dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4097

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Też mam victrix x12, 160m2 grzania, 100℅ podlogowka, również garaż. W każdym pomieszczeniu mam sterownik temp, na rozdzielaczu mam siłowniki, do których idzie sygnał jak żądaną temp w którymś pomieszczeniu spadnie,silownik sie otwiera i puszczę obieg. Ogólnie bezwładność podlogowki się mówi, a to nie do końca prawda- mam całą instalację firmy Salus, te sterowniki temp uczą się same. Tak sobie pykaja cały czas otwierając i zwalniając obiegi. Działa to wszystko bardzo dobrze. W domu mam temp wszędzie 23st, w łazienkach 24st i w garażu 16st. Koszt ogrzewania CO i CWU za całe 12msc od 10.2015 do 10.2016 to niecałe 2500zl, ok 1000m3 gazu. W domu rekuperacja i przyzwoite ocieplenie tzn np ściany 20cm grafit, ciepłe okna etc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamel50 Zobacz post
    Też mam victrix x12, 160m2 grzania, 100℅ podlogowka, również garaż. W każdym pomieszczeniu mam sterownik temp, na rozdzielaczu mam siłowniki, do których idzie sygnał jak żądaną temp w którymś pomieszczeniu spadnie,silownik sie otwiera i puszczę obieg. Ogólnie bezwładność podlogowki się mówi, a to nie do końca prawda- mam całą instalację firmy Salus, te sterowniki temp uczą się same. Tak sobie pykaja cały czas otwierając i zwalniając obiegi. Działa to wszystko bardzo dobrze. W domu mam temp wszędzie 23st, w łazienkach 24st i w garażu 16st. Koszt ogrzewania CO i CWU za całe 12msc od 10.2015 do 10.2016 to niecałe 2500zl, ok 1000m3 gazu. W domu rekuperacja i przyzwoite ocieplenie tzn np ściany 20cm grafit, ciepłe okna etc
    o matko to mistrzostwo świata, mnie na samą cwu idzie ok. 2m3 na dobę co daje w skali roku ok.700m3. szacun

    a tak z innej beczki , panowie, czy ten czujnik samoróbka może zaniżać wskazania temperatury??
    Ostatnio edytowane przez kumorow ; 19-11-2016 o 20:08

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumorow
    panowie, czy ten czujnik samoróbka może zaniżać wskazania temperatury??
    Każdy czujnik ma margines tolerancji i nie ma znaczenia, czy to jest oryginał, czy samoróbka. Termistor który podałem, to jest dokładnie w 100%, to co znajduje się w czujce, którą oferuje Immergas. Producent przewidział taką ewentualność, dlatego jest parametr na płycie głównej, służący do korekty wskazania sondy zewnętrznej.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 20-11-2016 o 13:15

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie na cwu msc idzie ok 23m3. Dziecko wanna, ja i żona prysznic. Rachunek ok 90zl msc. Jakbym zmniejszył temp do 21st w pomieszczeniach to wynik byłby dużo lepszy, ale niestety nawet przy 23-24st moja żona mówi że jej zimno gdy mieszkała jeszcze z rodzicami w star domu ogrzewanym kotlem na węgiel starym, to temp w domu wynosiła 28st bez żadnej kontroli, stąd takie nawyki zostały

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony