dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Plusfoto
    Niestety ludzie decyduja sie na WM i dalej w wiekszosci nie rozumieja jej dzialania i wymagan
    WM ma dzialac non stop. Latem zima i w sylwestra inaczej zaczyna zyc wlasnym zyciem i staje sie zagrozeniem dla naszego zdrowia przy ponownym włączeniu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Plusfoto
    Niestety ludzie decyduja sie na WM i dalej w wiekszosci nie rozumieja jej dzialania i wymagan
    WM ma dzialac non stop. Latem zima i w sylwestra inaczej zaczyna zyc wlasnym zyciem i staje sie zagrozeniem dla naszego zdrowia przy ponownym włączeniu
    I tu trzeba się zatrzymać i wyjaśnić.. w okresach przejściowych - wentylacja WM - .. chętnie ją bym wyłączył.. ona ma odzyskiwać ciepło.. a w okresie przejściowym ten odzysk jest iluzoryczny .. nie potrzebny .. potrzeba w lecie odzyskać tzw "chłód" bo do tego też służy WM..
    Czy się tam coś zalęgnie ? nie.. bo powietrze się nie miesza ..
    A jak zimą wpada - do reku, po pogrzaniu jest suche jak pieprz.. może przy skrajnych różnicach w lecie .. jest to "możliwe..
    gdzie zaciąga się powietrze +35 i 99% zaraz przed burzą.. a wywiewa +22 .. różnica temp na wymienniku przez chwile jest nie korzystna..

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    I tu trzeba się zatrzymać i wyjaśnić.. w okresach przejściowych - wentylacja WM - .. chętnie ją bym wyłączył.. ona ma odzyskiwać ciepło.. a w okresie przejściowym ten odzysk jest iluzoryczny .. nie potrzebny .. potrzeba w lecie odzyskać tzw "chłód" bo do tego też służy WM..
    Czy się tam coś zalęgnie ? nie.. bo powietrze się nie miesza ..
    A jak zimą wpada - do reku, po pogrzaniu jest suche jak pieprz.. może przy skrajnych różnicach w lecie .. jest to "możliwe..
    gdzie zaciąga się powietrze +35 i 99% zaraz przed burzą.. a wywiewa +22 .. różnica temp na wymienniku przez chwile jest nie korzystna..
    Ciekawe podejście i wyjaśnienie, lecz moim zdaniem wypaczone.

    WM ma wentylować, tzn. nawiewać powietrze z zewnątrz i wywiewać z wewnątrz. WM to komfort. Dopiero WM z odzyskiem (rekuperacją) ma odzyskiwać chłód latem a ciepło zimą, lecz również to komfort. Nie wieje latem +35 i nie wieje zimą -15, bo ma wymiennik - rekuperator. Wpada wtedy np. +25 (lato, upalny dzień) i +17 (mroźna zima).

    WM to komfort. WM z odzyskiem to większy komfort + oszczędność.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Plusfoto
    Niestety ludzie decyduja sie na WM i dalej w wiekszosci nie rozumieja jej dzialania i wymagan
    WM ma dzialac non stop. Latem zima i w sylwestra inaczej zaczyna zyc wlasnym zyciem i staje sie zagrozeniem dla naszego zdrowia przy ponownym włączeniu
    nie wiem czy to prawda, ale pytałem o to właśnie masę instalatorów i to z górnych półek którzy np. zajmują się tylko instalacją wm i nikt mi nie powiedział że musi chodzić non stop nawet mówili, że spokojnie mogę sobie wyłączyć na całe lato
    a co do chłodzenia to ponoć szału nie ma

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wyłączenie wentylacji na dłuższy okres czasu może skutkować zawilgoceniem kanałów jak również rozwojem w nich pleśni i bakterii.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    nie wiem czy to prawda, ale pytałem o to właśnie masę instalatorów i to z górnych półek którzy np. zajmują się tylko instalacją wm i nikt mi nie powiedział że musi chodzić non stop nawet mówili, że spokojnie mogę sobie wyłączyć na całe lato
    a co do chłodzenia to ponoć szału nie ma
    To co mówili o wyłączeniu już samo w sobie świadczy o górnej półce ...paranoja.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony