dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 445

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś z serwisantem i tak:

    - powiedział aby podnieść na 1 bara (było 0.7), podniosłem na 1.1, może tak Marco pisał stara instalacja grzejnikowa więc troche się obawiał aby coś nie poszło przy większym ciśnieniu. Done
    - pompke Wilo powiedział, że jak na 3 domku nic nie zmieniło, to aby zostawić na 2 jak wcześniej. Na razie jeszcze testuje chodzi na 3.
    - powiedział aby kryzować grzejniki na PARTERZE, skoro na Parterze szybciej są ciepłe, a na Pietrze wolniej. Jak mi to powiedział to dopiero skumałem o co mu chodzi, tak jak Voymar pisałeś, nie że krezować na tych zaworach grzejników góra dół, tylko przykrecić na głowicach termostatycznych tak?
    PARTER cały dałem na głowicy na 3 (oprócz jednego grzejnika który nie ma głowicy, najbliżej termostatu, zostawiłem go na max), PIETRO całe na 5

    To na razie tyle, pompe włączyłem dziś pozno bo o 18.00 chodzi zobaczymy za kilka godzin.
    Co do odpowietrzenia to chwile się wstrzymam, mam zaworki odpowietrzające założone w tym roku.

    Voymar - odpowietrzniki mam sprawne, wszystkie założone na początku tego roku przy przeróbce instalacji. Powiem wam że zaletą żeliwnych jest to, że wolniej się wychładzają, na schodach mam też małe aluminiowe dołożone z 8 lat temu, no a minus żeliwnych ze wolniej się napędzają.
    -----------------
    Panowie jeszcze taka luźna dyskusja, jaką Delte ustawiacie na grzejniki?
    Instalator powiedział aby spróbować 6 i tyle w tej chwili mam, czytałem opinie i Budtom chyba też mówił na jakimś filmiku, że a grzejniki najlepiej 8.
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 15-10-2021 o 17:49

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Rozmawiałem dziś z serwisantem i tak:

    - powiedział aby podnieść na 1 bara (było 0.7), podniosłem na 1.1, może tak Marco pisał stara instalacja grzejnikowa więc troche się obawiał aby coś nie poszło przy większym ciśnieniu. Done
    - pompke Wilo powiedział, że jak na 3 domku nic nie zmieniło, to aby zostawić na 2 jak wcześniej. Na razie jeszcze testuje chodzi na 3.
    - powiedział aby kryzować grzejniki na PARTERZE, skoro na Parterze szybciej są ciepłe, a na Pietrze wolniej. Jak mi to powiedział to dopiero skumałem o co mu chodzi, tak jak Voymar pisałeś, nie że krezować na tych zaworach grzejników góra dół, tylko przykrecić na głowicach termostatycznych tak?
    PARTER cały dałem na głowicy na 3 (oprócz jednego grzejnika który nie ma głowicy, najbliżej termostatu, zostawiłem go na max), PIETRO całe na 5

    To na razie tyle, pompe włączyłem dziś pozno bo o 18.00 chodzi zobaczymy za kilka godzin.
    Co do odpowietrzenia to chwile się wstrzymam, mam zaworki odpowietrzające założone w tym roku.

    Voymar - odpowietrzniki mam sprawne, wszystkie założone na początku tego roku przy przeróbce instalacji. Powiem wam że zaletą żeliwnych jest to, że wolniej się wychładzają, na schodach mam też małe aluminiowe dołożone z 8 lat temu, no a minus żeliwnych ze wolniej się napędzają.
    -----------------
    Panowie jeszcze taka luźna dyskusja, jaką Delte ustawiacie na grzejniki?
    Instalator powiedział aby spróbować 6 i tyle w tej chwili mam, czytałem opinie i Budtom chyba też mówił na jakimś filmiku, że a grzejniki najlepiej 8.
    @Franek mam jeszcze pewne obawy co do tych ustawień. Nie widzę twego grzejnika i nie mogę go zdiagnozować Ciężko jest to przedstawić na MF to zrób jeszcze tak
    nie wiem co tam masz na grzejnikach- bo głowica termostatyczna to PIKUŚ tą głowicą jest regulacja lecz to nie wszystko.
    Wpisz w goog ...le zawór grzejnikowy Danfoss ( taki powinien być na grzejniku ) w zależności od modelu są nastawy np. 1--3+ N lub 1 ---7 + N neutral
    I tak naparterze np. na 4 a piętro 7 lub N i to właśnie jest KRYZOWANIE a nie głowica termostatyczna. Przy tym zaworku odciągasz ten biały ( nierdzewny pierścień i przekręcasz na odpowiednie wartośći Tam gdzie jest zielony pierścień tylko się przekręca i tam regulacja chyba 1---3 Jak to zrobić jest na YT --regulacja grzejników na zaworach danfoss lub coś podobnie na glowicach . Ważne byś zobaczyl jak gość te zawory odciąga i przekręca. Jak ustawisz na 4 parter np. i N czy tam siedem na piętrze to niech tak pracuje dzień potem dokręć dopiero glowicę termostatyczną i na niej masz dodatkową regulację o ktorej pisałeś.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    @Franek mam jeszcze pewne obawy co do tych ustawień. Nie widzę twego grzejnika i nie mogę go zdiagnozować Ciężko jest to przedstawić na MF to zrób jeszcze tak
    nie wiem co tam masz na grzejnikach- bo głowica termostatyczna to PIKUŚ tą głowicą jest regulacja lecz to nie wszystko.
    Wpisz w goog ...le zawór grzejnikowy Danfoss ( taki powinien być na grzejniku ) w zależności od modelu są nastawy np. 1--3+ N lub 1 ---7 + N neutral
    I tak naparterze np. na 4 a piętro 7 lub N i to właśnie jest KRYZOWANIE a nie głowica termostatyczna. Przy tym zaworku odciągasz ten biały ( nierdzewny pierścień i przekręcasz na odpowiednie wartośći Tam gdzie jest zielony pierścień tylko się przekręca i tam regulacja chyba 1---3 Jak to zrobić jest na YT --regulacja grzejników na zaworach danfoss lub coś podobnie na glowicach . Ważne byś zobaczyl jak gość te zawory odciąga i przekręca. Jak ustawisz na 4 parter np. i N czy tam siedem na piętrze to niech tak pracuje dzień potem dokręć dopiero glowicę termostatyczną i na niej masz dodatkową regulację o ktorej pisałeś.
    Voymar dziś do tego usiadłem w końcu, z tymi filmikami, zostawie może komuś się przyda KRYZOWANIE GRZEJNIKA:
    https://www.youtube.com/watch?v=E5eRYsu29yA
    https://www.youtube.com/watch?v=KACl1XgpRJk
    https://www.youtube.com/watch?v=VI2bPOqL4oE
    https://www.youtube.com/watch?v=L4GoPXAWqLs&t=183s

    ten co słychać było w nim wode okazało się, ze był ustawiony na 5 (skala 1--7 + N), dałem go na N i od razu przestało być słychać wode, ciszaaa
    Na 7 było jeszcze słychać jak testowałem. Tam dalej za "N" są jeszcze kreski jakaś skala czy to znaczy że jeszcze większy przepływ powinien być czy jak?

    Bo wyczytałem że:
    1 - to najmniejszy przepływ wody
    4 - to średni przepływ wody
    N - brak dławienia, czyli pełny przepływ.

    Tak to jest?
    Przejrzałem wszystkie pozostałe i znalazłem jeszcze jeden grzejnik ustawiony na "5", przestawiłem na "N", w nim nie było słychać wody, ale troszke słabiej grzał od pozostałych. Wszystkie pozostałe na PIETRZE były na "N". Pozakładałem z powrotem głowice.

    Sprawdziłem PARTER i tam wszystkie też były "N", ale tam na razie nie zmieniałem bo jest OK, są po prostu już na głowicy na zwykłej regulacji ustawione na "3" i póki co jest Ok można tak zostawić bez kryzowania co?

    Dzięki kolejny raz Voymar znowu trafiłeś w punkt
    W piwnicy przy pompie mam jeszcze jeden mały grzejnik 5 żeberek żelwiny i tam też było ustawione "N", to zmieniłem na "4".

    Na jednym grzejniku na PARTERZE nie mam w ogóle głowicy tylko taki czerwony kapturek, zdjąłem go zobaczyć na ile jest skryzowany, ale nie moge go tera założyć z powrotem, ktoś wie jak??
    https://kwasek.pl/pl/p/Danfoss-Zawor...-N-katowy/3159

    nie znalazłem nic na youtube :/
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 25-10-2021 o 19:48

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Voymar dziś do tego usiadłem w końcu, z tymi filmikami, zostawie może komuś się przyda KRYZOWANIE GRZEJNIKA:
    https://www.youtube.com/watch?v=E5eRYsu29yA
    https://www.youtube.com/watch?v=KACl1XgpRJk
    https://www.youtube.com/watch?v=VI2bPOqL4oE
    https://www.youtube.com/watch?v=L4GoPXAWqLs&t=183s

    ten co słychać było w nim wode okazało się, ze był ustawiony na 5 (skala 1--7 + N), dałem go na N i od razu przestało być słychać wode, ciszaaa
    Na 7 było jeszcze słychać jak testowałem. Tam dalej za "N" są jeszcze kreski jakaś skala czy to znaczy że jeszcze większy przepływ powinien być czy jak?

    Bo wyczytałem że:
    1 - to najmniejszy przepływ wody
    4 - to średni przepływ wody
    N - brak dławienia, czyli pełny przepływ.

    Tak to jest?
    Przejrzałem wszystkie pozostałe i znalazłem jeszcze jeden grzejnik ustawiony na "5", przestawiłem na "N", w nim nie było słychać wody, ale troszke słabiej grzał od pozostałych. Wszystkie pozostałe na PIETRZE były na "N". Pozakładałem z powrotem głowice.

    Sprawdziłem PARTER i tam wszystkie też były "N", ale tam na razie nie zmieniałem bo jest OK, są po prostu już na głowicy na zwykłej regulacji ustawione na "3" i póki co jest Ok można tak zostawić bez kryzowania co?

    Dzięki kolejny raz Voymar znowu trafiłeś w punkt
    W piwnicy przy pompie mam jeszcze jeden mały grzejnik 5 żeberek żelwiny i tam też było ustawione "N", to zmieniłem na "4".

    Na jednym grzejniku na PARTERZE nie mam w ogóle głowicy tylko taki czerwony kapturek, zdjąłem go zobaczyć na ile jest skryzowany, ale nie moge go tera założyć z powrotem, ktoś wie jak??
    https://kwasek.pl/pl/p/Danfoss-Zawor...-N-katowy/3159

    nie znalazłem nic na youtube :/
    Cieszę sie bardzo że udalo ci się to ogarnąć. Teraz to moge cię wysyłac do ustawień Pomału i sam stwierdzisz że te glowice to tylko wydatek ( nioepotrzebny )
    A mianowicie ---Jak teraz masz wszystko poustawiane to za głowicę MOŻE ci służyć wlaśnie ten CZERWONY KAPTUREK.mA ON GWINT KTÓRY NAKRĘCASZ NA ZAWÓR TERMOSTATYCZNY. Przykladasz robisz malutki ruch ( na dokręcanie ) tak aby się trzymal U góry długopisem robisz kreskę i naprzykład dokręcasz na max. Wtedy jest tak jak na głowicy ( zero ) --zamknięty. Jak zrobisz np. 1/2 obrotu to jest np.2 lub 3 tak jak na glowicy tylko bez cyfr. KUMASZ? Myslę że tak jak poradzileś sobie z zaworami to kumasz. I w ten sposób z tych Koreczków masz GŁOWICE Termostatyczne za FREE.
    A że ci się nie daje ten korek zakręcic - to może byc spaprany gwint w tym korku. Dociśnij równo do zaworu i spróbuj zakręcić. Można też na zawór nawinąc troszke taśmy teflonowej i próbowac. Możliwości jest wiele ---mozna cos dopasować o identycznym gwincie itd. Teraz sobie przelicz ile zapłaciłeś za glowice termostatyczne do grzejników . A glowice mialeś z korków .Tych czerwonych. Jak są --przynajmniej jak dawniej były sprzedawane zawory termostatyczne to wlaśnie z tymi korkami, które moga służyc jako głowice tylko trzeba to wiedzieć i umiec je ustawić
    POWODZENIA
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-10-2021 o 22:24
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony