dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 184
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 3678
  1. #2321

    Domyślnie

    interesuje mnie całkowity koszt 1 kwh z wszystkimi opłatami dodatkowymi
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #2322

    Domyślnie

    dzienna 0,80zł nocn 0,20zł kwoty brutto

  3. #2323

    Domyślnie

    Waflos, Ty jesteś jak rycerz Tobie trzeba łopatą
    To jedziemy z tym koksem.
    1 MJ to 0,278 kWh /zaokrąglenie w górę/
    Wartość opałowa poszczególnych nośników energii /paliw/ - przyjmuję zawsze najniższą wartość:
    Węgiel groszek - 24 MJ/kg to 6,67 kWh/kg cena kilograma 0,70 zł cena 1 kWh to 0,10 zł lub 0,125 zł uwzgl. 80% sprawność
    Miał węglowy - 18 MJ/kg to 5 kWh/kg cena o,50 zł/kg czyli 0,10 zł/kWh lub 0,125 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet słoma - 12 MJ/kg to 3,34 kWh/kg cena 0,43 zł/kg czyli 0,13 zł/kWh lub 0,16 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet tani - 17 MJ/kg to 4,73 kWh/kg cena 0,65 zł/kg czyli 0,14 zł/kWh lub 0,17 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet dobry - 18 MJ/kg to 5,0 kWh/kg cena 0,76 zł/kg czyli 0,15 zł/kWh lub 0,19 zł/kWh sprawność 80%
    Barlinek - 19 MJ/kg to 5,28 kWh/kg /producent podaje 5,32/ cena 0 ,87 zł/kg czyli 0,16 zł/kWh lub 0,20 zł/kWh sprawność 80%
    Twoja sławna II taryfa - 0,20 zł/kWh czyli 0,22 zł/kWh sprawność 90%.
    Tyle było do dowiedzenia, więc nie pisz więcej bzdur.
    Dłużej z trollem dyskutował nie będę i to samo proponuję pozostałym użytkownikom forum.
    Pzdr

  4. #2324

    Domyślnie

    Wiesz, Puławiak, facet ma specjalną taryfę, w której nie ma opłaty przesyłowej Prąd wiaderkiem prosto z elektrowni donosi
    I jakoś nie chce się wypowiedzieć jak to będzie kiedy Mu prądu na 3 dni zabraknie. Pewnie ze szwagrem /tak jak swój bufor/ jakiś piecyk w stodole zespawali i szyszki z lasu będą palić - a to paliwo przecież za darmo całkiem
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 04-04-2013 o 21:38

  5. #2325

    Domyślnie

    Cytat Napisał patol Zobacz post
    Panowie... kiedy robicie grubsze zakupy pelletu? Czerwiec, lipiec? Chcę na przyszły sezon od razu kupić 3-4 tony i mieć święty spokój z opałem
    Nie mam specjalnie preferowanego terminu zakupów. Na ogół kupuję we wrześniu bo trzymam pelet na podwórku przykryty plandeką /do kotłowni wchodzi mi tylko tona/ i nie chcę żeby zbyt długo przeszkadzał Barlinek we wrześniu kupowałem po 870 zł/t z dostawą i rozładunkiem /w tej cenie wnoszą nawet do magazynu/ ale w tym roku spróbuję wcześniej ponegocjować z producentem bardzo dobrego peletu który na targach obiecał obniżkę z ceny 760 zł/t jeśli kupię min. 4 tony i nie później niż w sierpniu. Ciekaw jestem tej obniżki
    Pzdr

  6. #2326

    Domyślnie

    Wiesz ja już to przerabiałem z eco groszkami. Tez miało być taniej bo wieksza kaloryczność itd a okazywało się że wagowo eco wychodziło o 30% wiecej niż peletu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #2327

    Domyślnie

    Ekogroszek w swojej historii użytkownika też miałem i opisywałem swoje z nim doświadczenia - NIGDY WIĘCEJ. Wolę więcej zapłacić za pelet i nie być górnikiem po szychcie przy każdym zasypie
    Pzdr

  8. #2328

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Waflos, Ty jesteś jak rycerz Tobie trzeba łopatą
    To jedziemy z tym koksem.
    1 MJ to 0,278 kWh /zaokrąglenie w górę/
    Wartość opałowa poszczególnych nośników energii /paliw/ - przyjmuję zawsze najniższą wartość:
    Węgiel groszek - 24 MJ/kg to 6,67 kWh/kg cena kilograma 0,70 zł cena 1 kWh to 0,10 zł lub 0,125 zł uwzgl. 80% sprawność
    Miał węglowy - 18 MJ/kg to 5 kWh/kg cena o,50 zł/kg czyli 0,10 zł/kWh lub 0,125 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet słoma - 12 MJ/kg to 3,34 kWh/kg cena 0,43 zł/kg czyli 0,13 zł/kWh lub 0,16 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet tani - 17 MJ/kg to 4,73 kWh/kg cena 0,65 zł/kg czyli 0,14 zł/kWh lub 0,17 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet dobry - 18 MJ/kg to 5,0 kWh/kg cena 0,76 zł/kg czyli 0,15 zł/kWh lub 0,19 zł/kWh sprawność 80%
    Barlinek - 19 MJ/kg to 5,28 kWh/kg /producent podaje 5,32/ cena 0 ,87 zł/kg czyli 0,16 zł/kWh lub 0,20 zł/kWh sprawność 80%
    Twoja sławna II taryfa - 0,20 zł/kWh czyli 0,22 zł/kWh sprawność 90%.
    Tyle było do dowiedzenia, więc nie pisz więcej bzdur.
    Dłużej z trollem dyskutował nie będę i to samo proponuję pozostałym użytkownikom forum.
    Pzdr
    Barlinek niestety nie jest taki tani....
    http://www.pelet.com.pl/pl/produkty/ecopellet.html

  9. #2329

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Wiesz, Puławiak, facet ma specjalną taryfę, w której nie ma opłaty przesyłowej Prąd wiaderkiem prosto z elektrowni donosi
    I jakoś nie chce się wypowiedzieć jak to będzie kiedy Mu prądu na 3 dni zabraknie. Pewnie ze szwagrem /tak jak swój bufor/ jakiś piecyk w stodole zespawali i szyszki z lasu będą palić - a to paliwo przecież za darmo całkiem
    Pzdr
    Electician Trolu: opłata sieciowa (jak ją nazywasz - przesyłową - chodż takiej nie ma -przesyłowej) na moim regionie wynosi: 0,2570zł netto dla I taryfy i 0,0550zł nt dla drugiej taryfy ceny kWh np. z Duonu to odpowiednio 0,11 i 0,3950netto http://www.duon.pl/new/files//1113/5...2/cennik_g.png
    abonamentu nie liczę bo Wy chyba też płacicie jak macie prąd....
    A i na moje sprawność prądu liczy się dla 100% dla grzałek....

    Miałem kiedyś Granpala....szczyt technologii to to nie jest...
    Electrician i Puławiak: policzcie sobie jeszcze inwestycje w kocioł i komin.... już nie jest tak różowo....
    PS. Wy chyba sprzedajecie lub/i montujecie te kotły.... jesli tak to chyba raczej nie jesteście obiektywni....

  10. #2330

    Domyślnie

    Czy z Barlinkiem który nie wykorzystałem w tym sezonie( zakupiony w pażdzierkiku - workowany) może dziać się cokolwiek. tz czy pellets
    sezonowany ulega starzeniu , rozsypywaniu się itp. Ma ktokolwiek jakieś doświadczenia w tym temacie?

  11. #2331

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Waflos, Ty jesteś jak rycerz Tobie trzeba łopatą
    To jedziemy z tym koksem.
    1 MJ to 0,278 kWh /zaokrąglenie w górę/
    Wartość opałowa poszczególnych nośników energii /paliw/ - przyjmuję zawsze najniższą wartość:
    Węgiel groszek - 24 MJ/kg to 6,67 kWh/kg cena kilograma 0,70 zł cena 1 kWh to 0,10 zł lub 0,125 zł uwzgl. 80% sprawność
    Miał węglowy - 18 MJ/kg to 5 kWh/kg cena o,50 zł/kg czyli 0,10 zł/kWh lub 0,125 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet słoma - 12 MJ/kg to 3,34 kWh/kg cena 0,43 zł/kg czyli 0,13 zł/kWh lub 0,16 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet tani - 17 MJ/kg to 4,73 kWh/kg cena 0,65 zł/kg czyli 0,14 zł/kWh lub 0,17 zł/kWh sprawność 80%
    Pelet dobry - 18 MJ/kg to 5,0 kWh/kg cena 0,76 zł/kg czyli 0,15 zł/kWh lub 0,19 zł/kWh sprawność 80%
    Barlinek - 19 MJ/kg to 5,28 kWh/kg /producent podaje 5,32/ cena 0 ,87 zł/kg czyli 0,16 zł/kWh lub 0,20 zł/kWh sprawność 80%
    Twoja sławna II taryfa - 0,20 zł/kWh czyli 0,22 zł/kWh sprawność 90%.
    Tyle było do dowiedzenia, więc nie pisz więcej bzdur.
    Dłużej z trollem dyskutował nie będę i to samo proponuję pozostałym użytkownikom forum.
    Pzdr
    Dla Barlinka przy sprawności 80% wychodzi 4222kWh /T !!!!!!
    Ty nie pisz więcej bzdur trolu...

    Dolicz sobie jeszcze straty kominowe i postojowe - ja ich nie uwzgledniłem....
    Ostatnio edytowane przez waflos ; 05-04-2013 o 08:46

  12. #2332

    Domyślnie

    Cytat Napisał hidra Zobacz post
    Czy z Barlinkiem który nie wykorzystałem w tym sezonie( zakupiony w pażdzierkiku - workowany) może dziać się cokolwiek. tz czy pellets
    sezonowany ulega starzeniu , rozsypywaniu się itp. Ma ktokolwiek jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Może czasem naciągnąć wilgoci... ale raczej nie powinien... pod warunkiem ze w worku jest pellet a nie trociny.....(rożnie to bywa...)
    Luzik - spalisz go w przyszłym sezonie. ;-D

  13. #2333

    Domyślnie

    Cytat Napisał waflos Zobacz post
    Electician Trolu: opłata sieciowa (jak ją nazywasz - przesyłową - chodż takiej nie ma -przesyłowej) na moim regionie wynosi: 0,2570zł netto dla I taryfy i 0,0550zł nt dla drugiej taryfy ceny kWh np. z Duonu to odpowiednio 0,11 i 0,3950netto http://www.duon.pl/new/files//1113/5...2/cennik_g.png
    abonamentu nie liczę bo Wy chyba też płacicie jak macie prąd....
    A i na moje sprawność prądu liczy się dla 100% dla grzałek....
    Nie ma czegoś takiego jak 100% sprawności urządzeń elektrycznych
    I pozostaje jeszcze osadzanie kamienia które zmniejsza sprawność...
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 05-04-2013 o 09:51

  14. #2334

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego jak 100% sprawności urządzeń elektrycznych
    I pozostaje jeszcze osadzanie kamienia które zmniejsza sprawność...
    To ile trzeba przyjąć??

    PS. Dla kotłów na paliwo stałe ja bym zakładał max 70%

  15. #2335

    Domyślnie

    Cytat Napisał waflos Zobacz post
    To ile trzeba przyjąć??

    PS. Dla kotłów na paliwo stałe ja bym zakładał max 70%

    Electrician pewnie Ci powie bo to jego dziedzina
    A dla kotłów na paliwo stałe nie wiem ile przyjąć ale mogę Ci powiedzieć że na sezon zużywam do 4T z CWU na 184m2 temp. w dzień 22 st w nocy 20, kupowałem ostatni po 650/T
    Wentylacja zwykła.
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 05-04-2013 o 10:30

  16. #2336

    Domyślnie

    Cytat Napisał hidra Zobacz post
    Czy z Barlinkiem który nie wykorzystałem w tym sezonie( zakupiony w pażdzierkiku - workowany) może dziać się cokolwiek. tz czy pellets
    sezonowany ulega starzeniu , rozsypywaniu się itp. Ma ktokolwiek jakieś doświadczenia w tym temacie?
    W zeszłym sezonie grzewczym spaliłem ok. 2 ton barlinka który przeleżał u mnie 2 lata /2 zimy/ w nieogrzewanym garażu blaszaku. Nie zauważyłem różnicy z peletem zakupionym przed sezonem grzewczym. Trzeba przyznać, że Barlinek robi niezły pelet, nie używa dodatków wiążących i stosuje wysokie ciśnienia przy produkcji, dzięki czemu pelet nie ulega regranulacji. Spokojnie będziesz mógł palić w następnym sezonie o ile tylko nie był przechowywany w miejscu gdzie kapała na niego woda

  17. #2337

    Domyślnie

    A ja mam buforek 750l. i ciepłej wody przepływowej bez limitu praktycznie.... ;-D
    Obcenie grzałki buforka zużywają w kwietniu 32kWh/doba, wmarcu 38kWh/doba; wychodzi srednio 35kWh CO+CWU dla parterówki 105mkw - temp 22-23
    Dobrze czy za dużo???
    pozdr.
    Waflos ogrzewa 105 metrów. Wiecej o jego domku można poczytać w wątku o ogrzewajacych elektrycznością. To malutki domek a do tego opatulony jak się tylko dało.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #2338

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Electrician pewnie Ci powie bo to jego dziedzina
    A dla kotłów na paliwo stałe nie wiem ile przyjąć ale mogę Ci powiedzieć że na sezon zużywam do 4T z CWU na 184m2 temp. w dzień 22 st w nocy 20, kupowałem ostatni po 650/T
    Wentylacja zwykła.
    Stanisław, nie będę karmił trolla i Tobie też radzę tego nie robić, bo dyskusja z Nim jest taka, jak ze ślepym o kolorach.
    Troll udaje, że nie wie na czym polega trolling w necie i pisze w wątku dotyczącym granpala swoje "mądrości" na temat ogrzewania elektrycznego chociaż ma wątek na temat takiego ogrzewania i w nim się udziela. Tak na marginesie - wątek ten nie ma też tytułu "porady dla inwestorów mających wybrać sposób ogrzewania". To zupełnie tak, jak gdybym ja w temacie "ogrzewanie elektryczne" napisał kilkanaście postów o granpalu i powtarzał ciągle to samo, że granpal to jest super /bo jest/ i że kupuję pelet po 650 zł/t a nawet paliłem owsem po 300 zł/t i to niedawno i że kilowatogodzina w ten sposób wyprodukowana jest tańsza od kilowatogodziny z energii elektrycznej. Ale mam odrobinę kultury i nie cierpię trollingu. Między nami mówiąc - mam z racji wyuczonego i wykonywanego zawodu zdecydowanie więcej wiedzy /tak przynajmniej przypuszczam/ od trolla na temat energii elektrycznej.
    Troll z uporem maniaka powtarzał będzie, że pelet barlinecki, który kupuję jest droższy niż faktycznie za niego płacę powołując się na stronę innego niż mój dystrybutora barlinka. To zupełnie tak, jakbym podważał podaną przez trolla cenę energii przywołując cennik innego dostawcy energii elektrycznej.
    Troll Ci zarzuci, że nie potrafisz obliczyć ile kWh uzyskasz z jednostki wagowej paliwa /co potrafi zrobić pierwszoklasista/ a kiedy Mu udowodnisz, że cena kilowatogodziny z niektórych paliw stałych jest niższa niż z energii nawet w II taryfie będzie pisał, że biją Murzynów
    Troll nie wie, że u różnych dostawców koszt przesyłu energii nosi różne nazwy, bo wg Niego jest tylko Duon /nie wie nawet, że nie wszyscy dystrybutorzy mają umowę z Duonem, więc nie wszędzie można skorzystać z cen Duonu/
    Troll w życiu Ci się nie przyzna, że oprócz opłat za energię, za przesył i za układ pomiarowy - za który wszyscy płacimy niezależnie od wyboru dostawcy - płaci comiesięczny haracz dla spółki Duon i tego już do ceny energii nie wliczy
    Troll dawno już obalił prawa fizyki i jest bliski skonstruowania perpetum mobile, bo opanował już technikę przetwarzania jednego rodzaju energii w inny ze sprawnością 100 %
    Troll będzie porównywał koszt zakupu porządnego kotła do samoróbki wykonanej w stodole ze szwagrem "temi ręcami i temi palicyma" /swoją drogą ciekawe, kto Mu na to dał przynajmniej znak KWE bez którego użytkowanie urządzeń elektrycznych jest zabronione/. Ja gdybym wykonał kocioł własnoręcznie pewnie zszedłbym z kosztami poniżej kosztów trolla.
    Troll do us....ej śmierci będzie powtarzał to swoje - "ja płacę 0,20 zł/kWh" chociaż powtórzył to 100 razy i wszyscy już o tym wiedzą.
    Troll kiedy już Mu zabraknie argumentów będzie sugerował, że nie jesteś obiektywny bo jesteś dilerem /hahaha/ chociaż wg mnie diler też człowiek, chyba że "diluje" marychę albo herę Niedługo pewnie dowiem się, że stoję tam, gdzie stało ZOMO
    Jeśli o czymś zapomniałem, to dopiszcie proszę
    Dlatego nie będę karmił trolla.
    Pzdr

  19. #2339

    Domyślnie

    Ja napewno stałem wiec lepiej i Ty się przyznaj. . Może się załapiemy na jakąś amnestię lub chociaż może ułaskawienie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #2340

    Domyślnie

    A w życiu Romana! Mogę się przyznać, że z tą marychą to przesadziłem - to fajne jest Chociaż osobiście wolę w płynie

Strona 117 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony