dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kwoty minimalnej ani maksymalnej nikt nie jest w stanie okreslic.

    Jak ktos pisze 100000 to ja sie pytam na jakiej postawie tak sadzi i co przyjal do wyceny.

    Kluczem do taniego budowania jest wlasna ciezka praca oraz duzo pracy koncepcyjnej i rozsadne wybory.
    Dom ma byc technologicznie nieskomplikowany, bez wymyslnych ozdobnikow i udziwnien. Oczywiscie powierzchnia ma znaczenie, ale nie pierwszorzedne (w granicach zdrowego rozsadku). Dom ma byc dopasowany do potrzeb a nie przewymiarowany i na wyrost.
    Materialy nalezy dobrac pod katem zarowno pracochlonnosci jak i ceny, ale takze latwosci pozniejszego wykonczenia (np sciany nosne z ceramiki trudniej obrabiac niz z BK, zaprawe trudniej wrzucac na rusztowanie niz wiaderko z klejem itp).

    Wybudowalem dom sam, w pojedynke, teraz go wykanczam, wiem ze mozna wszytsko, ale nie wszytsko warto.
    Sa prace ktorych samemu robic nie warto, a sa takie ktorych nawet nie nalezy. Nie mniej jest ich niewiele.

    Przytoczony projekt jest rozsadny, jednak to czy wydasz 100, 200, czy 500 tysiecy zalezy wylacznie od Twojej kreatywnosci, obrotnosci i pracowitosci.

    Pamietaj rowniez ze nie zawsze oszczednosci ida w parze w kozyscia dla Ciebie. Oszczedzac nalezy madrze i nie na wszytskim.
    Czasem oszczednosc kilku zlotych zaowocuje wzrostem pracochlonnosci i w efekcie koncowym bedziesz w plecy.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 14-02-2014 o 21:11
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony