dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 307
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 6132
  1. #2881
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja tylko kanałówke biorę pod uwagę .

  2. #2882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Ja tylko kanałówke biorę pod uwagę .
    Kanałówka ma istotną wadę - brak sterowania. Chcesz mieć cieplej w łazience, to co robisz? Wyregulujesz jakoś, masz cieplej w łazience - ktoś pootwiera drzwi do sypialni i masz w łazience zimniej, bo mniej ogrzanego powietrza idzie do łazienki.

  3. #2883
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    W łazienkach będzie ogrzewanie podłogowe elektryczne i grzejnik łazienkowy.
    Do sterowania temperaturą, gdzieś natrafiłem na sterowanie strefowe klimatyzacja kanałowa. Airzone chyba się to nazywało

  4. #2884
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie mam potrzeby sterowania temperaturą w każdym pokoju, mieszkam tak już 10 zimę i nie narzekam, wszedzie mam między 22,5 a 21,5 stopnia latem klimatyzuję cały dom do 24 stopni, w łazienkach mam ogrzewanie podłogowe. w domu wszystko na prąd, średnie zużycie całości 6700kWh a na dachu 9,9 kWp. czego chcieć więcej.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  5. #2885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nie masz problemu przy dużych mrozach z pc pp?

  6. #2886
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Nie masz problemu przy dużych mrozach z pc pp?
    najzimniej było u mnie -27st i pompa dalej utrzymała w domu zadaną temperaturę,
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  7. #2887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kanałówka ma istotną wadę - brak sterowania. Chcesz mieć cieplej w łazience, to co robisz? Wyregulujesz jakoś, masz cieplej w łazience - ktoś pootwiera drzwi do sypialni i masz w łazience zimniej, bo mniej ogrzanego powietrza idzie do łazienki.
    Ok, ale to taki średni argument "za splitem". Chcesz montować split w łazience i każdym innym pomieszczeniu, aby móc sterować temperaturą?
    Ja mam kanałówkę, która nie ma nawiewu na łazienki. Temperatura jest ustawiona 23 stopnie i w sumie trzyma 22-22,5 na parterze i 22.5-23 na poddaszu. W łazienkach są takie same temperatury.
    Ale kilka razy regulowałem przepustnice, aby w miarę wyrównać te temperatury. Bez regulacji (wszystko otwarte) robiło mi się czasamie pod 24.7 stopnia na poddaszu przy niecałych 22 na parterze .
    Poza tym mam kable wszędzie, więc jeśli w łazienkach będę chciał cieplej, to się je podkręci. Jak na razie nie było potrzeby ich pracy, więc siedzą bezczynnie i wypatrują dnia, gdy klima nie da rady

  8. #2888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    Ok, ale to taki średni argument "za splitem".
    I jak widac nie tylko Ty używasz nie tylko kanałówki. I tak, splity rozwiązują problem sterowania temperaturą. Oczywiscie można też to uzyskać farelką, kablami czy innymi źródłami ciepła.
    Więc gdzie tu przewaga kanałówki nad splitami?

  9. #2889
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jak widac nie tylko Ty używasz nie tylko kanałówki. I tak, splity rozwiązują problem sterowania temperaturą. Oczywiscie można też to uzyskać farelką, kablami czy innymi źródłami ciepła.
    Więc gdzie tu przewaga kanałówki nad splitami?
    Kolega @klew przeoczył fakt, że wątek jest o "tanim" ogrzewaniu...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  10. #2890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Kolega @klew przeoczył fakt, że wątek jest o "tanim" ogrzewaniu...
    Jednoczesnie wskazal, ze nie da się grzać wyłącznie klimatyzatorem kanałowym. Więc to takie trochę naciągane - a czytający moga w to uwierzyć, że klimatyzator kanałowy załatwia sprawę ogrzewania domu (w całości).

  11. #2891
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Kaizen napisał:
    Więc to takie trochę naciągane - a czytający mogą w to uwierzyć, że klimatyzator kanałowy załatwia sprawę ogrzewania domu (w całości).
    Gdybyś napisał to 4 lata temu jak kupowałem kanałówkę albo 3 lata temu kiedy ją uruchomiłem to pewnie bym się zastanawiał czy warto. I wprowadził byś mnie i innych w błąd jak robisz to teraz. Więc zapytam czy masz albo miałeś zainstalowaną kanałówkę, że się wypowiadasz i jaki masz w tym interes, żeby w tym wątku negować ten temat? Twoje wywody są wyłącznie teoretyczne i intuicyjnie omylne a mnie i kilku innym osobom czyli praktykom to działa, aczkolwiek nie jest to system dla każdego, najlepiej się spisuje w domu szkieletowym jeszcze lepiej w połączeniu z rekuperacją i wentylacją mechaniczną a dla oszczędności energii z PV. I dla formalności: kanałówka też jest splitem a może być również multispitem .
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  12. #2892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Twoje wywody są wyłącznie teoretyczne i intuicyjnie omylne a mnie i kilku innym osobom czyli praktykom to działa
    Doprawdy? To czemu masz w sygnaturce "dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb" skoro kanałówka wystarcza? Inni napisali podobne informacje. Teoretycyście?

    Powiedz mi, jak zrobić, żeby otwarcie drzwi nie wpływalo na przepływ powietrza (a tym samym na temperatury przy grzaniu tym strumieniem powietrza) przez to i inne pomieszczenia? U mnie na rekuperację to znacząco wpływa - a przepływy znacznie mniejsze.

  13. #2893
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Kaizen napisał:
    Powiedz mi, jak zrobić, żeby otwarcie drzwi nie wpływalo na przepływ powietrza (a tym samym na temperatury przy grzaniu tym strumieniem powietrza) przez to i inne pomieszczenia? U mnie na rekuperację to znacząco wpływa - a przepływy znacznie mniejsze.
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie a zadajesz swoje- to nieładnie. Odpowiedź masz na screenie. W sypialni mam temp 19 st. C w małym WC 21 a w pozostałych pomieszczeniach 22-23 st. C z jednej kanałówki. Czyli da się regulować? Wszystkie drzwi wewnętrzne mają takie podcięcia. Aby podbić temperaturę podłogi w łazience przed kąpielą do 26-28 st. C mam matę el. co chyba oczywiste a temperatura powietrza w łazience wynosi 23-24.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podcięcie.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	438261
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  14. #2894
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak jak już pisałem, grzeję 10 zimę, cały dom kanałówką, i nie mam problemów z temperaturą +-0,5st. W łazienkach podłogówkę mam od zeszłego roku, i to tylko dlatego żeby nie mieć zimnej podłogi, nie w celu ogrzewania łazienki gdyz to było mi nie potrzebne, ale wyjście z pod prysznica na zimne kafelki nie było przyjemne, teraz grzeję kafelki do 25 st, w czasie kąpieli do 28, trochę to podnosi temperaturę łazienki ale to nawet na plus. ale napiszę jeszcze raz , Mam tam podłogówkę z powodu zimnej podłogi a nie niskiej temperatury powietrza!!!
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  15. #2895
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Mam tam podłogówkę z powodu zimnej podłogi a nie niskiej temperatury powietrza!!!
    To tak, jak ja. Ja grzeję 3x w ciągu doby po 0,5-1h osiągając maksymalnie 28*. A powietrze mam ogrzane "niechcący" i bez kanałówki.

  16. #2896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie a zadajesz swoje- to nieładnie. Odpowiedź masz na screenie.
    To nie jest odpowiedź. To oczywistość, ze tak się robi. I również oczywistość, że opór 200cm2 jest inny, niż 18 000cm2.

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    mam matę el. co chyba oczywiste a temperatura powietrza w łazience wynosi 23-24.
    No tak. Bo kanałówką nawet, jak wyregulujesz przy zamknietych drzwiach i osiągniesz taką temperaturę (oby) to otwarcie drzwi w sypialniach dzieci zburzy te regulację. Mam to samo z wentylacją. Tyle, że tu nie mogę mieć za dużych przepływów i moge ustawić z zapasem (w pomieszczeniu z zamkniętymi drzwiami bedzie wystarczający przepływ nawet, jak wszystkie pozostałe drzwi bedą otwarte). Przy grzaniu kanałówką groziłoby to przegrzewaniem.

  17. #2897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    @1igor1
    Przyznaję, że Twój DB był dla mnie jedną z inspiracji przy decyzji o systemie klimatyzacji i ogrzewania za co dziękuję. Prawdopodobnie korzystałem z tej samej ekipy instalacyjnej.
    @Kaizen
    Nie umiem Ci pomóc w Twoich opisywanych teoriach bo nie masz klimatyzacji kanałowej. A co do wentylacji masz zapewne większe doświadczenie praktyczne ale to nie ten wątek.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  18. #2898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Nie umiem Ci pomóc w Twoich opisywanych teoriach bo nie masz klimatyzacji kanałowej. A co do wentylacji masz zapewne większe doświadczenie praktyczne ale to nie ten wątek.
    Mechanizm ten sam, co przy kanałówce - dostarczenie ogrzanego powietrza do pomieszczeń. Tylko technika ogrzewania inna. Transport działa identycznie.

  19. #2899
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jak widac nie tylko Ty używasz nie tylko kanałówki. I tak, splity rozwiązują problem sterowania temperaturą. Oczywiscie można też to uzyskać farelką, kablami czy innymi źródłami ciepła.
    Więc gdzie tu przewaga kanałówki nad splitami?
    Trochę nie rozumiem o czym piszesz. Mam kanałówkę - co prawda to pierwszy sezon grzewczy i ciągle czekam na mrozy, których doczekać się nie mogę . Jak na razie daje radę samodzielnie - bez wsparcia kabli.
    Odnośnie temperatur - mi zależało na mniej więcej równych temperaturach koło 22-23 stopnie. Tyle udało mi się osiągnąć dzięki regulacji przepustnic na kanałach nawiewnych. Nie mam potrzeby ustawiania wyższych temperatur w łazienkach. Chodzę na boso zawsze i po całym domu (może poza garażem). Nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu od podłogi.

    Nie mam też jakiegoś problemu związanego z zamkniętymi/otwartymi drzwiami. Z reguły są pozamykane. Czasem ktoś zostawi otwarte. Lekko to na temperaturę wpływa, ale może w zakresie 0,3 stopnia - więc prawie niezauważalnie.

    Ja wolę kanałówkę, bo mam jedną jednostkę zewnętrzną, jedną wewnętrzną. Wentylatory są w jednostce wewnętrznej na strychu i ich nie słychać w pokojach. W pokojach mam tylko dodatkowy anemostat na suficie, a nie całą konsolę. Poza tym wolę nie pytać ile by kosztował multiplit z 8 jednostkami wewnętrznymi. Do tego wszędzie ciągnąć kanalizację do rurek do skroplin...
    Także przewagą kanałówki nad splitami jest to, że jedną jednostką ogarniesz duży dom. Minusy też są oczywiste. Drugi raz też bym montował kanałówkę. Gdyby mi zależało na różnych temperaturach w różnych pomieszczeniach, to pewnie wybrałbym co innego.

    Dodam jeszcze, że jako główny system grzewczy planowałem kable - dlatego mam je na całym domu. Klima jest tak dobrana, że ma za małą moc, aby w największe mrozy sobie poradzić (mój świadomy wybór). Robiąc klimę myślałem tylko o jakiejś dodatlowej oszczędności na grzaniu. Jednak przyszedł maj, zaczęły się upały i jak odpaliłem klimę, tak już nigdy nie wybuduję domu bez klimy .

  20. #2900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Kolega @klew przeoczył fakt, że wątek jest o "tanim" ogrzewaniu...
    Rozwiniesz myśl?

Strona 145 z 307

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony