dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2365

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Przy niskiej krzywej (np.27) możliwości są takie same. Załóżmy że w godzinach drogiej taryfy ustawimy obniżenie o - 10 stopni, co przy zadanej temperaturze 27 obniży temperaturę zadaną teoretycznie na 17, a w praktyce wystarczy że będzie ona poniżej progu grzania czyli 25 stopni. Na wyświetlaczu pojawi się wtedy temperatura zadana tak czy inaczej 25 stopni i pompa nie rozpocznie grzania.
    Nie da się całkowicie wyłączyć sprężarki jeśli jest aktywny tryb ogrzewanie, zauważyłem że sprężarka włącza się 3-4 razy na 2 minuty, na ok.2 godziny przed rozpoczęciem grzania wynikającym z harmonogramu. Pompa obiegowa włącza się co 3 minuty na 3 minuty i miesza wodę w podłogach (można to zmienić na pracę ciągłą)
    Za to nie wiem dlaczego czasami nie włącza się grzanie pomimo podniesienia temperatury zadanej przez harmonogram - przy temperaturze powrotu i zasilania niższej od zadanej o prawie 10 stopni nie wiem na co czeka...Załącza się po około 2 godzinach i pracuje normalnie do końca okienka.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Przy niskiej krzywej (np.27) możliwości są takie same. Załóżmy że w godzinach drogiej taryfy ustawimy obniżenie o - 10 stopni, co przy zadanej temperaturze 27 obniży temperaturę zadaną teoretycznie na 17, a w praktyce wystarczy że będzie ona poniżej progu grzania czyli 25 stopni. Na wyświetlaczu pojawi się wtedy temperatura zadana tak czy inaczej 25 stopni i pompa nie rozpocznie grzania.
    Ma to sens, dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Wcześniej sądziłem, że obniżenie o np. -10 i tak de facto polega na zejściu jedynie do granicznej wartości z zakresu nastawy - zmyliła mnie właśnie informacja na wyświetlaczu, która po prostu nie może być niższa niż minimalna wartość z "zakresu nastawy".

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Ma to sens, dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Wcześniej sądziłem, że obniżenie o np. -10 i tak de facto polega na zejściu jedynie do granicznej wartości z zakresu nastawy - zmyliła mnie właśnie informacja na wyświetlaczu, która po prostu nie może być niższa niż minimalna wartość z "zakresu nastawy".
    U mnie to jednak wygląda tak jak wcześniej myślałem, to znaczy obniżenie w harmonogramie może nastąpić tylko w granicach zakresu nastawy. Czyli jeśli zakres nastawy mam ustawiony na minimum 25, to przy krzywej 27 obniżenie w harmonogramie o - 6 spowoduje, że faktyczne obniżenie i tak nastąpi jedynie do 25.

    Dopiero zmiana zakresu nastawy i obniżenie minimalnego grzania np. do 20, powoduje, że przy krzywej 27 obniżenie w harmonogramie o - 6 rzeczywiście spowoduje obniżenie nastawy do 21 i pompa się wyłącza. Dobrze jednak wnioskuję że w takim przypadku jest ryzyko, że jeżeli temperatura wody na zasilaniu spadnie do tych 21 to załączą się grzałki, bo pompa grzeje od minimum 25 ?


    Wracając jeszcze do pierwszej sytuacji, gdy zakres nastawy był ustawiony na 25 to przy dzisiejszych temperaturach zewnętrznych 8-9 pompa mocno taktowała. Bo już przy spadku temperatury zasilania do 24,2 i powrotu do 23,9 sprężarka załączała się i pracowała 2-3 minuty do osiągnięcia temperatury zasilania 26,4 i powrotu 24. Nie do końca rozumiem z czego wynika załączanie się sprężarki w takich warunkach, skoro ustawiona różnica temperatur wynosi 5 stopni ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony