dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 271 z 893
Pokaż wyniki od 5.401 do 5.420 z 17846
  1. #5401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jak bym mógł to dzisiaj dałbym się kłuć.
    I nieweidze w tym problemu.
    Ile tam było 50 osób zwarlo na 10000000 . Więc ryzyko żadne
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #5402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zysk taki, że 95% z tych 10mln nie zarazi się koronawirusem, w wyniku czego nie 2% z tych 10 mln, a jedynie 2% z 500tys przeniesie się na łono Abrahama.

  3. #5403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zysk taki, że 95% z tych 10mln nie zarazi się koronawirusem, w wyniku czego nie 2% z tych 10 mln, a jedynie 2% z 500tys przeniesie się na łono Abrahama.
    i Ty w to wierzysz? Przecież i tak się zarazisz, wszystkie strony konfliktu bez ściemniania przyznają, że ta szczepionka NIE CHRONI przed zachorowaniem
    tylko zmniejsza szanse na powikłania.

    Pazury w radiu nie słyszałeś? Nie wspominając o nałukowach

  4. #5404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zysk taki, że 95% z tych 10mln nie zarazi się koronawirusem, w wyniku czego nie 2% z tych 10 mln, a jedynie 2% z 500tys przeniesie się na łono Abrahama.
    To nie tak działa. Jak bez szczepionki z 10mln zachoruje 3mln, to dzięki szczepionce 95% z tych 3mln nie zachoruje.
    Do tego zmniejszenie liczby chorych spowoduje, że mniej osób niezaszczepionych czy z tych 5% na których szczepionka nie zadziałała nie spotka wirusa i liczba zakażonych jeszcze bardziej spadnie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-01-2021 o 18:18

  5. #5405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    i Ty w to wierzysz? Przecież i tak się zarazisz, wszystkie strony konfliktu bez ściemniania przyznają, że ta szczepionka NIE CHRONI przed zachorowaniem
    tylko zmniejsza szanse na powikłania.
    Możesz przytoczyć te "strony konfliktu" ?

  6. #5406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie tak działa. Jak bez szczepionki z 10mln zachoruje 3mln,
    dlaczego z 10mln niezaszczepionych zachoruje akurat tylko 3mln ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #5407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    dlaczego z 10mln niezaszczepionych zachoruje akurat tylko 3mln ?
    To przykład. Chodzi o to, że 95% skuteczności liczy się nie od liczby zaszczepionych, a od tych, którzy z tej grupy zachorowaliby, gdyby nie zostali zaszczepieni.

  8. #5408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sądzę, że prędzej, czy później większość z nas zetknęłaby się z wirusem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #5409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sądzę, że prędzej, czy później większość z nas zetknęłaby się z wirusem
    Nawet jeżeli tak, to nie znaczy, że każdy kto się zetknął zachoruje bez szczepionki. Na początku pandemii były prognozy, ze zachoruje 40-70% bez szczepionek, DDM i innych obostrzeń.

  10. #5410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie tak działa. Jak bez szczepionki z 10mln zachoruje 3mln, to dzięki szczepionce 95% z tych 3mln nie zachoruje.
    Do tego zmniejszenie liczby chorych spowoduje, że mniej osób niezaszczepionych czy z tych 5% na których szczepionka nie zadziałała nie spotka wirusa i liczba zakażonych jeszcze bardziej spadnie.
    Oby tak było, nie ma dowodów co powoduje szczepionka na + i -

  11. #5411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Masz rację, mój wniosek jest taki, szczepienia się odbedą i odbywają. Chcemy tego czy nie, zostaną przeprowadzone. Dobrze, że mamy wybór póki co.

    A co do kolejki szczepień to najlepszą reklamą szczepień są informacje o osobach które się wcisnęły bez kolejki. Nie wydaje się Wam, że nieco mocno to rozdmuchali i zrobili z igły widły?
    Kolejka jest w rzeczywistości, dużo ludzi popiera szczepienia a wiele też ich nie chce.
    Szacuje 60 na 40. Aktualnie mamy więcej szczepionkowców.
    Dla mnie liczy się to aby zrobili to w pełni świadomości i z własnego wyboru. Wtedy to będzie fair.
    60 na 40 nie dziwi.
    Głupich jest znacznie więcej jak mądrych.
    A w świadomy wybór dokonany przez głupola to nie wierz!
    Tu nic nie jest fair.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #5412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Możesz przytoczyć te "strony konfliktu" ?
    szczepionkowcy vs antyszczepionkowcy. tak leciutko podkolorowując gdyby innych problemów nie było w naszym świecie w sumie chyba jakoś ich nie widać...

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    60 na 40 nie dziwi.
    Głupich jest znacznie więcej jak mądrych.
    A w świadomy wybór dokonany przez głupola to nie wierz!
    Tu nic nie jest fair.

    Adam M.
    ale ja bym miał sumienie czyste.

  13. #5413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    szczepionkowcy vs antyszczepionkowcy. tak leciutko podkolorowując gdyby innych problemów nie było w naszym świecie w sumie chyba jakoś ich nie widać...

    .
    Ale konkretnie jacy "szczepionkowcy" i "antyszczepionkowcy" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #5414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Weź solidny młot gumowy, przyceluj pomiędzy uszy i uruchom!
    ...
    Adam M.
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Niektórzy tych trudniejszych nie rozumieją...

    Adam M.
    Pewnie testowałeś, jak prawdziwy odkrywca, wynalazca i naukowiec, ten sposób z młotem gumowym na sobie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #5415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.223

    Domyślnie

    Na sobie - nie.
    Na Tobie - mogę...
    Twórcy tych "szczepionek" tez ich na sobie nie testują.
    Prubują na nas....
    Zaręczam, ze test pomoze tak jak te szczepionki.
    Za skutki odpowiedzialnosci wprawdzie nie biorę, ale opłatę za test przyjmę!
    Piszesz się?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #5416
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    szczepionkowcy vs antyszczepionkowcy. tak leciutko podkolorowując gdyby innych problemów nie było w naszym świecie w sumie chyba jakoś ich nie widać...


    ale ja bym miał sumienie czyste.
    Widzę ,że ty tak trochę pisiorowy i peowcowy .I masz na dodatek czyste sumienie. Rozwaliłeś mnie tą stronniczością , taka chorągiewa do kwadratu. No brak obiektywizmu powala na kolana kuźwa czysty jak łza. Dwulicowy obrońca niczego ,bardzo nieprecyzyjny jegomość.

  17. #5417
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzę ,że ty tak trochę pisiorowy i peowcowy .I masz na dodatek czyste sumienie. Rozwaliłeś mnie tą stronniczością , taka chorągiewa do kwadratu. No brak obiektywizmu powala na kolana kuźwa czysty jak łza. Dwulicowy obrońca niczego ,bardzo nieprecyzyjny jegomość.
    A co, mam się zgadzać tylko z jedna z tych stron?Wtedy jestem obiektywny? Taki mamy według Ciebie wybór? Na szczęście to Twoja opinia, moje sumienie nie ciągnie mnie ani do jednych ani do drugich.
    Ładnie podsumowałeś swój tok myślenia - wow Przykro, że nie widzisz innych dróg do wyboru.

  18. #5418
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    https://www.onet.pl/informacje/onetw...12yrd,79cfc278

    Rząd dokonuje korekty kolejki do szczepień

    Akurat nie ma żadnej kolejki bo nikt nie chce ryzykować chodzi o wytworzenie owczego pędu. Niedawno w Wojsku kazano zrobić listy na szczepienie grożąc sankcjami za niewpisanie się. Najłatwiej zmusić do szczepienia służy publiczne i mundurowe bo nie mają wyboru i zazwyczaj są udupione kredytami.
    Na początku zainteresowanie szczepionkami rzeczywiście nie było duże, dyrektorzy szpitali nawet wystąpili do NFZ-u, żeby można było szczepić członków rodzin, bo mieli słabe statystyki -pisałem o tym gdzieś pod koniec roku, że mi jako bratu lekarza, również taką możliwość dano. Nie skorzystałem, nie dlatego że jestem antyszczepionkowcem (wręcz przeciwnie - szczepię dzieci na wiele fakultatywnych), ale stwierdziłem, że w przypadku covida statystyka przemawia ma moją korzyść.
    Obecnie natomiast, pewnie też dzięki tej aferze z Jandą, zainteresowanie szczepionkami wzrosło. Ostatnio widziałem punkt rejestracji chętnych - spora grupka seniorów, część bez masek, słabo z dystansem, stojąca przez drzwiami, jak w lidlu na promocji karpia.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 21-01-2021 o 09:32

  19. #5419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Na początku zainteresowanie szczepionkami rzeczywiście nie było duże, dyrektorzy szpitali nawet wystąpili do NFZ-u, żeby można było szczepić członków rodzin, bo mieli słabe statystyki -pisałem o tym gdzieś pod koniec roku, że mi jako bratu lekarza, również taką możliwość dano. Nie skorzystałem, nie dlatego że jestem antyszczepionkowcem (wręcz przeciwnie - szczepię dzieci na wiele fakultatywnych), ale stwierdziłem, że w przypadku covida statystyka przemawia ma moją korzyść.
    Obecnie natomiast, pewnie też dzięki tej aferze z Jandą, zainteresowanie szczepionkami wzrosło. Ostatnio widziałem punkt rejestracji chętnych - spora grupka seniorów, część bez masek, słabo z dystansem, stojąca przez drzwiami, jak w lidlu na promocji karpia.
    mnie odstrasza to ze nie ma żadnych nawet wymyślonych skutków pozytywnych , ot jest bo jest . Z resztą mam termin przewidywany szczepienia we wrześniu 2024 wiec bez pośpiechu.

  20. #5420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Na sobie - nie.
    Na Tobie - mogę...
    Twórcy tych "szczepionek" tez ich na sobie nie testują.
    Prubują na nas....
    Zaręczam, ze test pomoze tak jak te szczepionki.
    Za skutki odpowiedzialnosci wprawdzie nie biorę, ale opłatę za test przyjmę!
    Piszesz się?

    Adam M.
    Testuj i próbuj na sobie.
    Może pomoże i przez dłuższy czas przestaniesz pisać swoje dyrdymały dla małych

    Na mnie nie możesz. Za mały jesteś.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 271 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony