dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 885 z 1061
Pokaż wyniki od 17.681 do 17.700 z 21202
  1. #17681

    Domyślnie

    ... a wracając do moich ofert to czy na żadnej z tych konfiguracji nie wtopię?
    Chodzi mi generalnie o jakość produktów.

  2. #17682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał artito Zobacz post
    Bardzo dziękuję.

    Można jednak trochę bardziej merytorycznie? Tego typu wycieczki nic specjalnego nie wnoszą?

    Wypowiedzi typu "nigdy przenigdy" albo "nie bierz bo się nie zwróci" bez konkretnej argumentacji są delikatnie mówiąc słabe.

    O co chodzi z potencjalnym ryzykiem? Czego dotyczy?
    Konkretna argumentacja proszę bardzo: Jeżeli okres zwrotu poniesionych nakładów jest dłuższy niż życie instalacji albo inwestora. Trzeba być bardzo młodym i optymistycznym aby wydać na centralne, PC i PV 100 000 tys płatne od razu lub co gorsza z kredytu wtedy zrobi się 150 000, kiedy nie jest to konieczne i są optymalniejsze rozwiązania.

  3. #17683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał artito Zobacz post
    Tu wydaje mi się, że kierunek będzie bardziej na plus niż minus.

    Oczywiści mogę się mylić. Jestem dobrej myśli i wydaje mi się, ze to odpowiedni moment na montaż PV. Wycena jest dobre kilka tysięcy niższa niż na początku roku więc co najmniej rok amortyzacji mam już za sobą
    Szał cenowy juz raczej opada.
    Tylko musisz wziąć pod uwagę, że kasa w Mój Prąd (a także sam program) tez się konczy, a nie wiadomo, czy będzie kontynuowany.
    Co do kierunku zmian - podejrzewam, że każda zmiana bedzie na gorsze. Już chodzą pogłoski o magazynowaniu energii tylko na 3 miesięcy.
    Instalacje fotowoltaiczne to wrzód na d..ie SE
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-11-2020 o 17:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #17684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie ma znaczenia czy to Konstancin czy Pacanów. Ważne i brane pod uwagę jest------ Co jest większe. Jak falownik będzie np. 9kW a paneli będzie 10,2kW to instalacja jest 10,2 i opust to 70% i odwrotnie.

    Pytałem mojego instalatora.

    "Dopłaty są do instalacji , których moc zainstalowanych paneli nie przekracza 10kWp ( w tym wypadku falownik nie ma znaczenia)."
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #17685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Pytałem mojego instalatora.

    "Dopłaty są do instalacji , których moc zainstalowanych paneli nie przekracza 10kWp ( w tym wypadku falownik nie ma znaczenia)."
    Przecież pisałem że tak jest

  6. #17686

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Pytałem mojego instalatora.

    "Dopłaty są do instalacji , których moc zainstalowanych paneli nie przekracza 10kWp ( w tym wypadku falownik nie ma znaczenia)."
    A te sensacyjne stwierdzenia "Pan od fotowoltaiki powiedział".
    To trochę jakby pytać swojego dilera czy uważa że zioło jest legalne i czy jego spożywanie powinienem zgłaszać lekarzowi pierwszego kontaktu. Oczywiście że uważa lekarzowi należy to powiedzieć ponieważ obowiązuje go tajemnica lekarska. Powie Ci nawet że powinieneś się z tego spowiadać bo ksiądz też nie może powiedzieć co od Ciebie usłyszał A o kwestii legalności to w sumie nie wie, ale jak się dowie to da znać.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #17687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A te sensacyjne stwierdzenia "Pan od fotowoltaiki powiedział".
    To trochę jakby pytać swojego dilera czy uważa że zioło jest legalne i czy jego spożywanie powinienem zgłaszać lekarzowi pierwszego kontaktu. Oczywiście że uważa lekarzowi należy to powiedzieć ponieważ obowiązuje go tajemnica lekarska. Powie Ci nawet że powinieneś się z tego spowiadać bo ksiądz też nie może powiedzieć co od Ciebie usłyszał A o kwestii legalności to w sumie nie wie, ale jak się dowie to da znać.

    Głupie porównanie. Skoro gostek robi tych instalacji setki to musi takie rzeczy wiedzieć.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #17688

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Głupie porównanie. Skoro gostek robi tych instalacji setki to musi takie rzeczy wiedzieć.
    Ten gostek robi setki instalacji aby zarobić a nie aby wiedzieć! Ty wiesz bo kupiłeś u niego i zdecydowałeś się na jego robotę a nie robotę innej konkurencji.
    Nie widzisz różnicy diler sprzeda 100 osobom swój towar, jeśli Ci nie smakuje możesz stracić max 50 PLN, znajdziesz innego dostawce. Z PV innego dilera nie znajdziesz bo już rzaz zapłaciłeś kilkanaście tysięcy to co zdejmiesz i wydasz raz jeszcze?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #17689
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Pytałem mojego instalatora.

    "Dopłaty są do instalacji , których moc zainstalowanych paneli nie przekracza 10kWp ( w tym wypadku falownik nie ma znaczenia)."
    Powiedział, że falownik nie ma znaczenia, bo buduje się na falownikach przeciążonych po stronie DC.
    Czyli zawsze jest mniejsza moc nominalna falownika..

    Jak chcesz te 5tysi to prąd wyłącznie na cele mieszkaniowe czyli 2 liczniki masz?

    Nie warto falownika brać z zapasem na "cichą rozbudowę" bo przez 5 lat będzie przynosił stratę, lepiej postawić potem 2 farmę na drugim falowniku.
    Technika cały czas się rozwija, falowniki tanieją.

    Moc przyłączeniowa na liczniku domowym musi być większa od mocy instalacji fotowoltaicznej.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 02-11-2020 o 20:25
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #17690
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Napisał: artito
    Ceny tych zestawów są w przedziale 22 - 25 tys.
    W poście powyżej o numerze #17700 pisałem o kwocie 18000 zł brutto z 8% VAT-em za podobną konfigurację i jakby Cię interesowało to dam namiary na pm.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  11. #17691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Tak dla porównania ofert instalacja dwa tygodnie temu: Just Solar 430W x 15 szt = 6,4 kWp, Inwerter sieciowy Sofar 6.6KTL-X
    montaż na blachodachówkę, konstrukcja, okablowanie, zabezpieczenia. Cena brutto 18000 z 8% VAT okolice W-wy
    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    W poście powyżej o numerze #17700 pisałem o kwocie 18000 zł brutto z 8% VAT-em za podobną konfigurację i jakby Cię interesowało to dam namiary na pm.
    Materiały to ok. 14.500 zł z 8% VAT i do tego montaż za 3.500 zł z 8% VAT.
    Tanio jak na dzisiejsze warunki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #17692

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Główne ryzyko to ewenrualne zmiany w ustawodawstwie.
    Do roku 2035 ma być tak jak jest teraz , Ale zawsze coś tam może być nie tak. Tak samo istnieje zagrożenie że statek powietrzny spadnie na dom. Pewności nie ma.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #17693

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Konkretna argumentacja proszę bardzo: Jeżeli okres zwrotu poniesionych nakładów jest dłuższy niż życie instalacji albo inwestora. Trzeba być bardzo młodym i optymistycznym aby wydać na centralne, PC i PV 100 000 tys płatne od razu lub co gorsza z kredytu wtedy zrobi się 150 000, kiedy nie jest to konieczne i są optymalniejsze rozwiązania.
    Jesteś w bardzo głębokim błędzie ,ale nie moja rola cię przekonywać.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #17694

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Pytałem mojego instalatora.

    "Dopłaty są do instalacji , których moc zainstalowanych paneli nie przekracza 10kWp ( w tym wypadku falownik nie ma znaczenia)."
    TAK ? Nie ma znaczenia? Czy tak ufasz swojemu instalatorowi? bo ja nie był bym taki pewny.
    Jak jesteś taki pewny to proponuję załóż paneli poniżej 10kW a inwenter daj 11kW. I zgłoś przyłączenie do ZE.Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #17695
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał artito Zobacz post
    Cześć
    Oferty:
    1. Moc 6,46 kWp = 19 szt. modułów GCL 340W mono HALF-CUT CZARNA RAMA + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X
    2. Moc 6,46 kWp = 19 szt. modułów JA SOLAR 340W mono HALF-CUT SREBRNA RAMA + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X
    3. Moc 6,5 = Sunlink Model 370W + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X
    Którą wybrać? Poradźcie coś proszę?
    :
    Inwerter wszędzie taki sam.
    Czwarta oferta paneli najgorsza sprawność wywaliłem.
    Pierwsza i druga oferta podobna sprawność paneli
    Trzecia oferta źle podana 6,29 / 6,66 / 7,03 / 7,4
    W każdym zestawie za duży inwerter.
    Ramka lepsza srebrna.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 02-11-2020 o 23:02
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #17696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Powiedział, że falownik nie ma znaczenia, bo buduje się na falownikach przeciążonych po stronie DC.
    Czyli zawsze jest mniejsza moc nominalna falownika..

    Jak chcesz te 5tysi to prąd wyłącznie na cele mieszkaniowe czyli 2 liczniki masz?

    Nie warto falownika brać z zapasem na "cichą rozbudowę" bo przez 5 lat będzie przynosił stratę, lepiej postawić potem 2 farmę na drugim falowniku.
    Technika cały czas się rozwija, falowniki tanieją.

    Moc przyłączeniowa na liczniku domowym musi być większa od mocy instalacji fotowoltaicznej.
    Dla czego przez 5 lat będzie przynosił stratę?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #17697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    TAK ? Nie ma znaczenia? Czy tak ufasz swojemu instalatorowi? bo ja nie był bym taki pewny.
    Jak jesteś taki pewny to proponuję załóż paneli poniżej 10kW a inwenter daj 11kW. I zgłoś przyłączenie do ZE.Powodzenia.

    Dokładnie taki jest plan tyle ze 12kW. .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #17698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.278

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dokładnie taki jest plan tyle ze 12kW. .
    A co się stało z gazem, o ile pamiętam tak sie cieszyłeś że sikałeś po nogach i cóż się stało?

  19. #17699

    Domyślnie

    Gaweł doskonale wiesz że nawet gdybyś gaz znalazł na swojej działce nie mógł byś go wydobywać ponieważ należy do państwa, w przypadku energii ze słońca jeszcze możesz z niej korzystać i zasilać np. ciepłą pompe.
    Ale instalacja 12kWp to jakaś porażka i debilizm do kwadratu.
    Ale wystarczy policzyć
    Instalacja 10kWp: 10MWh z czego 20% zjadasz w locie 8000MWh masz w sieci - 20% opustu = 6400MWh do odebrania
    Instalacja 12kWp: 12MWh i analogicznie 20% zjadasz w locie zostaje 10MWh - 30% = 7000MWh
    różnica 600kWh a różnica w pieniądzach jakieś 8k PLN i zawsze opust 30% ok można dokładać nawet do 20kW tylko po co?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #17700

    Domyślnie

    Jaka 12 kWp? przecież modułów ma poniżej 10 a że falownik 12

Strona 885 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony