dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 220 z 319
Pokaż wyniki od 4.381 do 4.400 z 6370

Temat: Uzysk z PV

  1. #4381

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nalales tyle wody, ze aż mi nogawki zamokły.
    A reasumując:
    1. Instalacja na trackerze zrobi w ciągu roku 30-40% więcej, niż instalacja stacjonarna S 35 stopni.
    Kilka linków, pomiarów wykresów dostałeś
    Ty twierdzisz, że zrobibo 7% wiecej, ale nie potrafisz podeprzeć tego żadnym, linkiem, wykresem, badaniem. Słabe to.
    2. Instalacja na trackerach ma dłuższy czas zwrotu i jest bardziej podatna na awarie. Nikt nie twierdzi inaczej. Przeciez nawet ja linkowałem artykuły, które o tym mówią

    I tyle. I ani 4000W na trackerze nie zrobi 12MWh, ani nie zrobi +7% od swojej normalnej (ok 5000MWh) rocznej produkcji
    EDYTOWANO OKREŚLENIE OBRAŹLIWE
    Miałeś wszystko podane moje uzyski które bardzo dawno podawałem i są one PRAWDZIWE nawet od hohooooooo są w stopce.
    Jak można mieć tak płytką wiedzę i się wypowiadać 30--40 % od południowej może od zachodniej to tak
    Podlinkowałeś trakera- gdzie ci mówiłem że to Marketing---bo niżej firma podaje nr. tel dla chętnych
    Po za tym tam uzysk z 3,3kW to -ok. 4300kWh co daje 1303kWh/kW
    Ja mam 1226kWh/kW TO ILE TO JEST % ??????????????????
    Powtarzam dyskusja toczyła się PV 4,8kW i wytworzonej EE na poziomie 12MWh -gdzie nie oponowałeś . Dlaczego????????????????
    Bo nie masz pojęcia ile może PV wyprodukować
    PYTAM _ jaką mam różnicę w ( % ) odnosząc się do tego co ty podałeś.? podparłes sie danymi z neta mało wiarygodnych
    Teraz próbujesz odwrócić kota ogonem
    Chłop z jajami --ma odwagę przyznać się do błędów a nie na forum gdzie wszystko widać jak się od 2 dni plątasz i głupoty wypisujesz.
    Oblicz te procenty Umiesz????????????
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-10-2021 o 06:33 Powód: język
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #4382

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    A ja w temacie PROGRAMÓW GMINNYCH.
    W nieodległej gminie załatwili bardzo fajne dofinansowanie. Podobno 120 instalacji zrobili. Znajomy ma 8kWp,, w sąsiedztwie ma gospodarstwo rolne z 28kWp itd.....efekt tego programu jest taki, że za niedzielę powinien wyprodukować 25-30kWh , a wyprodukował mniej niż 2kWh. Napięcie 253-255V. Ja od jakiegoś czasu wszystkim powtarzam - zanim zdecydujesz się na inwestycję w PV to zmierz jakie masz napięcia w sieci. Bo czasami efekty "inwestycji" mogą być tak jak u mojego znajomego.
    Tak masz rację -na niektórych sieciach stanowi to problem i tak się zdarza dość często.
    Mimo wszystko lepiej jak już się ktoś decyduje i chce PV zrobić to jak jest możliwość to Program gdzie koszt 1kW wychodzi ok. 1300zeta niż robić samemu za 4000 zeta.
    Druga sprawa jest taka że te gminne są robione na lichych materiałach i efekt też jest niski.
    Podsumowując - Najważniejsze to : LOGICZNE ROZUMOWANIE i przeanalizowanie wszystkich za i przeciw zanim podejmie się decyzję co do inwestycji.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #4383

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podałem teoretyczną produkcję w Poznaniu.
    W sprzyjających warunkach z 10kWp może być 12.000 kWh.

    Jutro dam znać ile wychodzi faktycznie w dobrym roku.
    Tak właśnie mam zamiar tyle uzyskać ze swojej. Lecz ten rok jest specyficzny ---najgorszy od 6 lat choć październik mile zaskakuje w porównaniu do października 20r.
    Mając na uwadze własne wyniki jest to osiągalne bo max uzysk z 1kW mam 1226kWh co daje 12210kWh z 9,96kW Czas pokaże 10MWh już przekroczyłem ale do 12 MWh to jeszcze ho ho . działamy bo słońce napitala od 1 października.
    PS. Jak by tak żarło w październiku jeszcze choć 12dni to 1000kWh przekroczę i miesiącu. Mało prawdopodobne ale zobaczymy. Jestem nastawiony optymistycznie. ponad 500 już jest.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-10-2021 o 14:17
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #4384

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie masz pojęcia o max możliwościach PV a koparę drzesz.
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Wiesz CO aż mi cię żal że takie myślenie masz.
    I proszę nie jest to złośliwość z mojej strony, choć za tobą nie przepadam jak i za twoimi wyssanymi wpisami.
    Ten wpis jeszcze raz powtarzam nie jest aby ci w jakikolwiek ubliżyć. Po prostu to jest nierealne do osiągnięcia.
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Haha widzę że marketing podziałał na Mały móżdżek
    Wież w słowo pisane co ci inni przedstawiają. Skoro sam nie umiesz kalkulować.
    Uśmieszki dalej wstawiaj i łykaj reklamę jak ślepa kura ziarno.
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jakoś kopary nie drę.
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy głupota na oczy ci zaszła?
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Już się nie tłumacz - bo podtrzymuję co pisałem i zdania nie zmieniam.
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tak jak pisałem --EDYTOWANO

    Chłop z jajami --ma odwagę przyznać się do błędów a nie na forum gdzie wszystko widać jak się od 2 dni plątasz i głupoty wypisujesz.
    Oblicz te procenty Umiesz????????????
    @voymar nie spinaj się tak, bo Ci żyłka pęknie.

    Tutaj też jakiś następny niedouczony podaje 40-to procentowe zyski instalacji na trakerze w stosunku do ustawionej na południe pod kątem 38°.
    Na pewno nie porównywał Twojej instalacji do tej, o której pisał @fotohobby
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-10-2021 o 06:39 Powód: Proszę nie cytować określeń obraźliwych

  5. #4385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Zachodnie okolice Poznania - instalacja ok. -25 stopni na południowy wschód w 2020 roku wyprodukowała 1.110 kWh / kWp
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #4386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #4387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Chłop z jajami --ma odwagę przyznać się do błędów a nie na forum gdzie wszystko widać jak się od 2 dni plątasz i głupoty wypisujesz.
    Oblicz te procenty Umiesz????????????
    Już nie dziwię się z tych PW, które radzą mi dać sobie z tobą spokój, bo masz łeb, jak rycerz
    Ale nie - pobawię się tobą, bo z socjologicznego punktu widzenia jesteś ciekawym przypadkiem - żeby tak wypierać fakty.
    A fakty są takie że wszystkie badania, porónania dają oko 40% przewagi instalacji z trackerem
    Nie 7%
    Ale możesz znaleźć i zacytować takie badania. Może wreszcie zacznie się rozmowa na argumenty.

    Jeśli piszesz, że nie oponowałem na pomysł, że instalacja 4000W może wyprodukować 12MWh to tylko potwierdzasz moją obserwację, że słabo czytasz i kojarzysz fakty.
    Może przeczytaj powoli i w skupieniu post #4335
    Jeśłi go nie zrozumiesz, to wróć, a ja wyłuszczę.

    Acha - Terry Pratchett powiedział kiedyś: "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości"
    Czy on cię znał ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #4388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jeżeli są porównania to do średniej na Polskę czyli 900--1000kwh/kW/rok
    PS. wlaśnie że porównywał moją ---pisał :::: MIAŁ BYŚ o 30---40 % więcej.
    Tak, bo każda insytalacja zwrócona na S po podpięciu do trackera zyskuje 30-40%
    Twoja nie jest żadnym wyjątkiem, nie jest "inna"

    Jeśli instalacja mająca uzysku 1000kwh/1kW podnosi go 1300, to ta, która ma 1250 kWh/kW podnosi go do 1650
    Chyba, że masz JAKIEKOLWIEK badanie, analizę, która twierdzi, że to niemożliwe to zalinkuj, aby uwiarygodnić swoją tezę

    W przeciwnym razie pozostaje mi tylko współczyć...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #4389

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    @voymar nie spinaj się tak, bo Ci żyłka pęknie.

    Tutaj też jakiś następny niedouczony podaje 40-to procentowe zyski instalacji na trakerze w stosunku do ustawionej na południe pod kątem 38°.
    Na pewno nie porównywał Twojej instalacji do tej, o której pisał @fotohobby


    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jeżeli są porównania to do średniej na Polskę czyli 900--1000kwh/kW/rok
    PS. wlaśnie że porównywał moją ---pisał :::: MIAŁ BYŚ o 30---40 % więcej.
    A w rzeczywistości bym miał poniżej 7% i zwrot trakerów po 65 latach. kolejna sprawa to zima która nic istotnego nie wnosi.
    Mały Móżdżek sam podlinkował PV z uzyskami i podpierał się danymi tam zawartymi. Nie przyszło mu do Główki że mogą i zarazem są uzyski o niebo lepsze niż tam są podane.
    1303kWh/kW
    Moje 1226kWh/kW więc ile to jest ( % ) mniej od Trakera ? Ty też policzyc nie umiesz?
    Ty tak na poważnie? Chłopie ogarnij się. Przeczytaj jeszcze raz i spróbuj pomyśleć. Naprawdę nie dostrzegłeś sensu mojej wypowiedzi? Przecież dostałeś link do opracowania pracownika Politechniki Białostockiej z tytułem doktora. Czy to nie daje do myślenia? Dałem Ci szansę na wyłuskanie sarkazmu, a Ty nic? Powiem wprost: porównywać można instalacje w tej samej lokalizacji, w tym samym czasie, o tych samych parametrach paneli. I wówczas wyniki są wiarygodne. Ty porównujesz swoją instalację do... no właśnie, do czego? Czyżby autor artykułu też nie umiał liczyć?
    P.S. Jeżeli masz zamiar wylać teraz wiadro pomyj, to sobie daruj. Cenię Twoje merytoryczne wypowiedzi (te, które takimi są), ale jak piszesz pod wpływem emocji to się pogrążasz.
    Ostatnio edytowane przez niedowiarek ; 12-10-2021 o 20:14

  10. #4390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, bo każda insytalacja zwrócona na S po podpięciu do trackera zyskuje 30-40%
    Twoja nie jest żadnym wyjątkiem, nie jest "inna"

    Jeśli instalacja mająca uzysku 1000kwh/1kW podnosi go 1300, to ta, która ma 1250 kWh/kW podnosi go do 1650
    Chyba, że masz JAKIEKOLWIEK badanie, analizę, która twierdzi, że to niemożliwe to zalinkuj, aby uwiarygodnić swoją tezę

    W przeciwnym razie pozostaje mi tylko współczyć...
    A ta która ma 1650 podnosi do ponad 2000 a ta ktora ma 2000 podnosi do 2400 i tak w nieskończość BRAWO
    Ile wczoraj podlinkowałeś uzysk PV 3,3 kW na trakerze no ile 4300kWh tak? i tym się podkręcasz. czym pytam?
    te 4300kWh z 3,3kW daje 1303kWh/rok z 1 kW
    Ja mam 1226kWh z 1kW bo mam idealnie ustawioną PV na południe pod odpowiednim kątem i bez jakichkolwiek zacienień aż do zachodu słońca. A traker gdzie ma największe uzyski? Na wschodzie czy na południu? ile taki traker zdoła zyskać jak się po południu np. o godz13.00 przesunie o 5* na zachód od mojej? czy tam 10* to są znikome uzyski.
    Jeszcze raz SAM podałeś wczoraj PV 3,3 na trakerze z uzyskiem 4300 to jest od średniej krajowej o 1000kWh więcej- FAKT lecz nie od mojej bo mój uzysk to nie 1000kwh z 1 kW lecz 1226kWh więc jaka jest różnica do trakera???????????
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #4391

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Ty tak na poważnie? Chłopie ogarnij się. Przeczytaj jeszcze raz i spróbuj pomyśleć. Naprawdę nie dostrzegłeś sensu mojej wypowiedzi? Przecież dostałeś link do opracowania pracownika Politechniki Białostockiej z tytułem doktora. Czy to nie daje do myślenia? Dałem Ci szansę na wyłuskanie sarkazmu, a Ty nic? Powiem wprost: porównywać można instalacje w tej samej lokalizacji, w tym samym czasie, o tych samych parametrach paneli. I wówczas wyniki są wiarygodne. Ty porównujesz swoją instalację do... no właśnie, do czego? Czyżby autor artykułu też nie umiał liczyć?
    P.S. Jeżeli masz zamiar wylać teraz wiadro pomyj, to sobie daruj. Cenię Twoje merytoryczne wypowiedzi (te, które takimi są), ale jak piszesz pod wpływem emocji to się pogrążasz.
    Bez komentarz bo drugiego prostował nie będę. Masz własny rozum to dbaj o niego i go pielęgnuj aby dobrze ci służył i wyciągał poprawne wnioski.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #4392

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja mam 1226kWh z 1kW bo mam idealnie ustawioną PV na południe pod odpowiednim kątem i bez jakichkolwiek zacienień aż do zachodu słońca.
    Ja po 11 m-cach od zainstalowania PV (28.11.2020) mam 1140 kWh/kWp, gdzie ok. 2-3 godzin po wschodzie słońca mam cień od drzew. I to na dodatek w najgorszym według Ciebie roku.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ile wczoraj podlinkowałeś uzysk PV 3,3 kW na trakerze no ile 4300kWh tak? i tym się podkręcasz. czym pytam?
    te 4300kWh z 3,3kW daje 1303kWh/rok z 1 kW
    1303kWh z 1 kW to ja sobie pyknę bez wysiłku w tym roku. I wcale to nie oznacza, że z trackerem byłoby nie więcej niż 7% nadwyżki . Zatem cytując "czym się podkręcasz. czym pytam?"

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A ile taki traker zdoła zyskać jak się po południu np. o godz13.00 przesunie o 5* na zachód od mojej? czy tam 10* to są znikome uzyski.
    Jeszcze raz SAM podałeś wczoraj PV 3,3 na trakerze z uzyskiem 4300 to jest od średniej krajowej o 1000kWh więcej- FAKT lecz nie od mojej bo mój uzysk to nie 1000kwh z 1 kW lecz 1226kWh więc jaka jest różnica do trakera???????????
    Te "znikome uzyski" wynoszą wg badań podawanych przez niezależne źródła ok 30-40%. Wg Ciebie 7%. Jakoś bardziej ufam pierwszej wersji. Inną kwestią jest opłacalność inwestycji w instalację trackera. I tutaj większość się zgadza, że gra nie warta świeczki.

  13. #4393

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Bez komentarz bo drugiego prostował nie będę.
    Czy ktoś wie co autor miał na myśli, czy tylko ja jestem taki niekumaty?

  14. #4394

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Ja po 11 m-cach od zainstalowania PV (28.11.2020) mam 1140 kWh/kWp, gdzie ok. 2-3 godzin po wschodzie słońca mam cień od drzew. I to na dodatek w najgorszym według Ciebie roku.



    1303kWh z 1 kW to ja sobie pyknę bez wysiłku w tym roku. I wcale to nie oznacza, że z trackerem byłoby nie więcej niż 7% nadwyżki . Zatem cytując "czym się podkręcasz. czym pytam?"



    Te "znikome uzyski" wynoszą wg badań podawanych przez niezależne źródła ok 30-40%. Wg Ciebie 7%. Jakoś bardziej ufam pierwszej wersji. Inną kwestią jest opłacalność inwestycji w instalację trackera. I tutaj większość się zgadza, że gra nie warta świeczki.
    Strzeże życzę powodzenia i uzysku 1303kWh/kW A czas pokarze co i jak będzie.
    Jak popracujesz z tą PV parę lat do zapewne inaczej będziesz patrzył i wnioski stawiał inne. Na dziś to jeszcze jesteś podkręcony nową zabawką
    Mam nadzieję że 28.11 21r podasz prawdziwe dane.
    Życzę powodzenia.

    PS. pytanie tylko nasuwa sie !!!! wiesz jakie?
    Napisałeś .Cyt ]Ja po 11 m-cach od zainstalowania PV (28.11.2020) mam 1140 Jak logicznie myślisz to uzyski podawane są za rok a rok to dopiero zaczął się 10-ty mies. . No fakt liczysz rok do listopada a dane podajemy za bieżący. ( Przynajmniej ja tak podaję) Dlaczego? Bo z moich przygód z PV Grudzień 20r był jednym z lepszych jak nie najlepszy u mnie od 6 lat. A ty wliczasz go do roku bieżącego.
    To tak na marginesie.Dla sprostowania,
    PS. skoro Jeden jegomość wczoraj podał uzysk z PV 3,3kW Traker 4300 to da 1303kWh/kW
    Ja odniosłem się do swojej 1226kWh/kW
    Na tym przykładzie różnica w uzysku wynosi dokładnie 5,91%
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-10-2021 o 23:38
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #4395

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Czy ktoś wie co autor miał na myśli, czy tylko ja jestem taki niekumaty?
    No jest was DWÓCH
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #4396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Strzeże życzę powodzenia i uzysku 1303kWh/kW A czas pokarze co i jak będzie.
    Jak popracujesz z tą PV parę lat do zapewne inaczej będziesz patrzył i wnioski stawiał inne. Na dziś to jeszcze jesteś podkręcony nową zabawką
    Mam nadzieję że 28.11 21r podasz prawdziwe dane.
    Życzę powodzenia.

    PS. pytanie tylko nasuwa sie !!!! wiesz jakie?
    Napisałeś .Cyt ]Ja po 11 m-cach od zainstalowania PV (28.11.2020) mam 1140 Jak logicznie myślisz to uzyski podawane są za rok a rok to dopiero zaczął się 10-ty mies. . No fakt liczysz rok do listopada a dane podajemy za bieżący. ( Przynajmniej ja tak podaję) Dlaczego? Bo z moich przygód z PV Grudzień 20r był jednym z lepszych jak nie najlepszy u mnie od 6 lat. A ty wliczasz go do roku bieżącego.
    To tak na marginesie.Dla sprostowania,
    PS. skoro Jeden jegomość wczoraj podał uzysk z PV 3,3kW Traker 4300 to da 1303kWh/kW
    Ja odniosłem się do swojej 1226kWh/kW
    Na tym przykładzie różnica w uzysku wynosi dokładnie 5,91%
    Jaki ty jesteś oporny.
    Podajesz swój uzysk 1226kWh. BRAWO.
    Wszyscy na forum piszą Ci, że gdybyś miał system nadążny (weź pod uwagę, że taki system pracuje dwuosiowo, a nie tylko wschód-zachód), to miałbyś uzysk ok 1700kWh (30-40 % więcej).
    Więc albo jesteś taka "tępa dzida", albo celowo bijesz pianę...
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  17. #4397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post

    Jeszcze raz SAM podałeś wczoraj PV 3,3 na trakerze z uzyskiem 4300 to jest od średniej krajowej o 1000kWh więcej- FAKT lecz nie od mojej bo mój uzysk to nie 1000kwh z 1 kW lecz 1226kWh więc jaka jest różnica do trakera???????????
    To był przykład dla uśrednionej wartości uzysku dla Polski
    Ten przykład odnosi się tak samo do każdej instslacji - czy ma uzysk 1000, czy 1250kWh z kW
    Później linkowałem RZECZYWISTE wykresy uzysku dla instalacji z trackerem i dla południowej bez trackera.
    Jakoś wolisz się do tego nie odnosić, co?
    Może jeszcze raz zapytam, już ostatecznie.
    Czy możesz podać jakiś link do opracowania, badania, porównania dwóch rzeczonych instalacji, gdzie różnica między nimi wyniosła 7% ?
    Bo inaczej, wszystko o czym piszesz to "mnie się wydaje"
    I coraz więcej osób to widzi...

    Znasz powiedzenie o koniu i siodle ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-10-2021 o 07:40

  18. #4398

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Strzeże
    Kto? Kogo? I przed kim lub czym strzeże?

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Mam nadzieję że 28.11 21r podasz prawdziwe dane.
    A na jakiejż to podstawie śmiesz sugerować mi kłamstwo?

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    PS. pytanie tylko nasuwa sie !!!! wiesz jakie?
    Napisałeś .Cyt ]Ja po 11 m-cach od zainstalowania PV (28.11.2020) mam 1140 Jak logicznie myślisz to uzyski podawane są za rok a rok to dopiero zaczął się 10-ty mies. . No fakt liczysz rok do listopada a dane podajemy za bieżący. ( Przynajmniej ja tak podaję) Dlaczego? Bo z moich przygód z PV Grudzień 20r był jednym z lepszych jak nie najlepszy u mnie od 6 lat. A ty wliczasz go do roku bieżącego.
    To tak na marginesie.Dla sprostowania,
    Napisałem prawdę! Podałem całkowitą produkcję swojej instalacji z 1 kWp i niczego nie liczę ani nie obliczam. I nie ma tu niczego do prostowania. Twoje manipulowanie i dorabianie sobie teorii o rzekomym porównywaniu i przenoszeniu miesięcy z roku do roku jest czystym nadużyciem. Co to znaczy, że "dane podajemy za bieżący"? Podałem produkcję i datę. Koniec. I nie próbuj mi dyktować jak mam prezentować wyniki odczytów. Będę miał kaprys podać za inny okres, to zrobię to. A Tobie od tego wara! A o moje logiczne myślenie się nie kłopocz.

  19. #4399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Taaa, bo grudzień test takim miesiącem, że wzięcie tego z lepszym uzyskiem niesamowicie podbija wynik roczny
    Swoja drogą grudzień 3020 był u mnie gorszy o 17% od grudnia 2019

    Przy czym była to różnica 35kWh do ponad 4200kWh
    Mniej, niż procent
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #4400

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    No jest was DWÓCH
    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    Jaki ty jesteś oporny.
    Podajesz swój uzysk 1226kWh. BRAWO.
    Wszyscy na forum piszą Ci, że gdybyś miał system nadążny (weź pod uwagę, że taki system pracuje dwuosiowo, a nie tylko wschód-zachód), to miałbyś uzysk ok 1700kWh (30-40 % więcej).
    Więc albo jesteś taka "tępa dzida", albo celowo bijesz pianę...
    Najwyraźniej jest nas więcej niż DWÓCH.

Strona 220 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony