dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 14
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 276
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To mnie uspokoiłeś, że z tym to tak na mur jest i będzie, bo ten z #167 .
    No i co z tym #167 ?
    Że od kwietnie kto nie założył PV ten będzie mógł założyć na gorszych zasadach ?
    Przecież to powszechnie znana informacja.
    Mój okres zwrotu po podwyżkach prądu to aktualnie 6 lat, właśnie leci trzeci.

    I to jest ważne, a nie wyciąganie jakiś naciągnych stwierdzeń, jak o "inspektorze budowlanym" (???), czy dotacji 5zł.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i co z tym #167 ?Że od kwietnie kto nie założył PV ten będzie mógł założyć na gorszych zasadach ?
    Przecież to powszechnie znana informacja.
    https://rybnik.naszemiasto.pl/kopciu...ar/c15-8205193
    Umowę z Polską Spółką Gazownictwa podpisałem już w 2019 roku. Teraz dowiedziałem się, że z powodu opóźnień w budowie nie ma szans, by sieć powstała do końca 2021 roku powstała. Co mam teraz zrobić? Przecież nie kupię teraz kotła klasy 5. na węgiel tylko po to, by 1 stycznia spełniać wymogi uchwały antysmogowej.
    Przy okazji tego – dobrali się tym nieszczęśnikom do tyłków czy nie a skoro gaz tak drastycznie zdrożał to mają szansę się z tych umów wycofać – czy nie???

    Tym przykładem ci co oczekują na realizację inwestycji PV i się realizacji nie doczekają w terminie, to też za to odpowiedzialność ponieść będą musieli???

    Jeśli o więźbę dachową chodzi, która jest liczona pod określone obciążenie i określone przeciążenia, to jako element konstrukcyjny budynku Twoim zdaniem – nie podlega żadnym obostrzeniom i można sobie na niej co się chce kłaść, wieszać i robić na własną rękę – tak???

    Te 5000 zł. zwrotu na PV dostałeś ??? inni o których wiesz też dostali??? i wszyscy ci co czytałeś o tym też po 5000 zł. zwrotu na PV dostali a u mnie skoro o 15000 zł. zwrotu na PV gadają, to tak będzie jak z tymi co 5000 zł. dostali czy tylko obiecane mieli że dostać mogą i skończyło się tak jak piszesz o tym!!!

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jeśli o więźbę dachową chodzi, która jest liczona pod określone obciążenie i określone przeciążenia, to jako element konstrukcyjny budynku Twoim zdaniem – nie podlega żadnym obostrzeniom i można sobie na niej co się chce kłaść, wieszać i robić na własną rękę – tak???
    Nie, nie można jak się chce i co się chce
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    https://rybnik.naszemiasto.pl/kopciu...ar/c15-8205193
    Umowę z Polską Spółką Gazownictwa podpisałem już w 2019 roku. Teraz dowiedziałem się, że z powodu opóźnień w budowie nie ma szans, by sieć powstała do końca 2021 roku powstała. Co mam teraz zrobić? Przecież nie kupię teraz kotła klasy 5. na węgiel tylko po to, by 1 stycznia spełniać wymogi uchwały antysmogowej.
    Przy okazji tego – dobrali się tym nieszczęśnikom do tyłków czy nie a skoro gaz tak drastycznie zdrożał to mają szansę się z tych umów wycofać – czy nie???
    Już pisałem, że to sytuacja wyjątkowa i tym ludziom powinni warunkowo przedłużyć możliwość korzystania z dotychczasowych źródeł ciepła

    Tym przykładem ci co oczekują na realizację inwestycji PV i się realizacji nie doczekają w terminie, to też za to odpowiedzialność ponieść będą musieli???
    To już jest inna sprawa, bo instalacja w PV to sprawa DOBROWOLNA.
    Kto się załapie, skorzysta ze starych zasad, kto nie, to nie.
    Pytanie - po co było czekac na ostatni moment ?

    Jeśli o więźbę dachową chodzi, która jest liczona pod określone obciążenie i określone przeciążenia, to jako element konstrukcyjny budynku Twoim zdaniem – nie podlega żadnym obostrzeniom i można sobie na niej co się chce kłaść, wieszać i robić na własną rękę – tak???
    Oczywiście, powinno się to sprawdzić, choć instalacja PV jest na tyle lekka, że jeszcze się nie spotkałem z sytuację ze załamała dach.
    Ale tak, czy tak - robisz to na własną odpowiedzialność.
    Ja sobie sprawdziłem, na jaką nośność zostały zaprojektowane wiązary w moim dachu, zapas był więc zamontowałem instalację

    Ale opisz mi bliżej - jaki to "inspektor budowlany" i na jakiej podstawie może się doczepić do instalacji PV na moim dachu ?


    Te 5000 zł. zwrotu na PV dostałeś ??? inni o których wiesz też dostali??? i wszyscy ci co czytałeś o tym też po 5000 zł. zwrotu na PV dostali a u mnie skoro o 15000 zł. zwrotu na PV gadają, to tak będzie jak z tymi co 5000 zł. dostali czy tylko obiecane mieli że dostać mogą i skończyło się tak jak piszesz o tym!!!
    Oczywiście, ze dostałem. A tu ma forum chyba kilkadziesiąt osób potwierdzało że dostali.
    Co w tym dziwnego ?
    Składasz wniosek w terminie obowiązywania programu i czekasz na przelew.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście, ze dostałem. A tu ma forum chyba kilkadziesiąt osób potwierdzało że dostali.
    Co w tym dziwnego ?
    Składasz wniosek w terminie obowiązywania programu i czekasz na przelew.
    Przelew naszych pieniędzy odpowiednim ludziom do ich kieszeni. A ty później się martw przeglądami, serwisowaniem i proś o bezchmurną pogodę. Jak przejeżdżam i widzę te dachy, szopki i pół podwórka pozajmowane przez to szkło i żelastwo to mnie aż szlak trafia. Pół podwórka w panelach a na drugiej części działki sterta drewna sosnowego. Przypomina mi to preferowanie piwa a po cichu w nocy picie wódki. To samo będzie i jest z gazem - w dokumentach zgłoszonych do Urzędu gaz jako główne źródło ogrzewania a w piwnicy śmieciuch który daje o sobie znać po zmierzchu.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 09-01-2022 o 18:38
    Regulamin forum

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Przelew naszych pieniędzy odpowiednim ludziom do ich kieszeni. A ty później się martw przeglądami, serwisowaniem i proś o bezchmurną pogodę. Jak przejeżdżam i widzę te dachy, szopki i pół podwórka pozajmowane przez to szkło i żelastwo to mnie aż szlak trafia. Pół podwórka w panelach a na drugiej części działki sterta drewna sosnowego. Przypomina mi to preferowanie piwa a po cichu w nocy picie wódki. To samo będzie i jest z gazem - w dokumentach zgłoszonych do Urzędu gaz jako główne źródło ogrzewania a w piwnicy śmieciuch który daje o sobie znać po zmierzchu.
    Spokojnie - w moim mieście na nocne śmieciuchy jest metoda:
    https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci...266-50946.html

    Co do instalacji PV - to o jakie przeglądy Ci chodzi ? O co się martwić >
    Ubolewan nad tym, że ktoś pali sosną, ale ona nie naprodukuje prądu, a PV tak.
    Nie łącz tych tematów.

    Masz w stopce reklamę sklepu z Viagrą ???
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ubolewan nad tym, że ktoś pali sosną,
    Pięknie się spala , daje dużo ciepła. Wymagana odrobina pojęcia .
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście, powinno się to sprawdzić, choć instalacja PV jest na tyle lekka, że jeszcze się nie spotkałem z sytuację ze załamała dach. Ale tak, czy tak - robisz to na własną odpowiedzialność.
    Ja sobie sprawdziłem, na jaką nośność zostały zaprojektowane wiązary w moim dachu, zapas był więc zamontowałem instalację
    Ale opisz mi bliżej - jaki to "inspektor budowlany" i na jakiej podstawie może się doczepić do instalacji PV na moim dachu ?
    Z Ciebie bajkopisarz jest wspaniały – dach sobie pod PV sprawdzałeś i zielonego pojęcia o tym nie masz : https://elektronikab2b.pl/fotowoltai...ymalosc-dachow Montaż paneli a wytrzymałość dachów.
    Instalacja na budynku nie zawsze jednak jest możliwa.

    Pod kątem bezpieczeństwa pożarowego też jak nic - tak dach masz zabezpieczony jak i instalację masz wykonaną : https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dac...e-8182490.html W Polsce gwałtownie przybywa instalacji fotowoltaicznych. W maju tego roku powstało ich aż 29,5 tys., a moc zainstalowana sięga już 5 GW. To m.in. efekty rządowych programów, które mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków i osiągnięcie neutralności klimatycznej. Na montaż paneli na dachach decyduje się wielu właścicieli domów jednorodzinnych, tymczasem poziom wymaganych przepisami zabezpieczeń przeciwpożarowych od lat pozostaje w ich przypadku niezmieniony.

    U nas ta rzecz zasadniczo jest nowością i robiona na wariackich papierach i zasadach – pożary kotłów pokazywałeś - teraz dalej jak z tym tak będzie, to ciekawe co mówić będziesz jak się okaże, że twe zapewnienia mają skutek odwrotny i będą przyczyną różnego rodzaju nieszczęść.

    Już o kopceniu u siebie opowiadałeś tutaj i o kominku swoim z papierami który nie jest zgodny z tym co na ten temat utrzymywałeś – teraz PV forsować próbujesz na zasadzie – prowadził ślepy niemego – oby tak dalej – oby tak dalej!!!

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jaki masz problem, mając obliczenia wiązarów sprawdzić jaki zapas nośność został uwzględniony ?

    Jaki problem, zamawiając wiązary poprosić o uwzględnienie ciężaru instalacji (solary, lub PV). Myślisz że w 2013 nie wiedziałem o istnieniu PV ?
    Masz nad wyraz naiwny tok myślenia.
    Ale skoro,to taki problem - napisz mi, ile,domów zawaliło się po montażu PV ?


    Nie wyjaśniłeś kwestii "inspektora budowlanego". Wyjaśnisz może co chciałeś powiedzieć?

    Instalacje mam na SolarEdge. Jest tam coś takiego, jak SafeDC, czy wykrywanie łuku elektrycznego, ale nie będę Ci tym głowy zwracał, bo możesz w tym temacie nie siedzieć.
    Ale dziękuje za troskę

    "Prowadził ślepy kulawego" - jeśli już.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-01-2022 o 20:13

  10. #190

    Domyślnie

    Tak przy okazji @fotohobby... ile naprodukuje kilowatogodzin fotowoltaika o mocy 4,5 kW? /10 paneli x 450 W/
    W tym miesiącu monterzy mają u mnie zamontować fotowoltaikę gruntową.
    I jeszcze jedno pytanie, czy pompa ciepła i kocioł dwupaliwowy drewno-pelletowy mogą zasilić jeden wspólny bufor np. 400 l ?
    Pompę ciepła uruchomiłbym np. powyżej 0 st..... doświadczenia nie mam.
    Podłogówkę mam tylko w łazience.. 7 m2
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 09-01-2022 o 21:14

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    1. To zależy od orientacji. Jeśli jest idealna (na południe,, nachylenie 35*) to można się spodziewać 1.1 - 1.2 MWh z jednego kW
    2. Pewnie tak, choć nie wiem, czy chodzi o klasyczny bufor , czy zbiornik CWU ? Bo bufor przy PC to raczej rzecz zbędna.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jaki masz problem, ...
    Zaś nie zajrzałeś do wskazanego : „Montaż paneli a wytrzymałość dachów” czy przeoczyłeś to, iż panel PV jest ja żagiel i co niby ma mieć z tym wspólnego nośność wiązarów jak to jest tylko część tego co mieć trzeba na uwadze.

    Z jednej strony wytykasz różne rzeczy i sprawy a z drugiej chcesz ukrywać, to na czymś ktoś boleśnie może się przewieść!!!

    Kiedyś inć mość jeden opowiadał mi jak chciał zamontować panel słoneczny na dachu swojego budynku, który przy chodniku był usadowiony i jak się okazało, to inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o tym jak i gdzie na swoim dachu może to zrealizować.

    Tak – tak – jest przepis w brzmieniu takim :
    Zgodnie z ustawą prawo budowlane z 7 lipca 1994 roku (tekst jednolity Dz. U. 2017.1332) wykonanie robót budowlanych polegające na montażu pomp ciepła, urządzeń fotowoltaicznych o mocy elektrycznej do 50 kW oraz wolno stojących kolektorów słonecznych nie wymaga od inwestora ani zgłoszenia budowy, ani uzyskania pozwolenia na budowę. W praktyce oznacza to, że chcąc umieścić panele fotowoltaiczne na dachu budynku mieszkalnego czy gospodarczego lub też zainstalować je bezpośrednio na ziemi, nie musimy takiego zamiaru zgłaszać, o ile moc urządzeń fotowoltaicznych nie przekracza 50kW.

    I co za wszelką cenę chcesz innych utrzymywać w przekonaniu, że można podchodzić do tego bez rozwagi i nie trzeba patrzyć na nic, bo Ty jeszcze się nie spotkałeś z czymś takim, by np. wichura panele PV z elewacji czy dachu zerwała i cisnęła nimi w przechodniów lub użytkowników terenu.

    O pożarach instalacji PV też jak nic nie słyszałeś i jest to nie możliwe, bo Ty masz coś takiego jak SafeDC a jeśli o łuk elektryczny chodzi, to faktycznie przy tym napięciu i mocy jest jedynym zagrożeniem – dokładnie to właśnie w tym filmie widać :#167.

    O pożarach kominków też jak nic Ci wiadomym nie jest, bo Ty jeszcze przez coś takiego nie przechodziłeś : https://www.google.com/search?q=po%C...hrome&ie=UTF-8 .

    Teraz inspektor budowlany np. z ramienia UM gdy dostanie powiadomienie, że jest instalacja PV która może stwarzać zagrożenie, to jak nic se tą sprawę oleje, bo raz, że „prawo budowlane z 7 lipca 1994” a dwa, że za wszystko jest odpowiedzialny właścicielu lub administrator budynku – tak???

    Teraz już wiesz jaka jest różnica między tym, że prowadzi ślepy niemego a tym, że prowadzi ślepy kulawego???

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Serio, jestem w głębokim podziwie, że chciało ci się tyle napisać - i jednocześnie nie wnieść niczego konstruktywnego.

    Piszesz jakieś bajki o inspektorze budowy, mającym chciać jakieś pieniądze, za panele, rzekomo powodujące zagrożenie dla otoczenia
    Mistrz, mistrz w opowiadaniu bajek.
    Od dekad na dachach montuje się znacznie większe i cięższe solary i jakoś tematu nie było.
    Ale Ciebie te instalacje pieką, ze w temacie o schyłku węgla musiałeś poruszyc wątek PV

    Kominki też są przyczyną pożarów, jak piece i kotĺy.
    Na szczęście rzadko używam
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-01-2022 o 21:26

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    1. To zależy od orientacji. Jeśli jest idealna (na południe,, nachylenie 35*) to można się spodziewać 1.1 - 1.2 MWh z jednego kW
    2. Pewnie tak, choć nie wiem, czy chodzi o klasyczny bufor , czy zbiornik CWU ? Bo bufor przy PC to raczej rzecz zbędna.
    Idealnie na południe z nachyleniem 35 * na konstrukcjach firmy Corab.
    Tak, klasyczny bufor.. bufor akumulacyjny. Czyli nie muszę PC podłączyć do bufora fajnie.. prosto w instalację? Pocieszyłeś mnie, dzięki !

    Jeszcze jedno... do wyboru pompa ciepła czy maty lub przewody grzejne ?
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 09-01-2022 o 21:25

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC.
    Czasem stosuję się mały bufor rzędu 60l, żeby zwiększyć zład wody w instalacji, ale to instalator decyduje.

    Co do ostatniego pytania, to bez danych o energochłonności budynku trudno odpowiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-01-2022 o 21:27

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Zaś nie zajrzałeś do wskazanego : „Montaż paneli a wytrzymałość dachów” czy przeoczyłeś to, iż panel PV jest ja żagiel i co niby ma mieć z tym wspólnego nośność wiązarów jak to jest tylko część tego co mieć trzeba na uwadze.

    Z jednej strony wytykasz różne rzeczy i sprawy a z drugiej chcesz ukrywać, to na czymś ktoś boleśnie może się przewieść!!!
    ...
    Teraz już wiesz jaka jest różnica między tym, że prowadzi ślepy niemego a tym, że prowadzi ślepy kulawego???
    Czytałem.
    Każdy dach należy sprawdzić czy ma odpowiednią nośność dla montaży PV lub innych elementów.
    W umowie na montaż PV masz to ujęte.

    Nie każdy zamontowany moduł PV to żagiel.

    Na temacie montażu PV nie znasz się.

    Usiłujesz dorobić ideologię do hasła: "PV jest złe a węgiel jest dobry" ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC.
    Czasem stosuję się mały bufor rzędu 60l, żeby zwiększyć zład wody w instalacji, ale to instalator decyduje.

    Co do ostatniego pytania, to bez danych o energochłonności budynku trudno odpowiedzieć.
    Czeka mnie remont parteru, na stropie piwnicznej... kolejność w planie: folia kubełkowa, XPS Ursa 15 cm, płyta OSB. Dom docieplony 12 cm wełną prod.austriackiej.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 09-01-2022 o 21:40

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak jest, bufor tylko pogarsza parametry pracy PC.
    Czasem stosuję się mały bufor rzędu 60l, żeby zwiększyć zład wody w instalacji, ale to instalator decyduje.

    Co do ostatniego pytania, to bez danych o energochłonności budynku trudno odpowiedzieć.
    Co za bzdury!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #199

    Domyślnie

    @fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    @d7d OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!

    Na kartach FM-u radzą ws PV i odpowiedzialność biorą za rady swoje!!! wespół z innymi!!!
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...)
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czytałem.
    Macie rację pany, że brak jest jakichkolwiek podstaw, by czymkolwiek się przejmować w rzeczonej sprawie. Rzecz jest tak prosta i oczywista jak i opanowana oraz obwarowana czego gwarantem są między innymi producenci PV i wykonawcy PV instalacji, że nic nikogo złego ws PV nie może spotkać, więc faktycznie po co komu zwracać uwagę na coś czego nie ma i nie istniej, bo zaistnieć nie może!!! po co komu zawracać głowę jakimiś bzdurami!!!
    Wszak jedyną rolą inwestora w tym biznesie jest to, by inwestor z kasy wyskakiwał i o nic nie pytał!!! jak i niczego nie żądał!!! czy oczekiwał!!! bo wszystko ma zagwarantowane i żadnych kłopotów z inwestycją mieć nie może, bo i niby z jakiej racji!!!

    Zwłaszcza, że między innymi to forum jest po to, by sobie radzić, się wspomagać i wspierać oraz o ewentualnych trudnościach i kłopotach ostrzegać.

    Z tych też względów w uzupełnieniu na to niżej prezentuję :
    https://www.farmer.pl/energia/na-jak...my,113667.html Na jakie uszkodzenia są narażone panele fotowoltaiczne w czasie zimy?
    https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...-budynkow.html Nawałnice szaleją nad Polską: na Mazowszu trąba powietrzna zerwała dachy z 20 budynków
    https://www.kronikatygodnia.pl/wiado...ylko-w-gazecie Jak nie grad, to burza (TYLKO W GAZECIE)
    https://yadda.icm.edu.pl/yadda/eleme...uchy_wplyw.pdf WPŁYW WIATRU I ŚNIEGU NA INSTALACJE
    FOTOWOLTAICZNE W POLSCE
    https://myglogow.pl/wiatr-uszkodzil-...hu-przychodni/ Wiatr uszkodził panele fotowoltaiczne na dachu przychodni
    https://beskidzka24.pl/ciemna-strona...jak-je-maluja/ Ciemna strona mocy. Panele fotowoltaiczne nie takie piękne jak je malują
    https://salvisexpert.pl/blog/usterki...a-najczestsze/ Usterki fotowoltaiki – jakie są najczęstsze
    https://enerad.pl/aktualnosci/gwaran...arto-wiedziec/ Gwarancja i reklamacja instalacji fotowoltaicznej – co warto wiedzieć?
    https://www.youtube.com/watch?v=5KZ_WTmLYlY Naprawiliśmy 26 BŁĘDÓW w 1 instalacji fotowoltaicznej.
    https://www.youtube.com/watch?v=vM0_xmszMok Gwarancja na panele montowane pionowo, poziomo, płasko i pod kątem prostym.
    https://www.youtube.com/watch?v=ycQXMm4sKwE FOTOWOLTAIKA o czym nie mówią monterzy? Wysokie napięcie 253V, falownik się wyłącza, rachunki rosną.

    Przy okazji tego chcąc zwrócić uwagę na potencjalnie tu do PV przekonanych – po mimo tego, że moi przedmówcy w rozwinięciu i uzupełnieniu swego nie raczyli wspomnieć o tym :
    Spieszcie się z podejmowaniem decyzji w sprawie PV instalacji, bo mało tego o czym tu już zostało powiedziane, to na domiar złego nowe PV idzie i jeśli nie wy, to kto wykupi to dziadostwo stare, które będzie musiało zostać zutylizowane lub za drobne pieniądze sprzedane by producentom choć część kosztów produkcji się zwróciła i by powierzchnie magazynowe opróżnić.
    https://opoczno.naszemiasto.pl/fotow.../ar/c9-8406473 Fotowoltaikę czeka rewolucja dzięki Polce? Perowskity od Olgi Malinkiewicz mogą zmienić świat.
    Nowa technologia może przynieść prawdziwą rewolucję – umożliwi bowiem montaż paneli fotowoltaicznych np. na roletach okiennych, samochodach czy smartfonach.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Usiłujesz dorobić ideologię do hasła: "PV jest złe a węgiel jest dobry" ?
    Nic podobnego miejsca tu nie ma, dowodem jest między innymi Rybnik i czytałeś o tym w materiałach i linkach przez @fotohobby dostarczonych.

    Te Twoje „ My zostajemy w UE !! „ jak rozumieć należy, bo tak jakoś wyszło na to, że właśnie ideologię dorabiasz sobie do tego co masz między innymi na myśli i w stopce – więc wybacz proszę ale nie wyrażam zgody na to byś się za mnie wypowiadał!!!

    Nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi cwaniaków i naciągaczy którzy na naiwnych i łatwowiernych oraz niezorientowanych chcą i robią biznes – mając przy tym jedynie na względzie : ja a po mnie, to choć by i koniec świata!!!
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 10-01-2022 o 10:24

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    @d7d OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!

    Na kartach FM-u radzą ws PV i odpowiedzialność biorą za rady swoje!!! wespół z innymi!!!


    Macie rację pany, że brak jest jakichkolwiek podstaw, by czymkolwiek się przejmować w rzeczonej sprawie. Rzecz jest tak prosta i oczywista jak i opanowana oraz obwarowana czego gwarantem są między innymi producenci PV i wykonawcy PV instalacji, że nic nikogo złego ws PV nie może spotkać, więc faktycznie po co komu zwracać uwagę na coś czego nie ma i nie istniej, bo zaistnieć nie może!!! po co komu zawracać głowę jakimiś bzdurami!!!
    Wszak jedyną rolą inwestora w tym biznesie jest to, by inwestor z kasy wyskakiwał i o nic nie pytał!!! jak i niczego nie żądał!!! czy oczekiwał!!! bo wszystko ma zagwarantowane i żadnych kłopotów z inwestycją mieć nie może, bo i niby z jakiej racji!!!

    Zwłaszcza, że między innymi to forum jest po to, by sobie radzić, się wspomagać i wspierać oraz o ewentualnych trudnościach i kłopotach ostrzegać.

    Z tych też względów w uzupełnieniu na to niżej prezentuję :
    https://www.farmer.pl/energia/na-jak...my,113667.html Na jakie uszkodzenia są narażone panele fotowoltaiczne w czasie zimy?
    https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...-budynkow.html Nawałnice szaleją nad Polską: na Mazowszu trąba powietrzna zerwała dachy z 20 budynków
    https://www.kronikatygodnia.pl/wiado...ylko-w-gazecie Jak nie grad, to burza (TYLKO W GAZECIE)
    https://yadda.icm.edu.pl/yadda/eleme...uchy_wplyw.pdf WPŁYW WIATRU I ŚNIEGU NA INSTALACJE
    FOTOWOLTAICZNE W POLSCE
    https://myglogow.pl/wiatr-uszkodzil-...hu-przychodni/ Wiatr uszkodził panele fotowoltaiczne na dachu przychodni
    https://beskidzka24.pl/ciemna-strona...jak-je-maluja/ Ciemna strona mocy. Panele fotowoltaiczne nie takie piękne jak je malują
    https://salvisexpert.pl/blog/usterki...a-najczestsze/ Usterki fotowoltaiki – jakie są najczęstsze
    https://enerad.pl/aktualnosci/gwaran...arto-wiedziec/ Gwarancja i reklamacja instalacji fotowoltaicznej – co warto wiedzieć?
    https://www.youtube.com/watch?v=5KZ_WTmLYlY Naprawiliśmy 26 BŁĘDÓW w 1 instalacji fotowoltaicznej.
    https://www.youtube.com/watch?v=vM0_xmszMok Gwarancja na panele montowane pionowo, poziomo, płasko i pod kątem prostym.
    https://www.youtube.com/watch?v=ycQXMm4sKwE FOTOWOLTAIKA o czym nie mówią monterzy? Wysokie napięcie 253V, falownik się wyłącza, rachunki rosną.

    Przy okazji tego chcąc zwrócić uwagę na potencjalnie tu do PV przekonanych – po mimo tego, że moi przedmówcy w rozwinięciu i uzupełnieniu swego nie raczyli wspomnieć o tym :
    Spieszcie się z podejmowaniem decyzji w sprawie PV instalacji, bo mało tego o czym tu już zostało powiedziane, to na domiar złego nowe PV idzie i jeśli nie wy, to kto wykupi to dziadostwo stare, które będzie musiało zostać zutylizowane lub za drobne pieniądze sprzedane by producentom choć część kosztów produkcji się zwróciła i by powierzchnie magazynowe opróżnić.
    https://opoczno.naszemiasto.pl/fotow.../ar/c9-8406473 Fotowoltaikę czeka rewolucja dzięki Polce? Perowskity od Olgi Malinkiewicz mogą zmienić świat.
    Nowa technologia może przynieść prawdziwą rewolucję – umożliwi bowiem montaż paneli fotowoltaicznych np. na roletach okiennych, samochodach czy smartfonach.
    Nic podobnego miejsca tu nie ma, dowodem jest między innymi Rybnik i czytałeś o tym w materiałach i linkach przez @fotohobby dostarczonych.

    Te Twoje „ My zostajemy w UE !! „ jak rozumieć należy, bo tak jakoś wyszło na to, że właśnie ideologię dorabiasz sobie do tego co masz między innymi na myśli i w stopce – więc wybacz proszę ale nie wyrażam zgody na to byś się za mnie wypowiadał!!!

    Nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi cwaniaków i naciągaczy którzy na naiwnych i łatwowiernych oraz niezorientowanych chcą i robią biznes – mając przy tym jedynie na względzie : ja a po mnie, to choć by i koniec świata!!!
    Tak ciekawy dałeś post że należy go zachować dla potomnych.
    Za bardzo się ekscytujesz tematem PV na którym nie znasz się.
    Masz negatywny stosunek do PV i pozytywny do węgla.
    Twoja sprawa i twój wybór.

    Linki do licznych zjawisk pogodowych nie mają nic wspólnego z instalacjami PV. takie zjawiska były, są i będą niezależnie czy na dachach są moduły czy ich nie ma.

    Perowskity - bardzo interesująca technologia. Czekam aż będą praktycznie dostępne do domowego stosowania tak jak obecne moduły PV.

    "My zostajemy w UE" - zgodnie z polskim prawem i zgodnie z wyborem większości Polaków jesteśmy w UE i zostajemy w UE.
    TY masz ciągoty w przeciwnym kierunku. Twój wybór.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 10 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony