dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 500 z 616
Pokaż wyniki od 9.981 do 10.000 z 12315
  1. #9981

    Domyślnie

    Rom-Kon dzięki za info. W takim razie zrobię tak jak powiadasz. Co do tej folii paroizolacyjnej to zastosować ISOVER Stopair czy jakąś inną? Pytam bo kiedyś tam ją polecałeś.

    Tak czytam tą waszą dyskusję odnośnie profili cd i cały czas się zastanawiam czy warto kupić ultrastil 0,6mm, czy nie wybiegnę z tym przed szereg skoro większość robi na tych 0,5mm
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  2. #9982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    RomKon
    O betonie pisałem, że były bariery na dylatacjach. Troszeczkę się gubimy w określeniach. Niepotrzebnie. Jeszcze raz dla przypomnienia: Nie chodzi mi o spełnienie wyśrubowanych norm dla konstrukcji stalowych (bo chyba o to ci chodziło), po co mamy pisać dlaczego się je okłada podwójną płytą, jeśli obaj wiemy. Stwierdziłem, że ze względu na własne bezpieczeństwo i z korzyścią dla jakości zabudowy, preferuję płytę ogniową. Nie muszę dokumentacyjnie udowadniać, że jest to zgodne z którymś tam opracowaniem dla przegród takich, czy innych, czy dla takich, czy innych konstrukcji. Rozumiem, że w twoim przekonaniu, jest to niepotrzebny zbytek i wzrost kosztów. I nic w tym złego, ale w moim postępowaniu również. Oczywiście nie twierdzę, że płyta zwykła, to zła konstrukcja i niska jakość, bo to nieprawda. Niech sobie klient zdecyduje. Daję mu wybór.
    Przecież wiesz, że ta ogniówka jest dużo lepsza. Na pewno ciąłeś i przykręcałeś i jedną i drugą. Możesz jeszcze kawałek obydwu wrzucić do ogniska i wody - to najlepszy test. Widać, to także dobrze na ścinkach z roboty, które przez dłuższy czas leżą na powietrzu. Pierwsza pozostaje cała, dopóki jej nie dotkniesz, a druga jest cały czas cała, nawet, jak zejdzie papier.

  3. #9983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    RomKon
    Co do drugiego przytczka, co z gorszym materiałem wbudowanym w konstrukcję, to ci nie odpowiem, bo odpowiedź znasz. Toś się rozpędził z tą krytyką.
    P.S.
    Trzeba było pozwolić chłopu na dziadowski grunt. Bo dlaczego nie? A co to, nie pomaluje, albo nie będzie się trzymać?
    Nie opowiadajmy historii życia o barierach i okładzinach, tylko przyjeżdżaj na to piwo.

  4. #9984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Rafał! Od kiedy polecasz midflex! .
    Na zewnętrzny który nie ma prostego kąta zawsze ją polecałem, nie rozumiałem tylko dlaczego co niektórzy układaja tą taśmę na wewnętrzne kąty, dla mnie coś takiego to nie porozumienie.


    Taśma papierowa jest trudniejsza... i tu Cię mam! To jest forum dla Inwestorów którzy pierwszy raz trzymają szpachtelkę w ręce. Nie proponuj taśm papierowych bo polegną na polu bitwy. Lepiej dodać parę złociszy (42zł/30mb taśmy Tuff Tape) i mieć większą pewność sukcesu
    No właśnie. Papierówka jest trudniejsza od TT. Cały czas o tym tu trąbiłem a Ty w zaparte bo sobie z nią radzisz. Zważ na to że jesteś fachowcem i gdybyś sobie z nią nie radził to byłoby źle. Ja papierówkę daję po obwodzie przy narożnikach ze ścianą - kwestia ceny. Na spoiny cięte i oryginalne daję TT - spokojna głowa i długoletnia gwarancja, praktycznie dożywotnia.
    Z mojej strony zastanawiam się czy nie powinienem poprzeć Ciebie że propagujesz gotowe masy. Ja spoinuję na Vario lub Uniflocie ale to tak jak z papierówką - te gipsy są trudniejsze w obróbce od wiaderkowych.Może faktycznie dla wszystkich co sami robią poddasza i nie mają większego doświadczenia lepiej wydać parę groszy więcej na wiaderkową i TT niż na Vario czy papierówkę.
    Nie jest na tyle trudniejsza żeby człek w miarę kumaty sobie z nią nie poradził nawet za pierwszym razem.

  5. #9985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Buzer
    Na temat szczelin zamkniętych (nieprzewiewnych), to my wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak to jest? I mądrych tu nie ma, bo nawiercanie dziur przelotowych w elementach drewnianych pozwala przepuszczać wilgotne powietrze wyżej, ale powoduje inne poważne szkody. Niestety, w każdym budynku jest wiele miejsc problematycznych, dla których nie ma dobrego rozwiązania. Przez instytuty badawcze i autorów technologii pomijanie milczeniem, bo co zaproponować? To identycznie, jak z nauką, jak nie ma rozwiązania, to naukowcy udają, że nie ma problemu, lub nazywają to metanauką (czarną magią?).
    Dążysz do tego, aby najskuteczniej, jak w danym miejscu i chwili możesz, rozwiązać problem i zminimalizować szkodliwe skutki. Udziel sobie najpopularniejszej odpowiedzi, stosowanej przez wszystkich wykonawców na świecie, jeśli nie wiadomo, co odpowiedzieć: "tak musi być!".

  6. #9986

    Domyślnie

    Na początku to zastanówmy się po co tak naprawdę jest szczelina wentylacyjna, zna ktoś odpowiedź na tak proste pytanie?

  7. #9987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Rafał
    Po co spieracie się o te taśmy. To osobiste preferencje. Masz rację, kumaty poradzi sobie ze wszystkim, choć i tak będzie robił na ślepo, bo nie ma doświadczenia i nie wie, czy robi dobrze, czy źle. A ten drugi spieprzy nawet rozrabianie szpachli. To ich wybór (z różnych przyczyn). Od poprawnej roboty jesteśmy my.
    Ale oczywiście, papierówka jest trudniejsza i RomKon ma rację, że cholera wie, co się stanie, mimo poprawnego położenia. Ja myślę, że to pozostałość po pozostałej epoce technologicznej (oczywiście na świecie, nie tylko w Polsce), pozostawiona dla mocno przyzwyczajonych wykonawców, np. w USA. Nie jest to pierwszy taki materiał. Podobnie rzecz się ma z zaprawami uszczelniającymi. Wprowadzono wodorocieńczalne, jednoskładnikowe - proste w użyciu. Ale, żeby nie stracić starych klientów, przyzwyczajonych do słuszności dwuskładnikowych, te drugie też się produkuje, chociaż coraz mniej. Wymrą z czasem.

  8. #9988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Rafał
    Szczelina wentylacyjna: tak, jak w nazwie - służy do wentylacji. Nie każ mi szczegółowo odpowiadać, bo cię znajdę w tym Legionowie i nasypię cementu do kanapki, a zaraz tam jadę. Na Chrobrego muszę wypożyczyć wertykulator. W zeszłym roku założyłem trawnik i mam tego gówna 500m2 - tfu!

  9. #9989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Rafał
    Po co spieracie się o te taśmy. To osobiste preferencje. Masz rację, kumaty poradzi sobie ze wszystkim, choć i tak będzie robił na ślepo, bo nie ma doświadczenia i nie wie, czy robi dobrze, czy źle. A ten drugi spieprzy nawet rozrabianie szpachli. To ich wybór (z różnych przyczyn). Od poprawnej roboty jesteśmy my.
    Ale oczywiście, papierówka jest trudniejsza i RomKon ma rację, że cholera wie, co się stanie, mimo poprawnego położenia. Ja myślę, że to pozostałość po pozostałej epoce technologicznej (oczywiście na świecie, nie tylko w Polsce), pozostawiona dla mocno przyzwyczajonych wykonawców, np. w USA. Nie jest to pierwszy taki materiał. Podobnie rzecz się ma z zaprawami uszczelniającymi. Wprowadzono wodorocieńczalne, jednoskładnikowe - proste w użyciu. Ale, żeby nie stracić starych klientów, przyzwyczajonych do słuszności dwuskładnikowych, te drugie też się produkuje, chociaż coraz mniej. Wymrą z czasem.
    Ręce opadają.

  10. #9990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Rafał
    Szczelina wentylacyjna: tak, jak w nazwie - służy do wentylacji. Nie każ mi szczegółowo odpowiadać, bo cię znajdę w tym Legionowie i nasypię cementu do kanapki, a zaraz tam jadę. Na Chrobrego muszę wypożyczyć wertykulator. W zeszłym roku założyłem trawnik i mam tego gówna 500m2 - tfu!
    Co ma wentylować ta szczelina?

  11. #9991

    Domyślnie

    Witam
    Przeczytałem całe 509 stron tego forum, zrobiłem sobie plan działania i zabrałem się do zabudowy poddasza. Zacząłem od najprostszego poddasza w pokoju i jak to z teorią jest, każdy wie. Wyznaczenie poziomu pasa dolnego jak i poziomu pasa górnego/sufitowego gdy mamy z dwóch stron ściany nie jest problemem. Ale jak do jasnej ciasnej wyznaczyć gdy mamy po jednej stronie naroże, a nawet po obydwóch stronach. Wyznaczenie poziomu przy górnym pasie na skrajnej krokwi, przeniesienie punktu na podłogę, zmierzenie odległości od ścianki kolankowej i próba przeniesienia na drugą skrajną krokwie spowodowało że nie mam poziomu, zabrakło nie wiem może 2 cm. I tak musiałem regulować długą poziomicą albo laserem już na zapiętym profilu. Jak drodzy forumowicze wyznaczacie poziomy? Podzielcie się wiedzą.

  12. #9992

    Domyślnie

    góra to ustawienie odpowiednio ostatniego profila sufitu, a dół to tzw. dzida w wykonaniu Roma w narożniku, było o tym pisane.

  13. #9993

    Domyślnie

    ...jest też inny sposób wyznaczenia dolnego punktu:
    bierzesz na najkrótszej "krokwi" odchodzącej od koszowej przykręcasz w pianie profilCD w odległości np. 30cm od kolankowej następnie przy ścianie gdzie umocowany jest ud też kreślisz w pionie linię 30cm od kolankowej .Punkt przeciecia się linii i profila ud przenosisz na profil CD przykręcony do krokwi ,wkręcasz w ten punkt wkręta i zaczepiasz sznurek traserski drugi koniec przymocowujesz do profila CD na suficie w miejscu gdzie będzie styk z pierwszym profilem skosu. W taki sposób masz linię skosu. Profile mocowane wysuwasz dłużej niz na połowie koszowej aby je przyciąć na suficie w samym rożku przykręcasz wkręta i zakładasz sznurek następnie przy pomocy czegoś podobnego jak dzida wyznaczasz punkt zejścia się wszystkich linii, znaczysz na wszystkich pofilach linie koszową, ucinasz profile 0,5cm krótsze i zakładasz na nie profil ud. Następny ud skręcasz z tym zamocowanym na profilach cd i masz już drugą linie.

  14. #9994

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    ...jest też inny sposób wyznaczenia dolnego punktu:
    bierzesz na najkrótszej "krokwi" odchodzącej od koszowej przykręcasz w pianie profilCD w odległości np. 30cm od kolankowej następnie przy ścianie gdzie umocowany jest ud też kreślisz w pionie linię 30cm od kolankowej .Punkt przeciecia się linii i profila ud przenosisz na profil CD przykręcony do krokwi ,wkręcasz w ten punkt wkręta i zaczepiasz sznurek traserski drugi koniec przymocowujesz do profila CD na suficie w miejscu gdzie będzie styk z pierwszym profilem skosu. W taki sposób masz linię skosu. Profile mocowane wysuwasz dłużej niz na połowie koszowej aby je przyciąć na suficie w samym rożku przykręcasz wkręta i zakładasz sznurek następnie przy pomocy czegoś podobnego jak dzida wyznaczasz punkt zejścia się wszystkich linii, znaczysz na wszystkich pofilach linie koszową, ucinasz profile 0,5cm krótsze i zakładasz na nie profil ud. Następny ud skręcasz z tym zamocowanym na profilach cd i masz już drugą linie.
    Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie z temat z dzidą gdzieś przegapiłem. Jak rozumiem, górny profil po wyznaczeniu linii sufitu, mocuję na czuja? Przykręcam dwa skrajne wieszaki- jeden skrajny jest punktem wyjścia a drugim latam góra/dół do łaty aż uzyskam poziom? Tylko że wówczas problem będzie z przekątnymi połaci.

  15. #9995

    Domyślnie

    Ostatni profil sufitu ustawiam prostopadle do ściany na której się opiera chyba że więźba lub winkle w pomieszczeniu lecą i widać na oko że profil nie powinien być tak ustawiony wtedy trzeba zoptymalizować i ustawić na "czuja" kiedy masz na czuja nigdy nie wyjdzie Ci płaszczyzna skosu jeśli chcesz zachować poziomą linię łączącą skos ze ścianką kolankową, wtedy wybierasz albo linia w poziomie albo płaszczyzna ja zawsze wybieram linie którą widać okiem. Jeżeli zrobisz tak jak napisałem ustawiasz profile do sznurka -ustawiasz profil najniższy i najwyższy a resztę do łaty opierając na tych ustawionych dwóch profilach.

  16. #9996
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Rafał2011 czy jeżeli zamówię wysyłkowo narożniki Dallas czy to "kruche" jest i lepiej osobiście bo "wgniot" w kartonie i już po narożnikach będzie co myślisz o narożniku z rolki 90* przy oknach nawet najdroższy amerykański wyjdzie mi taniej niż wysyłka dallas-ów

    Czy lepiej kupić aluminiowy w np. castoramie i siatka pod spód jak to pokazywał Rom-kon

    Ten Dallas to fajny jest

  17. #9997
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Zapomniałem się pochwalić zakupiłem szpachelki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	product_Full.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	248372

  18. #9998

    Domyślnie

    Dallasy roazej delikatne nie są, jeśli zamówisz z 10szt i ktoś dobrze zapakuje to paczka będzie sztywna. Narożnik z rolki ciężko jest ustawić, zawsze ucieknie któraś strona i nie będzie miejsca na szpachlę. Aluminiowy jest delikatny, lekko uderzysz w zaszpachlowany i oczka się pokazują, trzeba wycinać i wymieniać, "dallasa młotkiem możesz napiżdzać" i wiele mu nie zrobisz nie mówiąc o przyjemności z jego ustawiania i dalszej obróbki.

  19. #9999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Zapomniałem się pochwalić zakupiłem szpachelki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	product_Full.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	248372
    Drogo dałeś? nie źle wyglądają
    ...najlepsze rączki jakie mogą tylko być, a szpachelka 200mm to rarytas
    a 250mm w takim cięciu to już w ogóle mistrzostwo.
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 14-03-2014 o 16:16

  20. #10000
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    trochę kosztują ale mam nadzieje że warto było tej 25cm nie kupiłem bo ok. 60PLN kosztowała
    10,15,20 i 79PLN za 3szt A wahałem się nad 8 czy się zmieści 8cm w moje 4PRO ale "dobrą" 6cm już mam

Strona 500 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony