dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Mylisz pojęcia lub firma nie wie co sprzedaje, nikt nie może Ci KAZAĆ odłączyć się od sieci.
    Fakt nr1. Nie firma a gmina. Nie tyle gmina co wymogi Programu z RPO. RPO (województwo) dofinansowuje wyłącznie instalacje offgrid będące całkowicie niezależnym systemem.

    Fakt nr 2. Tak jest obecnie skonstruowany wymóg programu. Jest on właśnie beznadziejny bo jak sie skończy w aku to masz se nie wiem skąd pobrać prąd. Jak dla mnie to bankowo pójdzie do poprawki bo to jest zwyczajnie beznadziejne.

    Dlatego ma być możliwość bezpłatnego oddawania nadwyżki do sieci dla ZE (tak, sponsoring), poniewaz gmina (bo to jej instalacje) nie moze zarabiać na panelach które sa dofinansowane. Tym samym będzie to układ ongrid ale tylko w jednym kierunku (pobór). I tak dobrze że nie będzie sobie ZE życzył złotówek za wysyłanie do ich sieci. Dlatego prowadzący wczorajsze spotkanie powiedział ze zamiast oddawać do ZE za darmo lepiej samemu spożytkować choćby montując grzałkę w bojlerze albo w sprzęgnięciu z pompa ciepła do CWU.

    Jest to niezgodne z ustawą podpisaną dziś przez Prezydenta Dudę to co oddasz zakład energetyczny musi Ci zwrócić w stosunku: Każda 1kWh sprzedana do sieci = 0,8kWh odebranej z sieci bez ponoszenia opłat przesyłowych.
    A ja mam informacje ze stanem prawnym na wczoraj. Dlatego tez albo wczoraj prowadzący spotkanie gadał od rzeczy albo ze stanem na wczoraj - czyli tez od rzeczy, bo wiele osób było raczej zawiedzionych fotowoltaika w takim kształcie.

    I to się nazywa inwerter hybrydowy (on/off grid) - to brałbym w ciemno i nawet chwili się nie zastanawiał.
    Jeśli urząd marszałkowski przychyli się do takiej wersji - owszem, wezmę w ciemno bez pytania.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.038
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tm. Zobacz post
    Fakt nr1. Nie firma a gmina. Nie tyle gmina co wymogi Programu z RPO. RPO (województwo) dofinansowuje wyłącznie instalacje offgrid będące całkowicie niezależnym systemem.

    Fakt nr 2. Tak jest obecnie skonstruowany wymóg programu. Jest on właśnie beznadziejny bo jak sie skończy w aku to masz se nie wiem skąd pobrać prąd. Jak dla mnie to bankowo pójdzie do poprawki bo to jest zwyczajnie beznadziejne.

    Dlatego ma być możliwość bezpłatnego oddawania nadwyżki do sieci dla ZE (tak, sponsoring), poniewaz gmina (bo to jej instalacje) nie moze zarabiać na panelach które sa dofinansowane. Tym samym będzie to układ ongrid ale tylko w jednym kierunku (pobór). I tak dobrze że nie będzie sobie ZE życzył złotówek za wysyłanie do ich sieci. Dlatego prowadzący wczorajsze spotkanie powiedział ze zamiast oddawać do ZE za darmo lepiej samemu spożytkować choćby montując grzałkę w bojlerze albo w sprzęgnięciu z pompa ciepła do CWU.


    A ja mam informacje ze stanem prawnym na wczoraj. Dlatego tez albo wczoraj prowadzący spotkanie gadał od rzeczy albo ze stanem na wczoraj - czyli tez od rzeczy, bo wiele osób było raczej zawiedzionych fotowoltaika w takim kształcie.


    Jeśli urząd marszałkowski przychyli się do takiej wersji - owszem, wezmę w ciemno bez pytania.
    "Nie firma a gmina. Nie tyle gmina co wymogi Programu z RPO. RPO (województwo) dofinansowuje wyłącznie instalacje offgrid będące całkowicie niezależnym systemem. " - czy jest wyraźnie napisane ze ma to być system off grid?
    Nie spotkałem sie z takim programem finansowania, natomiast jeśli gmina jest właścicielem instalacji no to może po prostu wystarczy ograniczyć prace falownika? i tym sposobem uniemozliwić wypływ energii do sieci, ale w sytuacji zapotrzebowania możliwy będzie normalny pobór energii z sieci.
    To się nazywa on grid zero export......

    To wiele zmienia w twoim podejściu.
    Wtedy instalacja powinna być dopasowana do Twojego profilu zużycia energii i powinna pracować tak, by tych nadwyżek nie było....a nawet jeśli będą te nadwyżki to praca falownika zostanie ograniczona, by nie było wypływu energii do sieci.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony