dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 72
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1427
  1. #961
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    powiem lepiej, mam dachówkę i po przeliczeniu z dekarzem wyszło 30 ton a teraz troszkę historii: popytaj się jak kiedyś budowali domy i co dawali w ławy(o ile w ogóle je lali) strop dodatkowo wspiera się na ścianach działowych na korytarzu z BK 24cm i pomiędzy pokojami i sypialnią a łazienką BK 12cm, dodatkowo zbrojenie pracuje na uginanie i trzyma strop. możesz ewentualnie zrobić na górze(na strychu) skosów podciągi dodatkowo przez długość domu jeżeli będziesz murować(tak zrobił sąsiad), jeżeli będziesz robić monolit to zapytaj murarza

  2. #962

    Domyślnie

    Witam, przymierzam się do złożenia dokumentów w starostwie o pozwolenie na budowę. Mój kierownik a zarazem architekt powiedział, że projekt jest zgodny z moimi warunkami zabudowy i mogę go złożyć bez adaptacji, a wszelkie zmiany zapisze się później w dzienniku. W związku z tym mam pytanko; czy ktoś też tak składał, czy jednak konieczna jest ta adaptacja????Jakoś mam co do tego wątpliwości.

  3. #963
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witaj marod25,
    Ja co prawda mam projekt MARLENĘ z jednym miejscem na auto plus poszerzony garaż o jeden metr i na dolnej części mieszkalnej wewnątrz ścianę z BK gr 24 mam tylko przy schodach, część garażową podniesioną o jeden pustak i zamawiałem Solbet 24X24X59 dokładnie 29 palet. Do końca nie mam przemurowanych ścian na piętrze między częścią mieszkalną i garażem, ale myślę,że tyle mi wystarczy jak nie zostanie jedna paleta. Ale to będę wiedział jak więźbę skończą a teraz mróz to jest przerwa. Aktualnie jestem przed zakupem BK na ściany działowe , ale jeszcze nie liczyłem ile będę potrzebował.

  4. #964
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lusis Zobacz post
    Witam, przymierzam się do złożenia dokumentów w starostwie o pozwolenie na budowę. Mój kierownik a zarazem architekt powiedział, że projekt jest zgodny z moimi warunkami zabudowy i mogę go złożyć bez adaptacji, a wszelkie zmiany zapisze się później w dzienniku. W związku z tym mam pytanko; czy ktoś też tak składał, czy jednak konieczna jest ta adaptacja????Jakoś mam co do tego wątpliwości.
    Witaj,
    Jest pewne,że musisz zaadaptować budynek do działki i nanieść na mapy. Jeśli odpowiadają Tobie ustawienia ścian, rozkład pomieszczeń itp to wg mnie nie musisz nic zmieniać w projekcie domu. Wg mojego doświadczenia lepiej wprowadzić zmiany pod siebie na etapie adaptacji bo np miałem to w cenie przy pierwszym spotkaniu z architektem. W moim przypadku późniejsze zmiany wiążą się z dodatkowymi opłatami i zapewne dostarczaniem dokumentacji do Starostwa. Na razie w trakcie budowy wyszło u mnie tylko kilka poprawek, ale zgłoszone zostało to kierownikowi budowy i architektowi, ale nic nie donosiłem do Starostwa, może po skończonej budowie będzie potrzebne i wg tego co otrzymałem informację są to zmiany nieistotne np przesunięcie okien, dodanie okna dachowego itp. Przy pierwszej adaptacji miałem wprowadzone zmiany, które wydaje mi się,że gdyby nie były wprowadzone to zupełnie inaczej potoczyłaby się budowa, wycena prac i inne. Dlatego proponuję posiedzieć, poczytać może forum ze wskazówkami, rzucić okiem na projekt, zweryfikować z potrzebami i na samym początku wprowadzić zmiany adaptacyjne budynku. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w drodze dążenia do realizacji celu.

  5. #965
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marod25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj tomaszklakier
    Dziękuję za odpowiedz , z moich wyliczeń wyszło mi 2000 szt. BK 24x24x59 cm. i 450-500 szt. BK 12x24x59 cm. Dodam tylko że u mnie w MILENIE ściankę kolankową podnoszę o dwa BK i wewnątrz trochę jest ścian nośnych które będą z 24 .Pozdrawiam

  6. #966
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sergiejt

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marod25 Zobacz post
    Witaj tomaszklakier
    Dziękuję za odpowiedz , z moich wyliczeń wyszło mi 2000 szt. BK 24x24x59 cm. i 450-500 szt. BK 12x24x59 cm. Dodam tylko że u mnie w MILENIE ściankę kolankową podnoszę o dwa BK i wewnątrz trochę jest ścian nośnych które będą z 24 .Pozdrawiam
    Coś dużo tych BK? 2000szt? to ok 300m2 ścian nośnych.
    Ja wyliczyłem dla porothermu ( 25x37.3x23.8 ) 220m2 ścian nośnych (nie podnoszę ściany kolankowej). Odliczyć trzeba wieniec/nadproża/słupy itp.
    Ktoś mógłby to potwierdzić, czyli ilość pustaków Porotherm/BK?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sergiejt ; 08-01-2016 o 09:53 Powód: Dodano wymiar Porothermu

  7. #967
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    C&M

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witamy na forum. Budujemy Rawenę w woj. mazowieckim w okolicach Mińska Mazowieckiego. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030342...jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	342664

  8. #968
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał C&M Zobacz post
    Witamy na forum. Budujemy Rawenę w woj. mazowieckim w okolicach Mińska Mazowieckiego. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030342...jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	342664
    Witam serdecznie
    Gratuluję już takiego stanu zaawansowania budowy domu !
    Korzystając z okazji proszę o więcej zdjęć również wewnątrz budynku
    A dodatkowo mam pytania odnośnie dachówki ponieważ jestem na etapie wyboru. Jaki model,kolor itp Podoba mi się ta zewnętrzna osłona dachówek zamontowanej na krokwiach. Co to takiego i jak to fachowo można nazwać ?

  9. #969
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał marod25 Zobacz post
    Witaj tomaszklakier
    Dziękuję za odpowiedz , z moich wyliczeń wyszło mi 2000 szt. BK 24x24x59 cm. i 450-500 szt. BK 12x24x59 cm. Dodam tylko że u mnie w MILENIE ściankę kolankową podnoszę o dwa BK i wewnątrz trochę jest ścian nośnych które będą z 24 .Pozdrawiam
    Marlena jest trochę mniejsza, nie podnosiłem ścianki kolankowej i jak wspominałem nie mam ścian na parterze. Może faktycznie potrzebujesz tyle materiału ze względu na projekt. Niemniej jednak może zamówić mniej i dokupić niż ma zostać ? Chyba,że dostawca zgodzi się na przyjęcie zwrotu jak zostanie coś niewykorzystane

  10. #970
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	342791Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	342792Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	342793
    Witam
    u nas stan Mileny II jak powyżej, czeka nas w tym roku dużo pracy
    Martwi mnie trochę cisza na forum... na pewno są tacy co mieszkają już od pewnego czasu i mogą pochwalić się wnętrzami
    a może i przestrogami czego unikać, co zmienić...
    Cenne rady przydadzą się nie tylko mnie
    Pozdrawiam!

  11. #971
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    C&M

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, na dachu mamy blachodachówkę Venecja-Budmat grafit. A w załączeniu kilka zdjęć. Pozdrawiamy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030344...jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	342942 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030345...jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	342943 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030355...jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	342944 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030386...jpg
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	342945 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030387...jpg
Wyświetleń:	445
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	342946

  12. #972
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    C&M

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030390...jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	342949 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030391...jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	342950 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030393...jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	342951

  13. #973
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marod25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jutro jadę zamówić i do takiego właśnie wniosku doszedłem, że lepiej mniej zamówić niż potem miało by zostać. Dzięki

  14. #974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    rady co zmienić, zrobcie tak jak ja, nic po moich zmianach bym nie zmieniał chyba, że łazienkę na górze, jest za duża

  15. #975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.

    Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

    1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
    2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
    Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
    3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
    4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
    5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
    6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

    Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc

  16. #976

    Domyślnie

    ja mam kolejną garść pytań do Was wszystkich :
    jaka ilość m2 styropianu Wam poszła na ocieplenie ścian ? Zamierzam zakupić szary grafitowy o gr 20 cm, jeśli ktoś ocieplał styropianem 20cm i pamięta ile m3 mu poszło to bardzo proszę o informację ( buduję Rawenę II, ale mile widziane wypowiedzi osób które budowały też mniejsze domki, styro zawsze mogę dokupić a nie chciałbym przeholować, teraz ceny chyba niższe więc może kupię wcześniej)
    czy kupowaliście styropian frezowany czy gładki?
    i jeszcze odonośnie styropianu w podłodze, jaką grubość dawaliście ? 2x6 cm jak w projekcie to nie za mało??

  17. #977
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sergiejt

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie.

    Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

    1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
    2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
    Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
    3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
    4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
    5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
    6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

    Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc
    1. Na forum znajdziesz parę osób co ma pompę ciepła, ale raczej czytałem o gruntowej pompie.
    2. Ja decyduję się na układ mieszany tzn salon + kuchnia + łazienki + wiatrołap - podłogówka, reszta grzejniki
    3. Dość dużo Milen/Realnych/Rawen jest robionych z WM, ja także planuje WM kanały planuje ułożyć na stropie (zamieniam Terive na żelbet+10cm styro i wysokość stropu wychodzi ta sama).
    4. Możesz sprawdzić na stronie Dobre Domu w kalkulatorze energetycznym ile oszczędności daje dołożenie kolejnych 2-4-6 cm (każde 2cm wychodzi ok 19zł oszczędności / rok)
    5. Płyta jako wygłuszenie, chyba większość zamienia to na styropian.
    6. Ja wybrałem żelbet (wysokość stropu 15cm , w projekcie mam ok 2 ton stali).

  18. #978
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał sergiejt Zobacz post
    4. Możesz sprawdzić na stronie Dobre Domu w kalkulatorze energetycznym ile oszczędności daje dołożenie kolejnych 2-4-6 cm (każde 2cm wychodzi ok 19zł oszczędności / rok)
    .
    Ciekawy ten kalkulator ale wg niego taniej grzać eko groszkiem lub peletem niż pompą ciepła o.O

  19. #979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    @ Jabolek
    chyba pracy domowej nie odrobiłeś bo ja mam powietrzną pompę ciepła razem z rekuperatorem i chyba pisałem jak jest rozprowadzone o stropach też pisałem. na parter to chyba mało 10 cm styropianu.
    @ sony87
    powierzchnia domu z tego co poszło mi m3 styropianu to 220m2 ułóż na zakładkę 2 warstwy, tak będzie lepiej i drugą daj z frezem, teraz sam bym tak zrobił

  20. #980
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    annac1

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów! Jestem na etapie wybierania projektu, podoba mi się Realny.Mam do Was pytanie: czy można zlikwidować ściankę działową na poddaszu pomiędzy dwoma pokojami balkonowymi? Ktoś z Was napisał, że strop opiera się na jakichś ściankach działowych... Chciałabym dużą sypialnię, a żeby osiągnąć ten cel konieczna jest połączenie tych pomieszczeń. Z góry dziękuję za pomoc

Strona 49 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony