dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 448 z 757
Pokaż wyniki od 8.941 do 8.960 z 15136
  1. #8941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie napisałeś że chcesz usunąć twardość tylko że chcesz kupić stacje uzdatniania. Jak CI napisałęm z wody można usuwac przeróżne rzeczy.

    To sie ich zapytaj o tą twardość. Możęsz kupić tester akwarystyczny i sam zmierzyc - bedzie miał wystarczajaca dokładność do określenia potrzebnego zestawu.

    Czy po za głównym wrogiem (twardość) są inni wrogowie?

    Powinieneś się też dowiedzieć ile wody zużywasz miesięcznie i jak duże możesz mieć chwilowe zuzycie (np 1 czy 4 łazienki). To razem do kupy pozwoli coś dobrać.
    Kolejna rzecz to ścieki. Taki filtr regeneruję się solą (zwykła NaCl). Jeśli masz oczyszczalnie to nie jest to dla niej zupełnie obojętne. Warto to skonsultować z producentem tejze.
    Dziękuję Jastrząb za podpowiedzi, moja niewiedza w tym temacie jest ogromna, stąd te moje niejasne pytania i odpowiedzi. Wiem, że twardość to główny wróg, nie wiem, co wynika z tej kartki z badania wody, którą dostałem, może coś jeszcze oprócz twardości jest nie tak, jednak generalnie nie mam zastrzeżeń, np. co do smaku, zapachu, itd.. tylko ten kamień irytuje. Mam 1 łazienkę (wanna + prysznic, głównie to prysznic będzie użytkowany). Zużycie miesięczne to ok. 7 m3 max 10m3. Woda jest z miejskiego wodociągu. Ścieki podłączone do kanalizacji miejskiej.
    I idę odwiedzić sklep akwarystyczny..
    Ostatnio edytowane przez łojniewiem ; 23-03-2017 o 10:27

  2. #8942
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Czy głowica Erie 541N89 to jest jakaś nowa głowica czy jakiś stary lub ubogi produkt?

    W zmiękczaczu Supreme filters jest ta głowica. Jest złoże lewatit. Cenowo jest calkiem atrakcyjna (czekam jeszcze na oferte ale jest to w okolicach 2700pln)

    Co sądzicie o tym zmiekczaczu
    Ostatnio edytowane przez boru ; 23-03-2017 o 10:38

  3. #8943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Witam,
    przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody, w związku z tym poprosiłem o sprawozdanie z badań wody w mojej miejscowości, otrzymałem poniższy dokument, ale niewiele chyba z niego wynika, szczególnie brak jest oceny twardości wody. Czy z uwagi na moją niewiedzę w tym temacie, poprosiłem o zły dokument i powinienem domagać się większego zakresu z badań? Doradźcie, proszę. Wątpliwość budzi też data dokumentu - wydany 27.02.2014 r., trochę to stare...
    Poproś o bardziej aktualne badanie i o określenie twardości przez wodociągi...

  4. #8944

    Domyślnie

    Problem w tym, że to jedyny dokument, jaki mają. Tak przynajmniej twierdzą.
    I znalazłem tester
    http://www.filtry-do-wody.info/produ...-titrant-plus/

  5. #8945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Problem w tym, że to jedyny dokument, jaki mają. Tak przynajmniej twierdzą.
    Jak to wodociągi to muszą robić regularnie badania jakości wody... a 2014 to nie jest regularnie

    Tester dobry jak każdy tylko zwróć uwagę na skalę - ten jest w stopniach francuskich (to nic złego, tylko jak będziesz porównywał wyniki to pamiętaj o tym w jakich jednostkach mierzyłeś)

  6. #8946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Problem w tym, że to jedyny dokument, jaki mają. Tak przynajmniej twierdzą.
    I znalazłem tester
    http://www.filtry-do-wody.info/produ...-titrant-plus/
    To kłamią. Wodociągi bardzo często muszą robić badania wody i je publikować.

  7. #8947

    Domyślnie

    Mieliście racje, że kłamią. Poczytałem i znalazłem.
    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i tak:

    §4 rozporządzenia uszczegóławia obowiązek prowadzenia przez przedsiębiorstwa regularnej wewnętrznej kontroli jakości wody, wyrażony w przepisie art. 5 ust. 1a ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę…, wskazując na kilka aspektów. Należą do nich: zakres kontroli (co najmniej parametry objęte monitoringiem kontrolnym i przeglądowym określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia), częstotliwość badań wody (nie mniejsza niż określona w załączniku nr 6 do rozporządzenia, gdy nie wystąpią okoliczności mogące spowodować zmianę jakości wody oraz każdorazowo po wystąpieniu okoliczności mogących spowodować zmianę jakości wody, szczególnie jej pogorszenie) oraz obowiązek informacyjny (niezwłocznego informowania właściwego miejscowo inspektora sanitarnego o pogorszeniu jakości wody). Ponadto artykuł ten nakłada na przedsiębiorstwo obowiązek prowadzenia uzgodnień (uzgadniania z właściwym inspektorem sanitarnym harmonogramu pobierania próbek wody do badań), wykonania stałych punktów czerpalnych, miejsc poboru próbek, obowiązków po wystąpieniu okoliczności mogących spowodować zmianę jakości wody, szczególnie jej pogorszenie (wyznaczanie miejsca, częstotliwości i zakresu badania wody, zaplanowanie przedsięwzięć naprawczych) oraz obowiązek przechowywania i udostępniania wyników badań (przez okres co najmniej 5 lat - na wniosek właściwego inspektora sanitarnego).

    To tylko część, ale ta ważniejsza. Trochę dużo tego, ale może komuś przyda się, gdyby znalazł się w takiej sytuacji, jak ja, czyli odmowy aktualnych badań wody.
    Zamierzam zadzwonić do nich i zobaczymy, jakie będzie teraz ich stanowisko... Dziękuję Wam za dotychczasową pomoc

  8. #8948
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Dziękuję Jastrząb za podpowiedzi, moja niewiedza w tym temacie jest ogromna, stąd te moje niejasne pytania i odpowiedzi. Wiem, że twardość to główny wróg, nie wiem, co wynika z tej kartki z badania wody, którą dostałem, może coś jeszcze oprócz twardości jest nie tak, jednak generalnie nie mam zastrzeżeń, np. co do smaku, zapachu, itd.. tylko ten kamień irytuje. Mam 1 łazienkę (wanna + prysznic, głównie to prysznic będzie użytkowany). Zużycie miesięczne to ok. 7 m3 max 10m3. Woda jest z miejskiego wodociągu. Ścieki podłączone do kanalizacji miejskiej.
    I idę odwiedzić sklep akwarystyczny..
    Miejski zakład wodociągowy ma obowiązek przedstawić aktualne badanie wody. Jeśli chodzi o badanie twardości wody to tester kropelkowy sprawdzi się najlepiej - największa dokładność w warunkach domowych.
    Jeśli już zbadasz wodę lub będziesz posiadał wyniki z zakładu wodociągowego będzie możliwe dobranie odpowiedniej ilości złoża zmiękczającego do podanego przez Ciebie zapotrzebowania oraz twardości wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #8949

    Domyślnie

    Szanowni koledzy, zadziałało natychmiast, Pan próbował przekonać mnie, że w wyniku nieporozumienia dostałem stare wyniki. Przysłali od ręki na maila, aktualne badania z 13 stycznia 2017 r. Myślę, że to raczej ich lenistwo i bałaganiarstwo, aniżeli nieporozumienie. Twardość 295
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WODA.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	384878

  10. #8950

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Czy głowica Erie 541N89 to jest jakaś nowa głowica czy jakiś stary lub ubogi produkt?

    W zmiękczaczu Supreme filters jest ta głowica. Jest złoże lewatit. Cenowo jest calkiem atrakcyjna (czekam jeszcze na oferte ale jest to w okolicach 2700pln)

    Co sądzicie o tym zmiekczaczu
    Jeden z najlepszych obecnie systemów dostępnych na rynku.
    Głowica jest oparta o elektrozawory - bezawaryjna, suchy zbiornik, regeneracja proporcjonalna UPflow. Głowica dokładnie taka sama jak w przypadku MAXIMIE. Dodatkowo być może to szczegół posiada bardzo wygodny otwór, zasypu soli.
    Urządzenie jest wyprodukowane w Europie i posiada bardzo korzystne warunki gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 23-03-2017 o 11:59

  11. #8951

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Szanowni koledzy, zadziałało natychmiast, Pan próbował przekonać mnie, że w wyniku nieporozumienia dostałem stare wyniki. Przysłali od ręki na maila, aktualne badania z 13 stycznia 2017 r. Myślę, że to raczej ich lenistwo i bałaganiarstwo, aniżeli nieporozumienie. Twardość 295
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WODA.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	384878
    Woda jest dość tarda bo około 16 0dH. Przy zużyciu miesięcznym około 10 m3 i urządzeniu z butlą o pojemności 26 litrów, regeneracja co około 4,5 m3 to około 2 regeneracje w miesiącu.
    Przy poborze około 15 m3 to trzy regeneracje.

    Przy większym poborze wody proponuję kompakt zmiękczający z butlą 32 litrową.
    Dobierając urządzenie zwróć uwagę na markę żywicy, system regeneracji (UPflow) jest bardzie ekonomiczny, warunki gwarancyjne oraz kraj pochodzenia zmiękczacza.

    Pozdrawiam

  12. #8952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Szanowni koledzy, zadziałało natychmiast, Pan próbował przekonać mnie, że w wyniku nieporozumienia dostałem stare wyniki. Przysłali od ręki na maila, aktualne badania z 13 stycznia 2017 r. Myślę, że to raczej ich lenistwo i bałaganiarstwo, aniżeli nieporozumienie. Twardość 295
    No i brawo Ty Trzeba tępić takie objawy lenistwa i bałaganiarstwa

    Do takiej twardości i zużycia wystarczy Ci zmiękczacz na 25 litrów złoża... standardowy, więc wybór modeli masz ogromny - od tanich chińczyków, przez składaki, po "markowe" modele. Twoja decyzja na czym Ci najbardziej zależy i ile chcesz wydać

  13. #8953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Woda jest dość tarda bo około 16 0dH. Przy zużyciu miesięcznym około 10 m3 i urządzeniu z butlą o pojemności 26 litrów, regeneracja co około 4,5 m3 to około 2 regeneracje w miesiącu.
    Przy poborze około 15 m3 to trzy regeneracje.

    Przy większym poborze wody proponuję kompakt zmiękczający z butlą 32 litrową.
    Wiem, że chcesz jak najszybciej "odpowiedzieć" na posta, ale bardzo Cię proszę - czytaj ze zrozumieniem (a czasami trzeba się cofnąć do poprzednich postów) - bo wprowadzasz chaos proponując różne opcje, kiedy kolega podawał że jego zużycie wynosi 7-10 m3/miesięcznie

  14. #8954

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wiem, że chcesz jak najszybciej "odpowiedzieć" na posta, ale bardzo Cię proszę - czytaj ze zrozumieniem (a czasami trzeba się cofnąć do poprzednich postów) - bo wprowadzasz chaos proponując różne opcje, kiedy kolega podawał że jego zużycie wynosi 7-10 m3/miesięcznie
    sorry - przeoczenie
    Pozdrawiam

  15. #8955

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję, za pomoc. I w takim razie poproszę o sugestie, co do konkretnego modelu/marki, zakładając zużycie 10 m3/miesięcznie. Zależy mi na jak największej bezobsługowości, ekonomiczności użytkowania na co dzień, model ze średniej, ale solidnej półki (bez "chińczyków" ale też nie rolls royce . Nie potrafię określić ceny, nie mam żadnej wiedzy o tych produktach. Na allegro po wpisie "zmiękczacz wody", pokazało mi kwoty od 1.200 zł. do nawet 3.000-4000 zł. i więcej. Czy 2.000 zł. to marny budżet? Max. 2.500 zł.

  16. #8956

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Serdecznie dziękuję, za pomoc. I w takim razie poproszę o sugestie, co do konkretnego modelu/marki, zakładając zużycie 10 m3/miesięcznie. Zależy mi na jak największej bezobsługowości, ekonomiczności użytkowania na co dzień, model ze średniej, ale solidnej półki (bez "chińczyków" ale też nie rolls royce . Nie potrafię określić ceny, nie mam żadnej wiedzy o tych produktach. Na allegro po wpisie "zmiękczacz wody", pokazało mi kwoty od 1.200 zł. do nawet 3.000-4000 zł. i więcej. Czy 2.000 zł. to marny budżet? Max. 2.500 zł.
    Za 2500,00 znajdziesz porządny zmiękczacz z butlą 26 litrów, produkcji europejskiej, z UPflow, monosferykiem. Niestety nie możemy na forum podawać nazwy urządzeń.

    POzdrawiam

  17. #8957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Niestety nie możemy na forum podawać nazwy urządzeń.
    POzdrawiam
    Oczywiście że możemy. Wystarczy se profil firmowy założyć.

  18. #8958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Jeden z najlepszych obecnie systemów dostępnych na rynku.
    Głowica jest oparta o elektrozawory - bezawaryjna, suchy zbiornik, regeneracja proporcjonalna UPflow. Głowica dokładnie taka sama jak w przypadku MAXIMIE. Dodatkowo być może to szczegół posiada bardzo wygodny otwór, zasypu soli.
    Urządzenie jest wyprodukowane w Europie i posiada bardzo korzystne warunki gwarancji.
    akurat liczyłem tu głównie na opinię innych forumowych specjalistów ;]

  19. #8959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Czy głowica Erie 541N89 to jest jakaś nowa głowica czy jakiś stary lub ubogi produkt?
    Niestety na takie szczegółowe pytanie nie odpowiem... nie znam az tak dobrze tych glowic.

  20. #8960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Niestety na takie szczegółowe pytanie nie odpowiem... nie znam az tak dobrze tych glowic.
    Po szybkim researchu w googlu:
    Wyglada na to ze ta glowica ma odgornie i na sztywno zapisane cykle regeneracji... i to w dosc ograniczonej liczbie... szukam dalej

Strona 448 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony