dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 119
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 2379
  1. #1341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wygrałeś Jasiek równowartość paczki fajek. Uważaj na giry jak cię najdzie na palenie w kotłowni.

  2. #1342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Uważaj na giry jak cię najdzie na palenie w kotłowni.
    nie mam kotłowni...

  3. #1343
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nawet większy niż z tym klimatyzatorem. Chłodzenie nie zadziała, bo na poddaszu może być z 60stC w lecie, ale do grzania w zimie świetny pomysł.
    Tylko daj pod spodem tackę na skropliny.
    jasiek71,co Ty na to?
    Jedyny problem jest taki,że chcąc chłodzić podłogę PC,musiałbym zrobić w dachu jakąś czerpnię skierowaną wprost na PC-właśnie na lato ,kiedy PC ma chłodzić....Otwierać ją po zimie i tyle.Jestem ciekaw,jakiego rzędu ilości powietrza taka PC 8kW potrzebuje?Czy będzie trzeba robić dla niej dodatkowy dolot powietrza w dachu z zewnątrz nawet zimą?

  4. #1344
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    woda przepływa w momencie odkręcenia kranu z ciepłą wodą i zasila zasobnik CWU...
    tyle że 100mb ma 10 L pojemności więc po chwili już leci o temp. wody z wodociągu ...
    PEX 2,0 - czyli PI r2 - 3,14cm * długość 100m - daje 31 litrów a ja chcę wstawić PEX 3,2

  5. #1345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    jasiek71,co Ty na to?
    Jedyny problem jest taki,że chcąc chłodzić podłogę PC,musiałbym zrobić w dachu jakąś czerpnię skierowaną wprost na PC-właśnie na lato ,kiedy PC ma chłodzić....Otwierać ją po zimie i tyle.Jestem ciekaw,jakiego rzędu ilości powietrza taka PC 8kW potrzebuje?Czy będzie trzeba robić dla niej dodatkowy dolot powietrza w dachu z zewnątrz nawet zimą?
    A jaki to ma sens ?
    Ta PC PW w zimie tak Ci prrzewentyluje to poddasze (potrzebuje ponad 1000 metrów sześciennych na godzinę), że po paru minutach działania będziesz miał tam temperaturę równą zewnętrznej, co za tym idzie żadnych zysków na pompie, a większe deltaT przy stropie i większą stratę przez niego
    Widzę, że idziesz drogą Arturo72, który miał dokładnie tak sam pomysł

    Po drugie, czy Ty widziałeś, jak czasem skuta lodem bywa jednostka zewnętrzna po defrostach ?
    Co zrobisz z tym lodospadem, będziesz odkuwal ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-06-2015 o 08:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1346
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    że po paru minutach działania będziesz miał tam temperaturę równą zewnętrznej, co za tym idzie żadnych zysków na pompie,
    Przecież temperatura wrzenia r410 to -52 st.C . Przy - 23 miałem jeszcze ponad 3 kWh z jednej.

  7. #1347
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    chcąc chłodzić podłogę PC
    Przy pompie ciepła rurki do ogrzewania podłogi umieszcza się na suficie. Nawet Zehnder to wie http://www.zehnder.pl/grzejniki/Syst...,fileport.html

  8. #1348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież temperatura wrzenia r410 to -52 st.C . Przy - 23 miałem jeszcze ponad 3 kWh z jednej.
    Widzę, że nie rozumiesz...
    W domyśle:"żadnych zysków z pompy w porównaniu do montażu na zewnątrz"

    Napisz do producenta o tym COP=3 przy -23 C.
    Bo zapomniał pochwalić się tym w materiałach dotyczących tej pompy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #1349
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widzę, że nie rozumiesz...
    W domyśle:"żadnych zysków z pompy w porównaniu do montażu na zewnątrz"

    Napisz do producenta o tym COP=3 przy -23 C.
    Bo zapomniał pochwalić się tym w materiałach dotyczących tej pompy
    Nie zapomniał. Nie jest też 3 a ponad 3 sprawdziłem to w praktyce w lutym 2012 .

  10. #1350
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jaki to ma sens ?
    Ta PC PW w zimie tak Ci prrzewentyluje to poddasze (potrzebuje ponad 1000 metrów sześciennych na godzinę), że po paru minutach działania będziesz miał tam temperaturę równą zewnętrznej, co za tym idzie żadnych zysków na pompie, a większe deltaT przy stropie i większą stratę przez niego
    Widzę, że idziesz drogą Arturo72, który miał dokładnie tak sam pomysł

    Po drugie, czy Ty widziałeś, jak czasem skuta lodem bywa jednostka zewnętrzna po defrostach ?
    Co zrobisz z tym lodospadem, będziesz odkuwal ?
    Właśnie.Chciałem zrobić na dachu wyrzut z wentylacji ,lub nawet z jakiegoś marnego GWC.Tylko gdybam,to dla mnie nowe wyzwania.
    Dzięki.

  11. #1351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    PEX 2,0 - czyli PI r2 - 3,14cm * długość 100m - daje 31 litrów a ja chcę wstawić PEX 3,2
    załóż sobie coś takiego...
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...ars_rule_id=91
    koszta podobne a przynajmniej efekty są znacznie lepsze ...

  12. #1352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie zapomniał. Nie jest też 3 a ponad 3 sprawdziłem to w praktyce w lutym 2012 .
    Moźesz podać linka do dokumentacji technicznej, gdzie jest potwierdzony taki COP w temperaturze -23C ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1353
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jaki to ma sens ?
    Ta PC PW w zimie tak Ci prrzewentyluje to poddasze (potrzebuje ponad 1000 metrów sześciennych na godzinę), że po paru minutach działania będziesz miał tam temperaturę równą zewnętrznej, co za tym idzie żadnych zysków na pompie, a większe deltaT przy stropie i większą stratę przez niego
    Widzę, że idziesz drogą Arturo72, który miał dokładnie tak sam pomysł

    Po drugie, czy Ty widziałeś, jak czasem skuta lodem bywa jednostka zewnętrzna po defrostach ?
    Co zrobisz z tym lodospadem, będziesz odkuwal ?
    Defrosty to nie problem.Jedna rurka i zrzucam wszystko do rynny (system będzie bezokapowy w ociepleniu).
    Słuchaj,ja i tak raczej zrobię tak.Wyrzut z GWC i WM pod dach.Zrobię jakieś marne GWC tylko na te potrzeby.Musze poprosić firmę gdzie zamówię PC,aby wyliczyli mi ile tego powietrza dla PC muszę tam dostarczyć.Co do temp i wychładzania przestrzeni dachowej,chyba nie będzie tak źle jak piszesz.Dach to dach stodoły,jedną połacią do południa,ze sporym ociepleniem,pokryty dachówką ceramiczną (może pójdzie jeszcze papa podkładowa pod dachówkę).Daje wiarę,że będzie to niedrogi bajer,a wspomoże działanie PC pod dachem.Mój architekt chce ją tam umieścić ze względów czysto estetycznych,a ja pomyślałem,by dodatkowo dodać jej COPA za niewielkie pieniądze....

  14. #1354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jajka izolacja będzie pomiędzy tym poddaszem, a kondygnacją poniżej ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1355
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jajka izolacja będzie pomiędzy tym poddaszem, a kondygnacją poniżej ?
    Strop będzie drewniany,czym izolowany-jesteśmy na etapie dobierania ocieplenia,grubości i materiału.
    PC "stanie" nad częścią gospodarczą.

  16. #1356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Właśnie widzę specyfikacje, w której jednostka zewnętrzna PC PW 10 kW wymaga 4800m3 powietrza na godzinę. Życzę powodzenia w przepchnięciu tego przez GWC
    Poza walorem estetycznym sensu w umieszczaniu jednostki zewnętrznej na poddasze nie ma żadnego.
    To poddasze masz podzielone na to nad częscią mieszkalną i gospodarczą ?

    Ty lepiej porozmawiaj w instalatorami, a nie z architektem o tym pomyśle.
    Bo gdyby to miało być korzystne, to byłoby zalecane przez producentów i instalatorów, a z jakiegoś powodu nie jest...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-06-2015 o 12:30
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #1357
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Właśnie widzę specyfikacje, w której jednostka zewnętrzna PC PW 10 kW wymaga 4800m3 powietrza na godzinę. Życzę powodzenia w przepchnięcia tego przez GWC
    Poza walorem estetycznym sensu w umieszczaniu jednostki zewnętrznej na poddasze nie ma żadnego.
    To poddasze masz podzielone na to nad częscią mieszkalną i gospodarczą ?
    Może być oddzielone lub nie.
    Potrzebuję jednostki MAX 7-8kW.
    Do tego wyrzut z WM ,można jeszcze nad tym pomyśleć,pomysł nie wydaje się zły-skoro PC i tak tam stanie.....

  18. #1358
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    O.... znalazla sie PC zasilana butelkami PET .

    "Chciałbym poprosić,o podanie powodu zainstalowania tam PC.
    Kocioł na ekogroch,potrafię poprowadzić nawet z mocą 3-4 kW-.... "
    Powód w miarę projektowania pojawił sie sam.Wątek miał na celu coś zupełnie innego.To co robicie na FM spamując o PC na lewo i prawo.
    Kocioł wypadł,ze względu na potrzebne (wielkość) pomieszczenie kotłowni,nie ma na nie miejsca.Teraz szukam miejsca na jedn,zewn.PC.
    Gdybym miał miejsce na ekogroch,byłby ekogroch.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-06-2015 o 12:39

  19. #1359
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Bylo dyskutowane wiele razy.... i jakos "tak sie nie robi"
    Firma pierwsza z kilku ofert,nie widzi problemu.Pewnie wiedzą co piszą
    Wiele razy było pisane,że tego i tamtego się nie robi.A jednak się robi.To nie jest argument.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-06-2015 o 12:39

  20. #1360
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Ty lepiej porozmawiaj w instalatorami, a nie z architektem o tym pomyśle.
    Bo gdyby to miało być korzystne, to byłoby zalecane przez producentów i instalatorów, a z jakiegoś powodu nie jest...
    W przypadku zamkniętego pomieszczenia-zapewne masz 100% racji.Nie rozważamy jednak takiego przypadku.chciałbym,byś nie miał racji.Producent o tym nie wspomina,bo nie jest to konieczne do samego działania PC.A tutaj dochodzi samo posiadanie GWC (na same potrzeby PC) oraz WM,a pewnie i innego "stałego dolotu" powietrza.
    Jutro zadzwonię i dopytam instalatora PC,jak i architekta.
    Ok,nie chcę tu śmiecić.
    Dzięki,pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-06-2015 o 12:59

Strona 68 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony