dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Odpowiedz mi jak to możliwe że panele mam na dachu od 6,5 roku i rachunki dostaje co 2 miesiące a nie 6 czy 12 miesięcy - przecież tak to u innych sprzedawców wygląda. I Twierdzisz że to nie prawda!
    Wniosek składam o przyłączenie i ma być kompletny podaj wzór wniosku o "po założeniu instalacji" jego wzór ma bank jest dostępny u każdego operatora!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Odpowiedz mi jak to możliwe że panele mam na dachu od 6,5 roku i rachunki dostaje co 2 miesiące a nie 6 czy 12 miesięcy - przecież tak to u innych sprzedawców wygląda. I Twierdzisz że to nie prawda!
    Rozliczanie energii != częstotliwość wystawiania rachunku. To są dwie różne sprawy. Nie twierdzę, że to nie prawda, że nie trzymujesz rachunków co 2 m-ce. Ja też dostaję rachunki co 2 m-ce i jakie to ma znaczenie? Jak spojrzysz do rachunku, to masz pozycje wprowadzonej energii na każdy miesiąc. I tam masz mieć uzbieraną energię z całego roku - oczywiście żeby mieć na rachunku 12 m-cy, to musiałbyś mieć kosmicznie przewymiarowaną instalację albo zbierać energię z całego roku, a wykorzystywać ją w jednym miesiącu.

    Reasumując, zgodnie z ustawą Art. 4 pkt 5 nierozliczona energia przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe na maksymalnie 12 miesięcy. I częstotliwość wystawiania rachunków nie ma tu z punktu widzenia ustawy najmniejszego znaczenia.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wniosek składam o przyłączenie i ma być kompletny podaj wzór wniosku o "po założeniu instalacji" jego wzór ma bank jest dostępny u każdego operatora!
    No składasz parę dokumentów. W tym zgłoszenie przyłączenia instalacji oraz oświadczenie instalatora (które podpisuje instalator świadomy, że ryzykuje karą grzywny lub więzienia, hehe), w którym są takie punkty traktujące o tym, ze "instalacja jest wybudowana" oraz "została wykonana". Nie ma żadnego wniosku "po", bo wniosek składasz z założenia dopiero po wykonaniu instalacji. Wykonaniu, czyli instalacji istniejącej, sprawnej i gotowej do uruchomienia. Nie ma wniosku "przed" wykonaniem mikroinstalacji.

    Czyli nie ma (w teorii - bo ten poślizg paru dni zanim przyjdzie technik w teorii jest dopuszczalny, aczkolwiek jest to taka gra w rosyjską ruletkę) możliwości zgłoszenia fikcyjnej (nie istniejącej) instalacji. Tym samym nie możesz zrobić takiego numeru jak pisałeś (100 k wniosków i wykonywanie instalacji przez 10 lat), bo technik przyjdzie, zobaczy że instalacji brak, odnotuje to w notesiku, zawinie się do kolejnego licznika, a pani w biurze odpisze, że poświadczyłeś nieprawdę i idziesz siedzieć i odłoży wniosek do segregatora z opisem "odmowa". Zwłaszcza, że można się spodziewać, że technicy dostaną polecenie z góry, aby dokładnie weryfikować czy wszystko jest "by the book" włącznie ze schematem elektrycznym, oznaczeniami falownika i liczbą modułów.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Zwłaszcza, że można się spodziewać, że technicy dostaną polecenie z góry, aby dokładnie weryfikować czy wszystko jest "by the book" włącznie ze schematem elektrycznym, oznaczeniami falownika i liczbą modułów.
    Szczerze wątpię żeby technik wchodził na dach i liczył moduły. U mnie nie oglądał ani modułów ani falownika ani niczego, wymienił tylko licznik (który jest gdzie indziej) i poszedł. A wtedy nie było 50tys. przyłączeń mc. Nawet ciekawi mnie czy przeszła by wymiana licznika przy braku instalacji PV (co jest oczywiście be sensu).
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 03-03-2022 o 12:06

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Szczerze wątpię żeby technik wchodził na dach i liczył moduły. U mnie nie oglądał ani modułów ani falownika ani niczego, wymienił tylko licznik (który jest gdzie indziej) i poszedł. A wtedy nie było 50tys. przyłączeń mc. Nawet ciekawi mnie czy przeszła by wymiana licznika przy braku instalacji PV (co jest oczywiście be sensu).
    Widać zależy od tego, czy im zależy. U mnie, w 2019 r policzył moduły na dachu (do tego w 99% przypadkach nie trzeba wchodzić na dach, dachy płaskie stanową margines mikroinstalacji), sprawdził model falownika, odpalił go, poczekał aż ruszy produkcja i sprawdził czy licznik pokazuje produkcję i wyłączył instalację (i poinformował, że choć oficjalnie muszę czekać, to mogę od razu odpalić instalację ).

    Pod koniec marca będzie masa zgłoszeń i każda wykryta nieprawidłowość to czysty zysk dla energetyki, więc może być polecenie z góry, żeby dokładnie sprawdzać. A może wszystko na pałę przyjmą, kto wie. Poza tym technik też człowiek, można się dogadać

    Co do wymiany licznika bez instalacji - to wcale nie jest bez sensu. Teraz obłożenie instalatorów jest takie, że jak chcesz przed 31/03 to najczęściej masz kosmiczną cenę. A tak, to na spokojnie sobie za 2 miesiące byś zamontował
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony