dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 127
  1. #1

    Domyślnie Wybieram Kierownika budowy, pomóżcie

    Witam
    Ja właśnie jestem na tym etapie budowy że wybieram kierownika budowy. I teraz pytanie do Was Jaki powinien być Kierownik budowy? O co pytać na spotkaniu? Jeśli to nie tajemnica o ile taki Kierownik się ceni i co powinno być w usłudze (ile wizyt? itp) Czy kierownik budowy i np. architekt mojego projektu to nie błąd? W czym wasz kierownik był przydatny, pomocny a w czym Was irytował?

  2. #2
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kierbud to formalność - bierz najtańszego a o jakość dbaj sam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kierbud to formalność - bierz najtańszego a o jakość dbaj sam.
    Czyli pracę kierownika w zakresie dbałości o zgodność z projektem, normami i przepisami ma wykonywać Inwestor albo Wykonawca ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja miałam polecanego kierownika z białej listy i sprawdzał poziomy, kąty, konsultował z wykonawcą sposób wykonania zbrojenia i zalewania słupów i podciągów. Sprawdzał zagęszczenie gruntu.

  5. #5
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czyli pracę kierownika w zakresie dbałości o zgodność z projektem, normami i przepisami ma wykonywać Inwestor albo Wykonawca ?
    U mnie kierbud nie wychwycił niewłaściwego umieszczenia eLek w zbrojeniu ław, puścił brak uziomu fundamentowego (wymagany prawem), o EP i wymogach energetycznych miał pojęcie żadne. W zasadzie to cokolwiek interesowała go konstrukcja. Reszta byle wpisać do DB.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Może dlatego że wybrałeś prawie najtańszego? Ale wiedział że Ty go sprawdzasz i nie przykładał się do swoich obowiązków.

    Kto odpowiada za wypadek na placu budowy domu jednorodzinnego?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    A mój był na budowie co dnia. Miałem do niego zaufanie i miał pieczę nad wszystkim. Do tego był moim projektantem. Mogliśmy wszystko przedyskutować. Bardzo ważna osoba przy budowie domu.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Słuszne podejście do tematu KB !
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    A mój był na budowie co dnia. Miałem do niego zaufanie i miał pieczę nad wszystkim. Do tego był moim projektantem. Mogliśmy wszystko przedyskutować. Bardzo ważna osoba przy budowie domu.
    I przeliczył PChE jak montowałeś kocioł elektryczny? Bo chyba nie jest to zgodne z projektem? Rekuperator masz taki, jak w projekcie? Ja nie - w ogóle nie patrzył, jaki montowałem i czy parametry ma chociaż podobne. Puścił takiego babola, jak instalacja grzewcza w płycie konstrukcyjnej? To niedopuszczalne wg Rozporządzenia w sprawie WT.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Ile wynosiło wynagrodzenie tego KB ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Nie mogę zdradzać tu szczegółów finansowych, zresztą - szczerze - nie pamiętam już, bo było to w 2010 r.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I przeliczył PChE jak montowałeś kocioł elektryczny? Bo chyba nie jest to zgodne z projektem?
    Dlaczego uważasz, że nie jest to zgodne z projektem?

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie kierbud nie wychwycił niewłaściwego umieszczenia eLek w zbrojeniu ław, puścił brak uziomu fundamentowego (wymagany prawem), o EP i wymogach energetycznych miał pojęcie żadne. W zasadzie to cokolwiek interesowała go konstrukcja. Reszta byle wpisać do DB.
    U mnie nie Kierbud ale np.elektryk pamiętał np.bym z trzech stron w razie "W" uziemić chałupę zaczynając od ławy .Widzę ,że co budowa to inna właściwość dla Kierbuda.. To byle co o którym wspominasz nawet u kiepskiego Kierbuda jest na koniec dla każdego inwestora zbawienne. On dokonuje wpisu podając nr, uprawnień w DB.Mojego Kierbuda wspomagali fachowością fachowcy z ekip.Patrzyli na siebie z dystansem ale na wisus żyli w symbiozie.

  14. #14
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Dlaczego uważasz, że nie jest to zgodne z projektem?
    Nie wiem. Pytam. Od 2014 nie spełniłoby EP. Jak był liczone wymagane wtedy świadectwo energetyczne nie wiem.

  15. #15
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    U mnie nie Kierbud ale np.elektryk pamiętał np.bym z trzech stron w razie "W" uziemić chałupę zaczynając od ławy .Widzę ,że co budowa to inna właściwość dla Kierbuda.
    Elektryków przepytałem trzech (potencjalnych wykonawców WLZ) na etapie, gdy mogłem zrobić uziom fundamentowy, bo coś mi świtało. Wszyscy twierdzili zgodnie, że nie trzeba. Kierbud też przytaknął. Znaczy żaden nie znał przepisów. A po zabetonowaniu nie da zrobić się uziomu fundamentowego. To największy babol w moim domu.

    Obowiązki kierbuda masz wypunktowane w Prawie Budowlanym.
    Kogoś kierbud zapraszał do sprawdzenia robót ulegających zakryciu? Nie, to nie inwestor powinien zapraszać kierbuda, tylko kierbud inwestora (p. 7). Mieliście takie zaproszenia?
    Komuś przyblokował budowę, jak przyjechał materiał bez CE (np więźba bez certyfikatu, co jest standardem)? To świadczy o tym, jak rozjeżdża się teoria z praktyką. W teorii to kierbud powinien prowadzić budowę (zgodnie zresztą z nazwą).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-01-2020 o 13:06

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W budownictwie prywatnym, metodą gospodarczą, to w rzeczywistości kierbudem jest majster na budowie a kierbud pełni rolę nadzoru inwestorskiego.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W budownictwie prywatnym, metodą gospodarczą, to w rzeczywistości kierbudem jest majster na budowie a kierbud pełni rolę nadzoru inwestorskiego.
    Elfir proszę nie myl jak dla mnie tych dwóch funkcji na budowie. Kierbud to Kierownik budowy z takimi uprawnieniami :

    Obowiązki kierownika budowy

    Na każdej budowie musi być osoba, która będzie kierowała robotami budowlanymi. Prawo nie przewiduje taryfy ulgowej dla żadnych obiektów. A zatem niezależnie od tego, czy zamierzamy wybudować okazałą rezydencję, czy też garaż lub domek letniskowy składany z gotowych elementów, musimy zaangażować kierownika budowy. Jest to osoba, która pokieruje budową i poprowadzi dokumentację przebiegu robót.
    Nadzór inwestorski to inna postać inne obowiązki.Dla potomnych

    Inspektor nadzoru inwestorskiego

    Z inspektorem nadzoru inwestorskiego sprawa wygląda inaczej. Jest to osoba, która ma na budowie chronić interesy inwestora, czyli dbać o dobrą jakość wykonywanych prac, a także wyłapywać wszelkie nieprawidłowości podczas budowy domu. Prawo budowlane nie wymaga zatrudniania inspektora przy budowie domów jednorodzinnych lub innych niewielkich obiektów (na przykład garaży, budynków gospodarczych).
    Zatrudnienie inspektora nadzoru inwestorskiego jest obowiązkowe jedynie w przypadku dużych i skomplikowanych budynków
    Pisałem już tyle razy .pozabijają się na budowie .Majster będzie w roli Kierbuda , a Kierbud Inspektorem nadzoru
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 27-01-2020 o 14:26

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Obowiązki kierbuda masz wypunktowane w Prawie Budowlanym.
    Kogoś kierbud zapraszał do sprawdzenia robót ulegających zakryciu? Nie, to nie inwestor powinien zapraszać kierbuda, tylko kierbud inwestora (p. 7). Mieliście takie zaproszenia?
    Komuś przyblokował budowę, jak przyjechał materiał bez CE (np więźba bez certyfikatu, co jest standardem)? To świadczy o tym, jak rozjeżdża się teoria z praktyką. W teorii to kierbud powinien prowadzić budowę (zgodnie zresztą z nazwą).
    Ładnie piszesz o obowiązkach KB.
    Czy w ślad za tymi obowiązkami idzie też wynagrodzenie KB?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.895

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie mogę zdradzać tu szczegółów finansowych, zresztą - szczerze - nie pamiętam już, bo było to w 2010 r.
    Dziękuję za info
    Pytanie było do @Kaizen w nawiązaniu do postu #9.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #20
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ładnie piszesz o obowiązkach KB.
    Ja? Moją opinię masz w pierwszym moim poście w tym wątku. To Ty i reszta macie odmienne, jak rozumiem, zdanie.
    A czy za tym idzie co miesiąc przelew na średnią krajową, to pytanie do Was.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony