dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 129
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Coraz częściej odnoszę wrażenie że jestem tu chyba jedynym użytkownikiem.
    Sztywniak ja jeszcze swojego fibaro nie wywaliłem, więc jest nas dwóch

    Dom z poddaszem użytkowym, po podłodze 165 m2, garaż 26m2, wszędzie podłogówka. PC NIBE 1145 8kW, odwierty pionowe 2x80mb. Ściany dwuwarstwowe Porotherm 24P+W + 20cm styropianu (λ=0,031), okna VETREX alphaline 90+ U okna 0,8W/(m2*K), dach ocieplony wełną Climowool DF2 15+10cm (λ=0,034), na podłodze 15cm styropianu (λ=0,035), fundamenty 10cm SynthosXPS. WM z rekuperatorem ComfoAir 350 Luxe VV. Automatyka budynkowa FIBARO.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki_0luk1 Zobacz post
    Sztywniak ja jeszcze swojego fibaro nie wywaliłem, więc jest nas dwóch
    u mnie powoli limity technologii zaczynają dawać o sobie znać, więc powoli myślę o jakiejś hybrydzie.

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Na temat KNX to chyba gdzieś indziej.
    A kawałek dalej sam odnosisz się do KNX. Dlatego właśnie temat Fibaro będzie zawsze wiązał się z KNX - ludziom wydaje się, że to prawie to samo.

    Same koszty Fibaro tez wyglądają bardzo ciekawie przede wszystkim modułowośc, co przy budowie domu jest dla mnie istotna ponieważ nie muszę odrazu inwestować 20-30 tys w instalacje, a mogę wyznaczyć sobie priorytet uzbrajania domu Np robię salon , kuchnie a resztę jak się już człowiek otrząsnie z wydanych pieniędzy na budowę całej hawiry
    Zwykle jak się czegoś nie zrobi na początku, to później ciężko jest do tego wrócić.

    Rozmawiałem ze swoim szwagrem na temat jego opinii o tym systemie ( właśnie instalatorem KNX) potrafił zarzucić systemowi to co każdy czyli:

    - kabel to kabel, a bezprzewodówka działa jak chce
    - brak tu naprawdę inteligencji a co za tym idzie oszczędności które niby daje KNX
    "Szwagier" to słuszny autorytet w każdej kwestii

    No i to są dwa główne zarzuty które i tu na forum sie pojawiły w mniejszym lub większym stopniu. Ale jako że dosyć często w zyciu miałem doczynienia z bezprzewodowością uważam że dobrze skomponowana sieć bezprzewodowa może być równa przewodowej
    Ponieważ na końcu użyłeś właściwej emotikony nie będę tego komentował, po prostu potraktuję to jako żart.

    zresztą czasem szkoda tej kasy która w murach jest utopiona. Z drugiej strony niech ktoś wskaże jakie oszczędności przynosi mi dom inteligenty w systemie KNX, chętnie przeczytam wprost od myślników prawdziwe namacalne korzyści
    Zaoszczędzisz na ogrzewaniu, z oświetleniem będzie trudniej bo i tak stosuje się już co raz częściej LED. Generalnie z tymi oszczędnościami jest trochę tak jak z lepszymi samochodami, bardziej chodzi o wygodę.

    W całym temacie ciekawiło mnie dlaczego z jednej strony fibaro robi takie wrażenie na przeciętnym Kowalskim i tu na pewno wpływ na to ma perfekcyjny marketing i pozycjonowanie marki na rynku (lecz świecidełka to nie to co mnie przyciąga) a z drugiej niechęc co niektórych znawców tematyki... Jak zauważyłem w dużej mierze ta niechęć wynika z prostej przyczyny ..firma Fibaro zrobiło rozwiazanie typu Do it yourself z pominięciem instalatorów - przynajmniej jeżeli chodzi o kogoś kto chociaż trochę potrafi się poruszać w temacie automatyki i elektryki bez specjalnie wielkich uprawnień i szkoleń.
    Fibaro to w bardzo dużym stopniu marketing i może trochę technologii. Osobiście nie obawiam się konkurencji tej firmy w stosunku do KNX. To dwa różne rynki.

    Być może to iż tak do końca nie idzie na tym zarobić - instalatorom tego typu rozwiązań krzyżuje trochę szyki. A ja myślę że przecież jezeli ktoś chce instalacje na full wypasie to zrobi KNX za 50 tys bo go poprostu na to stać i ma tam jakieś lepsze rozwiazania które inwestorowi pasują, jednak gdy ktoś chce zrobić coś do 10 tys. wezmie Figaro oszczędzając na przewodach, kosztach instalacji i zyskując miły interfejs z podstawowymi funkcjami takim jak daje knx
    .

    A potem powie, że inteligenty dom jest bez sensu, bo jego genialne Fibaro miało być takie super.

    Dodatkowo przecież firm zrzeszonych w Z-wave jest cała masa ok. 60 ciu wieć można kupować urządzenie innych producentów i bedą współpracować z centralą HC2.
    Zatrważająca ilość Z kompatybilnością między producentami też bywa różnie.

    Także moim skromnym zdaniem jest to wybór powiedzmy między mercedesem a np. vw - jedno i drugie jezdzi , ma zbliżone funkcje, podobne działa, różnice są często znikome - w jakości akurat bym nie upatrywał różnic, co być może w dodatkowych bajerach - tylko zadajmy sobie pytanie czy dla małego bajeru jesteśmy w stanie wydać ileś tam więc tysiaków ?
    Jeżeli porównujesz to z samochodami, to bardziej pasuje: klimatyzacja w aucie klasy średniej vs. dodatkowy wiatraczek montowany w polonezie (bardzo popularny system chłodzenia w latach 80-90)

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytuje: "Ponieważ na końcu użyłeś właściwej emotikony nie będę tego komentował, po prostu potraktuję to jako żart."

    Hmm, poczytaj http://antyweb.pl/wifi-802-11ac-meh-...ard-802-11ax/#

    Lepsze zabezpieczenia, przepustowośc, mniejsza wrażliwośc na zakłócenia, nowe pasmo 5 ghz, mniejszy ruch - zoorientowanie na nowe inteligentne rozwiązania w domu... kabel mnie nie urzeka... każde urządzenie wytwarza a to pole elektryczne a to elektrycznomagnetyczne....co do szkodliwości prosze poczytajcie o propagacji fal jest sporo badań które jednoznacznie przekazują nam info co i jak wywiera wpływ na nasze zdrowie. Prędzej złapiemy coś przez "chemie" w zupkach chińskich, sokach i dzisiejszych produktach


    Cytuje: "Fibaro to w bardzo dużym stopniu marketing i może trochę technologii. Osobiście nie obawiam się konkurencji tej firmy w stosunku do KNX. To dwa różne rynki."

    Co do marketingu masz rację ale hej czy bedziesz karał coś że potrafi się dobrze zareklamować ? Odwieczna walka w temacie trwa czy produkt z dobrym marketingiem to gniot , a nierozklemowany jest 2 x genialnieszy ? Każdy ma po to swój rozum by samemu stwierdzić co dla niego lepsze, ja nie lubię snikersa wolę grześki a czy snikers jest do niczego ? W obecnym czasie marketing ich działa super
    Niedokońca z tym brakiem konkurencji - tak to stwierdzam - masz prawo wyboru na co się decydujesz. Od strony marketingu powiem ci tak skoro coś może być jakąś namiastką czegoś większego to wielu ludzi to kupi, więc co do technologii się zgodze co do konkurencji - wierz mi wielu by odeszło od KNX na poczet czegoś tańszego mniej może rozbudowanego ale dające funkcje załączenia i wyłączenia urządzeń, rolet itp itd.
    .
    Cytuje: "A potem powie, że inteligenty dom jest bez sensu, bo jego genialne Fibaro miało być takie super.[/QUOTE]


    Kolego ale dlaczego ktoś ma mieć jakieś pretensje ? Przecież taki użytkownik fibaro mający świadomość co wybiera będzie zadowolony z jego funkcji i jego funkcjonalności która spełni jego oczekiwania. To że ja jeżdze np oplem i jestem z niego zadowolony a nie mam nowej audi (którą bym pewnie bardzo chciał) w żaden sposób nie neguje użyteczności mojego opla



    Cytuje: "Zatrważająca ilość Z kompatybilnością między producentami też bywa różnie."


    Ze względu kolego na to iż jest to jednak młody system, to i tak jest to sporo firm... kolejny przykład auta produkuje się już od wieku a producentów masz....20-25 ?Nie jest to żaden argument ale to jak dla mnie O kompatybilności się nie wypowiem - muszę sam faktycznie to sprawdzić ale nie ma powodów negatywizować podejścia

    ps. przepraszam tych firm jest ponoć 300 - sprawdziłem w necie, moj błąd....

    Cytuje: "jeżeli porównujesz to z samochodami, to bardziej pasuje: klimatyzacja w aucie klasy średniej vs. dodatkowy wiatraczek montowany w polonezie (bardzo popularny system chłodzenia w latach 80-90''

    bez przesady, bardzo nietrafne, knx jak i fibaro właczy ci urzadzenia typu zraszacze,światła, poinformuje o wejściu do domu,otworzy bramę ....a wiatraczek w polonezie a klima to zupełnie inna funkcjonalność zwłaszcza latem

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post

    Hmm, poczytaj http://antyweb.pl/wifi-802-11ac-meh-...ard-802-11ax/#

    Lepsze zabezpieczenia, przepustowośc, mniejsza wrażliwośc na zakłócenia, nowe pasmo 5 ghz, mniejszy ruch - zoorientowanie na nowe inteligentne rozwiązania w domu... kabel mnie nie urzeka... każde urządzenie wytwarza a to pole elektryczne a to elektrycznomagnetyczne....co do szkodliwości prosze poczytajcie o propagacji fal jest sporo badań które jednoznacznie przekazują nam info co i jak wywiera wpływ na nasze zdrowie. Prędzej złapiemy coś przez "chemie" w zupkach chińskich, sokach i dzisiejszych produktach
    Miałem styczność z kilkoma bezprzewodowymi standardami bezprzewodowymi w automatyce domowej i zawsze jest problem z zasięgiem lub niepewnym działaniem.



    Co do marketingu masz rację ale hej czy bedziesz karał coś że potrafi się dobrze zareklamować ? Odwieczna walka w temacie trwa czy produkt z dobrym marketingiem to gniot , a nierozklemowany jest 2 x genialnieszy ? Każdy ma po to swój rozum by samemu stwierdzić co dla niego lepsze, ja nie lubię snikersa wolę grześki a czy snikers jest do niczego ? W obecnym czasie marketing ich działa super
    Niedokońca z tym brakiem konkurencji - tak to stwierdzam - masz prawo wyboru na co się decydujesz. Od strony marketingu powiem ci tak skoro coś może być jakąś namiastką czegoś większego to wielu ludzi to kupi, więc co do technologii się zgodze co do konkurencji - wierz mi wielu by odeszło od KNX na poczet czegoś tańszego mniej może rozbudowanego ale dające funkcje załączenia i wyłączenia urządzeń, rolet itp itd.
    Nie twierdzę, że marketing to coś złego. Ale marketing niepoparty technologią jest już problemem.
    Akurat moje doświadczenia są trochę inne, co raz więcej osób w zwykłych domach myślą o instalacji KNX. Kiedyś był to produkt zarezerwowany dla najbogatszych. Więc może jednak wzrasta świadomość wśród inwestorów.
    .

    Kolego ale dlaczego ktoś ma mieć jakieś pretensje ? Przecież taki użytkownik fibaro mający świadomość co wybiera będzie zadowolony z jego funkcji i jego funkcjonalności która spełni jego oczekiwania. To że ja jeżdze np oplem i jestem z niego zadowolony a nie mam nowej audi (którą bym pewnie bardzo chciał) w żaden sposób nie neguje użyteczności mojego opla
    Przecież wg producenta i instalatorów Fibaro jest czymś nowocześniejszym, lepszym i w ogóle naj... A użytkownik w to uwierzy, bo ma zapłacić mniej za coś lepszego - idealna sprawa. Rozczarowanie przychodzi później.


    Ze względu kolego na to iż jest to jednak młody system, to i tak jest to sporo firm... kolejny przykład auta produkuje się już od wieku a producentów masz....20-25 ?Nie jest to żaden argument ale to jak dla mnie O kompatybilności się nie wypowiem - muszę sam faktycznie to sprawdzić ale nie ma powodów negatywizować podejścia

    ps. przepraszam tych firm jest ponoć 300 - sprawdziłem w necie, moj błąd....
    300 firm to już faktycznie lepiej, ale ile z tych produktów jest dostępnych w Polsce? Z resztą może nie chodzi aż tak bardzo o ilość, tylko o to, czy bo zniknięciu jednego producenta będę mógł uzupełnić instalację produktami innej firmy. A także, czy będę miał wybór w kwestii np. wyglądu termostatów.


    bez przesady, bardzo nietrafne, knx jak i fibaro właczy ci urzadzenia typu zraszacze,światła, poinformuje o wejściu do domu,otworzy bramę ....a wiatraczek w polonezie a klima to zupełnie inna funkcjonalność zwłaszcza latem
    Światło włączy też zwykły włącznik. To też inteligentny system?

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    ... kabel mnie nie urzeka... każde urządzenie wytwarza a to pole elektryczne a to elektrycznomagnetyczne....co do szkodliwości prosze poczytajcie o propagacji fal jest sporo badań które jednoznacznie przekazują nam info co i jak wywiera wpływ na nasze zdrowie. Prędzej złapiemy coś przez "chemie" w zupkach chińskich, sokach i dzisiejszych produktach
    Moja babcia ś.p też uważała, że w takich przewodach to diabły siedzą, w bardziej teraźniejszych czasach jako ostatnia w bloku sobie domofon założyła, a z opowiadań żony słyszałem, że teściowa, jak tylko nadchodziła burza pakowała już walizki do ucieczki...
    Cytat Napisał rafhi Zobacz post

    Cytuje: "Fibaro to w bardzo dużym stopniu marketing i może trochę technologii. Osobiście nie obawiam się konkurencji tej firmy w stosunku do KNX. To dwa różne rynki."

    Co do marketingu masz rację ale hej czy bedziesz karał coś że potrafi się dobrze zareklamować ? Odwieczna walka w temacie trwa czy produkt z dobrym marketingiem to gniot , a nierozklemowany jest 2 x genialnieszy ? Każdy ma po to swój rozum by samemu stwierdzić co dla niego lepsze, ja nie lubię snikersa wolę grześki a czy snikers jest do niczego ? W obecnym czasie marketing ich działa super
    Przeczytałem Twoje błyskotliwe wypowiedzi - całkiem ładnie to wyszło. Niestety nie przekonałeś mnie do siebie - w sensie, że nie widzę tu kogoś, kto obiektywnie spojrzał na problem, tylko osobę która w dość oczywisty sposób próbuje ratować ten wątek. Jeżeli ktoś miałby przekonać mnie do tego systemu, to byłby to kolega Sztywniak, który w sposób sensowny i poukładany podchodzi do tematu.
    Osobiście nie oceniam firm, kontrahentów, po ich marketingu sprzedaży, tylko po sposobie podejścia w sytuacjach problemowych, awaryjnych, czyli takich w których klient nie pozostaje sam sobie z problemem który zakupił.
    Do tej pory źródłem negatywnych opinii z których wnioski ja wyciągałem - były np. serwisy www - ja nie jestem z tych, którzy usłyszą coś o sąsiadce pod sklepem i powielają opinię na całym mieście Niestety po raz pierwszy miałem "przyjemność" w realu zobaczyć jak to faktycznie funkcjonuje - a raczej usłyszeć od niezadowolonego - czytaj: wściekłego klienta - jakie podejście do problemu mają instalatorzy (serwis, sprzedawca - nie wiem kto konkretnie na jakich zasadach montował, konfigurował ten system) Na początku przed montażem telefon za telefonem czy już mogą wchodzić zakładać, teraz się role odwróciły - niestety telefon po drugiej stronie w większości przypadków milczy. Klient sam jest skłonny resetować, włączać, wyłączać, robić wszystkie rzeczy który jako laik potrafi wykonać bez fizycznej obecności serwisu - niestety, jak to określił mają go obecnie "gdzieś". Próba dodzwonienia się to pasmo milczących telefonów lub odpowiedzi które do niczego nie są mu potrzebne. Nie będę rozpisywał się w szczegółach - być może ta osoba sama tu zawita.
    Jesteś młody, po studiach, pełen entuzjazmu - bardzo dobrze, jednak nie zaczynaj swojej kariery od produktu z którym nie masz żadnego doświadczenia, bo możesz szybko spalić na panewkach
    Pzdr

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    ps. przepraszam tych firm jest ponoć 300 - sprawdziłem w necie, moj błąd....
    Ilość firm jest ważna, ale od ilości ważniejsza jest jakość firm biorących udział w przedsięwzięciu.
    W z-wave nie ma praktycznie znanych graczy.
    350 członkiem KNX jest LG
    Po drugie nie wszystkie urządzenia członków z-wave działają ze sobą, co w przypadku KNX nie zdarzyło się NIGDY.

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Cytuje: "Ponieważ na końcu użyłeś właściwej emotikony nie będę tego komentował, po prostu potraktuję to jako żart."

    Hmm, poczytaj http://antyweb.pl/wifi-802-11ac-meh-szykujcie-sie-na-dziesieciokrotnie-szybszy-standard-802-11ax/#

    Lepsze zabezpieczenia, przepustowośc, mniejsza wrażliwośc na zakłócenia, nowe pasmo 5 ghz, mniejszy ruch - zoorientowanie na nowe inteligentne rozwiązania w domu... kabel mnie nie urzeka...
    Masz lepszą przepustowość? Zapomniałeś tylko podzielić ten wynik przez dwa, bo przy radiówce nie można jednocześnie nadawać i odbierać.
    Ja obecnie bez żadnej filozofii według sposobu liczenia dla przewodówki mam 2GHz, o promieniowaniu nie mam pojęcia bo kable mam ekranowane.

    Zresztą jakie to ma znaczenie skoro Z-wave nie ma takich parametrów i mieć nie będzie. Dodatkowo po co ci 10GHz skoro żeby włączyć światło potrzebny jest JEDEN bit.

    Chcesz sobie montować bezprzewodówkę to sobie montuj.
    Przewód KNX dla 200 m domu kosztuje od 250-500 zł. Jakbym musiał to 50 m też by wystarczyło czyli góra stówka.
    KNX jako jedyny system potrafi działać na specjalnej, skrętce, sieci LAN, sieci zasilającej 230V i oczywiście BEZPRZEWODÓWCE.

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    wierz mi wielu by odeszło od KNX na poczet czegoś tańszego mniej może rozbudowanego ale dające funkcje załączenia i wyłączenia urządzeń, rolet itp itd.
    Naprawdę wierzysz w te swoje brednie?
    Naprawdę wierzysz, że ktoś kto założył sterownik KNX wymieni go na z-wave?
    Naprawdę wierzysz, że wśród ponad 7 000 certyfikowanych urządzeń nie ma sterownika rolet? Są i to nie tylko rolet, ale i ŻALUZJI.
    Naprawdę wierzysz, że urządzenie mniej rozbudowane będzie potrafiło więcej niż sterownik KNX dedykowany do konkretnego pieca?


    Nie wiem jakie studia kończyłeś, ale zmień pracę.
    Zdaje się, że na wszystkich uczelniach wyższych w programach naukowych od automatyki i elektryki jest KNX, więc jakim cudem cię ominął?


    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Będzie rewolucja i to cenowa, bo nawet Fibaro, już nie mówiąc o KNX są przewartościowane. Taki przekaźnik z chipsetem to nie jest nic niezwykłego by tyle kosztował.
    Będzie rewolucja i to cenowa, bo nawet twoja pensja jest przewartościowana. To co robisz to nie jest nic niezwykłego by tyle kosztowało.

    Rozumiem, że od pierwszego stycznia poprosisz szefa o obniżkę pensji, zgodnie ze swoimi mądrościami.

    Załóż projekt na starterkicie i produkuj urządzenia tanie, a będziesz milionerem. Wiesz jak to zrobić i czego użytkownicy potrzebują. Zrób to samemu, a nie mówisz nam co mamy zrobić.

    Ceny ustalają klienci, my tylko mówimy za ile mogą daną rzecz mieć i oni albo uznają, że jest to dobra cena albo nie.
    Ciekawe jak to jest zatrudniać komunistę? Ja bym się bał.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-12-2014 o 09:56
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ilość firm jest ważna, ale od ilości ważniejsza jest jakość firm biorących udział w przedsięwzięciu.
    W z-wave nie ma praktycznie znanych graczy.
    350 członkiem KNX jest LG
    LG jest członkiem z-wave alliance i to bodajże od 2012r. Tu akurat kolega się myli. Fanatyzm technologiczny nie jest wskazany. Kodak do końca się zapierał, iż klisza to przyszłość fotografii, a cyfrówki to tylko moda. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Kwestia co komu bardziej pasuje.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Będzie rewolucja i to cenowa, bo nawet twoja pensja jest przewartościowana. To co robisz to nie jest nic niezwykłego by tyle kosztowało.

    Rozumiem, że od pierwszego stycznia poprosisz szefa o obniżkę pensji, zgodnie ze swoimi mądrościami.

    Załóż projekt na starterkicie i produkuj urządzenia tanie, a będziesz milionerem. Wiesz jak to zrobić i czego użytkownicy potrzebują. Zrób to samemu, a nie mówisz nam co mamy zrobić.

    Ceny ustalają klienci, my tylko mówimy za ile mogą daną rzecz mieć i oni albo uznają, że jest to dobra cena albo nie.
    Ciekawe jak to jest zatrudniać komunistę? Ja bym się bał.
    Odniosę się do meritum, obelgi zignoruję gdyż nie wnoszą nic do tematu.

    W dziedzinie nowych technologii jest od lat deflacja, więc uważasz iż ceny nie polecą w dół? Uważasz, iż obecne ceny są na tyle atrakcyjne, iż taki KNX czy nawet Fibaro jest stosowany w co drugim domu? Pierwsze komputery też były drogie i kupowane przez głównie majętnych pasjonatów. To kwestia czasu, gdzie ceny polecą w dół. Konkurencja robi swoje. Widać to nawet po modułach z KNX, gdzie produkty polskiej firmy są tańsze. Fibaro też można kupić z 15-20% rabatu, szczególnie na switche i dimmery. To nie są czasy, gdzie technologia była mało dostępna, a poszczególne podzespoły drogie. Mniejsze ceny nie oznaczają wcale strat producentów, odbiją to sobie z nawiązką przy większej sprzedaży.

    http://www.roelbroersma.nl/2009/11/0...ira-homeserver - na tym przykładzie, widać ile % to wartość takiego serwera, a ile to reszta. Potrafię jeszcze zrozumieć koszt wytworzenia oprogramowania, to pewna wiedza. Jednak sam sprzęt i samo KNX, jak sam wielokrotnie wspominałeś nie zmienił się od lat. Tak więc, przynajmniej podstawowe moduły powinny kosztować dużo mniej.

    To że akurat problem ceny Ciebie czy mnie nie dotyczy, nie oznacza iż to samo jest z większością osób, które interesują się tym tematem.
    Ostatnio edytowane przez Andrzey_ ; 30-12-2014 o 12:16

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi;6718150
    Hmm, poczytaj [url
    http://antyweb.pl/wifi-802-11ac-meh-szykujcie-sie-na-dziesieciokrotnie-szybszy-standard-802-11ax/#[/url]

    Lepsze zabezpieczenia, przepustowośc, mniejsza wrażliwośc na zakłócenia, nowe pasmo 5 ghz, mniejszy ruch - zoorientowanie na nowe inteligentne rozwiązania w domu... kabel mnie nie urzeka... każde urządzenie wytwarza a to pole elektryczne a to elektrycznomagnetyczne....co do szkodliwości prosze poczytajcie o propagacji fal jest sporo badań które jednoznacznie przekazują nam info co i jak wywiera wpływ na nasze zdrowie. Prędzej złapiemy coś przez "chemie" w zupkach chińskich, sokach i dzisiejszych produktach
    Jaki jest pobór prądu takiego urządzenia? Jak chcesz mieć dobry system automatyki domowej to jest to istotne ogniwo w całej układance.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    LG jest członkiem z-wave alliance i to bodajże od 2012r. Tu akurat kolega się myli. Fanatyzm technologiczny nie jest wskazany.
    Mylę się
    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&u act=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.knx.org%2 Fmedia%2Fpress%2F2014%2Fdocs%2FLG-350th-Member%2FLG-350_en.pdf&ei=eJ6iVI3DFsutU8Lug4AD&usg=AFQjCNGZav0 sSZTB_gqsJsQfwcKysGwC1A&bvm=bv.82001339,d.d24

    Jeśli LG jest w Z-wave to co oprócz bycia tam zrobili?

    Kodak do końca się zapierał, iż klisza to przyszłość fotografii, a cyfrówki to tylko moda. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Kwestia co komu bardziej pasuje.
    Kodak, to nie 370 firm i to z wiodących takich jak Gira czy ABB.

    Odniosę się do meritum, obelgi zignoruję gdyż nie wnoszą nic do tematu.
    Obelg? Przecież jesteś komunistą, skoro nie rozumiesz czym jest wolny rynek i chcesz ustalać ceny.
    Powtórzę to poraz kolejny to KLIENCI USTALAJĄ CENY. Skoro odpowiada im cena za KNX to montują KNX, jak nie mają pieniędzy na KNX, to wybierają coś na co ich stać.
    Nie wiedzę najmniejszego powodu do obniżania cen z powodu fibaro. To nie ta sama grupa klientów.
    Jakimś cudem firma Loewe czy Miele nie przejmuje się tym co robi LG i samsung.
    Jakimś cudem ani fibaro, ani Nexwell ani pozostałe firmy nie przejmują się posiadaczami telefonów z WP.

    W dziedzinie nowych technologii jest od lat deflacja, więc uważasz iż ceny nie polecą w dół? Uważasz, iż obecne ceny są na tyle atrakcyjne, iż taki KNX czy nawet Fibaro jest stosowany w co drugim domu?
    Jakoś w cywilizowanych krajach KNX nie stanowi problemu. A poza tym do potrzeba kupę czasu aby jakikolwiek ID było w co drugim domu.

    Chyba nie rozumiesz znaczenia pojęcia DEFLACJA.

    Pierwsze komputery też były drogie i kupowane przez głównie majętnych pasjonatów. To kwestia czasu, gdzie ceny polecą w dół. Konkurencja robi swoje. Widać to nawet po modułach z KNX, gdzie produkty polskiej firmy są tańsze.
    Naprawdę są tańsze? Może podać adres firmy, która robi KNX moduły tańsze niż na zachodzie? O ile wiem to jest Jedna firma i jej ceny są zbliżone do cen niemieckich producentów.

    Fibaro też można kupić z 15-20% rabatu, szczególnie na switche i dimmery. To nie są czasy, gdzie technologia była mało dostępna, a poszczególne podzespoły drogie. Mniejsze ceny nie oznaczają wcale strat producentów, odbiją to sobie z nawiązką przy większej sprzedaży.
    I co z tego wynika? Myślisz, że ja nie daję rabatów?
    Ale ja nie zamotuję więcej niż mogę, a producenci produkuję tyle ile potrzebuje rynek.
    Myślisz, że sprzedanie przez producenta 1 szt. za 100 to to samo co 100 szt. za 1?

    - na tym przykładzie, widać ile % to wartość takiego serwera, a ile to reszta. Potrafię jeszcze zrozumieć koszt wytworzenia oprogramowania, to pewna wiedza. Jednak sam sprzęt i samo KNX, jak sam wielokrotnie wspominałeś nie zmienił się od lat. Tak więc, przynajmniej podstawowe moduły powinny kosztować dużo mniej.
    Nie jest żadną tajemnicą że elektronika w serwerze Giry HOME server 4 kosztuje około 1300 zł. I mając tę płytkę masz już serwer Giry?
    Ta reszta to to samo co reszta w HC2, gdzie elektronika kosztuje może ze 100 zł.
    Są ludzie którzy kupują oryginalne serwery nie mają ŻADNYCH problemów z tym, że mogą sobie kupić płytę główna za 1300 zł.
    Jakimś cudem Gira się tym kompletnie nie przejmuje i jedyne do czego miała zastrzeżenia to nazwa Gira HOME server do której ma prawa i nakazał jej usunięcie co zresztą autor strony uczynił.
    Ani nie obniżyła ceny ani nie spadła sprzedaż.
    Problem masz tylko ty, bo szukasz dziury w całym.

    Jak będziesz miał kiedykolwiek okazję to uszyj sobie garnitur na miarę, a zrozumiesz o co chodzi z profesjonalnymi instalatorami.

    To że akurat problem ceny Ciebie czy mnie nie dotyczy, nie oznacza iż to samo jest z większością osób, które interesują się tym tematem.
    Wielu ludzi nie stać na twoje usługi, więc powinieneś obniżyć ceny, aby ich było stać na twoje usługi.
    Przecież pisałem, że jesteś komunistą, co o dziwo potraktowałeś jako obelgę.
    Gdyby cena nie robiła ci różnicy to miałbyś HS4 i nie znałbyś stronki do podróbki.


    Powtórzę to po raz kolejny masz szansę zarobić miliony więc je zarób, a nie tracisz czas na publikację swoich teorii, na których ktoś może zarobić

    PS.
    Na jakimś forum stomatologów też się udzielasz?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-12-2014 o 13:32
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #111

    Domyślnie

    Uwłacza mi Twój poziom wypowiedzi i nie zamierzam kontynuować dyskusji, klasyfikując ją jako http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzey_ Zobacz post
    uwłacza mi twój poziom wypowiedzi i nie zamierzam kontynuować dyskusji, klasyfikując ją jako http://pl.wikipedia.org/wiki/trollowanie
    Może jeszcze usuń konto z tego forum, a wszyscy będziemy zadowoleni, panie komunisto.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #113

    Domyślnie

    Urządzeń firmy F nie mam. Warto chyba jednak tutaj odnotować, że firma F ma dalsze kłopoty na rynku szwedzkim. Zakwestionowano tam deklaracje zgodności z dyrektywą bezpieczeństwa CE kolejnych urządzeń i w konsekwencji zakazano ich sprzedaży na terenie Szwecji. Klientom którzy już kupili przyznano prawo do zwrotu tych produktów.

    http://www.elsakerhetsverket.se/priv...ljningsforbud/
    Ostatnio edytowane przez stkop ; 31-12-2014 o 08:43

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Urządzeń firmy F nie mam. Warto chyba jednak tutaj odnotować, że firma F ma dalsze kłopoty na rynku szwedzkim. Zakwestionowano tam deklaracje zgodności z dyrektywą bezpieczeństwa CE kolejnych urządzeń i w konsekwencji zakazano ich sprzedaży na terenie Szwecji. Klientom którzy już kupili przyznano prawo do zwrotu tych produktów.

    http://www.elsakerhetsverket.se/priv...ljningsforbud/
    Smutna wiadomość

  15. #115

    Domyślnie

    Tylko należałoby się zastanowić, zapytać czy F o którym piszesz, można ładować do jednego worka z F z Polski.
    Niestety wiadomość w tamtym linku nie wiele daje informacji dla przeciętnej osoby czytającej tutaj (bariera językowa) jeżeli możesz przetłumaczyć byłoby to bardziej wiarygodne.
    Pzdr

  16. #116

    Domyślnie

    Szwecki urząd zarzucił Fibaro brak opisów na urządzeniach oraz zbyt małe odległości pomiędzy stykami przy urządzeniu 3kW.
    No cóż , miniaturyzacja.
    Ostatnio edytowane przez Sztywniak ; 31-12-2014 o 11:09

  17. #117

    Domyślnie

    jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem FIBARO to polecam lekturę na forum http://forum.fibaro.com/viewtopic.php?p=53191#53191.
    Jednocześnie przypominam, że dostali nagrodę na CES 2015

    Dom z poddaszem użytkowym, po podłodze 165 m2, garaż 26m2, wszędzie podłogówka. PC NIBE 1145 8kW, odwierty pionowe 2x80mb. Ściany dwuwarstwowe Porotherm 24P+W + 20cm styropianu (λ=0,031), okna VETREX alphaline 90+ U okna 0,8W/(m2*K), dach ocieplony wełną Climowool DF2 15+10cm (λ=0,034), na podłodze 15cm styropianu (λ=0,035), fundamenty 10cm SynthosXPS. WM z rekuperatorem ComfoAir 350 Luxe VV. Automatyka budynkowa FIBARO.

  18. #118

    Domyślnie

    http://forum.fibaro.com/viewtopic.php?p=53219#53219



    Teraz wszyscy userzy do algorytmu administrowania systemem dołączą punkt "sprawdzić pogodę na słońcu"

  19. #119

    Domyślnie

    Podobno "Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	help.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	297791
    Obrazek dostarczył, któryś z użytkowników forum F.

  20. #120

    Domyślnie

    powyższe wypowiedzi byłyby wnoszące coś do tematu gdyby przedstawiały pełen kontekst a nie wyciąganie baboli. Ja też jestem w stanie zarzucić każdy system totalnym g... wyciągając jego wady bo każdy system je ma.
    Przejście na najnowszy firmware Fibaro w wersji 4.x to dla niektórych droga przez mękę ale jeszcze nikomu na świecie nie udało się tego przeprowadzić bezboleśnie. Fibaro dodało dużo nowych funkcjonalności dla użytkowników, które naprawdę zachęcają i kto tylko może, to aktualizuje sobie centralę.
    Apple jak wydaje nową wersję i rozwala Ci się w Iphone duża część rzeczy to co robisz ? podkulasz ogon i liżesz rany. Za support takiej trudnej aktualizacji Fibaro ma u mnie Nobla. Tego nikt nie zarzuci Fibaro, mają zdecydowanie najlepszy znany mi support na świecie. Nie ważne jak kłamiesz przy sprzedaży, ważne jak załatwiasz problemy, a Oni nawet niewyobrażalnie duże problemy rozwiązują gładko. Za to Ich trzeba szanować i proszę o rzetelne wpisy.
    Ostatnio edytowane przez Sztywniak ; 09-01-2015 o 07:14

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony