dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 229 z 331
Pokaż wyniki od 4.561 do 4.580 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Odpuść sobie już z tym "idiotą" bo wychodzisz na chama.
    sorki Brass, ale nie mam innych słów na kogoś kto proponuje oddawać swoje płyny fizjologiczne do otworów w profilu podparapetowym itp...
    jeżeli ktoś poczuł się urażony takim określeniem to przepraszam, ale ja swoje zdanie podtrzymuję...

    powiedz mi gdzie jest granica reklamy własnego produktu? moim zdaniem ten sprzedawca już dawno ją przekroczył
    ...

  2. #4562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    powiedz mi gdzie jest granica reklamy własnego produktu? moim zdaniem ten sprzedawca już dawno ją przekroczył
    E tam potraktuj to jak transmisję z okrąglaka - chłop swoje a baba swoje
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #4563

    Domyślnie

    Na forum bywa zapuszczana jeszcze bardziej bezczelna reklama i nic się nie dzieje. Sam uważam, że tolerowanie takiej formy reklamy, udającej rady użytkowników jest gwoździem do trumny wiarygodności forum. Co do K49 to ma gość swój wymyślony świat i nagina rzeczywistość do tej wyimaginowanej formy. Ale myślę, że nie ma potrzeby go obrażać (cytując klasyka: każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma...) wystarczy wytykać absurdalność twierdzeń.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #4564

    Domyślnie

    ...postaram się nie odnosić więcej do jego stanu ducha
    w każdym bądź razie mógłby rozwijać swoje hobby gdzie indziej bo tutaj działa to drażniąco na moje poczucie estetyki
    ...

  5. #4565
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...postaram się nie odnosić więcej do jego stanu ducha
    w każdym bądź razie mógłby rozwijać swoje hobby gdzie indziej bo tutaj działa to drażniąco na moje poczucie estetyki
    Witam. Jeszcze raz przypominam temat forum; "montaż w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze?" Zgodnie z dyrektywą 2010/31/UE za sześć lat w Polsce będzie można budować tylko domy pasywne. Już teraz są domy, które mają 30cm ocieplenia. Gdyby osadzić okna wg. Twojego poczucia estetyki, czyli w murze nośnym, jak za tym ciągle obstajesz, to parapet wewnętrzny miałby szerokość 15cm!!! a zewnętrzny 35cm!!!. Pomijam, że osadzenie okien w murze nośnym, to montaż w pasie mostka termicznego i wiąże się ze stratami ciepła na całe lata. Pokaż swoje rozwiązanie tego problemu to podyskutujemy. Jak na razie to ja przedstawiam proste rozwiązanie tego problemu, ale z warunkiem wcześniejszego wykonania ocieplenia budynku. Cały koszt materiałowy ocieplenia budynku z zewnątrz (30cm styropianu) o powierzchni 150m2 to 5400 zł. Przy parametrach budynku pasywnego, na później można odłożyć wykonanie CO, bo po roku może się okazać ono zbędne dla kilku dni z temperaturą poniżej - 10*C. Pozdrawiam.

  6. #4566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Jak na razie to ja przedstawiam proste rozwiązanie tego problemu
    Bez żadnych badań, wiarygodnych obliczeń, opinii szanowanych instytucji i z certyfikatem wystawianym przez Ziutka wykonującego montaż okien. To już nawet nie jest śmieszne.

  7. #4567
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Bez żadnych badań, wiarygodnych obliczeń, opinii szanowanych instytucji i z certyfikatem wystawianym przez Ziutka wykonującego montaż okien. To już nawet nie jest śmieszne.
    Witam. Do czego są potrzebne badania? Do wykonania najpierw warstwy ocieplenia? Do przyklejenia otynkowanych węgarków? Do osadzenia okien w tak przygotowanym murze w warstwie ocieplenia? Nie ma nigdzie tam przymusu a i inwestorzy nie zgłaszają zastrzeżeń, bo mają same korzyści. Instytut Techniki Budowlanej powinien sam z siebie zająć się tym tematem bo przychodzi czas budowy domów pasywnych, za to bierze państwowe pieniądze.
    Każdy producent wypuszczając nowy wyrób na rynek, bierze na siebie wszystkie konsekwencje takiej decyzji. O tym zadecydują zadowoleni inwestorzy. Jak na razie ITB chowa głowę w piasek zamiast kształtować rynek i wyprzedzać wprowadzanie dyrektyw UE. W Polsce wszystko się robi na ostatnią chwile. Opinie szanowanych instytucji są w kieszeniach silnych deweloperów, którzy są przeciwni budownictwu energooszczędnemu. A i energetyka węglowa straciłaby masę pieniędzy na likwidacji pieców. Pozdrawiam.

  8. #4568

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Gdyby osadzić okna wg. Twojego poczucia estetyki, czyli w murze nośnym, jak za tym ciągle obstajesz,
    montaż w warstwie ocieplenia ze względów ekonomicznych jest pomyłką, można go brać pod uwagę tylko i wyłącznie w przypadku grubej warstwy ocieplenia zewnętrznego ze względów estetycznych właśnie...
    to jest moje zdanie na ten temat, które już kilkukrotnie padało na forum...
    wmawianie ludziom, że przez montaż w licu ściany tracą jakieś setki złotych rocznie jest twoim chorym wymysłem i omamem...

    poza tym jeżeli już miałbym u siebie montować okna w ociepleniu to już na pewno nie na jakichś śmiesznych kawałkach plastiku umocowanych na kołki szybkiego montażu do doklejonego na kratówce kawałka betonu a na sprawdzonym i przebadanym rozwiązaniu systemowym dowolnego producenta (już chyba wolałbym te okna osadzić na kantówkach solidnie zamocowanych do muru), o doklejaniu otynkowanego węgarka do zrobionej na gotowo elewacji już nawet nie wspominam - może pokażesz na forum jakieś zdjęcie tego "dzieła" ?
    i przestań powoływać się na dyrektywę, której nawet nie przeczytałeś żałosny sprzedawczyku
    ...

  9. #4569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sunrise121 przypominam i czekam post #4671
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #4570
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    montaż w warstwie ocieplenia ze względów ekonomicznych jest pomyłką, można go brać pod uwagę tylko i wyłącznie w przypadku grubej warstwy ocieplenia zewnętrznego ze względów estetycznych właśnie...
    to jest moje zdanie na ten temat, które już kilkukrotnie padało na forum...
    wmawianie ludziom, że przez montaż w licu ściany tracą jakieś setki złotych rocznie jest twoim chorym wymysłem i omamem...
    Witam. Jaka to jest pomyłka, skoro najbliższa przyszłość za 6 lat to tylko domy pasywne z ociepleniem 30cm, więc Twój montaż okien w murze nośnym odchodzi do lamusa tak jak cały system ogrzewania domu. Teraz będzie się liczyć wentylacja z odzyskiem ciepła. Osadzić okna w warstwie ocieplenia możesz zrobić na elementach z kompozytu lub ze stali jak uważasz, że będzie lepiej. Tylko wiedz, że stalowe mostki termiczne przewodzą ciepło 60x szybciej od tworzywa. To jest tak jakby porównać cieknący kran do kranu otwartego w pełni przy napełnianiu wanny. Dzisiaj ocieplenie domu zaraz po wybudowaniu to sprawa najważniejsza, bo po osadzeniu okien w warstwie ocieplenia jest dom w pełni energooszczędny i nie przynosi strat ciepła na samym początku istnienia. 30cm ocieplenia, to koszt materiałów na ściany 5400 zł dla domu o powierzchni 150m2. Do tego gotowy otynkowany węgarek okienny upraszcza cały montaż okien, który teraz może być kompletny, tj. razem z montażem parapetu zewnętrznego. Montaż jasny, prosty i w kupie jest najtańszy. Pozdrawiam.

  11. #4571

    Domyślnie

    czy ty myślisz, że wszyscy forumowicze są tak ograniczeni jak ty?
    po co dziesiątki razy wklejasz to samo zdanie? myślisz, że jak tysiąc razy to powtórzysz to ludzie wreszcie uwierzą? to chyba nie do końca tak działa...

    wszystko co piszesz to bzdury począwszy od nakazu budowania domów pasywnych za 6 lat a na węgarku skończywszy a co do domów energooszczędnych czy pasywnych to można taki dom zbudować montując okna w licu ściany, montaż w ociepleniu nie jest warunkiem koniecznym do uzyskania parametrów domu energooszczędnego czy pasywnego i nie możesz tego przeboleć bo ten fakt szkodzi twoim interesom czyli sprzedaży nieprzebadanego przez nikogo wytworu twojej chorej wyobraźni
    ...

  12. #4572
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Jaka to jest pomyłka, skoro najbliższa przyszłość za 6 lat to tylko domy pasywne z ociepleniem 30cm
    poniżej masz tabelkę z muratora pokazującą jak się będą zmieniały warunki techniczne do roku 2021, jakoś nie widać aby domy w 2021 były pasywne


    dodam jeszcze od siebie, że jestem po montażu na konsolach jb-d i nie powalił mnie, myślę, że skrzynki z OSB byłby lepszym rozwiązaniem, wziąłem konsole ze względu na to, że chciałem mieć gwarancję, przy skrzynkach mógłbym jej nie dostać
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  13. #4573

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    . Instytut Techniki Budowlanej powinien sam z siebie zająć się tym tematem bo przychodzi czas budowy domów pasywnych, za to bierze państwowe pieniądze..... Jak na razie ITB chowa głowę w piasek zamiast kształtować rynek i wyprzedzać wprowadzanie dyrektyw UE.....
    Jednym słowem żal Ci wydać samemu kasę by ITB przebadało Twój produkt, który tak nachalnie tu reklamujesz ?
    Pomyśl chłopie.
    Jeśli dajesz sobie uciąć głowę za to co wymyśliłeś to każda kasa wydana na jakikolwiek papier z ITB zwróci Ci się NATYCHMIAST !!! i zamkniesz usta wszystkim niedowiarkom, chyba, że.....
    że sam nie wierzysz w to co tu wypisujesz.

  14. #4574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie przekonasz, uwierz. Nie przekonasz. Niektórzy wiedzą lepiej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #4575
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrabi Zobacz post
    dodam jeszcze od siebie, że jestem po montażu na konsolach jb-d i nie powalił mnie, myślę, że skrzynki z OSB byłby lepszym rozwiązaniem, wziąłem konsole ze względu na to, że chciałem mieć gwarancję, przy skrzynkach mógłbym jej nie dostać
    Witam. Jaką masz gwarancję i na co masz gwarancję osadzając okna w ociepleniu 30cm na stalowych mostkach termicznych? Przyjdzie zima -2*C, ogrzejesz mieszkanie do +22*C, zróbisz zdjęcie termowizyjne ramy z zewnątrz z odległości 1m to będziesz wiedział jak ta gwarancja wygląda. Chęci miałeś dobre, a skończyło się na gwarancji z klauzulą spisaną malutkimi literkami na dole o braku odpowiedzialności. Niewiedza musi kosztować zawsze. Pozdrawiam.

  16. #4576
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Jednym słowem żal Ci wydać samemu kasę by ITB przebadało Twój produkt, który tak nachalnie tu reklamujesz ?
    Pomyśl chłopie.
    Jeśli dajesz sobie uciąć głowę za to co wymyśliłeś to każda kasa wydana na jakikolwiek papier z ITB zwróci Ci się NATYCHMIAST !!! i zamkniesz usta wszystkim niedowiarkom.
    Witam. Sęk w tym, że nie chodzi tutaj o króliczka, tylko jego gonienie. Żadne pieniądze nie zmienią piekła polskiego. Oceną różnych systemów osadzenia okien powinno się zająć ITB samo od siebie, aby ta ocena była obiektywna. Za pieniądze każda ocena będzie pozytywna. Pozdrawiam

  17. #4577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    domowy ciec, że tak powiem a nie mówiłem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #4578
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Jaką masz gwarancję i na co masz gwarancję osadzając okna w ociepleniu 30cm na stalowych mostkach termicznych? Przyjdzie zima -2*C, ogrzejesz mieszkanie do +22*C, zróbisz zdjęcie termowizyjne ramy z zewnątrz z odległości 1m to będziesz wiedział jak ta gwarancja wygląda. Chęci miałeś dobre, a skończyło się na gwarancji z klauzulą spisaną malutkimi literkami na dole o braku odpowiedzialności. Niewiedza musi kosztować zawsze. Pozdrawiam.
    no comments

    zrób badania w ITB to jak będę budował kolejny dom to kupię twój system
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  19. #4579

    Domyślnie

    skrabi niedługo przyjdzie zima, zrób zdjęcie swoich okien kamerą termowizyjną jak będziesz miał okazję i umieść tu na forum zdjęcie swojego okna w towarzystwie zdjęć jakiegoś sąsiada albo znajomego który ma okna osadzone w licu ściany i jakiegoś dowolnego zdjęcia z netu i zobaczymy czy ten samozwańczy specjalista będzie w stanie poznać które zdjęcie przedstawia te słynne mostki stalowe ....
    ...

  20. #4580
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Sęk w tym, że nie chodzi tutaj o króliczka, tylko jego gonienie. Żadne pieniądze nie zmienią piekła polskiego. Oceną różnych systemów osadzenia okien powinno się zająć ITB samo od siebie, aby ta ocena była obiektywna. Za pieniądze każda ocena będzie pozytywna. Pozdrawiam
    próbowałeś? skoro tak to co Ci szkodzi.. zrób badania za pieniądze i masz z głowy wszystkich którzy nie wierzą w ten system
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 229 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony