dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 82
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1635
  1. #1301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka pompa grzeje CWU z COP=6? Jak 3 przekroczy to sukces.
    Jak to jaka? Myjka.
    Do tego on uważa, że taka PC ma być obligatoryjna do każdego nowego domu.

  2. #1302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tak tego nie zrozumiałem i nie widziałem, bo widać młody jestem i głupi. Takie parametry to ciężko przy gruncie.
    I co w tym znowu dziwnego?

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czy ktoś z użytkowników powietrznej PC może potwierdzić COP 6 w lato i średnioroczny 4?
    Dziękuję.
    Sprawdź sobie temperaturę zimową. Potem sprawdź w kartach COP dla tej temperatury. To samo dla lata. Nic prostszego.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka pompa grzeje CWU z COP=6? Jak 3 przekroczy to sukces.
    Jeśli w lato musisz mieć w kranie +60sC to z pewnością.

  3. #1303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jeśli w lato musisz mieć w kranie +60sC to z pewnością.
    Podaj taką co przy 50* chociaż ma COP=6. Nie ma takich a Ty bajki opowiadasz.

    Ba, nawet grzejąc do 35* nie osiągniesz COP=6.

  4. #1304

    Domyślnie

    Panasonic T-CAP 9kW A25W55 osiąga 4.19. Dalej nie podają, bo chyba przy W57 załącza się grzałka. I tutaj wkracza myjusiowa matematyka, która daje COP = 6.

    Z rok będzie pisał, że PC PW ,a COP 5. On jest nawiedzony.

  5. #1305

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    80zł/m2 przy samodzielnym montażu ??

    na 106m2
    to z 2014 roku, cena robocizny jest już nieosiągalna, dlatego teraz zrobiłbym to sam.
    A czemu nie osiągalna ?

    W 2017r hydraulik kładł mi podłogówkę za 15zł za m2.
    Jesli dobrze pamiętam to podłogówka przy 117m2 wyszła mi około 5000zł , łącznie z robocizną ...
    Rury KANa , rozdzielacz premium Capricorn.

    Przy zwykłym domu rozłożenie podłogówki dla hydraulika to niecały dzień więc sądze że te 1000-2000zł za robotę to wcale nie mało i raczej sądzę że nawet obecnie znajdzie się chętnego ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #1306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    I co w tym znowu dziwnego?


    Sprawdź sobie temperaturę zimową. Potem sprawdź w kartach COP dla tej temperatury. To samo dla lata. Nic prostszego.


    Jeśli w lato musisz mieć w kranie +60sC to z pewnością.
    Sprawdziłem. Nie widzę COP=6. Może to jakaś nowa PC. Możesz wrzucić jaki to model i jakie firmy.

    To tak jeszcze na coś z tej energetyki. To jest komentarz, bo Tempus Energy zaskarżył decyzję KE akceptującą polski rynek mocy.

    Polski rynek mocy jest wzorowany bezpośrednio na mechanizmie, który funkcjonował w Wielkiej Brytanii, dlatego analogiczny wyrok TSUE jest prawdopodobny. Oznaczałoby to, że 2,7 mld złotych pomocy publicznej dla Ostrołęki C nie zostanie wypłacone. Ta elektrownia nawet z dopłatami z rynku mocy jest głęboko nieopłacalna i nierentowna. Bez nich okaże się totalną finansową katastrofą, która pogrąży polskie spółki odpowiedzialne za jej budowę i zagrozi polskiej energetyce.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podaj taką co przy 50* chociaż ma COP=6. Nie ma takich a Ty bajki opowiadasz.

    Ba, nawet grzejąc do 35* nie osiągniesz COP=6.
    No dobry jest w tych swoich bajeczkach.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Panasonic T-CAP 9kW A25W55 osiąga 4.19. Dalej nie podają, bo chyba przy W57 załącza się grzałka. I tutaj wkracza myjusiowa matematyka, która daje COP = 6.

    Z rok będzie pisał, że PC PW ,a COP 5. On jest nawiedzony.
    Nie wiem może on dodaje te COP-y PC i grzałki i tak mu wychodzi 4,19+1=5,19 czyli ok 6.

  7. #1307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podaj taką co przy 50* chociaż ma COP=6. Nie ma takich a Ty bajki opowiadasz.
    Ja wiem, że wszystko co masz Ty, albo mieć zamierzasz, jest wg Ciebie wykładnikiem na wszystko i wszystkich i w związku z tym dziwną masz czasem matematykę (vide zapotrzebowanie swojego domu na ciepło, które zmieniłeś afair nie na podstawie obliczeń, a prędzej perswazji) ale trochę obiektywizmu zachowaj. Ja teraz, w zimie, grzeję wodę do 50 z COP1 (bo żona lubi się kąpać w ukropie, a i terma malutka więc trzeba mieszać), tak w lato skręcam poniżej 40 -- a i tak większość się chłodniejszą wodą załatwia. I podkreślam, powietrznej pompy ciepła nie posiadam. Zresztą nie będę też posiadać jej w nowym domu więc generalnie zwisają mi te parametry.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ba, nawet grzejąc do 35* nie osiągniesz COP=6.
    https://www.hewalex.pl/pliki/pobierz...instalator.pdf

    Jeśli mnie moja kulawa matematyka nie myli, to 6 strona od końca. A mowa tutaj o 2,5kW pompie z przepływem 250m3/h. Widziałeś jaki to ma śmieszny wymiennik?

  8. #1308

    Domyślnie

    No tam jest COP 6. Przy temp powietrza 43C. A jak wiadomo jest to średnia temp powietrza w lato u nas Ja bym pomyślał nad zabezpieczeniem przed zagotowaniem wody w układzie jak temp powietrza przekroczy 50C.

  9. #1309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jeśli w lato musisz mieć w kranie +60sC to z pewnością.
    Ja mam w zasobniku 47C, a kociol gazowy w ostatniej fazie grzania podaje na wężownicę 70C.
    Pompa ciepła nie grzeja twa agresywnie, wężownica ma większą powierzchnię, ale i tak te 55C musi na niej być

  10. #1310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja mam w zasobniku 47C, a kociol gazowy w ostatniej fazie grzania podaje na wężownicę 70C.
    Pompa ciepła nie grzeja twa agresywnie, wężownica ma większą powierzchnię, ale i tak te 55C musi na niej być
    Jak do pompy chciałem zaplanować mniejszy zasobnik a grzany do wyższej temperatury (ze względu na żonę ciepłolubną co to potrafi leżeć w >50sC) to mnie tu mało nie zjedli że COPysropy mi spadną i w ogóle głupi i problematyczny jestem. A tu proszę, jak się okazuje wszyscy pompą ładują 55sC w CWU. Jak już wspominałem tyle to ja nawet nie mam w swoim bojlerze, a już w lato szczególnie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #1311

    Domyślnie

    Bo po prostu jesteś głupi i rzucasz jakimiś wymyślonymi liczbami, których, albo nie rozumiesz, albo robisz to celowo.

  12. #1312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Myjk jak dla CWU średnioroczny COP wyjdzie 2,4 - 2,5 to max. Latem może czasem dać 3 i ciut więcej ale zimą tak przy -5 czy -10 będzie w okolicy 2. Musisz pamiętać o tym iż algorytm pracy PC dla CO i CWU znacznie się różni a to co jest podawane w karcie dotyczy właśnie CO. Zainstaluj będziesz wiedział. Na razie bazujesz na teorii.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #1313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak do pompy chciałem zaplanować mniejszy zasobnik a grzany do wyższej temperatury (ze względu na żonę ciepłolubną co to potrafi leżeć w >50sC) to mnie tu mało nie zjedli że COPysropy mi spadną i w ogóle głupi i problematyczny jestem. A tu proszę, jak się okazuje wszyscy pompą ładują 55sC w CWU. Jak już wspominałem tyle to ja nawet nie mam w swoim bojlerze, a już w lato szczególnie.
    Czytasz ze zrozumieniem ?
    Zeby dogrzac do 45C w zasobniku (normalna temperatura CWU), pompa musi do wezownizcy podac wodę o temperaturze kilka K wiekszej.
    Palnąłeś babola, to choć nie brnij w to dalej.

  14. #1314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    No tam jest COP 6. Przy temp powietrza 43C. A jak wiadomo jest to średnia temp powietrza w lato u nas Ja bym pomyślał nad zabezpieczeniem przed zagotowaniem wody w układzie jak temp powietrza przekroczy 50C.
    Można puścić przez kolektor powietrzny latem to pójdzie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #1315

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Myjk jak dla CWU średnioroczny COP wyjdzie 2,4 - 2,5 to max. Latem może czasem dać 3 i ciut więcej ale zimą tak przy -5 czy -10 będzie w okolicy 2. Musisz pamiętać o tym iż algorytm pracy PC dla CO i CWU znacznie się różni a to co jest podawane w karcie dotyczy właśnie CO. Zainstaluj będziesz wiedział. Na razie bazujesz na teorii.
    A Ty jaką masz praktykę w grzaniu CWU przy temp powietrza 43C - vide wykres myjusia?

  16. #1316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    https://www.hewalex.pl/pliki/pobierz...instalator.pdf

    Jeśli mnie moja kulawa matematyka nie myli, to 6 strona od końca. A mowa tutaj o 2,5kW pompie z przepływem 250m3/h. Widziałeś jaki to ma śmieszny wymiennik?
    To miałeś na myśli pompę tylko do CWU? To tym bardziej nie wyciągniesz COP średniorocznego 4. Nawet grzejąc do temperatury niższej, niż wymagane prawem 55*.

  17. #1317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A Ty jaką masz praktykę w grzaniu CWU przy temp powietrza 43C - vide wykres myjusia?
    Kuźwa w AFRYCE nie mieszkam
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #1318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet grzejąc do temperatury niższej, niż wymagane prawem 55*.
    Jest taki wymóg?
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  19. #1319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Jest taki wymóg?
    § 120 ust. 2. rozporządzenia w sprawie WT.

  20. #1320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    § 120 ust. 2. rozporządzenia w sprawie WT.
    nie pisz głupot...nie musisz grzać do tej temperatury CWU, prawo każe tylko okresowo odkażać(dezynfekować) odpowiednio wysoką temperaturą.
    Interpretacja, nie jest twoją mocną stroną....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 66 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony