dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 59
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1161
  1. #1101
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor.k Zobacz post
    Witam.
    Też jestem szczęśliwcem budującym Z91. Jestem akurat po etapie zalewania wieńca, a w przyszłym tyg. zacznie się układanie wiązarów.
    Wszystkie zdjęcia można zobaczyć na stronie z500.pl http://z500.pl/plac-budowy/Z91/527/t...-i-nikoli.html
    Pozdrawiam wszystkich budujących.
    Jak planujecie, ile czasu zajmie kładzenie dachu, a swoją drogą czym bedziecie kryć?

  2. #1102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Z tego co mówił mój budowlaniec to ma to trwać około tygodnia ,ale czy tak będzie to nie wiem. Zaczną dach robić jak tylko dźwig wróci z naprawy za około tydzień. a kryć będziemy dachówką CREATON HARMONICA NOBLESE BRĄZOWA GLAZURA.

  3. #1103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nowe zdjęcia pod adresem http://z500.pl/plac-budowy/Z91/527/t...-i-nikoli.html
    Gdyby ktoś chciał zobaczyć budowę na własne oczy to nie ma najmniejszego problemu.

  4. #1104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    A jak Wam się podoba moja wersja Z91?
    Dodam, że całość domu jest poszerzona o 1,5 m (1m - część mieszkalna i 0,5m garaż)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z91.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	224203

  5. #1105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe!

  6. #1106
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robertinstal

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    1

    Domyślnie pytanie o instalacje ele'-tv-alarm-net

    Cytat Napisał Przemoo121 Zobacz post
    Witam!
    Mam pytanko ile metrów Wam policzyli fachowcy przy kładzeniu tynków i ile Was skasowali za metr? I jeszcze jedno ile Was kosztowały w przybliżeniu instalacje: elektryczna + alarm + TV + internet, wiem że to zależy od ilości punktów, jakości materiałów itp. ale chodzi mi orientacyjne koszty i instalacja wod- kan.
    Pzdr
    Wykonuje takie instalacje 25 lat praktyki. Projekt Z91 z garażem ale który ile metrów ?pomijając metry robocizna 4500 zł przy największym około 150 m2 materiał 3500 do 4000 zł ale to jest surowa instalacja to znaczy opuszkowanie przewody goła rozdzielnica skrzynki na rtv, alarm i domofon bramę oświetlenie posesji. Następny etap to osprzęt i to zależy jakiej firmy np.gniazdko można kupić ospela za 15zł albo innej firmy za 40zł szt. i tak samo z osprzętem rozdzielnicy no i tu ciężko podać kwotę za materiał ale przy średniej cenie za osprzęt trzeba liczyć między 3000 a 4000 zł bez osprzętu do alarmu. Za biały montaż biorę 5 zł za każdy element zamontowany. Cena za całość bez wnikania ile co czego obligowała by w granicach 13000 a 15000 tyś zł ale ja raczej nie preferuje takiej formy chociaż dla mnie była by korzystniejsza .Jeśli byłbyś zainteresowany odpisz skontaktuje się .

  7. #1107

  8. #1108
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sjmlo88

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam bardzo gorąco tej zimy wszystkich użytkowników
    Jako, że również przechodzimy przez proces budowy Z91 chciałem zapytać czy ktoś wstawiał okna zgodne z wymiarami podanymi w projekcie? Chodzi mi szczególnie o okno w kuchni (180x150) jednoskrzydłowe.
    Przy okazji podaje linka do naszego placu budowy: http://z500.pl/plac-budowy/Z91/461/t...-i-milosz.html

    Pozdrawiam, Miłosz.

  9. #1109

    Domyślnie

    Cytat Napisał sjmlo88 Zobacz post
    Witam bardzo gorąco tej zimy wszystkich użytkowników
    Jako, że również przechodzimy przez proces budowy Z91 chciałem zapytać czy ktoś wstawiał okna zgodne z wymiarami podanymi w projekcie? Chodzi mi szczególnie o okno w kuchni (180x150) jednoskrzydłowe.
    Przy okazji podaje linka do naszego placu budowy: http://z500.pl/plac-budowy/Z91/461/t...-i-milosz.html

    Pozdrawiam, Miłosz.
    Witam,
    tak ja mam takie okna wyglądają cudnie choć mankament ich jest jeden są fixami

  10. #1110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    Witam,
    tak ja mam takie okna wyglądają cudnie choć mankament ich jest jeden są fixami
    widzisz ja jestem na etapie szykowania sie do budowy i wlasnie sie zastanawiamy czy nie zrobic tych okien dzielonych. Napisz jak rozumieć Twoją uwagę do tych okien (fixami)

  11. #1111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    ja mam takie okno tylko, ze dzielone. Wszystko jest OK

  12. #1112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    wszystkie okna mam dzielone

  13. #1113

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    widzisz ja jestem na etapie szykowania sie do budowy i wlasnie sie zastanawiamy czy nie zrobic tych okien dzielonych. Napisz jak rozumieć Twoją uwagę do tych okien (fixami)
    Nijak tzn chodziło mi o to że tak duże okna niedzielone mogą być tylko fixami. W moim przypadku dzielone nie wchodziły w grę bo zakochałam się w ogromnych niedzielonych. Co do praktyczności nie umiem odpowiedzieć bo niestety jeszcze nie mieszkam w swoim Z9. Ale mam nadzieje że do przeżycia ;P póki co nie żałuje

  14. #1114

    Domyślnie

    w
    Cytat Napisał sjmlo88 Zobacz post
    Witam bardzo gorąco tej zimy wszystkich użytkowników
    Jako, że również przechodzimy przez proces budowy Z91 chciałem zapytać czy ktoś wstawiał okna zgodne z wymiarami podanymi w projekcie? Chodzi mi szczególnie o okno w kuchni (180x150) jednoskrzydłowe.
    Przy okazji podaje linka do naszego placu budowy: http://z500.pl/plac-budowy/Z91/461/t...-i-milosz.html

    Pozdrawiam, Miłosz.
    Witam tez mam dzielone i jestem zadowolona. Fixy mam w salonie obok drwi na taras i tu nie ma problemu z myciem bo wychodze na zewnatrz i juz. Okna sa wyzej wiec mycie fiksow bedzie utrudnione poza tym trudno rolete wyczyscic. Ale to kwestia wyborow i gustu. Pozdrawiam

  15. #1115

    Domyślnie

    Otwierane jednoskrzydłowe to max. 150 cm szerokości. Jeśli 180 cm szerokości w jednym szkleniu, to musi być fix. Mam takie i jest OK, tylko faktycznie z czyszczeniem rolety trochę trzeba się namęczyć. Ale chciałem obowiązkowo jedno szklenie.

  16. #1116

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Otwierane jednoskrzydłowe to max. 150 cm szerokości. Jeśli 180 cm szerokości w jednym szkleniu, to musi być fix. Mam takie i jest OK, tylko faktycznie z czyszczeniem rolety trochę trzeba się namęczyć. Ale chciałem obowiązkowo jedno szklenie.
    Witam, i jaki masz sposób na tę rolete?

  17. #1117
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,

    Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy naszego Z91 GL2, trafiliśmy na Pana , który strasznie przekonuje nas żebysmy budowali z Ytonga 36,5 cm (sciana jednowarstwowa). Co o tym myslicie? nie jestem przekonany co do scian jednowarstwowych w polskich warunkach. Dodam że wykonawca posiada certyfikaty i jest polecany jako specjalista w budowe z Ytong więc jakośc wykonania powinna byc odpowednia.
    Macie jakies doświadczenia ?

  18. #1118
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sjmlo88

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BPC Zobacz post
    Witam,

    Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy naszego Z91 GL2, trafiliśmy na Pana , który strasznie przekonuje nas żebysmy budowali z Ytonga 36,5 cm (sciana jednowarstwowa). Co o tym myslicie? nie jestem przekonany co do scian jednowarstwowych w polskich warunkach. Dodam że wykonawca posiada certyfikaty i jest polecany jako specjalista w budowe z Ytong więc jakośc wykonania powinna byc odpowednia.
    Macie jakies doświadczenia ?
    Nie wiem jak to się ma w przypadku Ytonga 36,5 cm, ale ja budowałem z Ytonga 24cm i po deszczu calutki jest mokry(dodam, że nie mam jeszcze dachu), więc nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez drugiej warstwy
    Do pooglądania http://www.budowa-domu.info/rozmaito...-po-deszczu/c_

    Co do okien to zrezygnowałem z jednoskrzydłowych gdyż doszedłem do wniosku, że otwieranie takich okien jest dosyć kłopotliwe, rozwarcie takiego okna zajmuje bardzo dużo miejsca, natomiast uchylenie takiego okna powoduje dosyć duży przepływ powietrza. Za oknami 2 skrzydłowymi przekonał mnie jeszcze fakt, że mają większą żywotność(wolniej się odkształcają, wypaczają) ze względu na mniejszy ciężar skrzydła.
    Jednoskrzydłowe okno zostało tylko w łazience, a fixy mam tylko po bokach okna tarasowego.
    Ostatnio edytowane przez sjmlo88 ; 27-03-2014 o 19:33

  19. #1119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja mam okna dzielone i wygląda to tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0707.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	252151Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0706.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	252152

  20. #1120
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    My niestety też chyba zrezygnujemy z tak dużych okien w jednym szkleniu, byliśmy w zeszły weekend na targach budowlanych we Wrocławiu i przeglądaliśmy rożne warianty, chyba do kuchni wybierzemy okno dzielone w stosunku 100cm/80cm i cześć 80 cm będzie przesuwana. a w pokoju okno standardowe jak u Gregora.

    Możecie się podzielić informacją na ile wycenili Wam robociznę stanu surowego otwartego? bez materiałów - dzisiaj negocjujemy cenę z ostatnim wykonawcą i jestem ciekaw jak to się ma do waszych wycen.

Strona 56 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony