dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 84
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1680
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesperos Zobacz post
    Ale to robi się po pozostawienie wody na baterii (nie przetarcia). Co może to powodować? Ewentualnie jakie badanie zrobić żeby to ustalić?
    Ja bym spróbował podnieść odrobinę twardość i sprawdzić efekt...

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    Teraz mam 0. Baterie mogę wyczyścić pasta lekko scierna i poobserwowac.
    A nie jest to wina np soli do zmiekczania albo złych ustawień samego urządzenia?

  3. #283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesperos Zobacz post
    Teraz mam 0. Baterie mogę wyczyścić pasta lekko scierna i poobserwowac.
    A nie jest to wina np soli do zmiekczania albo złych ustawień samego urządzenia?
    Sól nic do tego nie ma. Ustawienia zmiękczacza to właśnie to o czym piszę - zmień twardość na niezerową i sprawdź.
    A pasty ściernej raczej bym nie używał bo porysujesz tylko baterie.

  4. #284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A pasty ściernej raczej bym nie używał bo porysujesz tylko baterie.
    Inaczej nie da się usunąć tego a już raz czyściłem pastą i były po tym jak nowe (oczywiście trzeba bardzo delikatnie).
    Po wyczyszczeniu i podniesieniu twardości będę mógł zobaczyć czy coś pomogło. No właśnie na jaką wartość? Jaka wg Ciebie jest optymalna żeby nie pojawił się kamień.

  5. #285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesperos Zobacz post
    Inaczej nie da się usunąć tego a już raz czyściłem pastą i były po tym jak nowe (oczywiście trzeba bardzo delikatnie).
    Po wyczyszczeniu i podniesieniu twardości będę mógł zobaczyć czy coś pomogło. No właśnie na jaką wartość? Jaka wg Ciebie jest optymalna żeby nie pojawił się kamień.
    To nie jest kwestia "według mnie". Każda woda ma inny skład i w innym punkcie będzie równowaga... nikt Ci tego nie powie bez dokładnych badań, a taniej i szybciej będzie po prostu sprawdzić.

  6. #286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    A ilość soli jaka jest zużywają w moim przypadku, około 50 kg na rok to nie jest za mało?

  7. #287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesperos Zobacz post
    A ilość soli jaka jest zużywają w moim przypadku, około 50 kg na rok to nie jest za mało?
    To zależy od zużycia wody.
    O ile dobrze podsumowałem twoje posty to u ciebie takie zużycie powinno być prawidłowe przy zużyciu ok 6-7 m3/miesiąc.

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    Zwiększył twardość do około 5 stopni i w zmiekczacz ustawiłem twardość wejściowa na 17 stopni (było 15) czy dobrze kombinuje że to powinno lepiej pluskać złoże czy częściej?

  9. #289
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cichysob

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Hydraulik doradził mi zmiękczacz wodo do mojego nowego wybudowanego domu, poczytałem trochę o tych urządzeniach ale nie znalazłem wiarygodnej odpowiedzi jakie kupić by spełniło swoja funkcję.

    Okazuje się że mamy najgorszą wodę w okolicy jeśli chodzi o twardość która wynosi ponad 40 jednostek miary niemieckiej (to ponoć bardzo dużo co widać już na moich użytkowanych armaturach).
    Nie wiem dokładnie jakie zużycie wody będę mieć w nowym domu ale wydaje mi się że na 4 osobową rodzinę nie będzie przekraczać 15m3/mc.

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichysob Zobacz post
    Witam.
    Hydraulik doradził mi zmiękczacz wodo do mojego nowego wybudowanego domu, poczytałem trochę o tych urządzeniach ale nie znalazłem wiarygodnej odpowiedzi jakie kupić by spełniło swoja funkcję.

    Okazuje się że mamy najgorszą wodę w okolicy jeśli chodzi o twardość która wynosi ponad 40 jednostek miary niemieckiej (to ponoć bardzo dużo co widać już na moich użytkowanych armaturach).
    Nie wiem dokładnie jakie zużycie wody będę mieć w nowym domu ale wydaje mi się że na 4 osobową rodzinę nie będzie przekraczać 15m3/mc.
    I bardzo dobrze Ci doradził bo przy tak wysokiej twardości to już jest tragedia...
    Dowiedz się tylko ile konkretnie ta twardość wynosi - jeśli to wodociąg to nie powinna przekraczać 28 stopni. Jeśli woda z własnej studni to zakładam, że masz jakieś wyniki badań - jeśli tak to je podaj.

  11. #291
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cichysob

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    5

    Domyślnie

    To są wodociągi i ogólnie dostępna analiza wody jest z 2013 roku i wynosi 297 mg CaCO3/l.
    nie ma nigdzie aktualnych danych opieram się jedynie na tym co mówią inni, że ktoś tam ma mirnik twardości i wykazało ponad 40 jednostek niemieckich, hydraulik mówi że ponad 35 i komu tu wierzyć jedynie co można to drążyć z wodociągami temat ale na to tez trzeba mieć czas.
    zobaczę może uda mi się coś w tę stronę zdziałać.

  12. #292
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cichysob

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    5

    Domyślnie

    poprawiam co napisałem wcześniej odnośnie analizy twardości wody z 2013 roku źle spojrzałem prawidłowa wynosi 521 mg CaCO3/l.
    czyli wychodzi na to że jest w górnej granicy normy a nawet ją przekracza i wątpię że coś się zmieniło.
    w nowych analizach z 2016 r udostępnionych przez nasze wodociągi nie ma już żadnej wzmianki odnośnie twardości czyżby próbowali zatuszować sprawę czy po prostu nie muszą informować o tym użytkowników.

  13. #293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichysob Zobacz post
    poprawiam co napisałem wcześniej odnośnie analizy twardości wody z 2013 roku źle spojrzałem prawidłowa wynosi 521 mg CaCO3/l.
    czyli wychodzi na to że jest w górnej granicy normy a nawet ją przekracza i wątpię że coś się zmieniło.
    w nowych analizach z 2016 r udostępnionych przez nasze wodociągi nie ma już żadnej wzmianki odnośnie twardości czyżby próbowali zatuszować sprawę czy po prostu nie muszą informować o tym użytkowników.
    Nie muszą o tym informować oficjalnie na stronie, ale muszą Ci udostępnić taką informację jeśli o nią poprosisz. Generalnie wodociągi nie mogą dostarczać wody, która nie spełnia wymagań opisanych w Rozporządzeniu (potocznie mówi się o "normie" chociaż nie jest to norma). Jeśli woda przekracza jakiś parametr to po stronie wodociągów jest zainstalowanie urządzeń do jej uzdatnienia, przynajmniej do osiągnięcia parametrów zgodnych z "normą".
    Poza tym częstotliwość badań kontrolnych wody zależy od ilości zaopatrywanych mieszkańców ale nie jest to rzadziej niż 2 razy na rok (http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_st...a_29032007.pdf) więc możesz śmiało upominać się o aktualne badania.

  14. #294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie jest kwestia "według mnie". Każda woda ma inny skład i w innym punkcie będzie równowaga... nikt Ci tego nie powie bez dokładnych badań, a taniej i szybciej będzie po prostu sprawdzić.
    A o jakie konkretnie badania powinienem zapytać? Zwiększenie twardości raczej nic nie zmieniło.
    Dodatkowo może głupia sprawa ale żona strasznie narzeka na wodę jeżeli chodzi o mycie włosów. Testowała na wielu rożnych szamponach, włosy są po umyciu gorsze niż przed (coś w rodzaju przetłuszczonych). myjąc na twardej wodzie u teściów nie ma tego problemu. Jeszcze spróbuje na wodzie z przed zmiękczacza.

  15. #295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jeżeli masz tam osad, czyli coś możesz zebrać (zeskrobać, zdrapać, czy jakoś inaczej to zebrać) w ilości widocznej gołym okiem, to możesz ten osad przebadać. Tzn sprawdzić z czego on jest...
    A jeśli to nie osad tylko przebarwienie powierzchni to nie ma czego badać... po prostu następuje jakaś reakcja między materiałami a wodą, może też jeszcze środki myjące biorą w tym udział... najprostszym sprawdzeniem będzie zmiana twardości (lub całkowite ominięcie zmiękczacza) - to możesz zrobić we własnym zakresie.

  16. #296
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cichysob

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    5

    Domyślnie

    no i udało mi się uzyskać info od pana z wodociągów odnośnie twardości wody w naszym regionie no ale nie do końca.
    cyt;Witam
    od kilku lat, aż do stycznia tego roku twardość była wyłączona z
    obowiązku badania w związku z czym brak tej informacji.
    Jednak jeżeli chodzi o twardość to obecnie ten poziom jest zbliżony do
    tego z 2013r. i wynosi w przybliżeniu 500 mg CaCO3/l.


    nie drążąc dalej tego tematu o twardości, mając ją w takiej ilości i zużycie do 15m3/m czy taki zmiękczacz 22l wystarczy by ogarnąć chałupę z 2 łazienkami, kuchnią, pralnią ?
    zmiękczacz typu Cosmowater Home 22 nadał by sie do takiego domu..?

  17. #297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichysob Zobacz post
    no i udało mi się uzyskać info od pana z wodociągów odnośnie twardości wody w naszym regionie no ale nie do końca.
    cyt;Witam
    od kilku lat, aż do stycznia tego roku twardość była wyłączona z
    obowiązku badania w związku z czym brak tej informacji.
    Jednak jeżeli chodzi o twardość to obecnie ten poziom jest zbliżony do
    tego z 2013r. i wynosi w przybliżeniu 500 mg CaCO3/l.
    Ciekawe... skoro twardość jest parametrem limitowanym według Rozporządzenia to na jakiej podstawie była wyłączona z obowiązku badania?

    nie drążąc dalej tego tematu o twardości, mając ją w takiej ilości i zużycie do 15m3/m czy taki zmiękczacz 22l wystarczy by ogarnąć chałupę z 2 łazienkami, kuchnią, pralnią ?
    zmiękczacz typu Cosmowater Home 22 nadał by sie do takiego domu..?
    Raczej będzie za mały. Regeneracja wypadałaby co ok 4 dni. Lepszy byłby model z 30 litrami złoża (jeszcze z tych standardowych, wtedy regeneracja co 6-7 dni) lub nawet większy - np. z 50 litrami złoża (regeneracja co 10-11 dni).
    Dwukrotne zwiększenie rozmiaru zmiękczacza nie będzie oznaczało dwukrotnego wzrostu kosztów - większość elementów jest taka sama, a zwiększa się tylko zbiornik i ilość złoża, więc myślę że warto się nad tym teraz zastanowić.

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jakie masz srednie miesieczne zuzycie wody?
    Twardosc jest dosc wysoka wiec pewnie zmiekczacz na 30 litrow zloza bylby ok...
    Zużycie na poziomie 8m3. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
    Ostatnio edytowane przez marwol11 ; 16-01-2018 o 14:37

  19. #299

    Domyślnie

    Witam,
    u mnie zużycie wody ok 10 m3, póki co gospodarstwo 2+1
    wg wodociągów twardość na poziomie 250 mg/l CaCO3
    W pewnym punkcie zaproponowano mi dwa modele do wyboru
    EcoWater Comfort 400 lub Ecowater Soft Aqua 22- cenowo zbliżone do siebie
    Jak jest Wasza opinia w/w sprzętu? A może nie warto w ogóle brać tych propozycji pod uwagę?

  20. #300
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cichysob

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciekawe... skoro twardość jest parametrem limitowanym według Rozporządzenia to na jakiej podstawie była wyłączona z obowiązku badania?
    na to pytanie niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, z tego co się dowiedziałem to to że do stycznia 2017r nie musieli robić badań na twardość wody i zapewniono mnie że teraz zaczną znowu od lutego.
    Dla mnie ogólnie to jakaś ściema żeby zatuszować to że ciągle mają Twardość ponad normę i tyle.

    Raczej będzie za mały. Regeneracja wypadałaby co ok 4 dni. Lepszy byłby model z 30 litrami złoża (jeszcze z tych standardowych, wtedy regeneracja co 6-7 dni) lub nawet większy - np. z 50 litrami złoża (regeneracja co 10-11 dni).
    Dwukrotne zwiększenie rozmiaru zmiękczacza nie będzie oznaczało dwukrotnego wzrostu kosztów - większość elementów jest taka sama, a zwiększa się tylko zbiornik i ilość złoża, więc myślę że warto się nad tym teraz zastanowić.
    dzięki za szybką odpowiedź
    jeszcze jedno pytanko, bo podałem że zużycie wody u mnie będzie tak około 15m3/m, a jak będzie mniejsze nawet tak około 10m3/m to ma sie rozumieć że odstępy od regeneracji będą większe czy nie..?

Strona 15 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony