dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    może się dostawać np między miejscem gdzie się kończy cokół a zaczyna szersza część styropianu. Może pod parapetami w zależności od sposobu montażu. Pod styropianem tworzy się efekt komina więc ssanie jest spore.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z izolacji klejonej na placki ?
    Brzmi to chyba najbardziej sensownie.

  3. #23

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał basskaa Zobacz post
    Brzmi to chyba najbardziej sensownie.
    Ja miałem kładzioną bardzo dokładnie izolacje na ramki i dokładnie pianowaną między płytami styropianu, i także dawało rade poczuć powietrze między styropianem a ścianą. Było to jak miałem jeszcze okna nieobrobione od środka więc było czuć podmuch przy oknie.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    Ja miałem kładzioną bardzo dokładnie izolacje na ramki i dokładnie pianowaną między płytami styropianu, i także dawało rade poczuć powietrze między styropianem a ścianą. Było to jak miałem jeszcze okna nieobrobione od środka więc było czuć podmuch przy oknie.

    czyli przy prawidłowo założonej izolacji nie miałeś problemu z wianiem przez gniazdka? jak obrobiłeś okna od środka że problem wiatru zniknął?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Przy prawidłowo wykonanej izolacji nie ma prawa ci wiatr hulać, niestety coraz więcej jest "fuszerek".
    Co z tego ze ktoś da 20cm grafitu jak ekipa spier... robotę.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wystarczy przpatrzć się porothermowi.



    Że to jedna partia zepsuta? Sprawdźcie.Nawet na filmikach instruktażowych producentów można zobaczyć wiele pęknięć.

    Jest tak spękany, że tam klejenie na grzebień nie pomoże. Przez te pustaczki powietrze przenika i w pionie i wpoziomie jak chce. Pewnie, że grzebień i gruba spoina utrudni przewiewy i zmniejszy problem. Ale nie wyeliminuje.

    Jakby dało się zrobić szczelny dom, to wymagania dla domów pasywnych nie byłyby 0,5 wymiany przy 50Pa, tylko 0.

  8. #28

    Domyślnie

    to jak to w końcu jest? pustak jest izolatorem czy nie? bo widzę zdania podzielone

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał basskaa Zobacz post
    to jak to w końcu jest? pustak jest izolatorem czy nie? bo widzę zdania podzielone
    Jeżeli izolatorem nazywasz każdy materiał o niezerowym oporze - to każdy materiał jest izolatorem.
    Jak porównasz lambdę - to nędznie wypada w porównaniu do styropianu, wełny czy BK.

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał basskaa Zobacz post
    to jak to w końcu jest? pustak jest izolatorem czy nie? bo widzę zdania podzielone
    Żaden materiał na ściany konstrukcyjne nie jest izolatorem,to zwykły materiał konstrukcyjny i nic poza tym.
    Nie ma zdań podzielonych. Izolacja to izolacja,mur to mur.

    A ceramika poryzowana jest u mnie na szarym końcu jesli chodzi o materiał na ściany.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał basskaa Zobacz post
    czyli przy prawidłowo założonej izolacji nie miałeś problemu z wianiem przez gniazdka? jak obrobiłeś okna od środka że problem wiatru zniknął?
    U mnie akurat nie miało prawa wiać przez gniazdka ( dom betonowy), za to obszernie obserwowałem przemieszczanie się powietrza między styropianem a ścianą. mogłem to obserwować do momentu zanim faktycznie nie okleiłem okien taśmami( okna mam w warstwie izolacji). Zastanawiałem się nad tym dlatego; że byłem przekonany że przy klejeniu styropianu na ramki i w środku dodatkowo kilka placków, spowoduje powstanie warstwy powietrza która będzie izolowała. I tak faktycznie jest. Problemem jest natomiast powietrze które przemieszcza się między płytami styropianu. Nie wiem czy dalej ono wędruje u mnie( nie mam jak sprawdzić), w normalnym domu może tworzyć się efekt komina i takie powietrze ucieka w miejscach gdzie mur łączy się z murłatą i kończy się styropian. Wnikać może natomiast pod okapem gdzie się kończy cokół a zaczyna izolacja lub pod parapetami.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Może kwestia "wiania z gniazdek" jest zależna od użytego porothermu? Niektórzy wykorzystują ten bardziej ekonomiczny E3 który ma mniejszą powierzchnię przegród w środku ( te pustki powietrzne są podobno większe).
    Właśnie ostatnio mnie sprzedawca namawiał na ten E3 (30 groszy taniej na sztuce i lżejszy) ale jakoś nie jestem przekonany.

  13. #33

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam jak goowniano trzeba puszki do gniazdek obsadzić aby z nich wiało? Czy te puszki aby nie są obsadzone "na ślinę "?

  14. #34

    Domyślnie

    Juz wiem co jest przyczyna wiania przez gniazdka. Nie wynika to z zastosowanego materialu konstrukcyjnego, a źle wykonanej izolacji, przez ktora przechodzi zimne powietrze w okolicy cokolu. Styropian od cokolu nie jest maksymalnie docisniety do gornej warstry styropianu tylko do ziemi. Pomiędzy gora a dolem jest szczelina, ktora najczesciej zaklejaja pianka jednak ta pianka nie dochodzi do konca i powstaje pusta przestrzeń przez ktora leci zimne powietrze do gory. Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeżeli izolatorem nazywasz każdy materiał o niezerowym oporze - to każdy materiał jest izolatorem.
    Jak porównasz lambdę - to nędznie wypada w porównaniu do styropianu, wełny czy BK.
    A wiesz kolego co oznacza termin lambda? "Lambda" to różnica. Jak można porównać różnicę i z czym?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A wiesz kolego co oznacza termin lambda? "Lambda" to różnica. Jak można porównać różnicę i z czym?
    no, no, ciekawa teoria.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 17-02-2018 o 16:52


  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A wiesz kolego co oznacza termin lambda? "Lambda" to różnica. Jak można porównać różnicę i z czym?
    Lambda to grecka litera wykorzystywana jako symbol i w zależności od dziedziny oznacza co innego np:

    w fizyce – długość fali
    w fizyce jądrowej – stała rozpadu promieniotwórczego
    w termodynamice - współczynnik przewodnictwa ciepła
    a w informatyce lambda, w zasadzi wyrażenia lambda to nazwa na specyficznie zapisane funkcje anonimowe.


    Może lambda oznaczać gdzieś różnicę, ale gdzie? nie wiem.

    a i jeszcze lambdą w motoryzacji oznacza się skład mieszanki tzw. nadmiar powietrza

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Lambda to grecka litera wykorzystywana jako symbol i w zależności od dziedziny oznacza co innego np:

    w fizyce – długość fali
    w fizyce jądrowej – stała rozpadu promieniotwórczego
    w termodynamice - współczynnik przewodnictwa ciepła
    a w informatyce lambda, w zasadzi wyrażenia lambda to nazwa na specyficznie zapisane funkcje anonimowe.


    Może lambda oznaczać gdzieś różnicę, ale gdzie? nie wiem.

    a i jeszcze lambdą w motoryzacji oznacza się skład mieszanki tzw. nadmiar powietrza
    Czekałem, aż znajdziesz to w necie. I znalazłeś. Słowo w słowo.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A wiesz kolego co oznacza termin lambda? "Lambda" to różnica. Jak można porównać różnicę i z czym?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  20. #40

    Domyślnie

    Przepraszam za moją nie wiedzę. Chodziło mi o deltę. Jeszcze raz przepraszam. Coś mnie zaćmiło.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony