dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 321 z 369
Pokaż wyniki od 6.401 do 6.420 z 7363
  1. #6401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie rób za lobbystę branży energetycznej, że podwyżki są oczywiste. ]
    Czasami mam wrażenie, że największymi lobbystami podwyżek cen ee są posiadacze instalacji PV
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #6402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czasami mam wrażenie, że największymi lobbystami podwyżek cen ee są posiadacze instalacji PV
    racja nawet tu na forum PVowcy największy terror prądowy sieją.

    @Kaizen to sa ceny w hurcie?
    Generalnie nie interesuje mnie który składnik drożeje tylko ostateczna kwota na fakturze później dopiero mogę analizować co i jak czy PC czy PV czy pod most.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 26-10-2019 o 06:03
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #6403

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlaczego uważasz że w G12x mniej?
    no to chyba oczywiste
    porównaj osobę, która korzysta z G11 i G12w
    W przypadku G12w, żeby mieć ten sam poziom cen co w G11 wystarczy zużywać dajmy na to 35% w taniej taryfie
    więc porównując
    G11 --> 65% w T1 +35% w T2
    G12w --> 30% w T1 + 70% w T2
    tania taryfa cały czas jeszcze jest dużo tańsza, więc osób które w większości korzystają z T2 dotknie mniej. Z czasem, te proporcje cenowe będą się prawdopodobnie zmieniać na niekorzyść T2, ale nie sądzę, żeby to szybko nastąpiło..
    No i ostatnie, ale nie mniej ważne - jak we wcześniejszych latach była podwyżka prądu, to najbardziej odczuwalne było to w G11. Przy dużym zużyciu w T2, było to duuużo mniej odczuwalne. Nie potrafię przytoczyć na to teraz danych, ale tak to pamiętam. Nawet nie wiem, czy nie było przypadku, że prąd podrożał, a w T2 potaniał, więc z dużym wykorzystaniem T2 wyszła nawet obniżka cen

    ktoś ma dane, jak wygląda rozkład cen w poszczególnych latach dla taryf strefowych??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #6404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.267

    Domyślnie

    Dziś Poznań wprowadził zakaz trucia nas wszystkich przez cwaniaków samobójców. Brawo!

    Odnośnie taryfy G12w to obecnie w PGE obejmuje ona również dni ustawowo wolne od pracy. Obliczyłem że gdyby przykładowy grzejnik pracował non stop przez rok to struktura zużycia wyniosła by 60/40 na korzyść II strefy. Wniosek z tego taki że G11 nikomu się nie opłaca.

  5. #6405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    no to chyba oczywiste
    porównaj osobę, która korzysta z G11 i G12w
    W przypadku G12w, żeby mieć ten sam poziom cen co w G11 wystarczy zużywać dajmy na to 35% w taniej taryfie
    więc porównując
    G11 --> 65% w T1 +35% w T2
    G12w --> 30% w T1 + 70% w T2
    tania taryfa cały czas jeszcze jest dużo tańsza, więc osób które w większości korzystają z T2 dotknie mniej. Z czasem, te proporcje cenowe będą się prawdopodobnie zmieniać na niekorzyść T2, ale nie sądzę, żeby to szybko nastąpiło..
    No i ostatnie, ale nie mniej ważne - jak we wcześniejszych latach była podwyżka prądu, to najbardziej odczuwalne było to w G11. Przy dużym zużyciu w T2, było to duuużo mniej odczuwalne. Nie potrafię przytoczyć na to teraz danych, ale tak to pamiętam. Nawet nie wiem, czy nie było przypadku, że prąd podrożał, a w T2 potaniał, więc z dużym wykorzystaniem T2 wyszła nawet obniżka cen

    ktoś ma dane, jak wygląda rozkład cen w poszczególnych latach dla taryf strefowych??
    To oczywiste że g12 niemal każdemu wyjdzie lepiej. Predzej rozumiał to jakoże stawki w G11 wzrosną procentowo bardziej niż w G12x

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dziś Poznań wprowadził zakaz trucia nas wszystkich przez cwaniaków samobójców. Brawo!

    Odnośnie taryfy G12w to obecnie w PGE obejmuje ona również dni ustawowo wolne od pracy. Obliczyłem że gdyby przykładowy grzejnik pracował non stop przez rok to struktura zużycia wyniosła by 60/40 na korzyść II strefy. Wniosek z tego taki że G11 nikomu się nie opłaca.
    Weź pod uwagę że ten grzejnik i tak więcej bedzie j brał w nocy ze względu na większe straty budynku mniejsze zyski bytowe i słoneczne.

    Narrazie moja klima wzięła 45kWh 70% w taniej
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 26-10-2019 o 10:13
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @Kaizen to sa ceny w hurcie?
    Electricity prices for household consumers are defined as follows: Average national price in Euro per kWh including taxes and levies applicable for the first semester of each year for medium size household consumers (Consumption Band Dc with annual consumption between 2500 and 5000 kWh).

  7. #6407

    Domyślnie

    No proszę. Wielka Brytania planuje otworzyć pierwszą od dziesięcioleci kopalnię węgla!! Ma ona powstać w pobliżu starej kopalni zamkniętej w 1986r! Czyli Niemcy otwierają, Brytyjczycy otwierają a my mamy zamykać?

  8. #6408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.267

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To oczywiste że g12 niemal każdemu wyjdzie lepiej. Predzej rozumiał to jakoże stawki w G11 wzrosną procentowo bardziej niż w G12x



    Weź pod uwagę że ten grzejnik i tak więcej bedzie j brał w nocy ze względu na większe straty budynku mniejsze zyski bytowe i słoneczne.

    Narrazie moja klima wzięła 45kWh 70% w taniej
    Ps ta klima to ile czasu konsumowała te 45 kwh?

    Ja to wiem to było takie najbardziej negatywne załozenie ale w praktyce tez mam 70/30
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-11-2019 o 16:18

  9. #6409
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    O kurła co to się staneło, że u niumców otwierają elektrownie na wungiel a u anglików pierwszą od dekady kopalnie wungla???

  10. #6410

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    . Wniosek z tego taki że G11 nikomu się nie opłaca.
    Nieprawda.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #6411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ps ta klima to ile czasu konsumowała te 45 kwh?

    Ja to wiem to było takie najbardziej negatywne załozenie ale w praktyce tez mam 70/30
    Od 4 pażdziernika do chyba 26. Później się ochłodziło i do końca miesiąca dobiła do 72 kWh 71% tania.

    Od pocżatu listopada wzięła 22kWh trochę eksperymentowałem przegrzałem budę 24,5parter 23,5 pietro, ale święto i weekend to dobry czas na ekspermenty 100% tania
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 04-11-2019 o 09:23
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #6412
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nieprawda.
    W 99% się nie opłaca wystarczy zmywarkę i pralkę puszczać w taniej i jesteś do przodu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #6413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    No proszę. Wielka Brytania planuje otworzyć pierwszą od dziesięcioleci kopalnię węgla!! Ma ona powstać w pobliżu starej kopalni zamkniętej w 1986r! Czyli Niemcy otwierają, Brytyjczycy otwierają a my mamy zamykać?
    Trzeba nas zadusić fikcyjną ekologią aby oni mogli chapać
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #6414

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    W 99% się nie opłaca wystarczy zmywarkę i pralkę puszczać w taniej i jesteś do przodu.
    Dopisz do tego jeszcze , żelazko, odkurzacz, piekarnik elektryczny, indukcje, czajnik elektryczny i boiler na CWU.

    Prawda jest taka że jeśli ktoś ma dobrą cenę za energie i żyje tak żeby korzystać jak najwięcej z tanich godzin to prawda jest taniej w G12.
    W pozostałych przypadkach to nieprawda.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #6415

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nieprawda.
    Mam dobrego kumpla. Gaz do CWU i gotowania, ogrzewanie węgiel. Ma G12W - liczył i mówi, że mu się opłaca. Klimy nie ma. Jeszcze.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #6416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Dopisz do tego jeszcze , żelazko, odkurzacz, piekarnik elektryczny, indukcje, czajnik elektryczny i boiler na CWU.

    Prawda jest taka że jeśli ktoś ma dobrą cenę za energie i żyje tak żeby korzystać jak najwięcej z tanich godzin to prawda jest taniej w G12.
    W pozostałych przypadkach to nieprawda.
    Ja kożystm z tego fanatycznie ale bojler to oczywistość przecież poto on jest aby magazynować. Jednak przy minimalnamch zmianch można wujść ostro na plus. Nawt grzejąc klimą 24h jetem grubo do przodu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #6417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    W pozostałych przypadkach to nieprawda.
    Trzeba się bardzo starać, żeby G11 wyszło najtaniej. Prąd w "drogiej" strefie g12 jest tylko kilkanaście % droższy od G11, za to tani jest kilkadziesiąt procent tańszy.

    A jak ktoś grzeje PC czy samym prądem - to trzeba z premedytacją ustawiać grzanie w drogiej strefie.

    Przy g12 masz 58,33% czasu drogiej strefy. Ale jest to czas, gdy:
    1. Masz większe zyski bytowe
    2. Masz duże zyski słoneczne
    3. Masz wyższą temperaturę na zewnątrz
    niż w taniej strefie (poza dziennym okienkiem), wiec na CO nawet puszczone samopas większość prądu zużyjesz w taniej strefie (a ustawienie oczko wyższej temperatury w czasie taniej strefy spowoduje nikłe zużycie w drogiej i jeszcze zmniejszy taktowanie). Łatwo ustawić grzanie CWU w 100% w taniej strefie.


    Podstaw swoje dane
    Ja w tym roku mam 21% zużycia w drogiej strefie. CO i CWU 100% w taniej, pralka i zmywarka z 95% w taniej (głównie opóźniny start). Reszta (w tym chłodzenie klimą) wg potrzeb bez patrzenia na zegarek. Ale pobaw się i powiedz, jaki % przy Twoich stawkach musi być zużycia w drogiej strefie g12 czy g12w, żeby G11 wyszło taniej? Z 80%?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-06-2021 o 10:04

  18. #6418

    Domyślnie

    Nie neguję tego że jest grupa ludzi dla których jest to opłacalne. Lecz zdanie ,które napisał Gaweł :

    " Wniosek z tego taki że G11 nikomu się nie opłaca"

    Jest nieprawdą..
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  19. #6419

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie neguję tego że jest grupa ludzi dla których jest to opłacalne. Lecz zdanie ,które napisał Gaweł :

    " Wniosek z tego taki że G11 nikomu się nie opłaca"

    Jest nieprawdą..
    Jest grupa ludzi, którzy myślą, że to się nie "opłaca". Tutaj jest problem.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #6420
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.033
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Wejdę tu z nowinką. Prezydent podpisał ustawę antykopciuchową, więc nie będzie można w Polsce sprzedawać ani kupować pozaklasowych kotłów. Skontroluje to Inspekcja Handlowa. Co więcej nowe budynki będą miały obowiązek podłączenia do sieci ciepłowniczej, chyba że wybiorą pompy ciepła. Za jakieś 2 tygodnie będą obowiązywały te przepisy. Co wy na to?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 321 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony