dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 357

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeLkeR Zobacz post
    Producent podaje moce grzewcze pomp na 6kW i 7,5kW i są one mniej więcej stałe w funkcji temperatury dolnego źródła w widełkach podawanych zazwyczaj przez producentów (którzy podają zazwyczaj temperaturę minimalną DZ). W PW, ze względu na zmiany temperatury powietrza, moc grzewcza maleje wraz z temperaturą. Chodziło mi o tą różnicę.

    Głównym powodem mojego wahania pomiędzy 6 i 7,5 jest chęć uniknięcia nadmiernego taktowania przy dodatnich temperaturach przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającej mocy przy, powiedzmy -20 stopniach C.
    To nie jest niemożliwe w układzie hydraulicznym, ale w PP niestety nie da się tak i od -15 trzeba mieć dodatkowy grzejnik bo klimatyzator owszem sobie radzi zgodzie z opisem nawet do -25 ale ciepła jest za mało bo jest wymiarowany do -5. Zawsze mozna kupić fajny konwektor 2 kw i właczyć na 20h raz na 5 lat jak się te -20 pojawi. niż płacić cały czas za zbyt duze zużycie bo pc 5kw nie zejdzie ze zużyciem ponizej o 800W wiem w instrukcji sa niższe wartości ale w zyciu jest inaczej i rachunki pąłci sie za faktyczne zużycie prądu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To nie jest niemożliwe w układzie hydraulicznym, ale w PP niestety nie da się tak i od -15 trzeba mieć dodatkowy grzejnik bo klimatyzator owszem sobie radzi zgodzie z opisem nawet do -25 ale ciepła jest za mało bo jest wymiarowany do -5. Zawsze mozna kupić fajny konwektor 2 kw i właczyć na 20h raz na 5 lat jak się te -20 pojawi. niż płacić cały czas za zbyt duze zużycie bo pc 5kw nie zejdzie ze zużyciem ponizej o 800W wiem w instrukcji sa niższe wartości ale w zyciu jest inaczej i rachunki pąłci sie za faktyczne zużycie prądu.
    O jakich pompach 5kw mówisz które nie zejda z poborem ponizej 800w??
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony