dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 659

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Kamil

    Rzutów bardziej wyraźniejszych nie mam. Może któregoś razu podczyszczę to z linii wymiarowych i innych dodatków.

    Wentylacja prowadzimy od centrali, która będzie w pomieszczeniu gospodarczym, w szachcie aż na poddasze. Wentylacja parteru rurami w systemie PE-FLEX (np. Termokontrol). Rury w warstwie STYRO na stopie monolitycznym. Na nieużytkowym poddaszu rury położone bezpośrednio na stropi w warstwie ocieplenia. Projekt wentylacji "robi się". Na pewno zamieszczę.

    Strop poddasza nieużytkowego, patrząc od dołu:
    - płyty GK
    - stelaż (tu wchodzi jeszcze folia, czy też membrana)
    - wiązary
    - ocieplenie 50cm sypane (ekofiber, termofloc)
    - ekspandery do wiązarów, a na to płyty OSB (tylko w części poddasza, chodzi o możliwość poruszania się i rewizji)

    W temacie ścian. Beton komórkowy będzie to YTONG albo H+H (nieco tańszy). Wiem że tylko YTONG z SILKĄ mają system 20cm, ale przy innych produktach też da się to ograć. Szczegóły murowania będę ustalał z moim wykonawcą w maju (zdam relację).

    Co do izolacyjność BK + STYRO. Wiesz, wydaje mi się że ważne jest źródło z którego pochodzą dane. A te się nieco różnią. Wartość U=0,12 znalazłem na stronie jednego z producentów BK (chyba Xella, ale mogę się mylić). Faktycznie mogła ona dotyczyć wielkości 24 cm BK i 20cm STYRO (chyba grafit). U nas będzie 24cm STYRO na parterze i 22 cm STYRO na piętrze.

    Koszt 10cm XPS pod płytą. U nas płyta pod domem ma 140m2. Materiał BASF 3035 CS STYRODUR. Płyta jest jedynym "obszarem" gdzie nie weryfikowałem cen pojedynczych materiałów, a patrzyłem na koszt finalny 1m2. A więc w moim przypadku (pod dokładnym przeliczeniu) różnica uwzględniając 8% VAT wychodzi około 8,5 tys PLN, a więc faktycznie nieco mniej niż podane 10 tys PLN.

    Konstrukcja dachu nad garażem łączy się ze ścianami domu i jest to potencjalnie słabe ogniwo. Jeszcze do rozpracowania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	311233   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach garaz.JPG
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	311235  
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 02-04-2015 o 13:43


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony