dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 708 z 1061
Pokaż wyniki od 14.141 do 14.160 z 21202
  1. #14141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    ty mi je odbierasz
    zbyt wielu ludzi nie pouczam , próbuję ciebie , jednak jesteś niereformowalny . Wypowiadam się za siebie , że mi się nie opłaca .Reszta mówi sama za siebie



    https://columbusenergy.pl/2019/05/30...rto-ja-wybrac/
    To sobie daruj próbowanie i znajdź kogoś innego ba ja sobie tego nie życzę.

  2. #14142

    Domyślnie

    Dużo postów do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez Thor01 ; 19-12-2019 o 11:25
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  3. #14143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To sobie daruj próbowanie i znajdź kogoś innego ba ja sobie tego nie życzę.
    skoro jako jeden z niewielu piszesz często takie bzdury , że ręce opadają , to kogo nie próbować nauczyć jak właśnie ciebie. Byłeś już na skardze ? Czy może tym razem przyjmujesz krytykę na klatę , jak prawdziwy mężczyzna
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #14144

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was słyszał kiedykolwiek o panelach marki Munchen Solar ? Zwycięzca przetargu gminnego proponuje te panele i zastanawiam się czy warto je montować.

  5. #14145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Będąc w przetargu nie masz wyboru, no chyba ,że zrezygnujesz , ale wtedy przepadnie to co już zainwestowaleś czyli np kasa za też wizję lokalną/ projekt.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #14146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Czy ktoś z Was słyszał kiedykolwiek o panelach marki Munchen Solar ? Zwycięzca przetargu gminnego proponuje te panele i zastanawiam się czy warto je montować.
    Pierwszy raz słyszę ale popytam. Ja 2 lata temu nie zdecydowałem się na PV przetargu bo może same w sobie nie były złe cena zo prawda z kosmosu, ale instalator delikatnie mówiącmoderowano. tak ze nie miałem odwagi do spieprzenia sobie dachu.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-12-2019 o 11:07 Powód: Język

  7. #14147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No jasne i dostaniesz za to nobla za niemerytoryczne wpisy w wątku i personalne jazdy. Gratulacje. BTW napisałem o sobie ze nie jestem wysranym skąpiradłem i ze owszem mam rację dokonałem dobrego wyboru.
    To nie są żadne personalne jazdy. To analiza Twoich wypowiedzi. Dwie wypowiedzi co 15minut wyczerpujące definicję hipokryzji. Nic personalnego, stwierdzenie faktu.

    Jak napisał cuube, było by pół biedy gdybyś swoje rewelację co ma sens, co się opłaca, obwarował trywialnym stwierdzeniem "w moim konkretnym przypadku". Ale z premedytacją piszesz "NIGDY", mój wybór jest najlepszy i to w kontekscie hipotetycznych potencjalnych zmian przepisów w przyszłości! Forsujesz swoje stwierdzenia na jedyną obowiązującą prawdę objawioną. A tak się składa, że ludziom się opłacają i mają sens zdecydowanie różne inslację od Twojej.

  8. #14148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Piszę o sobie i własnych doświadczaniach i na temat nie MODEROWANO WYLGARYZMY sie do innych i nie oceniając ich
    W sumie, po głębokim zastanowieniu się muszę przyznać Ci racje.
    Okrślenie "NIGDY nie opłacało się robić przewymiarowanych instalacji", w oczywisty sposób dotyczy tylko Ciebie.

    A zdanie:
    To sam przestań to robić i pouczać innych oraz się za innych wypowiadać w agresywny sposób bo nie masz do tego prawa.
    z pewnością nie jest ocenianiem innych ani "przy.....m się."

    Tak więc mea culpa. Już się nię wypowiadam. Skupię się na wcielaniu w życiu mądrych rad. Zacznę od wywalenia połowy instalacji, bo sie NIGDY nie opłaca.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-12-2019 o 11:28 Powód: wulgaryzm w cytowanej wypowiedzi

  9. #14149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    W sumie, po głębokim zastanowieniu się muszę przyznać Ci racje.
    Okrślenie "NIGDY nie opłacało się robić przewymiarowanych instalacji", w oczywisty sposób dotyczy tylko Ciebie.

    A zdanie:
    To sam przestań to robić i pouczać innych oraz się za innych wypowiadać w agresywny sposób bo nie masz do tego prawa.
    z pewnością nie jest ocenianiem innych ani "przy.....m się."

    Tak więc mea culpa. Już się nię wypowiadam. Skupię się na wcielaniu w życiu mądrych rad. Zacznę od wywalenia połowy instalacji, bo sie NIGDY nie opłaca.

  10. #14150

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    g...o nie rację . To , że tobie się nie opłaca , nie oznacza że innym się nie opłaca. Przestańcie z kaizenem przekonywać , że wasza ' mojsza' , jest najmojsza' . Jest tu wielu ludzi co mają G12 i nikt jak wy z uporem o... , Przepraszam maniaka nie przekonuje , że tylko G12 i panele na drogą taryfę
    Możesz korzystać z prądu tak , że ci się opłaca , to korzystaj i już .
    Jeśli nie możesz tego zrozumieć ( jak widać wielu spraw) to przyjmij chociaż do wiadomości , że ludzie prowadzą różny tryb życia i mają różne domy.
    dokładnie, mam takie samo zdanie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #14151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    U-a u nas jak zwykle ...
    Przedświąteczny klimacik...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #14152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    U-a u nas jak zwykle ...
    Przedświąteczny klimacik...
    też chcesz 'oberwać'

    Napisz kolegom jak możesz żyć z tym brzemieniem 9,92kW na dachu , jak możesz spojrzeć w lustro nie wiedząc ile dokładnie to wyprodukuje , kiedy się zwróci i czy się nie popsuje albo nie je...nie piorun i obróci Twoją kasę i robotę w perzynę :confused?:
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  13. #14153

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    U-a u nas jak zwykle ...
    Przedświąteczny klimacik...
    No taki mamy klimat. Nie wiedziałeś.
    Choinka ubrana?

    No przecież G12W to tragiczna taryfa i trzeba być niewolnikiem. Nie wiem jak dajesz radę z tym żyć. Tylko uważaj bo możesz oberwać.

    Ty @bobrow a jak u Ciebie w tym chinolu można sterować mocą, bo się dowiedziałem, że tak będą robić. Nie jest jeszcze ustalone co i jak, jak to fizycznie, ale będą. Masz tam jakie styki czy cuś?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #14154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #14155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No taki mamy klimat. Nie wiedziałeś.
    Choinka ubrana?

    No przecież G12W to tragiczna taryfa i trzeba być niewolnikiem. Nie wiem jak dajesz radę z tym żyć. Tylko uważaj bo możesz oberwać.

    Ty @bobrow a jak u Ciebie w tym chinolu można sterować mocą, bo się dowiedziałem, że tak będą robić. Nie jest jeszcze ustalone co i jak, jak to fizycznie, ale będą. Masz tam jakie styki czy cuś?
    Choinka jest , świczki tysz

    Sofarek ma niby papier na NC RFG ,ale jak to ma działać-to ni chu chu nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 19-12-2019 o 12:37
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #14156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    też chcesz 'oberwać'

    Napisz kolegom jak możesz żyć z tym brzemieniem 9,92kW na dachu , jak możesz spojrzeć w lustro nie wiedząc ile dokładnie to wyprodukuje , kiedy się zwróci i czy się nie popsuje albo nie je...nie piorun i obróci Twoją kasę i robotę w perzynę :confused?:
    Brnę w to dalej i jest tak :

    -koszt obecny z wiatką 28 000pln brutto , koszt po odliczeniu 22 500pln brutto (czyli 1kWp za ok 2 250pln)
    -gwarancja Coraba 10 lat na Sofarka
    -panele największego na świecie producenta ogniw PV (czyli znaczna część "producentów" paneli jedzie na ich produktach)
    -mam przy okazji wiatę na 2 samochody
    -instalacja+wiata ubezpieczone
    -od 23.10 do teraz prawie 500kWh wyprodukowane (zimą mam za dużo cienia -góry ,drzewa i cień własnej chałupy) , ale od lutergo powinno być znacznie lepiej...

    Wiem ,że szybciej mi się zwróci temat-oficjalnie został ogłoszony wzrost cen energii.
    Bawię się teraz w opomiarowanie PC i reszty chałupy-czekam na kilka danych (i podlicznik z ethernetem).

    Na razie zacieram łapki i powoli rozwijam cukiereczki (uprzednio zawinięte przez Świstaka...)...
    Alleluja i do przodu !
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #14157

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    A Ty coś wiesz ?
    Nie wiem. Tylko pisali,że będą sterować. Próbowałem się czegoś dowiedzieć o nich, ale ni chu chu. Jest tutaj chyba ze dwie trzy strony wcześniej.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #14158

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Brnę w to dalej i jest tak :

    -koszt obecny z wiatką 28 000pln brutto , koszt po odliczeniu 22 500pln brutto (czyli 1kWp za ok 2 250pln)
    -gwarancja Coraba 10 lat na Sofarka
    -panele największego na świecie producenta ogniw PV (czyli znaczna część "producentów" paneli jedzie na ich produktach)
    -mam przy okazji wiatę na 2 samochody
    -instalacja+wiata ubezpieczone
    -od 23.10 do teraz prawie 500kWh wyprodukowane (zimą mam za dużo cienia -góry ,drzewa i cień własnej chałupy) , ale od lutergo powinno być znacznie lepiej...

    Wiem ,że szybciej mi się zwróci temat-oficjalnie został ogłoszony wzrost cen energii.
    Bawię się teraz w opomiarowanie PC i reszty chałupy-czekam na kilka danych (i podlicznik z ethernetem).

    Na razie zacieram łapki i powoli rozwijam cukiereczki (uprzednio zawinięte przez Świstaka...)...
    Alleluja i do przodu !
    Gadali na mieście, że podobno dużo było podróbek tych Longi. Ty jakie masz?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #14159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Gadali na mieście, że podobno dużo było podróbek tych Longi. Ty jakie masz?
    Sam wypuściłem trochę dymu z podróbkami Longi-po moim "śledztwie" okazało się ,że jest ok.
    Mój dostawca miał te panele z Keno , które ściąga masowo różne produkty (nawet w Timie oficjalnie sprzedają komponenty markowane Keno)
    Mój typ to LR6-PE60-310M
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #14160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No taki mamy klimat. Nie wiedziałeś.
    Choinka ubrana?

    No przecież G12W to tragiczna taryfa i trzeba być niewolnikiem. Nie wiem jak dajesz radę z tym żyć. Tylko uważaj bo możesz oberwać.

    Ty @bobrow a jak u Ciebie w tym chinolu można sterować mocą, bo się dowiedziałem, że tak będą robić. Nie jest jeszcze ustalone co i jak, jak to fizycznie, ale będą. Masz tam jakie styki czy cuś?
    No właśnie wymieniono mi licznik po 31 dniach od poprzedniego i mam zużycie pomiędzy strefami 34% I i 66% II, nie rozumiem stwierdzenia o byciu niewolnikiem. Nie przejmuję się pora dnia i normalnie korzystam z urządzeń, jedynie cuw grzeje się wylacznie w II strefie bo zasobnik jest 300l więc nie ma sensu dogrzewanie calyc zas i to wszystko. Czy masz taryfę weekendową i negatywne doświadczenia z niej wynikające?

Strona 708 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony