dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Na upartego to ścianę 1W można by postawić z tego pustaka, ale U po otynkowaniu wyniosło by ok 0,3 więc niezgodnie z przepisami. Tynk perlitowy trochę by sytuację poprawił, ale nie na tyle żeby zejść z U do 0,2. Pozostaje więc budować ścianę 2W. Będą szerokie parapety, a co tam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    A zasypywałeś zwykłem ekspandowanym czy dodatkowo hydrobizowanym? Ten hydro podobno jest lepszy bo nie chłonie wody i wilgoci. Pierwszą warstwę zasypie jak radzisz. Dziękuję a radę!
    Hydrobizowanym.
    Droższy wtedy prawie 3x od zwykłego.
    Brałem czeski, bo ten z PL był za daleko i z kosztem transportu mocno go przebijał.
    Płaciłęm około 450zł/m3.
    Dokładnie nie pamiętam.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-03-2021 o 19:00
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #23

    Domyślnie

    Dlatego myślę żeby do tej pierwszej warstwy dokupić pustaki z wełną czyli Porptherm 38T. Te zwykłe bez wełny, które zostaną mi z nadwyżki chciałem wykorzystać do ścianek nośnych wewnątrz tylko tak jak pisałem musiałbym ten pustak postawić w drugą stronę tak by na szerokość miał te 248 mm. Wiem, że będę miał wówczas do wypełnienia te pióra ale chyba dam radę. Może ktoś się wypowiedzieć czy konstrukcyjnie będzie ok? Na mój rozum powinno być, ale wole się z wami skonsultować zanim oświecę KB o moim pomyśle.

  4. #24

    Domyślnie

    Zasypywać w masce.
    Dorobić nakładkę z desek szałunkowych, samo wpada w szczeliny.
    Łatwizna.
    Maski, wymagane.
    Mocno pyli.
    Nawet działówki mam na porothermie + perlit na parterze.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Dlatego myślę żeby do tej pierwszej warstwy dokupić pustaki z wełną czyli Porptherm 38T. Te zwykłe bez wełny, które zostaną mi z nadwyżki chciałem wykorzystać do ścianek nośnych wewnątrz tylko tak jak pisałem musiałbym ten pustak postawić w drugą stronę tak by na szerokość miał te 248 mm. Wiem, że będę miał wówczas do wypełnienia te pióra ale chyba dam radę. Może ktoś się wypowiedzieć czy konstrukcyjnie będzie ok? Na mój rozum powinno być, ale wole się z wami skonsultować zanim oświecę KB o moim pomyśle.
    Pustak ma aprobatę na normalne "murowanie".
    Jeśli wstawisz go bokiem, to bym się obawiał zawalenia.
    Jeśli już chcesz wełnę, to dokup te na 250mm z wełną.
    Jeśli jednak przeliczysz koszty, to pewnie wyjdzie to samo, lub taniej zasypać je docelowym perlitem.
    Pewnie znasz ceny, przelicz, wybierz opcję która Ci pasuje.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-03-2021 o 19:15
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26

    Domyślnie

    Serio myślisz, że nie wytrzyma? Ma wytrzymałość 10MPa czyli 5x więcej jak BK. Nie będę go układał na boku tylko tradycyjnie, Jedyna różnica to obrót w poziomie o 90 stopni. Przed wieńcem poduszka z pełnej cegły na zaprawie cem - wapiennej. Może ktoś się jeszcze wypowiedzieć? Jutro porozmawiam z KB i napiszę co on myśli.

  7. #27

    Domyślnie

    Że wam się chce ( chciało) bawić w takie rzeczy

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Hydrobizowanym.
    Droższy wtedy prawie 3x od zwykłego.
    Brałem czeski, bo ten z PL był za daleko i z kosztem transportu mocno go przebijał.
    Płaciłęm około 450zł/m3.
    Dokładnie nie pamiętam.
    Czyli ostatecznie zasypałeś ekspandowanym tak? Zasypywałeś pierwszą warstwę czy całą ścianę? Jakiś czas temu widziałem pustaki Heluz 2in1 z perlitem. Teraz są tylko ze styropianem. Nie wiem czy Heluz się wycofał z tej technologii bo nie mogę znaleźć oferty na pustak zasypany perlitem... Stąd moje obawy o ten zwykły perlit. Czytałem trochę, że bardzo jest nasiąkliwy dlatego wymyślili ten hydrobizowany.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Czyli ostatecznie zasypałeś ekspandowanym tak? Zasypywałeś pierwszą warstwę czy całą ścianę? Jakiś czas temu widziałem pustaki Heluz 2in1 z perlitem. Teraz są tylko ze styropianem. Nie wiem czy Heluz się wycofał z tej technologii bo nie mogę znaleźć oferty na pustak zasypany perlitem... Stąd moje obawy o ten zwykły perlit. Czytałem trochę, że bardzo jest nasiąkliwy dlatego wymyślili ten hydrobizowany.
    Tylko pierwszą warstwę.Na to silikaty dziurawe/drążone.
    Chodzi o to, by ograniczyć ruch powietrza od dołu w przypadku murowania na klej.
    W przypadku murowania na zaprawę, tylko ograniczyć w pierwszej warstwie..

    Co do samego perlitu.
    Mój dom był bez dachu przez 1 zimę,
    Obawa przed chłonięciem wody przez perlit przed mrozami.
    Stąd taki wybór.
    Miałem sucho, bo zapewniłem odpływ wody ze stropu poprzez podłożenie wiaderek z rurkami na zewnątrz.
    Mam otwory do WM, więc nic mnie na parterze nie zalewało.
    Z drugiej strony, było jakieś szkło piankowe w kosmicznych cenach wtedy.
    Ni wiem na ile to dobre rozwiązanie.
    Teoretycznie można porównać z porothermą z wełną pod kątem lambdy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    , że bardzo jest nasiąkliwy dlatego wymyślili ten hydrobizowany.
    Brałem czeski z polskiego magazynu.
    Sprzedawca wtedy gadał, że używa się go do usuwania wycieków na zbiornikach z wodą, typu oleje, ropa itd.
    Nie ciągnie wody.
    Informacji nie weryfikowałem.

    EDIT:
    Takiego avatara miał kiedyś biter (o ile dobrze pamiętam).
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Brałem czeski z polskiego magazynu.
    Sprzedawca wtedy gadał, że używa się go do usuwania wycieków na zbiornikach z wodą, typu oleje, ropa itd.
    Nie ciągnie wody.
    Informacji nie weryfikowałem.

    EDIT:
    Takiego avatara miał kiedyś biter (o ile dobrze pamiętam).
    Hmm więc jest duża szansa, że masz ten perlit hydro. Kiedy czytałem o jego właściwościach to właśnie miał identyczne jak opisane przez ciebie. Ps dzisiaj dzwoniłem do hurtowni i pustaki Pth 38T są niedostępne!!! Kobitka zaproponowała 36,5 z wełną - niemieckie za 16,60zł/szt.. Taniej chyba faktycznie wyjdzie zasypać hydro-perlitem tym bardziej, że pustaki już mam, a po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że nie będę kombinował i ich obracał w celu wznoszenia ścian o grubości 248mm. Kiedyś jak już to wszystko pobuduje i pozasypuję to opiszę cały proces tej kombinacji. Dzisiaj kupiłbym pustaki już inne np. 44T. Dałbym tynk z jednej i z drugiej strony i byłby święty spokój. W sumie pustaki 38 dostałem naprawdę okazyjnie i żal było nie brać, a szkoda teraz zmieniać. Pozdrawiam serdecznie.

  12. #32
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Witam! W tym roku zaczynam stawianie ścian budynku. Mam na budowie Porotherm 38 P+W.
    No cóż, każdego szkoda
    Po wyborze Adriana, na swego "przywódcę" nie dziwię się tak idiotycznym wyborom budowlanym Polakow z tzw "lepszego sortu"

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No cóż, każdego szkoda
    Po wyborze Adriana, na swego "przywódcę" nie dziwię się tak idiotycznym wyborom budowlanym Polakow z tzw "lepszego sortu"
    Co z tymi ludźmi się stało, być by dopierdalać. Takie teksty to chyba nie na tym forum. Moja forsa i mój wybór nic ci do tego.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No cóż, każdego szkoda
    Po wyborze Adriana, na swego "przywódcę" nie dziwię się tak idiotycznym wyborom budowlanym Polakow z tzw "lepszego sortu"
    zastanawiam się kim trzeba być żeby pisać takie pierdoły
    Zazdrość że ktoś buduje grubego porządnego materiału ?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #35
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Zazdrość że ktoś buduje grubego porządnego materiału ?
    Zazdrość powiadasz ?
    Coś w tym może być ale...ja specjalnie "odchudzilem" ściany z 24cm na 18cm
    Dlaczego ? Bo to tylko i wyłącznie materiał konstrukcyjny i tyle.

    A czy ceramika jest porządna to bym polemizował.
    U mnie była na 4 miejscu dopiero

  16. #36

    Domyślnie

    Zastanów się nad tym zasypywaniem, . To efektu nie daje. Kamień przykleisz i do styropiany ( może zrób kamień jako wentylowaną?). Albo zrób ściankę pid kamień jako dodatkową np 6 cm? Pustsk 38 jak i inny porotermu robi lambdę na długości jaką pokonuje ciepło, im więcej zakrętasów tym lambda lepsza, gdy wypełnisz dziury materiałem izolacyjnym niczego to nie zmieni, nadal ciepło będzie przewodzone materiałem o większej gęstości. Pustaki T mają zminimalizowane połączenia z ceramiki i jakaś część ciepła jest przekazywana przez izolator i dlatego są cieplejsze, przy zwykłym pustaku ta proporcja jest znikoma ilość ciepła przekazywana przez izolator jest znikoma.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Zazdrość powiadasz ?
    Coś w tym może być ale...ja specjalnie "odchudzilem" ściany z 24cm na 18cm
    Dlaczego ? Bo to tylko i wyłącznie materiał konstrukcyjny i tyle.

    A czy ceramika jest porządna to bym polemizował.
    U mnie była na 4 miejscu dopiero
    no to ok Twoja sprawa tylko po co obrażać kogoś o to
    dla mnie ważna jest grubość bo choć nie mieszkam przy autostradzie to cenię sobie dobrą akustykę dlatego na ceramike daję jeszcze 20cm wełny.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam 18 cm pełnego silikatu, akustyka tego materiału jesr porównywalna, niż 25cm pustaków (a jak teraz sprawdzam, to widzę, ż nawet lepsza ).
    W przypadku autora tylko okazyjna cena może przemawiać za ceramiką 38cm (choć do mnie by raczej nie przemówiła)
    A Porotherm 38cm ma gorsze parametry akustyczne, niż porotherm 25 P+W..
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-03-2021 o 18:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Zastanów się nad tym zasypywaniem, . To efektu nie daje. Kamień przykleisz i do styropiany ( może zrób kamień jako wentylowaną?). Albo zrób ściankę pid kamień jako dodatkową np 6 cm? Pustsk 38 jak i inny porotermu robi lambdę na długości jaką pokonuje ciepło, im więcej zakrętasów tym lambda lepsza, gdy wypełnisz dziury materiałem izolacyjnym niczego to nie zmieni, nadal ciepło będzie przewodzone materiałem o większej gęstości. Pustaki T mają zminimalizowane połączenia z ceramiki i jakaś część ciepła jest przekazywana przez izolator i dlatego są cieplejsze, przy zwykłym pustaku ta proporcja jest znikoma ilość ciepła przekazywana przez izolator jest znikoma.
    Tutaj sprawa rozbiega się o pierwszą warstwę.
    Rozwinę temat.
    Zrób ścianę 2 warstwową z pustką powietrzną pomiędzy nimi.
    Dobry izolator?
    Racze uwno (błąd zamierzony).
    Tak samo, jak klejenie styro na same placki plus wentylacja ściany pod styro.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebixx Zobacz post
    Hmm więc jest duża szansa, że masz ten perlit hydro. Kiedy czytałem o jego właściwościach to właśnie miał identyczne jak opisane przez ciebie.
    Mam taki.
    Zapłciłem prawie 3x tyle za niego.
    Nie wiem, czy było warto, ale koszt kilku dodatkowych stówek, jest niewielką dopłatą.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony