dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 42
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 833
  1. #121

    Domyślnie

    Nie wiem co ty sie tych wiatraków uczepiłeś w jednostce zewntrznej. Mi w tej pompie hałasuje najbardziej sprężarka i tylko ją słychać w domu. OCzywiście poznym wieczorem bo w dzień jest szum cywilizacji który zagłusza... Szum pompy obiegowej w stosunku do sprężarki to zaledwie szept Generalnie do hałasu pompy sie przyzwyczaiłem ale nigdy nie napisze że pompa P-W jest cicha bo nie jest. Pompę mam już półtora roku.

  2. #122
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Generalnie do hałasu pompy sie przyzwyczaiłem ale nigdy nie napisze że pompa P-W jest cicha bo nie jest. Pompę mam już półtora roku.
    Nie zgadzam się.
    Gdyby nie to, że mam układ klimatyzacji oparty na na jednej jednostce PC (klimatyzatory podpięte do PC) , zapomniałbym, że mam PC PW. Teraz słyszę jedynie defrosty i lekkie popiskiwanie sprężarki w ostatniej fazie dojścia do 50 stopni jak grzeje CWU.
    I to tyle.
    A nie za bardzo wiem, co macie na myśli pisząc "praca pompy obiegowej". Mam w układzie dwie, jedną w hydroboxie a drugą za sprzęgłem i nigdy nie udało mi się ich usłyszeć....

  3. #123

    Domyślnie

    Zgoda co do pompy obiegowej bo ją słysze tylko w pomieszczeniu gdzie wisi hydrobox i to tylko w odleglosci do 3-4m.
    Za to sprężarka na zewnątrz wydaje z siebie glosne burczenie o roznej czestotliwości cały czas. Przy przeglądzie pytałem nawet serwisanta czy da się to jakoś wyciszyć ale powiedział że to standarowy hałas i u mnie jest raczej ciszej w stostunku do innych pomp które dogladał.
    Nakręć filmik w ogleglości 3m od pracującej pompy na zewnątrz, nie musi być nawet na wprost pudła, może być z boku, to porównamy

  4. #124
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Po 2 miesiącach eksploatacji Samsunga mam pierwsze wnioski....
    1.Pompa nie ma żadnych wodotrysków, liczników, przeliczników, analiz czyli nie nadaje się dla onanisty liczącego każdy kilowat.... Choć brakuje mi kilka funkcji co mają inne droższe pompy.... Mam tylko podlicznik zamontowany dla pompy.
    2.Pompa ma ustawianą najniższą temperaturę na wyjściu wody 25 stopni, a w domu w którym jeszcze nie mieszkam jest za ciepło, ustawiłem krzywą grzewczą plus - 4 stopnie i dalej cieplutko i dziś dałem - 5 stopni.
    3.Nikt się nie wypowiada bo nie ma o czym, działa bezproblemowo i całkowicie bezobslugowo. Nie ma wykresów i innych bajerów to nie ma się czym chwalić.
    Za te wodotryski, musiałbyś zapłacić tak jak np. w Altermie i dzwonić za każdym razem do serwisanta, aby ci wytłumaczył do czego służą. Po pierwszym miesiącu, jak znam nasz piękny kraj, instalator przestałby odbierać telefony od ciebie
    W Panasie jest licznik, tylko że przekłamuje. Więc jest zbędny. Pozostałe wykresy zużycia, informacje o COP są i tak podawane bardziej dla samego obrazu pracy PC, ale nie można się na nich opierać w obliczeniach. Pamiętaj, że u nas jest specyficznie. Goście nie wychodzą z kotłowni, a dla każdej kWh mniej, są gotowi rzucić się na sznur.
    Nie ma bajerów i owszem. Użytkownik ma za to wpływ na wiele ustawień. Naprawdę wiele. Inna sprawa, że instrukcja jest przetłumaczona tak niedorzecznie, że bez pomocy takich guru jak Tomek Krakowski, ciężko na starcie to ogarnąć. Szkoda, że Samsung tak po macoszemu podchodzi do instrukcji w swych urządzeniach takich jak PC czy reku.
    Tak czy siak, mnie takie a nie inne możliwości tej PC pasują. Choć brak możliwości ustawienia temp zmiennej (krzywej grzewczej) dla harmonogramu godzinowego pracy w moim modelu, może lekko wkurzać

  5. #125
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Zgoda co do pompy obiegowej bo ją słysze tylko w pomieszczeniu gdzie wisi hydrobox i to tylko w odleglosci do 3-4m.
    Za to sprężarka na zewnątrz wydaje z siebie glosne burczenie o roznej czestotliwości cały czas. Przy przeglądzie pytałem nawet serwisanta czy da się to jakoś wyciszyć ale powiedział że to standarowy hałas i u mnie jest raczej ciszej w stostunku do innych pomp które dogladał.
    Nakręć filmik w ogleglości 3m od pracującej pompy na zewnątrz, nie musi być nawet na wprost pudła, może być z boku, to porównamy
    O jakiej pompie rozmawiamy? Masz Samsunga?
    W ubiegłym roku, jak grzałem non stop, a max temperaturą było 33-34deg przy -10deg, na zewnątrz z odległości 5m słyszalna była tylko zmiana modulacji na wyższą i w dół.. Normalnie słychać jedynie monotonny szmer wentyla.
    W tym roku, póki co grzeję tylko w 2T, krzywa +20/30 i -20/40 deg, w grzaniu póki co nie usłyszałem jej wewnątrz. Pewnie jak wskoczy na 40deg przy -20deg, to może usłyszę nieco

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    O jakiej pompie rozmawiamy? Masz Samsunga?
    W ubiegłym roku, jak grzałem non stop, a max temperaturą było 33-34deg przy -10deg, na zewnątrz z odległości 5m słyszalna była tylko zmiana modulacji na wyższą i w dół.. Normalnie słychać jedynie monotonny szmer wentyla.
    W tym roku, póki co grzeję tylko w 2T, krzywa +20/30 i -20/40 deg, w grzaniu póki co nie usłyszałem jej wewnątrz. Pewnie jak wskoczy na 40deg przy -20deg, to może usłyszę nieco
    Witam jestem nowy na forum i jestem mam taka nadzieje szczęśliwym posiadaczem tdm 9 kw + klimatyzator 5,6 kw .Niestety ja słyszę prace agregatu w domu,nie jest to jakies uciążliwe ale slychac.
    Aktualnie bawię sie krzywa ,w domu ciepło 22.5-23.0
    Od dwóch dni chodzi bez kagańca ,na krzywej.Za miesiac zjadła mi 320 kwh Co + cwu,dom świeży ,mieszkamy od dwóch tygodni.
    Ostatnio edytowane przez art8005 ; 15-11-2018 o 20:21

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Po 2 miesiącach eksploatacji Samsunga mam pierwsze wnioski....
    1.Pompa nie ma żadnych wodotrysków, liczników, przeliczników, analiz czyli nie nadaje się dla onanisty liczącego każdy kilowat.... Choć brakuje mi kilka funkcji co mają inne droższe pompy.... Mam tylko podlicznik zamontowany dla pompy.
    2.Pompa ma ustawianą najniższą temperaturę na wyjściu wody 25 stopni, a w domu w którym jeszcze nie mieszkam jest za ciepło, ustawiłem krzywą grzewczą plus - 4 stopnie i dalej cieplutko i dziś dałem - 5 stopni.
    3.Nikt się nie wypowiada bo nie ma o czym, działa bezproblemowo i całkowicie bezobslugowo. Nie ma wykresów i innych bajerów to nie ma się czym chwalić.
    4.W środku słychać jedynie pracę pompy obiegowej, słyszalne tylko w kotłowni, z tym że inwerter od PV chodzi głośniej.....
    Na zewnątrz wiatrak cichutko chodzi i muszę się zastanowić będąc z boku domu, 2 metry od agregatu czy pracuje, z przodu budynku choćbym się wsluchiwal to nie da się nic usłyszeć.
    Jedynie co mnie zastanawia to fakt iż wiatrak sporo czasu pracuje, wydawało mi się że przy takiej pogodzie to powinien pracować tylko chwilę na dobę, z tym że pompa jest puszczona bez kaganca.
    5.Za 2 miesiące pompa pobrała 449 kWh w tym było kilka dni na temperaturze 50 stopni(ogólnie wygrzewanie wylewki) a 10 dni pompa była wyłączona bo byla robiona elewacja. Dom jeszcze nie całkowicie wykończony....
    6.Dzis był gość robić pomiar drzwi i pyta się czy nie wiem że z Samsunga to się telefony kupuje a nie piece gazowe więc w małopolsce zacofanie ogromne.
    7.Gość co mi robił kotłownie tak się zajawil pompami że już z Neoklima 2 pompy ustalił montaż a 2 forumowiczów już zamówili i czekają na montaż a on ma robić kotłownie....

    Czyli reasumując działa, grzeje, i brak problemów, oby jak najdłużej......
    1. Zewnętrzny podlicznik w zupełności wystarczy aby kontrolować pompę, a przynajnmiej jej apetyt na kWh.
    2. Najniższą temp. na zasilaniu wody możesz ustawić na 17 stopni. Kwestia tylko pogrzebania w ustawieniach.
    3. No i tutaj mogę NIESTETY zabrać głos, bo pompa zaczęła wyrzucać mi błąd e198, który ma zakończyć się wymianą płyty głównej. Czekam na serwis od ok. 1.5 tygodnia. Pompa co prawda grzeje, ale podczas grzania wg harmonogramu wyrzuca błąd i wymaga resetowania zasilania. Jest to bardzo upierdliwe.
    4. Mam takie same odczucia jeśli chodzi o głośność pracy wentylatorów. Pompa pracuje naprawdę cicho, trzeba naprawdę stać niedaleko aby słyszeć szum wentylatorów.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  8. #128
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Szum pompy obiegowej w stosunku do sprężarki to zaledwie szept
    Masakra,to masz coś z pompą lub z jej montażem bo to nie możliwe.
    Aktualnie jestem w garażu na fajce. Garaż 3,80m szer.,ja siedzę w środku.
    Po lewej stronie za ścianą i na ścianie wisi jedn.wewnętrzna,po prawej stronie za ścianą i 50cm od sciany stoi jedn.zewnetrzna. Pompa chodzi,grzeje cwu aktualnie i słyszę jedynie pompke obiegowa,sprężarka jest kompletnie nie slyszalna.
    Co prawda to Panas ale nie sądzę,żeby w Samsungu była aż taka różnica.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2018 o 22:06

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    O jakiej pompie rozmawiamy? Masz Samsunga?
    Tak Samsung Split. Porównywałem hałas u drugiej osoby z taką samą pompa i jest identycznie, Serwisant twierdzi że moja jednostka jest jedną z bardziej cichych jakie dogląda. Także tylko w internetach pompy P-W są ciche
    Nagraj filmik komorką stojąc 3m od pompy i wrzuć, tylko nie kombinuj z mikrofofem bo poznam

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Witam jestem nowy na forum i jestem mam taka nadzieje szczęśliwym posiadaczem tdm 9 kw + klimatyzator 5,6 kw .Niestety ja słyszę prace agregatu w domu,nie jest to jakies uciążliwe ale slychac.
    Aktualnie bawię sie krzywa ,w domu ciepło 22.5-23.0
    Od dwóch dni chodzi bez kagańca ,na krzywej.Za miesiac zjadła mi 320 kwh Co + cwu,dom świeży ,mieszkamy od dwóch tygodni.
    Witam ziomka na forum
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Witam ziomka na forum
    Witam
    A wiec tak od trzech dni jade na krzywej grzewczej +15 20 , -15 34 .Narazie jest ok ,teraz -3 stopnie na zewnątrz w pomieszczeniu 22.5 ,rano ma byc -7 .
    Moje spostrzeżenia sa takie ,sterując termostatem (kaganiec) pompa zjada 2-3 kwh mniej co na krzywej grzewczej (komfort lepszy na krzywej ) ,taraz przy -3 pompa pobiera 500 -1000 watt na godzinę
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  12. #132
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Witam
    A wiec tak od trzech dni jade na krzywej grzewczej +15 20 , -15 34 .Narazie jest ok ,teraz -3 stopnie na zewnątrz w pomieszczeniu 22.5 ,rano ma byc -7 .
    Moje spostrzeżenia sa takie ,sterując termostatem (kaganiec) pompa zjada 2-3 kwh mniej co na krzywej grzewczej (komfort lepszy na krzywej ) ,taraz przy -3 pompa pobiera 500 -1000 watt na godzinę
    Pal sześć zużycie bo ono będzie zawsze podobne w podobnym domu.
    Jak z głośnościa bo to mi nie daje spokoju
    Pracująca sprężarka jest slyszalna w domu ?

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    O jakiej pompie rozmawiamy? Masz Samsunga?
    W ubiegłym roku, jak grzałem non stop, a max temperaturą było 33-34deg przy -10deg, na zewnątrz z odległości 5m słyszalna była tylko zmiana modulacji na wyższą i w dół.. Normalnie słychać jedynie monotonny szmer wentyla.
    W tym roku, póki co grzeję tylko w 2T, krzywa +20/30 i -20/40 deg, w grzaniu póki co nie usłyszałem jej wewnątrz. Pewnie jak wskoczy na 40deg przy -20deg, to może usłyszę nieco
    Twój panie mam pytanie dlaczego grzejesz w T2 ? Wcześniejsze Twoje posty mówią ze ,grzać ile sie da
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  14. #134
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Twój panie mam pytanie dlaczego grzejesz w T2 ? Wcześniejsze Twoje posty mówią ze ,grzać ile sie da
    Jego Pan jest jak chorągiewka także z dystansem proponuje
    Niedawno bronił węgla jak Rejtan Rzeczypospolitej

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pal sześć zużycie bo ono będzie zawsze podobne w podobnym domu.
    Jak z głośnościa bo to mi nie daje spokoju
    Pracująca sprężarka jest slyszalna w domu ?
    Hej
    Jest słyszalna
    Moge nagrać
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  16. #136
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Hej
    Jest słyszalna
    Oj to jestem w szoku i bardzo źle świadczy o Samsungu i samej pompie...
    Albo mają ciulata sprezare albo ciulate wygluszenje.
    Bo nie sądzę że po raz kolejny raz ciulaty montaż.

    Oczywiście jednostka zewnętrzną nie jest na ścianie tylko na osobnym fundamencie ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 16-11-2018 o 23:03

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oj to jestem w szoku i bardzo źle świadczy o Samsungu i samej pompie...
    U mnie podejrzewam jest mój błąd ,bo ma płytę fundamentowa i wylewkę pod jednostkę zewnętrza (sprzęgłem ,zalałem ) z plyta fundamentowa ,dlatego moze przenosić wibracje
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Twój panie mam pytanie dlaczego grzejesz w T2 ? Wcześniejsze Twoje posty mówią ze ,grzać ile sie da
    Sam jestem ciekawy ...

    Pamiętam jak "walczył" ze wszystkimi co grzeją tylko w II taryfie , że to nie komfortowe i nie ekonomiczne a teraz stało się komfortowe i ekonomiczne

    PS. Ja od pewnego czasu mam pompę włączoną bez kagańca i ... chyba nie wrócę do grzania czasowego ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #139
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    U mnie podejrzewam jest mój błąd ,bo ma płytę fundamentowa i wylewkę pod jednostkę zewnętrza (sprzęgłem ,zalałem ) z plyta fundamentowa ,dlatego moze przenosić wibracje
    A no właśnie,to może być powód,podobne jak umieszczenie jedn.zewnętrznej na ścianie.
    To duży błąd.

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Sam jestem ciekawy ...

    Pamiętam jak "walczył" ze wszystkimi co grzeją tylko w II taryfie , że to nie komfortowe i nie ekonomiczne a teraz stało się komfortowe i ekonomiczne

    PS. Ja od pewnego czasu mam pompę włączoną bez kagańca i ... chyba nie wrócę do grzania czasowego ...
    Serio
    Jestem nowym posiadaczem pomy pw ,zobaczymy dalej ,uczę sie obslugi ,ale dla mnie grzanie w t2 to głupota ,pompa goni (defrost za defrostem) .
    Od trzech dni był chyba jeden defrost , teraz tylko mruczy
    Ps. Grzeje w C11
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

Strona 7 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony