Cytat Napisał dbx Zobacz post
Przykład sprzed chwili.
Zasobnik nie ruszany przez ok. 2 godz. Puszczam wodę, ustawiam baterię na letnią, myję talerz. Piec się włącza. Grzeje 10 min do zadanej 50oC.
fotohobby , mnie nie zależy na tym, by woda w wylewce była szybko, bo czas oczekiwania na wodę z zasobnika to kilkanaście skund. Sądzę, że z dwufunkcyjnego byłoby odrobinę dłużej, Fakt, że ciśnienie z zasobnika jest stabilne. Faktem jest jednak to, że ciepłej wody jest niewiele. Mała wanna wyczerpuje cały zapas ciepłej wody, i w tym przypadku, grzanie jest długie bo od nowa. Czyli, dogrzewanie wody jest jak na moje oko za częste. Zastanawiam, się czy dwufunkcyjny zużywałby tyle samo gazu. Przy czym, wiem, że ciśnienie przy nim jest słabsze. Ale działa kiedy go uruchomię.
Dochodzi do tego jeszcze co. Nie wiem, czy modulacja dwufunkcyjnego, będzie schodziła do podobnych wartości mocy jak w jednofunkcyjnym ?
pojęcia nie masz o co codzi. jedno i dwufunkcyjne mają taką samą moc, jak zejdzie ze zbiornika trochę wody to kocioł się włącza i w czasie poboru dogrzewa nową wodę, zasobnik pełni funkcję buforu, dzięki któremu, można uzyskać większy przepływ niż przy dwu funkcyjnym i to przez kilkanaście minut, do tego masz stabilną temperaturę, dwufunkcyjne po odpaleniu ostro gonią temp i potrafią mocno przegrzać na starcie, dodatkowo od razu w rury idzie ciepła woda, nie musi się kocioł rozgrzać, chociaż są z funkcją utrzymywania temp. . a to co sie bardziej oplaca to zalezy czy puscisz wode 2 razy wieczorem, czy w ciagu dnia jest puszczana na krotko 20 razy, nawet wbudowane zbiorniki po 20-50 litrów podnoszą komfort i umożliwiają chwilowe skorzystanie z 2 kranów bez problemów z temp. a co taniej to zależy od sposobu używania, różnice niepoliczalne, ważniejszy jest komfort, jak jest miejsce to sie daje zbiornik