dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    ZE za nic nam już nie zapłaci, muszę zjeść tyle prądu ile wytworzyłem nie zjem... to tak jakbym oddał za darmo. Nie chcą płacić nie muszą, kiedyś będą musieli i to grube pieniądze a do tego czasu ja już będę przygotowany
    do 2020 muszą robić 15% energii z OZE (i to nie współ spalaniem) więc będą i taryfy gwarantowane.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ZE za nic nam już nie zapłaci, muszę zjeść tyle prądu ile wytworzyłem nie zjem... to tak jakbym oddał za darmo. Nie chcą płacić nie muszą, kiedyś będą musieli i to grube pieniądze a do tego czasu ja już będę przygotowany
    do 2020 muszą robić 15% energii z OZE (i to nie współ spalaniem) więc będą i taryfy gwarantowane.
    To inaczej zapytam. Na prostym przykładzie: moje zużycie to 1000kWh. Produkuję 1250kWh. 1250x80% to 1000kWh. I teraz nie płacę nic, czy płacę za 1000 x 20%? Dokładniej - mogę za darmo odebrać 80% mojej produkcji, czy zużycia?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To inaczej zapytam. Na prostym przykładzie: moje zużycie to 1000kWh. Produkuję 1250kWh. 1250x80% to 1000kWh. I teraz nie płacę nic, czy płacę za 1000 x 20%? Dokładniej - mogę za darmo odebrać 80% mojej produkcji, czy zużycia?
    Swoją produkcję *0,8 odbierasz za darmo - płacisz tylko koszty stałe.

    @ Konrad Podgórski Znalezione na ebay UK, było w sumie chyba 7 szt. i wszystkie przyjechały do Polski. W sumie nie ja je znalazłem, lecz temat wypłynął na forum, też byłem sceptycznie nastawiony ale jak to się mówi raz kozie śmierć. Gdybym temat przemyślał wcześniej być może udało by mi się wziąć 3 szt. a nie 2 i u nas spokojnie bym sprzedał sztukę za 1600-1800 PLN.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Dokładniej - mogę za darmo odebrać 80% mojej produkcji, czy zużycia?
    naj dokładniej to 80% nadprodukcji, którą wyprowadzisz do sieci. tam są zliczane przez licznik energii, a po roku właściciel nabywa prawo do obioru 80% wprowadzonej do sieci energii, przy czym wcale nie musi kupić jej od zakładu energetycznego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał daxj Zobacz post
    naj dokładniej to 80% nadprodukcji, którą wyprowadzisz do sieci. tam są zliczane przez licznik energii, a po roku właściciel nabywa prawo do obioru 80% wprowadzonej do sieci energii, przy czym wcale nie musi kupić jej od zakładu energetycznego.
    Po jakim roku? Przez rok będę płacił za prąd a po roku będę go dopiero odbierał a raczej 80% tego co sprzedałem? To może jeszcze lokaty będą oferować rok przechowasz swój prąd w elektrowni dostaniesz 3% prądu więcej
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Po jakim roku? Przez rok będę płacił za prąd a po roku będę go dopiero odbierał a raczej 80% tego co sprzedałem? To może jeszcze lokaty będą oferować rok przechowasz swój prąd w elektrowni dostaniesz 3% prądu więcej


    TUTAJ było o sposobach rozliczania

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To inaczej zapytam. Na prostym przykładzie: moje zużycie to 1000kWh. Produkuję 1250kWh. 1250x80% to 1000kWh. I teraz nie płacę nic, czy płacę za 1000 x 20%? Dokładniej - mogę za darmo odebrać 80% mojej produkcji, czy zużycia?
    można odebrać 80% swej produkcji ALE jeśli Twój operator energetyczny nie bilansuje międzyfazowo w czasie rzeczywistym (to zapłacisz opłaty za przesył - energia wychodzi za licznik i zaraz wraca do domu z opłatami inną fazą - taki myk ZE by zrobić prosumentów na szaro) , bądź nie zużyjesz na bieżąco tylko za jakiś czas to zapłacisz jeszcze myto w postaci opłat stałych przesyłowych i jakościowych za energię która poszła za licznik . więcej tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312676.html Enea nie bilansuje , ale tez nie nalicza podobno opłat za energię bierną wprowadzoną do sieci (powstaje przy użytkowaniu żarówek ledowych - większości ale nie wszystkich oraz przy użytkowaniu silników indukcyjnych ) więcej tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/to....html#15837111

    PGE
    1. bilansuje międzyfazowo,
    2. rozlicza energię z I w II taryfie (jak zabraknie kWh z II),
    3. nie nalicza energii biernej, która to naliczana jest póki co tylko firmom .


    Tauron:
    1. NIE bilansuje międzyfazowo,
    2. NIE rozlicza energię z I w II taryfie, stosuje własny skomplikowany przelicznik który można by w uproszczeniu sprowadzić do oddawania w proporcji takiej jaka była struktura zużycia w poprzednim roku
    3. nie nalicza energii biernej, która to naliczana jest póki co tylko firmom

    Enea
    1. Bilansowanie międzyfazowe - nie bilansuje.
    2. Rozliczanie produkcji w I taryfie zużyciem w I .
    3. Nienaliczanie kar za energię bierną + Enea nie nalicza.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 02-11-2017 o 21:48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony