dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 105
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 2087
  1. #721

    Domyślnie

    U mnie 10 szt. Q CELLS Q-PEAK DUO G6 335W.

  2. #722

    Domyślnie

    Cytat Napisał aSandra Zobacz post
    Jakich producentów panele macie u siebie zamontowane, kogo polecacie?
    Znalazłam, polskiego producenta z Bydgoszczy, ale w wątku na muratorze nie widziałam, żeby ktoś o nich wspominał.
    To jest Sandro ciekawy temat.
    Niby rozsądek mówi żeby brać panele od polskiego producenta bo gwarancja, serwis na miejscu ale gdy przyjrzymy się procesowi produkcji paneli to nagle się okazuje, że krzem w tych polskich panelach jest chiński a w dodatku panel jest ręcznie składany w technologii nieco archaicznej.

    Widziałem taśmę produkcyjną polskiego producenta Selfa i widać, że robią to zgodnie z trendami (pełna automatyzacja) ale krzem też chiński. Ale jak jest u innych polskich producentów to nie wiem.

    Są różne rankingi producentów paneli. Między innymi najsłynniejszy - TIER 1 od bloomberga gdzie liczy się moc przerobowa fabryk, ale w takich rankingach nic polskiego nie znajdziesz.

    Myślę, że dla mnie cena, wydajność modułu i pozycja producenta na rynku ma największe znaczenie.
    Ciekawe jakie zdanie mają inni.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  3. #723
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Kedlaw0, dzięki.
    Ile masz kWp i jaki był koszt Twojej instalacji,jeśli mogę zapytać?

  4. #724
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Enermos,
    jestem "zielona" jeśli chodzi o fotowoltaikę, dopiero się wgryzam w temat i dlatego pytam, bardziej zorientowanych w tym temacie.
    Słyszałam opinie o tym aby zwracać uwagę na certyfikaty, gwarancje i dostępność serwisu i renomę firmy. To wszystko jest bardzo ważne.
    Ale nie ukrywam, że jak dla większości z nas cena do jakości jest równie ważna.
    Dlatego interesują mnie opinie osób, które montaż maja już za sobą i korzystają z dobrodziejstwa tańszego prądu

  5. #725

    Domyślnie

    Cytat Napisał aSandra Zobacz post
    jestem "zielona" jeśli chodzi o fotowoltaikę(...)
    Dlatego interesują mnie opinie osób, które montaż maja już za sobą i korzystają z dobrodziejstwa tańszego prądu
    To dziś będziesz już lekko żółta

    Obstawiam na podstawie dłuższej obserwacji tego rynku, że większość instalacji konsumenckich jaka obecnie w Polsce powstaje, bazuje na panelach marki Longi solar i falowniku marki Fronius.
    Dzieje się tak dlatego, że panele Longi są nie drogie przy zachowaniu bardzo dobrej jakości, a inwerter marki fronius (niemcy) jest produktem znanym i sprawdzonym.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  6. #726

    Domyślnie

    Cytat Napisał aSandra Zobacz post
    Kedlaw0, dzięki.
    Ile masz kWp i jaki był koszt Twojej instalacji,jeśli mogę zapytać?
    Moc chyba powinnaś sama policzyć z tego co podałem . Do tego falownik Huawei sun2000-3ktl-m0. Całość trochę ponad 15,5k. Czekam na decyzję z PGE.

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    To dziś będziesz już lekko żółta

    Obstawiam na podstawie dłuższej obserwacji tego rynku, że większość instalacji konsumenckich jaka obecnie w Polsce powstaje, bazuje na panelach marki Longi solar i falowniku marki Fronius.
    Dzieje się tak dlatego, że panele Longi są nie drogie przy zachowaniu bardzo dobrej jakości, a inwerter marki fronius (niemcy) jest produktem znanym i sprawdzonym.
    Eee tam. Takie są trendy bo chwyt marketingowy i dobrze opłacana reklama.

  8. #728
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Enermos,
    mam nadzieje, że zacznę zmieniać kolor
    Falownik Huawei i Fronius to najczęściej wymieniane przez użytkowników.

    Kedlaw0
    powodzenia i duuuuuuuuuuuuuużo słońca życzę.

  9. #729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    To dziś będziesz już lekko żółta

    ... a inwerter marki fronius (niemcy) jest produktem znanym i sprawdzonym.
    a kiedy to Fronius przeniósł się z Austrii do Niemiec?

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Eee tam. Takie są trendy bo chwyt marketingowy i dobrze opłacana reklama.
    Takie są trendy bo instalatorzy boją się nie sprawdzonych produktów i późniejszych reklamacji. Jak widzą niemca w cenie chińczyka to wybiorą niemca (fronius).
    To samo z panelami. Qcells był niemiecki to instalowali na potęgę a teraz jest chiński i z racji ceny przerzucili się na longi, ja solar, canadiany itp... które są w TIER 1.

    Oczywiście nikt nie twierdzi, że tak zostanie i tak będzie zawsze. Za rok może być jeszcze inaczej.



    Cytat Napisał mpalys Zobacz post
    a kiedy to Fronius przeniósł się z Austrii do Niemiec?
    To był skrót myślowy. Nie zmienia w żadnym stopniu tego co chciałem powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 02-02-2020 o 22:12
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  11. #731
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jana380

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tu masz 330W za równe 500 PLN https://www.solarne.info/promocja-no...020-p-582.html

    Tu masz Resuny 315W 470 PLN/szt https://www.solarne.info/hurt-zakup-...zny-p-563.html

    Ja wziąłem ostatnio 3 x Viessman 305W mono za 505 PLN z przesyłką:
    Załącznik 440098
    Kupował ktoś panele Just Solar 330W? Jakieś doświadczenia, czy panele mają rzeczywiście tyle wat? Chce kupić cały zestaw na 10kW.

  12. #732

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Takie są trendy bo instalatorzy boją się nie sprawdzonych produktów i późniejszych reklamacji. Jak widzą niemca w cenie chińczyka to wybiorą niemca (fronius).
    To samo z panelami. Qcells był niemiecki to instalowali na potęgę a teraz jest chiński i z racji ceny przerzucili się na longi, ja solar, canadiany itp... które są w TIER 1.

    Oczywiście nikt nie twierdzi, że tak zostanie i tak będzie zawsze. Za rok może być jeszcze inaczej.





    To był skrót myślowy. Nie zmienia w żadnym stopniu tego co chciałem powiedzieć.
    Hanwha Q Cells chiński? Doczytaj zamiast głupoty powtarzać jak naganiacze-montażyści PV.

  13. #733

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Hanwha Q Cells chiński? Doczytaj zamiast głupoty powtarzać jak naganiacze-montażyści PV.
    Masz jakiś dowód na to, że się mylę czy tylko tak powtarzasz głupoty jak naganiacze-montażyści PV?

    Może faktycznie muszę jakąś wycieczkę do ich chińskich lub koreańskich fabryk zrobić i sam się przekonać - przyznaję się bez bicia, że tam nie byłem
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 03-02-2020 o 15:27
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  14. #734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Masz jakiś dowód na to, że się mylę czy tylko tak powtarzasz głupoty jak naganiacze-montażyści PV?

    Może faktycznie muszę jakąś wycieczkę do ich chińskich lub koreańskich fabryk zrobić i sam się przekonać - przyznaję się bez bicia, że tam nie byłem
    Twoje "skróty myślowe" są niczym innym jak niewiedzą co gdzie jest produkowane. Więc myślę, że nie warto jest tak skracać bo tak jak z Austrią to i z Koreą się mylisz.
    Dodatkowo nie wiele rzeczy wytworzonych w Chinach jest złych bo niekiedy różnica jest tylko w naklejce lub kolorze. Jednak to właśnie decyduje o serwisie czy gwarancji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #735

    Domyślnie

    Tu masz na szybko:
    https://gramwzielone.pl/energia-slon...zenie-patentow

    Producent mający siedziby w Seulu w Korei Płd. oraz w Thalheim w Niemczech posiada jeszcze fabryki w Chinach, Malezji oraz Turcji.
    Ostatnio Hanwha QCells uruchomiła swoją drugą fabrykę w USA.

  16. #736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W Turcji już nie. Natomiast z Chinami nie mają nic wspólnego

  17. #737

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    które są w TIER 1.
    To kompletnie nic nie znaczy.
    Zanim napiszesz bzdury o polskich panelach i je oplujesz to się najpierw upewnij czy to prawda to co piszesz.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #738

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Twoje "skróty myślowe" są niczym innym jak niewiedzą co gdzie jest produkowane. Więc myślę, że nie warto jest tak skracać bo tak jak z Austrią to i z Koreą się mylisz.
    Dodatkowo nie wiele rzeczy wytworzonych w Chinach jest złych bo niekiedy różnica jest tylko w naklejce lub kolorze. Jednak to właśnie decyduje o serwisie czy gwarancji.
    Dlaczego tak usilnie zmieniasz temat? Albo nie rozumiesz czym jest skrót myślowy? Nie wiesz gdzie leży Austria? Gdzie jest Korea? Co ja mam cie geografii uczyć? To nie jest o tym temat...


    Dodatkowo nie wiele rzeczy wytworzonych w Chinach jest złych bo niekiedy różnica jest tylko w naklejce lub kolorze.
    Domysły... a może i lekka nutka nadziei
    I pokaż gdzie w tym wątku (kilka ostatnich postów) ktoś psioczy na chińszczyznę. Czytać się naucz.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  19. #739

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    To kompletnie nic nie znaczy.
    Zanim napiszesz bzdury o polskich panelach i je oplujesz to się najpierw upewnij czy to prawda to co piszesz.
    Czytaj całe posty a nie tylko to co ci pasuje...


    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Tu masz na szybko:
    https://gramwzielone.pl/energia-slon...zenie-patentow

    Producent mający siedziby w Seulu w Korei Płd. oraz w Thalheim w Niemczech posiada jeszcze fabryki w Chinach, Malezji oraz Turcji.
    Ostatnio Hanwha QCells uruchomiła swoją drugą fabrykę w USA.
    No to jak sam potwierdzasz moje posty to wypadałoby przeprosić
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 03-02-2020 o 16:07
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  20. #740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    No to jak sam potwierdzasz moje posty to wypadałoby przeprosić
    TY napisałeś:
    [QUOTE]Qcells był niemiecki to instalowali na potęgę a teraz jest chiński i z racji ceny przerzucili się na longi, ja solar, canadiany itp... które są w TIER 1.[/QUOT]
    teraz jest chiński ? Nie jest.
    Jest koreański, od długiego czasu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-02-2020 o 16:19

Strona 37 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony