dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 328 z 331
Pokaż wyniki od 6.541 do 6.560 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6541
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Kotwy mieliśmy jakieś na szybko zabrane z magazynu i nie były one do końca takie jakich powinno użyć się do tego typu ościeżnicy. Jak pisałem - montaż był robiony dla zabawy.
    Może rzeczywiście za rzadko dawaliśmy kotwy, bo na belkach wyszło nam po 3 na stronę. Montaż totalna amatorka jak teraz to analizuję, bo z braku laku (kotew odpowiednich) mocowaliśmy je do fabrycznych blaszek montażowych. Tu polegliśmy.
    Progu ni jak nie dało się z zewnątrz montować do ościeżnicy, bo jego konstrukcja była dość lekko mówiąc do kitu. Albo śruby wychodziłyby przez aluminium po skosie albo montaż na 1 śrubę na boku, co gwarantowało obracanie się progu dookoła własnej osi.
    Prawdę piszesz. Po takim rolowaniu Inwestora warto by było zrobić zdjęcie termowizyjne. Grubo płaci to niech wie za co. Bierz przykład z Jareko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Raport Strzeniówka okna parter.pdf1.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	370658

  2. #6542

  3. #6543

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem dlaczego cytujesz mój wpis z 250 strony, a teraz mamy stronę 328.
    Trochę on nie odnosi się do obecnej części wątku i proszę nie rób ze mnie jakiegoś dziwaka, bo jeszcze ktoś pomyśli że mój wpis tyczy się tego co Ty teraz tu wypisujesz.

    P.S. podziwiam Twój zapał - mi nie chciałoby się przegrzebywać ponad 320 stron tego wątku. Tu szacunek ode mnie za Twój upór i TYLKO upór .

  4. #6544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Tu szacunek ode mnie za Twój upór i TYLKO upór .
    Prawda się wolno przebija ale z uporem to robi, a kłamstwo szybko. Chcesz dyskutować na temat "montażu w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze? to na zakończenie swojego pracy pokaż zdjęcia termowizyjne, bo ja to robię. Jereko pokazał jak to się robi na elementach stalowych JBD
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konsola jbd w 3w.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	371083Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pianowanie jbd w murze 3w.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	371084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Raport Strzeniówka okna parter.pdf1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	371085
    A w termowizji wyszło jak zwykle czyli czysto po polsku. Bo czego można się spodziewać po połączeniu żelazem ciepłego muru z ramą wystawioną na mróz. Nawet gdyby całą ramę osłonić węgarkiem, to ciepło przesunie się dalej w pakiet szybowy, bo rama okienna i całe okno to jeden mostek termiczny. To pokazują moje zdjęcia termowizyjne.

  5. #6545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    No właśnie. Po raz kolejny wybierasz drogę "szybką". Czyli znając wyjaśnienia osób obecnych przy montażu który na zdjęciach pokazał Jareko, Ty po raz kolejny KŁAMIESZ , bo ja już nie nazwę tego inaczej. To nie jest błędna interpretacja ani sugerowanie nie prawdy. To jest obrzydliwa insynuacja.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6546
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No właśnie. Po raz kolejny wybierasz drogę "szybką". Czyli znając wyjaśnienia osób obecnych przy montażu który na zdjęciach pokazał Jareko, Ty po raz kolejny KŁAMIESZ , bo ja już nie nazwę tego inaczej. To nie jest błędna interpretacja ani sugerowanie nie prawdy. To jest obrzydliwa insynuacja.
    Na czym to wyjaśnienie polegało? Że tynkarze wyrwali folię i pianę wokół ramy, bo potrzebowali jej na drugiej budowie. Wytłumaczył to w sposób prosty, kabaretowy. Do tego miał odwagę poprzeć to zdjęciami termowizyjnymi. A na nich jest naga prawda a nie insynuacja jak piszesz. Ty natomiast możesz pokazać jak taki montaż w żelastwie powinien być zrobiony prawidłowo i pokazać swoje zdjęcia termo. W mojej technologii folii nie ma a strata ciepła na ramie wynosi tylko 1,5*C przy mrozie - 8.2*C i 22*C w pomieszczeniach. U Jareko to 14,2*C.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż okna VEKA90 w warstwie ocieplenia AD.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	371101

  7. #6547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Na czym to wyjaśnienie polegało? Że tynkarze wyrwali folię i pianę wokół ramy, bo potrzebowali jej na drugiej budowie. Wytłumaczył to w sposób prosty, kabaretowy.
    Kabaret to Ty tu robisz matole. Czytaj opis zdarzenia jaki miał miejsce.
    Nie interesuje mnie do czego była im potrzebna folia. Może papieru do d... im zabrakło - mi to obojętne
    Faktem jest że na podstawie tego zdjęcia została podjęta decyzja o skuciu glifów i okazało się że folia tam była pocięta i wyrwana.
    To mały pikuś ale została też miejscami wyrwana piana i po całym obwodzie pojawiła się szczelina między wełną a oknem którą hulał wiatr wprost do tynku
    Zrozumiał wreszcie czy dalej imbecyla będziesz strugał i interpretował to zdjęcie jak Ci się podoba ???
    Już wykazałeś się wtedy wyjątkową wiedzą i umiejętnością interpretacji zdjęć widząc tam na dole trzy kotwy gdy są tylko dwie


    Fin
    Czy nie widzisz jakie głupoty znów tworzy? jak manipuluje cytatami i treścią wypowiedzi ?
    Zastanów się czy taka "pomoc" Forumowiczom jest niezbędna

  8. #6548
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Faktem jest że na podstawie tego zdjęcia została podjęta decyzja o skuciu glifów i okazało się że folia tam była pocięta i wyrwana.
    To mały pikuś ale została też miejscami wyrwana piana i po całym obwodzie pojawiła się szczelina między wełną a oknem którą hulał wiatr wprost do tynku
    Już wykazałeś się wtedy wyjątkową wiedzą i umiejętnością interpretacji zdjęć widząc tam na dole trzy kotwy gdy są tylko dwie
    Folia pocięta i wyrwana razem z pianą. A pod górnym zdjęciem termowizyjnym krótki jednoznaczny opis; "obraz prawidłowy". Gdybym nie napisał, że widzę tam potężne wychłodzenie, to Inwestor po obsadzeniu parapetu dolnego przyjąłby ten montaż jako "dobry", bez potrzeby skuwania glifów. Baju baju. Spójrz prawdzie w oczy. Jeżeli spinasz ocieplony mur nośny żelastwem z ramą okienną wystawioną na mróz, to będzie przepływ ciepła z muru do ramy? Będzie tam wychłodzenie? Tylko odcięcie ramy okiennej od muru nośnego przez kotwy i podpory okienne z tworzywa ograniczy wychłodzenie. Na dole to wychłodzenie widać w trzech punktach z temp. tylko + 0,6*C przy temp. wnętrza + 12*C. Jak znam naszych montażystów, to zawsze lubią przedobrzyć.

  9. #6549

    Domyślnie

    Jestes faktycznie walniety.
    Widziales reszte okien ? Nie widziales
    To jedno odstawalo temperatura.
    Ale Ty wiesz wszystko.

    Fin. Prosze.

  10. #6550
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    To mały pikuś ale została też miejscami wyrwana piana i po całym obwodzie pojawiła się szczelina między wełną a oknem którą hulał wiatr wprost do tynku
    Znowu kłamiesz. Gdyby była szczelina między wełną a oknem, jak piszesz, to ten hulający wiatr przy mrozie - 11*C dałby w termowizji temp. - 11*C, bo byłoby to ciągłe zasysanie świeżego zmrożonego powietrza. Na dole widać trzy punkty z temp. + 0,6*C od konsoli metalowych JBD. Ocieplenie tego żelastwa i położenie parapetu nic nie da, bo jest to prymitywny i prosty most termiczny. Jak nie rozumiesz na czym polega przepływ ciepła w stali, to włóż kolczugę na siebie, na to futrzany bezrękawnik i wyjdź na mróz. Od razu zmądrzejesz.

  11. #6551

    Domyślnie

    Ale pieprzysz dalej glupoty.
    Gdzie ty tam widzisz trzy kotwy skoro sa dwie.
    Juz pisalem ze dol wogole nie byl wykonczony i to nie parapetem tylko wogole bez piany
    Echhhh.....admin zlituj sie

  12. #6552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja tam bym na miejscu admina sprzedawał bilety żeby wejść na ten wątek. Za kabaret się płaci i to nie złotówkę. Ostatnio bilety były po stówie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #6553
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ale pieprzysz dalej glupoty.
    Gdzie ty tam widzisz trzy kotwy skoro sa dwie.
    Juz pisalem ze dol wogole nie byl wykonczony i to nie parapetem tylko wogole bez piany
    Echhhh.....admin zlituj sie
    Zrozum, ja nie wiem czy tam są dwie kotwy czy trzy na Twoim termo, ale są trzy miejsca z temp. + 0,6*C. Musisz zrozumieć, że spięcie ramy okiennej wystawionej na mróz żelastwem w ilości 3 kg z dobrze ocieplonym murem, skutkuje przejściem ciepła z tego muru do ramy. Jest to czysty most termiczny. Osłonięcie takiego mostu nic nie daje, tak jak nic nie daje osłonięcie ramy okiennej węgarkiem. Okno jako całość musi się samo bronić przed przejściem ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. Okna są coraz lepsze i cieplejsze, ale kiedy je się osadzi w mostku termicznym muru lub w warstwie ocieplenia na elementach stalowych to następuje dodatkowy przepływ ciepła z muru do ramy okiennej. Moje zdjęcia i Twoje to pokazują, tylko u mnie ta strata ciepła na ramie wynosi 1,5*C a u Ciebie? Wywnioskujmy bo masz tylko zdjęcie termo wewnętrzne. Najprościej będzie podgrzać to mieszkanie z +12*C do + 21,6*C przez mnożnik 1,8. W moim mieszkaniu jest + 22*C. Wychłodzenie na ramach bocznych i górnej u Ciebie wynosi 7,1*C przy + 12*C i 13*C przy+ 21,6*C po podgrzaniu mieszkania. Od środka masz wychłodzenie na ramie + 13*C a na zewnątrz będziesz to miał jako wypromieniowanie ciepła, bo w przyrodzie nic nie ginie. Porównując tą temperaturę do - 8,5*C tak jak jest u mnie, to strata ciepła wynosi 21,5*C czyli jest ponad 14x większa od mojej. Tak to jest jak się ładuje 3 kg żelastwa w okno. Na tym polega rolowanie Inwestorów w "ciepły montaż" w stylu "będzie Pan zadowolony". O dole nie piszę, bo takie wychłodzenie świadczy tylko o dyletanctwie montażowym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż okna VEKA90 w warstwie ocieplenia AD.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	371266Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Raport Strzeniówka okna parter.pdf1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	371267

  14. #6554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zadbaj oto aby Twoje kotwy kosztowały 3 zł sztuka i będzie po kłopocie.

  15. #6555
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zadbaj oto aby Twoje kotwy kosztowały 3 zł sztuka i będzie po kłopocie.
    Zawyżyłeś cenę o 0,5 zł. Kłopot jest w tym, że 95% okien jest osadzanych w murze nośnym, a jeżeli już w warstwie ocieplenia to przed wykonaniem tego ocieplenia, wiec lepiej to wykonać w stali, bo będzie bezpieczniej. Koło się zamyka w niewiedzy i niechlujstwie wykonania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	462baa286e001a39.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b76a0d036dcfe57d.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	371269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9d2da90f7f9ff7c.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371270

  16. #6556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Osłonięcie takiego mostu nic nie daje, tak jak nic nie daje osłonięcie ramy okiennej węgarkiem.
    Ja nie znam się zbytnio na montażu okien, a przynajmniej jeszcze tego nie robiłem. Sugerujesz więc, że rama nieosłonięta, szerokości powiedzmy 8cm, będzie tak samo oddawać ciepło jak rama, która wystaje swoją szerokością np. 1cm za węgarek (który oczywiście jest lepszym izolatorem - styropian). No to już reszty Twych wypocin nie warto czytać. Jak poniżej stwierdził merkawa (chyba), jak Twe kotwy będą po 3zł to problemu nie będzie.

  17. #6557
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    A ja z innej beczki - mam takie wrazenie, ze okna zamontowane w ociepleniu ( bez MOWO) gorzej izoluja akustycznie. Czy na oknotescie robili moze takie badania ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  18. #6558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	462baa286e001a39.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b76a0d036dcfe57d.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	371269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9d2da90f7f9ff7c.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371270
    Skad wziales te zdjecia ?

  19. #6559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Zawyżyłeś cenę o 0,5 zł. Kłopot jest w tym, że 95% okien jest osadzanych w murze nośnym, a jeżeli już w warstwie ocieplenia to przed wykonaniem tego ocieplenia, wiec lepiej to wykonać w stali, bo będzie bezpieczniej. Koło się zamyka w niewiedzy i niechlujstwie wykonania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	462baa286e001a39.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b76a0d036dcfe57d.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	371269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9d2da90f7f9ff7c.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371270
    No to jak tak mówisz, to nie widzę problemu, nie potrzeba wtedy przekonywać, cudować.
    Kwestię montażu w murze, zostawmy, bo to lekka prowizorka jest w obecnym czasie.
    Bez węgarka w murze - jest to 0,10 z grosikami W/mK. to najlepszy wynik .. a mi dalej okno w stronę wnętrza tym gorzej.

  20. #6560
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    [...] mam takie wrazenie, ze okna zamontowane w ociepleniu ( bez MOWO) gorzej izoluja akustycznie. Czy na oknotescie robili moze takie badania ?
    Nie robili, bo nie ma czego badać. Pozycja okna w murze nie ma wpływu na poziom jego izolacyjności akustycznej. Można powiedzieć (w pewnym uproszczeniu), że izolacyjność akustyczna przegrody o konkretnej budowie jest dla ucha wartością stałą. Wrażenie pogorszenia izolacyjności akustycznej okna może być pochodną sposobu wykonania instalacji oraz ewentualnych błędów w uszczelnieniu.
    PRO QUALITY

Strona 328 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony