dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 635 z 756
Pokaż wyniki od 12.681 do 12.700 z 15114
  1. #12681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Na co zwrócić uwagę (średnica przyłączy, rodzaj filtrów i ich przepływności w l/min, inne), żeby to na pewno był zestaw do kranu nie ograniczający obecnej wydajności.
    Średnicę przyłączy weź taką jaka jest na instalacji - unikniesz dodatkowych redukcji/przejściówek. Wydajność/ciśnienie/przepływ i tak ograniczy najbardziej sam wkład filtra.

  2. #12682

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Generalnie co do zasady to tak samo, ale każdy sterownik ma nieco inne nazwy lub procedury aby osiągnąć ten sam efekt.


    Wąż do kanalizacji można puścić nad drzwiami, a samo urządzenie dać w rogu pomieszczenia...
    Czyli jak rozumiem każdy instalator będzie wiedział jak ustawić każdy zmiękczacz.
    Co do tego węża to zastanawiałem się czy zmiekczacz pchnie popłuczyny ale skoro tak radzisz zakłądam że da radę.

    Pozostaje w takim razie jedno pytanie
    Jakie urządzenie kupić?

  3. #12683

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim,

    Bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia filtrującego do następujących parametrów.

  4. #12684
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał fdrey Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim,

    Bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia filtrującego do następujących parametrów.
    Do takich niedużych przekroczeń idealna będzie stacja wielofunkcyjna, która oprócz usunięcia przekroczeń żelaza, manganu i jonu amonowego, dodatkowo zmiękczy wodę. Jeśli w instalacji nie ma elementów miedzianych, to proponujemy stację wielofunkcyjną Ecoperla Multitower M.
    Link do recenzji na YouTube - https://youtu.be/eoYXiPeP_cg
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #12685
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skwirek512

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Prabuty
    Kod pocztowy
    82-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Potrzebowałbym pomocy w doborze filtra/filtrów dowody ze studni głębinowej. Głównie chodzi o usunięcie żelaza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	449075
    Podstawowe dane to pompa Grundfos SQ 3-65, hydrofor bezprzeponowy 300l, głębokość odwiertu około 47m, odległość do domu 50m, średnie zużycie wody to 9 m3 miesięcznie, ścieki kierowanie do kanalizacji.
    Pytając się różnych firm dostałem nasępujące propozycje:
    Pierwsza:
    Filtracja wstępna mechaniczna NW25 1” - 150 mikronów + Supreme OXYLINE 56 + Clack Pallas WS1CK 50 EC-A / ECOMIX A 50/O 762 EC-A Logix Autotrol
    Druga:
    Filtr sznurkowy BB20" + Odżelaziacz BD74, RX63C3, MTM, +Zmiękczacz kabinetowy 25L, + Opcjonalnie lampa UV55W
    Trzecia:
    Aspirator i dysza rozbryzgowa + Sanitower "L" +filtr mechaniczny Atlas Filtri Sanic 20" + stacja wielofunkcyjna Multitower "S"
    Miałem też propozycje pojedynczych filtrów, ale wolałbym zainwestować raz i zapomnieć o temacie. Dodam tylko, że niedaleki sąsiad używa i jest zadowolony z odżelaziacza Wimest ze złożem ottoman.
    Nie znam się na tym więc polegam na doświadczeniu sprzedawców. Może któryś z kolegów jest w stanie coś podpowiedzieć lub doradzić?

  6. #12686
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skwirek512

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Prabuty
    Kod pocztowy
    82-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Teraz widzę, że print screen jest niewyraźny więc napiszę:
    pH- 7,6
    Przewodność elektryczna - 561
    Mangan - 281 mg/l
    Żelazo - 4462 mg/l
    Mętność - 36,8 NTU
    Barwa - 10mgPT/l
    Liczba progowa zapachu <1
    Utlenialność z KMnO4 -3,90 mg/l
    Jon amonu - 0,48 mg/l
    Azotany < 4,5 mg/l
    Azotyny < 0,03 mg/l
    Twardość ogólna 270 CaCO3 mg/l

  7. #12687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skwirek512 Zobacz post
    Potrzebowałbym pomocy w doborze filtra/filtrów dowody ze studni głębinowej. Głównie chodzi o usunięcie żelaza
    Masz dużo żelaza, raczej trudno będzie to usunąć na jednym filtrze. Pytanie czy chcesz też wodę zmiękczać? Czy robiłeś badania bakteriologiczne?

    Podstawowe dane to pompa Grundfos SQ 3-65, hydrofor bezprzeponowy 300l, głębokość odwiertu około 47m, odległość do domu 50m, średnie zużycie wody to 9 m3 miesięcznie, ścieki kierowanie do kanalizacji.
    Jaki jest poziom lustra wody? Czy hydrofor stoi w domu (czyli inaczej czy te 50 m jest pomiędzy pompą a hydroforem, czy pomiędzy hydroforem a domem)?

    Pierwsza:
    Filtracja wstępna mechaniczna NW25 1” - 150 mikronów + Supreme OXYLINE 56 + Clack Pallas WS1CK 50 EC-A / ECOMIX A 50/O 762 EC-A Logix Autotrol
    Koncepcja raczej słuszna, ale mając hydrofor bezprzeponowy trochę bez sensu jest robienie napowietrzania w odżelaziaczu... to rozwiązanie jest mniej efektywne i droższe. Ten drugi stopień to trochę nie do końca jasny jest... czy to ma być na głowicy Clack czy Autotrol? No i radzę sprawdzić reputację firmy przed zakupem...

    Druga:
    Filtr sznurkowy BB20" + Odżelaziacz BD74, RX63C3, MTM, +Zmiękczacz kabinetowy 25L, + Opcjonalnie lampa UV55W
    Pomyłka...

    Trzecia:
    Aspirator i dysza rozbryzgowa + Sanitower "L" +filtr mechaniczny Atlas Filtri Sanic 20" + stacja wielofunkcyjna Multitower "S"
    Rozsądny wybór mając do dyspozycji hydrofor bezprzeponowy. Nie wiadomo jakie złoża... ale skoro Klarsan daje gwarancję to chyba nie musisz tego wiedzieć?

  8. #12688
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Rozsądny wybór mając do dyspozycji hydrofor bezprzeponowy. Nie wiadomo jakie złoża... ale skoro Klarsan daje gwarancję to chyba nie musisz tego wiedzieć?
    Jak zawsze dajemy pełną gwarancję na działanie systemu oraz oczyszczenie wody do parametrów zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #12689

    Domyślnie

    Witam,

    mam dylemat który zmiekczcz wybrąć:
    Trinnity Home (nastepca Cosmowater Home), podobne jeśli nie te same amerykańskie wnętrzności co Viessmann i Ecowater za 2030zł z vatem 8%
    czy Aqua Soft Basic 20 (w. pojemnościowa) za 2522 z 23% vatem

    Oba są tutaj znane i polecane jako dobre.
    Aqua soft jest oczywiście droższy, ale i wiadomo że ma b.dobre złoże mono Lewatit. W Trinnity nie wiem jakie złoże.

    Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma zmiękczaczami?
    Czy w obsłudze głowicy odczuję jakąś istotną różnicę? Może np. jedna ma jakąś przydatną funkcję, której nie ma druga?
    Który z nich będzie oszczędniejszy?

    Trinnity bez problemu kupię z montażem i vat 8%. Z Aqua soft mam na razie 2 opcje zakupu ale muszę zapłacić 23% vat, co pogłębia różnicę w cenie do 500zł.
    Czy warto dopłacać tyle do Aqua Soft?

  10. #12690
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skwirek512

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Prabuty
    Kod pocztowy
    82-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Badania jedynie fizykochemiczne. Hydrofor stoi w domu i odległość 50 m jest od miejsca odwiertu do domu, nie licząc głębokości odwiertu. Wysokości lustra wody nie jestem w stanie podać, bo to nie było robione przeze mnie.
    II stopień to miałby być Supreme Oxyline 56 z dyszą napowietrzającą w głowicy, a III stopień to ten Autotrol lub Clack do wyboru. Ta oferta jest z Aquamot, wysyłkowa.
    Ta oparta na podzespołach Sanitower jest z inzynieriawody.pl z montażem przez nich samych. Jakieś opinie na temat tych sprzętów lub inne propozycje? Patrząc po powyższych ofertach budżet wynosi około 10 tysięcy złotych.

  11. #12691
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skwirek512

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Prabuty
    Kod pocztowy
    82-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Firma Klarsen zaproponowała filtr Sanitower XL
    Ostatnio edytowane przez Skwirek512 ; 15-10-2020 o 09:47

  12. #12692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skwirek512 Zobacz post
    I firma Klarsan nie odpowiedziała na moje zapytanie i nie otrzymałem od nich oferty.
    Prześledziliśmy sprawę z brakiem odpowiedzi na Pana maila. Niestety, zbyt duża ilość wybranych przez Pana adresatów spowodowała trafienie maila z zapytaniem do spamu.
    Otrzyma Pan ofertę w odpowiedzi na maila, którego dostaliśmy w dniu wczorajszym.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #12693

    Domyślnie

    Dzień dobry. Będę próbował dziś uruchomić sterownik autotrol 742c ( wczoraj zrezygnowałem) . Pytanie do obeznanych czy wartość 263 jako typ filtr jest odpowiednia dla zbiornika 13x54 że złożem greensand plus 56 litrów ?I pytanie nr2 czy jeśli już będzie przeprowadzone płukanie wsteczne przy pierwszym uruchomieniu to należy do zasobnika nadmanganianu potasu dolać wody czy dać sam nadmanganian potasu i sterownik sam zaaplikuje wodę?
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 15-10-2020 o 09:36

  14. #12694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skwirek512 Zobacz post
    Ta oferta jest z Aquamot, wysyłkowa.
    To chyba nowe wcielenie bluewater... za dużo negatywnych opinii się za nimi ciągnie i zmieniają nazwę?

  15. #12695
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skwirek512

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Prabuty
    Kod pocztowy
    82-550
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To chyba nowe wcielenie bluewater... za dużo negatywnych opinii się za nimi ciągnie i zmieniają nazwę?
    Właśnie sprawdzałem opinie na ich temat i po przelewie towar nie dociera do klienta. Ale o dziwo sami zaproponowali pobranie

  16. #12696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skwirek512 Zobacz post
    Patrząc po powyższych ofertach budżet wynosi około 10 tysięcy złotych.
    Ja może z racji wieku już pewnych spraw nie rozumiem ale własnie nie rozumiem dlaczego kupuje się filtry do wody za taką kasę przez internet.

    Zacząłem się nad tym zastanawiać jak znajomy kupił odzelazaicz przez internet do uzdatnainia wody, którą m.in. uzupełaniał wodę w stawku hodowlanym przy budynku do którego kupił jakies drogie ryby. Po ok pół roku dramat bo żaby i ryby padły. Zaczął szukac przyczyny i się okazało, że woda po filtrach zawierała bardzo dużą zawartość manganu - albo filtr go nie usuwał albo wtórnie zanieczyszczał wodę, np w wyniku niedopłukiwania.

    Telefony do sprzedawcy i sie zaczeło - może ktoś źle coś podłaczył, moze ktoś grzebał przy głowicy, a może skład wody sie zmienił, a może wydajnośc pompy spadła. Serwis na drugim końcu kraju, przyjazd nieuzasadniony płatny krocie. Dylemat co robić, generalnie stres. Sprawa do dnia dzisiejszego bez zakończenia jakiegokolwiek.

    Przez internet to można kupić mikrofalówkę albo pralkę ale filtry które mają kontakt z woda, która często się spożywa oraz w której sie bierze kąpiel???

    Kupując przez internet:
    - płaci sie 23% vatu zamiast 8% jezeli jest usługa z montażem. Innymi słowami - przy filtrach z montażem 15% różnicy na vacie idzie na poczet montażu, czyli koszt montażu sponsoruje dla użytkownika urząd skarbowy (z tego trzeba korzystać choćby dla zasady ).
    - do kosztów zakupu trzeba doliczyć koszt montażu (materiały i robocizna)
    - jak coś jest nie tak to mamy do dyspozycji pomoc w zasadzie tylko telefonioczną, niestety często od handlowców, a nie serwisantów. Wszystko jest dobrze jak jest dobrze. W momencie problemu jest ryzyko, że trzeba bedzie czekać długo na przyjazd serwisu lub ten przyjazd bedzie obarczony ryzykiem słonych kosztów dojazdu.

    Ale NAJWAŻNIEJSZY jest fakt, że zdecydowana większość urządzeń działa przez okres gwarancji. Jednak, co po tym okresie? Własnie wtedy trzeba to serwisować, wymieniać podzespoły - jak w samochodach. Ktoś to musi robić. Sprzedawca z drugiego końca kraju bedzie liczył za każdy kilometr i to sporo, albo się wypnie i uzytkownik musi szukać kogoś kto mu przejmie seriws nieznanego urządzenia (przy nietypowych lub chińskich głowicach nikt tego nie bedzie chciał serwisowac).

    Przecież to sa urządzenia z założenia na długie lata wpływające na skład wody.

    Pomijajac oferty na podzespołach chińskich. Jeżeli oferty sa porównywlane cenowo i na podzespołach dobrej klasy (np. głowica) to korzystanie z firmy najbliższej niesie sporo zalet w przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 17-10-2020 o 08:57

  17. #12697
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    @qbek17 proszę o radę w ustawieniu, co prawda stacja działa już dwa lata i po zregenerowaniu złoża jak i zaraz przed nim cały czas woda trzyma ustawione parametry, ustawiłem na 3 w skali niemieckiej. Z wodociągu jak mierzyłem jest 18-19 w skali niemieckiej. Co prawda to jakiś chińczyk ekooptima bnt1650 ale daje rade tylko zastawia mnie czy za często nie jest ustawiona regeneracja. Wody zużywamy ok 9m3 miesięcznie. Wielkość złoża to 25-30l. Może da się coś zmniejszyć aby było mniejsze zużycie podczas regeneracji jak i jej okres jeżeli nie popsuje to efektów.
    Uzupełnianie wody - 10min
    Płukanie - 10min
    Solenie - 10 min
    Płukanie wsteczne - 10min
    Regeneracja - 3.9m3
    Z góry dziękuję za podpowiedzi co zmienić.

  18. #12698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    @qbek17 proszę o radę w ustawieniu, co prawda stacja działa już dwa lata i po zregenerowaniu złoża jak i zaraz przed nim cały czas woda trzyma ustawione parametry, ustawiłem na 3 w skali niemieckiej. Z wodociągu jak mierzyłem jest 18-19 w skali niemieckiej. Co prawda to jakiś chińczyk ekooptima bnt1650 ale daje rade tylko zastawia mnie czy za często nie jest ustawiona regeneracja. Wody zużywamy ok 9m3 miesięcznie. Wielkość złoża to 25-30l. Może da się coś zmniejszyć aby było mniejsze zużycie podczas regeneracji jak i jej okres jeżeli nie popsuje to efektów.
    Uzupełnianie wody - 10min
    Płukanie - 10min
    Solenie - 10 min
    Płukanie wsteczne - 10min
    Regeneracja - 3.9m3
    Z góry dziękuję za podpowiedzi co zmienić.
    Dziwne te ustawienia... "solenie" tylko przez 10 min? Za to tyle płukań... Regeneracja powinna wypadać co ok 2 tygodnie... ale to zależy czy tego złoża jest 20 czy jednak 25 litrów... no i jakie to złoże? Jak chińczyk to pewnie częściej. Do tego dochodzi kwestia jakie są komponenty w samej głowicy (np. restryktory czy inżektor).
    Wybacz ale ustawienie "w ciemno" czyjegoś zmiękczacza to karkołomne zadanie...

  19. #12699
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To na ile większyc solenie? Skrócić płukania?
    Znalazłem film na yt z tą głowica z firmy USTM i tam podają ze to złożę 25l ma zdolność jonowymienna 71 to wychodzi ze regeneracja co 3.9m3.
    Ustawienia podają takie :
    Backwash 8min
    Rinse 8 min
    Refil 10min
    Brine 60min
    https://youtu.be/GWe6sII5P1w
    Co o tym myślisz?

  20. #12700

    Domyślnie

    Przepraszam ze dolaczam sie do nie swojego tematu.
    Od paru dni czytam watki po 500 stron o zmiekczaczach i mniej wiecej cos mi swita w glowie.
    Czy takie zestawy, tutaj chodzi mi o komponenty a nie wydajnosc, beda w porzadku?
    https://allegro.pl/oferta/wodaro-cla...dom-7232658054
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html
    Ew cos tanszego na podobnych komponentach?

Strona 635 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony