz polecić jakąś listę, które rośliny należy okryć?

    Jest na forum wątek o okrywaniu roślin - które i kiedy.

  4. #7604
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bo miał ułamany/ścięty wierzchołek, którego nie zdązył odbudować. Na zdjęciu jest jakaś bardzo młodziutka roślinka. Dać jej szansę na ukorzenienie się dobre, żeby mogła podjąć wzrost.
    oczywiście,że dam mu szansę. Znacznie przytnę ją na wiosnę, to może te drobne pączki, które są na górnych gałęziach zmobilizują się do intensywniejszego wzrostu

  5. #7605

    Domyślnie

    Witam Elfir , ponieważ chcę w na wiosnę usunąć geowłókninę a boję się jednak że spod samej kory będą wychodziły chwasty , szukając rozwiązań wyczytałam gdzieś żeby pod korę zamiast wspomnianej geowł. rozłożyć kartony lub czarne gazety , zanim się rozłożą ( nie szkodząc roślinom ) chwasty z braku światła i tlenu znikną pod tymi kartonami - czy coś wiesz na ten temat ?

    _________________

  6. #7606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alunek Zobacz post
    kondoria, dzięki za info Pocieszyłaś mnie. Już myślałam,że mam jakiś dziwny egzemplarz. Może ta odmiana tak ma na standardzie..

    Jak go przyciełaś?
    Przycięłam te gałązki, które płożyły się po ziemi, skracałam tak o 1/3, a nawet połowę. Trudno mi tak opisać Cięłam tak, żeby ładnie wyglądał i był bardziej zwarty. W tym roku nie przycinałam wcale, bo poszedł w górę i wygląda ok.

  7. #7607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Witam Elfir , ponieważ chcę w na wiosnę usunąć geowłókninę a boję się jednak że spod samej kory będą wychodziły chwasty , szukając rozwiązań wyczytałam gdzieś żeby pod korę zamiast wspomnianej geowł. rozłożyć kartony lub czarne gazety , zanim się rozłożą ( nie szkodząc roślinom ) chwasty z braku światła i tlenu znikną pod tymi kartonami - czy coś wiesz na ten temat ?

    _________________
    Duduś, to Elfir podrzuciła tu w wątku tę informację o angielskim sposobie na chwasty. Przeszukaj wątek a znajdziesz też fotografie
    Gazety nie muszą być czarne, chyba że myślisz o czarno białym druku. To nie jest konieczne - mogą być kolorowe. Na warstwę gazet sypiesz kilka cm kory, albo rozkładasz warstwę skoszonej trawy.
    Karton odpada bo zbyt twardy

  8. #7608

    Domyślnie

    Elfir, w szale wyprzedazy kupilam ok. 20 wrzosow (supermarketowe, czyli bryla korzeniowa przerosnieta). Problem w tym, ze rabatka na nie jeszcze nie gotowa i (biorac pod uwage pogode) juz jej przed zima nie przygotuje (dzialka oddalona od mieszkania o ok. 50 km).
    Czy jest szansa, ze wrzosy przezyja na balkonie? Czy mam owinac te male, plastikowe doniczki np. folia babelkowa? Czy ustawic male doniczki w skrzynki balkonowe, a w wolne przestrzenie nasypac kory (izolacja)? Moze znasz jakies inne triki?
    Drugie pytanie: czy przygotowujac rabate pod wrzosy moge zuzyc igly sosnowe? Jak tak, to czy mam je przedtem rozdrobnic? Wymieszac z ziemia czy dac na spod dolka, w ktorym posadze wrzos?
    Z gory dzieki za rade.

  9. #7609

    Domyślnie

    oj Pestko dziękuję , ale przejrzenie prawie 400 stron jak dla mnie graniczy z cudem , może pamiętasz na której stronie to było ? - dziękuję z góry

  10. #7610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    oj Pestko dziękuję , ale przejrzenie prawie 400 stron jak dla mnie graniczy z cudem , może pamiętasz na której stronie to było ? - dziękuję z góry
    post 6654

  11. #7611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

  12. #7612

    Domyślnie

    Witam.
    Czy na taki klomb róż jest jakiś sposób, aby zabezpieczyć przed mrozem?. W tej gęstwinie jest położony czarny wąż do podlewania kropelkowego, co z nim zrobić?


  13. #7613

    Domyślnie

    Witaj Elfir, czy mogłabyś spojrzeć na moje pytanie zadane w wątku o żywopłotach ?? http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=żywopłot Byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

  14. #7614
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    witam, proszę jeszcze raz o pomoc, mam problem z fikusem.
    po remoncie zaczął "zdychać". został przesadzony z małej doniczki na dużą, postawiony w tym samym miejscu, przy oknie. Z pięknego liściastego drzewa zostało kilka listków tak jak na zdjęciach. Wypuszcza nowe ale zaraz więdną. Był podlewany nawozem i środkiem przeciwgrzybicznym , opryskuję wodą liście i podlewam umiarkowanie - to nic nie pomogło i z tygodnia na tydzień wygląda gorzej.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

  15. #7615
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Może mu dźwięki z głośnika nie pasują...

  16. #7616
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    mr6319 - dziękuję za odpowiedź. Głośniki są bardzo sporadycznie używane, prawie wcale.. może biegnąca do nich instalacja może mieć niekorzystny wpływ na roślinkę?

  17. #7617

    Domyślnie

    Witam,
    proszę podpowiedzieć w jaki sposób przygotować jukę ogrodową do zimy. Widzę czasem, że liście juki wiąże się do pionu. Czy tak to właśnie ma wyglądać,czy należy okryć całą roślinę np. białą agrowłókniną?

    z góry dziękuje za radę.

  18. #7618

    Domyślnie

    też chciałabym wiedzieć czy jukę karolińską okrywa się na zimę ( młode egzemplarze)

  19. #7619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Elfir - chciałam jeszcze wrócić do ściółkowania skoszoną trawą. Będziemy jeszcze w ten weekend kosić a mam nasadzony żywopłot z buków. Czy tą trawą możemy też ściółkować terazm na zimę, kiedy ta trawa nie wysuszy się ? Bo gdzieś czytałam, że nie powinna gnić pod drzewkami tylko powinna być wysuszona .... Mogę jeszcze teraz wyłożyć gazetami i trawą to przykryć ? Ile cm jej dać?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  20. #7620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Elfir, chciałam poradzić się w sprawie jednej z sosen Molette. Największa, którą kupiłam zaczęła latem chorować, brązowiały jej nowe przyrosty, choć wcześniej wyglądała ładnie, miała ok. 1 m bez doniczki. Podejrzewałam, ze może to być wina gliniastego podłoża i gnicia korzeni, bo problem zaczął się w okresie deszczowym. Wykopałam ją, przekopałam i rozluźniłam podłoże, zrobiłam odpływy, żeby woda nie zalegała, a nawet zaszczepiłam jakąś mikoryzę w desperacji. Nie wiem, czy wiele to pomogło, bo teraz ma większość igieł brązowych, jak widać na zdjęciach:





    Czy ona ma szansę jakoś z tego wyjść, zastanawiam się, czy dać jej czas do wiosny, czy od razu wykopać? Jak myślisz, co jej się mogło stać?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

Strona 381 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony