dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 286 z 337
Pokaż wyniki od 5.701 do 5.720 z 6726
  1. #5701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wiem co jest przyczyną - rażąca niekompetencja analityczki MILLENNIUM, która ma klienta w dupie, bo szykuje się na wakacje i nie chcę się jej przyłożyć do pracy.

    Dzisiaj cały dzien próbowaliśmy wyjasnić o co chodzi.
    Pannica z pustką we łbie nawet nie obejrzała przesłanych zdjęć z realizacji i kopi dziennika budowy. Wyciągnęła zestawienie wydatków z zeszłego roku (kiedy mieliśmy stan surowy otwarty) i na tej podstawie orzekła, że budowa jest niedofinansowana o 40 tyś. Aby nie zawracać sobie głowy przed urlopem, informację o odmowie, do oddziału nie wysłała w poniedziałek-wtoerk-środę-czwartek. Nie, ona wysłała to mailem w piątek po 15-tej. Tak, abyśmy my, jako klienci, nie mogli interweniowac przed jej wyjazdem.
    Dopisała też w mailu, że przesłaliśmy jej stare zdjęcia. WTF? Zdjęcia prezentowały świeżo ulożone instalacje przed zakryciem ich tynkami.
    A dzisiaj nikt w biurze analiz nie odbierał telefonów przez godzinę. Kasjerka zadzwoniła na inny numer, to nikomu nie chciało się naszą sprawą zająć.
    Uznali, że nie mamy wykonanej instalacji elektrycznej (mimo zdjęć ułożonej instalacji przed tynkami), bo nie mamy założonych gniazdek elektrycznych na puszki. PRZED TYNKAMI?
    Jakim trzeba być upośledzonym psychicznie by domagać się czegoś takiego?

    Kiedy na miejscu z kasjerką zaczęliśmy sprawdzać co zostało wykonane wg. zdjęć i wpisów do dziennika 40 tyś znalazło się raz dwa. Sama kasjerka była zdziwiona jak w takiej sytuacji można było odmowić wyplaty transzy.

    Do wykończenia domu (by oddać dokumenty u starosty) brakuje mi ok. 70 tyś. Transza miała wynieść 100 tyś.
    Jak nie zrobię instalacji ogrzewania i ocieplenia, to świeżo położone tynki za 15 tyś po zimie trzeba będzie skuć.
    A w listopadzie tego roku kończy mi się termin na wybudowanie domu. Mam opóźnienie ROK z powodu wcześniejszej odmowy i teraz też za kilka dni stracę wykonawcę, który był zarezerwowany od wiosny. Czyli nie jestem w stanie skończyć budowy do listopada.

    Gdyby mi się bank nie wtracał ze swoimi idiotyzmami od roku mieszkałabym w nowym domu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-08-2013 o 19:02

  2. #5702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Co do tych niby zadowolonych klientów:

    Tylko nie Milenium,najgorszy Bank jaki mi sie przytrafił w życiu, wziąlem
    140 tys. kredytu hipotecznego,podzielili na 2 transze po 70,skonczylem stan surowy,ich rzeczoznawca ocenił wartość na 190 tys. i nie chcą dac nastepnej części, poniewaz twierdza że dadza jak wybuduje dom, to po co mi wtedy kredyt?.Zamówiłem materiały na wykonczenie domu, a powiedzieli ze drugiej transzy nie dadzą.Przeciez mają zabezpieczenie w aktualnej wartości domu.To jest karygodne co sie tam dzieje.Przstrzegam przed takim Bankiem.Nie wiem co robić.Może potraficie mi ktoś doradzic.Przecież najważniejsze czy będę spłacał czy nie, a jeszcze nie zacząłem i nie otrzymam drugiej części kredytu.Dlaczego oni tak robią, czy mogę zrewać umowę, wszystkie opłaty i ubezpieczenia policzyli od 140 tys.

    http://www.money.pl/forum/bank-mille...-t1574876.html

    Użytkownik też nie dostał kolejnej transzy kredytu i nie może dokończyć budowy.

    Czyli jest to działanie CELOWE, chodzi o przejmowanie prawie wykończonych nieruchomości w atrakcyjnych miejscach.

    Kolejne skargi na działanie analityków, którzy są niekompetentni lub złosliwi:

    "Mam wrażenie że obsługa klienta w niczym się nie orientuje i nic nie może, jedyna osobą "kompetentną" i najwyższym guru, jest analityk, z którym nie można się osobiście komunikować, tylko i wyłącznie przez obsługę, która nie ma żadnych kompetencji - służy jedynie za pośrednika.
    Tak więc nikomu nie polecam tego banku ze względu na złą organizację obsługi klientów, szczególnie tych z kredytem.
    Dla banku klient z kredytem jest jeleniem a nie lojalnym klientem, ale z takimi standardami długo ten bank nie pociągnie."

    Stąd:
    http://hipoteczne-kredyty.info/mille...yt-hipoteczny/
    Tam jest wiecej takich kwiatków

    Tutaj znów o rzekomym "niedofinansowaniu" nieruchomości:
    http://www.forum-kredytowe.pl/f134/k...ium-61040.html

    Kolejny przykład próby przejęcia nieruchomości:
    http://www.kredytforum.pl/temat/3466...lenium-pomocy/

    Poza tym:
    http://www.money.pl/forum/kredyt-w-m...a-t533294.html
    http://www.forum-bankowe.pl/opinie-o...nie-vt4268.htm

    Teraz, kiedy zaczęłam sprawdzać opinie o banku w necie, to włos mi się jezy, jak oszukują klientów!


    JEŚLI KTOŚ CHCE WZIĄĆ KREDYT - sprawdzajcie opinie, nie ufajcie doradcom, którzy mają prowizję od naganiania klientów.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-08-2013 o 19:41

  3. #5703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Patrząc w ten sposób to proszę mi pokazać bank który ma same pozytywne opinie na forach, albo chociaż większość pozytywnych. Przeważnie jeśli ktoś wystawia opinie to jest ona negatywna.

    Widzę że i tak Panią nie przekonam... nie mam zamiaru bronić Millennium, bo rozumiem że ich działania, pociągnęły za sobą konsekwencję, ale doradcy czy ja, czy ktokolwiek inny nie ma wpływu że jakiś analityk jest taki jak Pani opisała. Pisanie że doradca wysyła do banku w którym dostaje prowizję od naganiania nie ma sensu. Myśli Pani że na dłuższą metę takie działanie uchodziło by płazem...

    Życzę aby jak najszybciej rozwiązał się Pani problem.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  4. #5704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiem, że ludzie lubia narzekac na banki, ale dziwne, że tak wielu ludzi w Millennium ma problem z otrzymaniem ostatniej transzy, która uniemozliwia skończenie domu i rozliczenie się z bankiem.

  5. #5705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Właśnie się dowiedziałam, że odmowili ponownie. Teraz poprosze o decyzję na piśmie i zaskarżę w UOKiK

    Nie skończę budowy w terminie - teraz nie ma szans. Czyli będe musiała zapłacić za przedłużanie umowy. Czyli bank dalej na mnie zarabia.
    Będę musiała po zimie skuć tynki i położyć na nowo - jestem do tyłu o 15 tyś.

    Byłam w oddziale. Rozmowa przebiegała tak:
    pracownik: Budowa jest niedofinansowana o 40 tyś
    ja: ale wczoraj też była niedofinansowana o 40 tyś, a teraz widze, że po naszych reklamacjach uwzględniliście pozycje w kosztorysie, których wczoraj nie było.
    pracownik": to zadzwonię do analityka (telefon). No to będzie niedoszacowanie 20 tyś. Ale analityk jeszcze nie dostał dokumentów z wczoraj.
    wymiana zdań zakończona:
    "ale rozwiazaniem jest zrobienie nowego kosztorysu, przedłużenie umowy, co będzie kosztowało X zł"

    I sie wyjasniło - NACIĄGANIE KLIENTÓW NA KASĘ!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-08-2013 o 13:45

  6. #5706

    Domyślnie

    że tak się wtrącę prawie, że nie w temacie - odnośnie tynków - rozumiem, że instalacje lub komin jest ? Nic nie stoi na przeszkodzie by załączyć zimą ogrzewanie elektryczne lub napalić w "kozie" - koszt kozy 300 zł - opału kolejne 300 - i tynkom nie ma prawa nic się stać.
    A tak dodatkowo to ja bym poinformował "miłą obsługę banku millenium" o opisywaniu zaistniałej sytuacji na forum muratora - ciekawe czy zareagują

  7. #5707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A co to obchodzi kasjerkę, że obsmaruję bank? Ona ma to w dupie. Tak samo jak klientów.

    Mój dom jest z silikatów, nie ma kominów. Czyli jest zimny i nie ma gdzie wstawić kozy. Przy braku wymuszonego obiegu powietrza koza ogrzeje jedno pomieszczenie zimą. Ogrzewanie elektryczne - nie wiem czy koszt ogrzewania zimą nie przekroczy kosztów tynków

    Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ja mam środki na wybudowanie tego domu bez kredytu, ale są one ulokowane długoterminowo. Zwolnienie tych środków teraz to strata ok 20-30 tyś na ulokowane 200 tyś.

  8. #5708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A co to obchodzi kasjerkę, że obsmaruję bank? Ona ma to w dupie. Tak samo jak klientów.

    Przy braku wymuszonego obiegu powietrza koza ogrzeje jedno pomieszczenie zimą. Ogrzewanie elektryczne - nie wiem czy koszt ogrzewania zimą nie przekroczy kosztów tynków
    No tak chyba nie do końca - niech wiedzą, żeś aktywna bardzo w necie - a jak nie pomoże to faktycznie niech bambusy hodują.
    Swoją drogą millenium też mnie swego czasu załatwiło - babce "zapomniało" się zaksięgować przelew firmowy na konto firmowe a zaksięgowała na osobistym :/ - i to w czasie kiedy tir czekał już na załadunek - jak to zrobiła.. do tej pory nie wiem. Po takiej akcji grzecznie podziękowałem millenium.
    Co do tynków - zwykły grzejnik akumulacyjny elektryczny powinien dać radę - tu nie chodzi o to byś miała 21'c tylko by było na dodatniej temperaturze - te powiedzmy 5'C
    Poza tym jeżeli tynki zrobisz teraz to spokojnie zdąży wszystko odparować do zimy i wilgoci nie będzie

  9. #5709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dzięki za wsparcie

    Na szczęście mam pieniądze by nie przerywać budowy.
    Tynki już zrobione.

    Nadal nie rozumiem, dlaczego bank nie uwzględnił wykonanych robót (np. przyłącze wodne), skoro miał dokument odbioru technicznego przez Aquanet. Ma być faktura. A skąd ją wezmę, skoro to system gospodarczy?
    Ocieplenia jednej ściany też nie uzględnił, pomimo zdjęć i faktury za styropian.

  10. #5710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurczę, czytam i nie wierzę
    U mnie nie powinno być takich hocków klocków bo kredyt wypłacany jest w jednej transzy i ich nie obchodzi co na budowie robią. Ale za taki luksus oprocentowanie jest ciut większe.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #5711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też sobie pluję w brodę, że nie wzięłam w dwóch transzach całości.
    Bo jesienią zeszłego roku wypłacili normalnie.

  12. #5712

    Domyślnie

    Witam

    Prosze o informację, na jak wysoką marżę można liczyć obecnie - kredyt na dokończenie budowy 1/4 wartości całej inwestycji.

  13. #5713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    dzień dobry

    wiele zależy od czynników pobocznych ale od 1,2% nawet do 2%
    średnio to 1,4%-1,5%
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  14. #5714
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tantarara

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    zakupiłem wraz z żoną mieszkanie za gotówkę za 110.000,00 zł. Mieszkanie jest o wartości około 150.000,00 zł, ponieważ kupiliśmy je na licytacji komorniczej. Mieszkanie jest do kapitalnego remontu i potrzebujemy około 50.000,00 zł. Na razie odwiedziliśmy Banki Spółdzielcze, BGŻ i Pekao. Pracujemy na czas nieokreślony i mamy łączny dochód 3000 zł netto. Nasz wiek to 27 lat. Kredyt chcielibyśmy wziąć na 10 lat. Gdzie można znaleźć najlepszą ofertę na kredyt hipoteczny na remont, albo refinansowanie. Do których banków najlepiej się wybrać?

  15. #5715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam,
    trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę banki które kredytują tak niewielkie kwoty. Są banki co kredytują od 60 tyś.

    Ja bym wybrał banki które ofertę mają uzależnioną od wkładu własnego, i w naszym wypadku oferta byłaby ciekawa. To są np banki BGŻ, Credit Agricole.
    Ten pierwszy jest w stanie wydać decyzję w dwa tygodnie, ten drugi jeśli nie ma się u niego konta, w miesiąc.

    Jak coś proszę o maila a prześlę dokładne oferty.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  16. #5716
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Witam, skoro kredyt już mi się wypłacił (pierwsza transza póki co), nic tylko wypada Bardzo podziękować Panu Bartoszowi za pomoc przy załatwianiu kredytu, super kontakt, Pan Bartosz zawsze był pod telefonem, wszystko tłumaczył i doradzał, i mimo sporej odległości wszystko fajnie się udało.

  17. #5717
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiśnia1ak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Szukam kredytu hipotecznego na dokończenie budowy, policzyliśmy z mężem co mamy kupione i ile jeszcze pieniędzy potrzebujemy (60 tys.) ale po wczorajszej wizycie w jednym z banków okazuje się, że to ile my chcemy a ile chce nam pożyczyć bank może, ale wcale nie musi się zgadzać, bo potrzebny jest operat szacunkowy rzeczoznawcy, żeby obliczyć ile wg procedur banku będzie nam niezbędne do dokończenia budowy (m2x2000zł). Dlatego mam pytanie czy są banki, które nie wymagają przy tak już niewysokiej kwocie, jak na kredyt hipoteczny, wyceny rzeczoznawcy i przyjmują kosztorys zrobiony własnoręcznie bądź kierownika budowy? Czy lepiej nie tracić czasu i od razu zlecić/zapłacić za taki operat rzeczoznawcy z listy bankowej, bo większość banków prędzej czy później takiego dokumentu wymaga przy składaniu wniosku?

  18. #5718

    Domyślnie

    Witam,

    Nie polecam kredytu w Deutsche Bank. Po pierwsze bank podzielił mi pierwszą transzę na dwie części, ale to jest do przeżycia.
    Po drugie mam problem z wypłatą drugiej transzy. 31 sierpnia rzeczoznawca odwiedził budowę, zrobił zdjęcia i pojechał. Przez przeszło dwa tygodnie nie mogłem dowiedzieć się dlaczego bank nie wypłaca transzy. Dopiero po dwóch tygodniach okazuje się, że inspekcja była wykonana nieprawidłowo, (rzeczoznawca nie sfotografował dziennika i nie wypełnił druku postępu prac). Przyjeżdża drugi rzeczoznawca, mijają dwa dni i nic nie wiadomo. Osoba która mnie obsługuje nie potrafi podać konkretów, infolinia przyjmuje tylko reklamacje (czas na rozpatrzenie od 30 do 60dni). Niestety musiałem wstrzymać budowę, wypadłem z kolejki u fachowców. Nie liczę już dziesiątków telefonów i straconych nerwów. Podsumowując KREDYT w DEUTSCHE BANK NIE POLECAM.

    PS Zapomnijcie o możliwości kontaktu z inną osobą poza konsultantem prowadzącym lub reklamacją na infolinii.

  19. #5719
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    173

    Domyślnie

    A ja właśnie wybrałem DB :-/ i czekam na podpisanie umowy i wypłatę transzy.
    Czy bank podał jakiś powód rozbicia transzy na części ?
    A jak z opieką posprzedazową ? Przecież w którymś odziale podpisywałeś wniosek ?
    Zaczynamy.....

  20. #5720

    Domyślnie

    Cytat Napisał CODI Zobacz post
    A ja właśnie wybrałem DB :-/ i czekam na podpisanie umowy i wypłatę transzy.
    Czy bank podał jakiś powód rozbicia transzy na części ?
    A jak z opieką posprzedazową ? Przecież w którymś odziale podpisywałeś wniosek ?
    Ja mam także kredyt w DB i wszystko jest ok... rzeczoznawca przyjeżdzał fotografował to i tamto i następowała wypłata transzy. Mam wypłacone już trzy transze i nie miałam z tym żadnego problemu. Obsługa posprzedażowa również ok. kontaktowałam się z osobą informowałam, że chcę wypłacić kolejną transzę i bank wysyłał do mnie rzeczoznawcę. Tak więc wszystko ok.Żadnej transzy nie miałam dzielonej.
    Sądzę, że to pewnie zależy od osób z którymi współpracujemy: jedni są bardziej kompetentni, a inni mniej... Gdy trafimy na tych drugich to wówczas pojawiają się problemy...

Strona 286 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony