dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 925

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Witam

    Całkowite zużycie materiału zależne jest od tego jak wymurowane są ściany i zalane stropy a jak wiadomo różnie z tym bywa Bywało że zużycie dochodziło do 28 kg/m2 ale nakładałem prawie 3-7 cm tynku... natomiast najmniejsze było 11 kg/m2 przy bardzo prostych ścianach i całej instalacji elektrycznej wykonanej w bruzdach więc to co podaje Nida czyli przy 1cm 11 kg/m2 jest realne ale takie budowy zdarzają się raz na 3 lata...

    Myślę , że średnio przy standardowym wykonaniu instalacji w miarę prostych ścianach no i odpowiednim osadzeniu listew narożnikowych można przyjąć od 15 do 20 kg m/2 .

    Natomiast to co podaje Knauf ciężko było by osiągnąć nawet przy tynkach lekkich...

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vittold

    Zarejestrowany
    May 2013
    Kod pocztowy
    01-956
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Myślę , że średnio przy standardowym wykonaniu instalacji w miarę prostych ścianach no i odpowiednim osadzeniu listew narożnikowych można przyjąć od 15 do 20 kg m/2 .
    No i się sprawdziło. Dziękuję. U mnie tynki zostały wykonane Baumitem Ratio Power - "zeszło" ok. 16,3kg/m2, mimo że ściany idealnie proste nie były (dramatu też nie było) i trzeba było trochę równać tynkiem, instalacja elektryczna bez bruzd.
    Efekt? Pierwsze wrażenia bardzo dobre, gładkość powierzchni znakomita. Żeby zarysować tynk paznokciem trzeba się trochę przyłożyć, mam wrażenie że przy c-w dużo lepiej by nie było (w każdym razie moje piaskowe tynki w bloku "poddają się" podobnie). Kierbud zwrócił uwagę, że są miejscami "przeszklone" i te fragmenty, które nie będą chciały wyschnąć, trzeba będzie przeszlifować papierem ściernym 80.
    Pozdrawiam,
    Witek

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał vittold Zobacz post
    No i się sprawdziło. Dziękuję. U mnie tynki zostały wykonane Baumitem Ratio Power - "zeszło" ok. 16,3kg/m2, mimo że ściany idealnie proste nie były (dramatu też nie było) i trzeba było trochę równać tynkiem, instalacja elektryczna bez bruzd.
    Efekt? Pierwsze wrażenia bardzo dobre, gładkość powierzchni znakomita. Żeby zarysować tynk paznokciem trzeba się trochę przyłożyć, mam wrażenie że przy c-w dużo lepiej by nie było (w każdym razie moje piaskowe tynki w bloku "poddają się" podobnie). Kierbud zwrócił uwagę, że są miejscami "przeszklone" i te fragmenty, które nie będą chciały wyschnąć, trzeba będzie przeszlifować papierem ściernym 80.
    Pozdrawiam,
    Witek
    Witam.

    80 może być zbyt gruba lepiej najpierw sprawdzić 150.

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony