dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 58
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1149
  1. #1021
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Po to jest PC żeby obniżyć rachunki.
    Rozważamy CWU. Teraz płacę około 30zł miesięcznie, a gdybym grzał grzałką w drugiej taryfie, zapłaciłbym około 50zł.
    Więc może zacznij grzać grzałką, bo z moich wyliczeń wychodzą inne kwoty.
    Zużycie energii od 13/06/2015 do 08/08/2015
    Dzienna 282Kwh
    Nocna 560Kwh
    Cena energii dziennej z duonem 0,70PLN
    Cena energii nocnej z duonem 0,24PLN
    Opłaty stałe za energię elektryczną w taryfie G12w 33,06PLN
    Opłata administracyjna za energię z Duonu 2x 5PLN= 10PLN

    Razem do zapłaty 374,86 PLN
    Cena brutto.
    Rachunek za 57dni
    Nie powtarzaj tylko, że w tym c.w.u. zostala ogrzana za 30PLN

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Było by dobrze gdybyś nie ściemniał a odpowiadał konkretnie na zadane pytania.

    Nie pod licznik wystawia cenę a wspaniała firma Duon i pytałem jaka jest cena prądu wynikająca z ostatniego rachunku z rozbiciem na I i II taryfę.
    Na rachunku jest przecież pobór w I jak i w II taryfie oraz wszystkie inne sładniki.
    Bo widzę, że cena skoczyła już z 11 na 40 groszy.
    Ja na swoim pod liczniku ustawiłem cenę 65 groszy.

    Chcesz bić pianę? Proszę bardzo.
    Napisałem ci, że roczny rachunek za prąd na wszystko to około 2800zł za 8000kWh. Napisałem ci również, że z tego jest około 4000kWh dla domu, za które czy bym miał PC czy nie, musiałbym zapłacić około 1650zł. Wszystko inne to już PC. Nadal nie rozumiesz, czy kleisz głupa żeby wyszło jaki ten prąd drogi?

  3. #1023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Cena energii dziennej z duonem 0,70PLN
    Cena energii nocnej z duonem 0,24PLN
    Opłaty stałe za energię elektryczną w taryfie G12w 33,06PLN
    Opłata administracyjna za energię z Duonu 2x 5PLN= 10PLN
    W DUON+ENEA wychodzi 0,22 i 0,68
    Czy gdybyś nie grzał domu prądem czy PC, to nie płaciłbyś tych 33,06zł???

  4. #1024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Nie powtarzaj tylko, że w tym c.w.u. zostala ogrzana za 30PLN
    A za ile, skoro pompa zużyła 90kWh 80-90% w taniej taryfie???

  5. #1025
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A za ile, skoro pompa zużyła 90kWh 80-90% w taniej taryfie???
    Grzejesz wodę w nocniku?Myjesz się w nocniku? Pijesz też z nocnika?

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Grzejesz wodę w nocniku?Myjesz się w nocniku? Pijesz też z nocnika?
    Co ty za brednie opowiadasz???
    Zapytaj Tomek na wątku o zużyciu energii przez PC na CWU, może coś ci się rozjaśni.
    Co się z tobą stało, liczyć już nie umiesz?

  7. #1027

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Chcesz bić pianę? Proszę bardzo.
    Znalazłem taki zapis w umowie z duonem:
    "Rozliczenia z DUON dotyczą tylko i wyłącznie cen energii elektrycznej. Koszty dystrybucji energii
    elektrycznej oraz godziny obowiązywania poszczególnych stref rozliczane będą w ramach taryfy i
    umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, który do tej pory świadczył dla mnie usługę
    dystrybucji."
    To już teraz wiadomo, że nie jesteś w stanie się połapać z cenami prądu, jak płacisz dwa oddzielne rachunki za jeden i ten sam prąd.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  9. #1029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Znalazłem taki zapis w umowie z duonem:
    "Rozliczenia z DUON dotyczą tylko i wyłącznie cen energii elektrycznej. Koszty dystrybucji energii
    elektrycznej oraz godziny obowiązywania poszczególnych stref rozliczane będą w ramach taryfy i
    umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, który do tej pory świadczył dla mnie usługę
    dystrybucji."
    To już teraz wiadomo, że nie jesteś w stanie się połapać z cenami prądu, jak płacisz dwa oddzielne rachunki za jeden i ten sam prąd.

    Ty tak na poważnie, czy tylko żartujesz? Zobacz na post 1024.
    Zresztą Tomek podał ile płaci za poszczególne taryfy w DUONie. On 24gr, ja 22gr za tanią taryfę (różnica właśnie przez dystrybutora)

  10. #1030
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    To może napisz jasno i wyraźnie ile zużywasz dziennie ciepłej wody, nie będzie nie domówień.
    Nie mam licznika ciepłej wody. Zużywam tyle ile potrzebuję. Przynajmniej 2 prysznice dziennie + jedna kąpiel w wannie + mycie rąk itd. Chcesz to przeliczyć ma megadżule? Tylko po co? Kosztuje mnie to około 100 zł/miesiąc w sezonie letnim i jakbyście tego nie liczyli na swoich sprytnych solarowych kalkulatorkach, to zwrot solarów wychodzi mi po 20 latach.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 18-10-2015 o 18:49
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #1031
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    jaka fajna kłótnia.. to może włączę się do zabawy

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W Duonie mam kWh w II taryfie po 11gr. bez opłat!
    do tego dystrybucja.. i 11 groszy to netto..

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie, tylko ci którzy pomyśleli w odpowiednim czasie nad zmianą operatora.
    Ale zostawmy to. Ja nie liczę kWh po 22gr, a po 30g., a po tyle to ma większość posiadaczy drugiej taryfy.
    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    No to jeszcze raz przypomnę:
    A gdzie reszta składników faktury brutto?
    Nie płacisz za nie czy płacisz.
    ja mam duon w innej jeszcze promocji, do 2018 w 2 taryfie gwarantowane 0.11 netto
    łącznie ze wszystkimi opłatami w pge oddział skarzysko w taryfie weekendowej mam 0.2424 brutto (liczę 25 groszy)

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Było by dobrze gdybyś nie ściemniał a odpowiadał konkretnie na zadane pytania.

    Nie pod licznik wystawia cenę a wspaniała firma Duon i pytałem jaka jest cena prądu wynikająca z ostatniego rachunku z rozbiciem na I i II taryfę.
    Na rachunku jest przecież pobór w I jak i w II taryfie oraz wszystkie inne sładniki.
    Bo widzę, że cena skoczyła już z 11 na 40 groszy.
    Ja na swoim pod liczniku ustawiłem cenę 65 groszy.
    na CO i CWU mam osobne podliczniki, takie zwykłe elektryczne na szynę, bez możliwości wpisania kwoty, to liczy sterownik domu (sterowanie wszystkim w domu na PLC)

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Znalazłem taki zapis w umowie z duonem:
    "Rozliczenia z DUON dotyczą tylko i wyłącznie cen energii elektrycznej. Koszty dystrybucji energii
    elektrycznej oraz godziny obowiązywania poszczególnych stref rozliczane będą w ramach taryfy i
    umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, który do tej pory świadczył dla mnie usługę
    dystrybucji."
    To już teraz wiadomo, że nie jesteś w stanie się połapać z cenami prądu, jak płacisz dwa oddzielne rachunki za jeden i ten sam prąd.
    no i słusznie, czytasz ze zrozumieniem więc powyżej odpisałem jak jest u mnie..

    ja jestem jeszcze większym frajerem niz Liwko bo grzeję CWU grzałką bez PC nawet, dom grzeję kablami grzejnymi.. i nie dość że frajer to jeszcze idiota bo jestem zadowolony (to widzę we wzroku jak ktoś pyta jak grzeję i odpowiadam )
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #1032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post

    Na wiosnę ruszam z budową altany z dachem dwuspadowym. Na południowej stronie chcę umieścić 21 paneli o mocy 300W każdy i podłączyć to on grid.
    Wysłałem kilka pytań co do warunków przyłączenia do lokalnego ZE ale brak odpowiedzi i chyba czas się przypomnieć przez centralę PGE Dystrybucja.
    Już teraz rozumiem Tomek twój atak na moje argumenty przeciw. Powiem ci, nie idź tą drogą

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    1. Nie jesteś w stanie zagwarantować wzrostu, czy spadku cen. 4 lata temu kupowałem pellety za 800 zł/toną, a ostatnio kupiłem za 640 (z dostawą ma się rozumieć)
    2. Zaraz, zaraz - jakie 43 000 zł?
    600 zł za rok, razy 20 lat = 12 000 zł.
    Znowu jakieś fantastyczne obliczenia z sufitu.
    Ad. 1) Patrząc na historię cen paliw, to tendencja jest wzrostowa. Gratuluję znalezienia oferty w takiej cenie za tonę. Ja kupuję po 950PLN pellet, który ma 5,3kWh/kg.

    Ad. 2) Może trochę nie wyraźnie napisałem.
    Przez 20 lat na c.w.u. wydamy ~43606PLN przy założeniu wzrostu cen na poziomie 6% r/r. Gdy zainstalujemy kolektor, który da nam maksymalnie 2984kWh/a, to koszt zużycia energii przez instalację wyniesie ~538PLN przez 20 lat, przy 6% wzroście r/r.
    nstalacja powinna pokryć grubo ponad połowę pelletu potrzebnego do przygotowania c.w.u. w roku - czyli ponad połowę 20 letniego budżetu możemy zaoszczędzić.
    Z technicznego punktu widzenia nie ma powodu by dobrej jakości instalacja pracowała krócej niż 30-40lat i więcej.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #1034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Przez 20 lat na c.w.u. wydamy ~43606PLN
    To jakiś pensjonat?

  15. #1035

    Domyślnie

    Panowie "My nieco bardziej zieloni" oni widzą tylko to że mają tanią taryfę teraz, po 2018r ich super taryfy się skończą i tym samym argumenty aby grzać grzałkami nawet w taniej taryfie. My wiemy ile słońce dostarcza energii i coraz więcej z nas inwestuje w panele fotowoltaiczne które chłopaki okrzykną bujdą na resorach z max 20% sprawnością. Tylko w 2016r będzie nas stać aby grzać chałupę termowentylatorami tylko za to ile energii oddamy do sieci w lato a odbierzemy w najmroźniejszy zimowy dzień w roku kiedy PC P/P będzie chodziła z COP 1,5 A skoro będzie net metering to liczymy się z ZE 1:1 w bilansie 6 miesięcznym. I lotto nam to ile kWh kosztuje i w której taryfie dałem do odbieram.

  16. #1036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    PV sam jestem zainteresowany, ale na razie czekam na konkrety bo nic do końca nie jest pewne. Do tego jeszcze to
    http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...z,2181352,4199

  17. #1037
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To jakiś pensjonat?
    "Magia procenta składanego"
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Ad. 1) Patrząc na historię cen paliw, to tendencja jest wzrostowa. Gratuluję znalezienia oferty w takiej cenie za tonę. Ja kupuję po 950PLN pellet, który ma 5,3kWh/kg.

    Ad. 2) Może trochę nie wyraźnie napisałem.
    Przez 20 lat na c.w.u. wydamy ~43606PLN przy założeniu wzrostu cen na poziomie 6% r/r. Gdy zainstalujemy kolektor, który da nam maksymalnie 2984kWh/a, to koszt zużycia energii przez instalację wyniesie ~538PLN przez 20 lat, przy 6% wzroście r/r.
    nstalacja powinna pokryć grubo ponad połowę pelletu potrzebnego do przygotowania c.w.u. w roku - czyli ponad połowę 20 letniego budżetu możemy zaoszczędzić.
    Z technicznego punktu widzenia nie ma powodu by dobrej jakości instalacja pracowała krócej niż 30-40lat i więcej.
    2. Przez ostatnie dwa lata mamy ujemną inflację - ceny spadają. Węgiel tanieje na łeb na szyję.
    Ale w takim razie policz też koszt kredytu na solary. Bo trzeba wyłożyć dziś kilkanaście tysięcy, zamiast płacić przez 20 lat systematycznie po 600 zł rocznie

    I jeszcze jedno - 1000 zł dzisiaj to jaka wartość za 20 lat przy inflacji 6%? Dodając inflację wychodzi ci zawrotna kwota i zupełnie inna wartość złotego.

    Dlatego jakbyś nie liczył w moim przypadku (3 osoby w domu) zwrot instalacji solarowej za 20-25 lat, pod warunkiem że mam dzisiaj wolne kilkanaście tys zł na koncie.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 18-10-2015 o 20:22
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #1039

    Domyślnie

    Liwko dla mnie panel PV na dachu to już wróbel w garści zawsze mogę przejść w off grida czy nawet w inwerter hybrydowy. Kocioł kiedyś przerdzewieje, ja też kiedyś nie będę miał ochoty pakować 25kg worków do podajnika, wtedy odpalam klimatyzator P/P i grzeje kiedy mam ochotę bo zakład energetyczny jest moim akumulatorem praktycznie bez kosztowym. A jeśli nie to kilka grzałek w bufor i ładujemy bufor kiedy słoneczko świeci.
    Ja na razie kupiłem 3,3kW PV + inwerter 3kW.

  20. #1040
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie "My nieco bardziej zieloni" oni widzą tylko to że mają tanią taryfę teraz, po 2018r ich super taryfy się skończą i tym samym argumenty aby grzać grzałkami nawet w taniej taryfie. My wiemy ile słońce dostarcza energii i coraz więcej z nas inwestuje w panele fotowoltaiczne które chłopaki okrzykną bujdą na resorach z max 20% sprawnością. Tylko w 2016r będzie nas stać aby grzać chałupę termowentylatorami tylko za to ile energii oddamy do sieci w lato a odbierzemy w najmroźniejszy zimowy dzień w roku kiedy PC P/P będzie chodziła z COP 1,5 A skoro będzie net metering to liczymy się z ZE 1:1 w bilansie 6 miesięcznym. I lotto nam to ile kWh kosztuje i w której taryfie dałem do odbieram.
    no właśnie - mam pod panele przygotowaną całą południowo zachodnią połać dachu - więźba policzona tak żeby wytrzymała bez problemu, tylko liczę na to że za 2-3 lata technologia pv jednak pójdzie do przodu.. i ten półroczny net metering okaże się prawdą działającą w praktyce a nie pobożnymi życzeniami (czyli ja będę mógł zdecydować kiedy to pół roku sie zacznie.. ).. poza tym nie wiadomo co będzie po 2018 z taryfami.. póki co tania taryfa to odpad i nadwyzki są olbrzymie i nic nie wskazuje na to żeby to miało się zmienić
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 52 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony