dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    .
    - ja mam na stelażu,
    .
    Nigdy, ale to nigdy tak nie montujemy jednostek zewnętrznych PC. Unikamy przyszłych pretensji i reklamacji dotyczących wibracji, szumu, hałasu wynikających z takiego sposobu montażu. Tylko i wyłącznie zewnętrzny fundament w różnej formie. Poza tym montaż 120 kg jednostki bo takie tez są, montowany na uchwytach ściennych to nieporozumienie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Poza tym montaż 120 kg jednostki bo takie tez są, montowany na uchwytach ściennych to nieporozumienie.
    Może w waszym wykonaniu jest to be,
    Ja mam Panasonic 9kW/TCap/H - i żadnych wibracji, szumu i hałasu nie mam,
    Ponieważ PC stanowi integralną część budynku ;
    - jest to duży plus przy ubezpieczeniu budynku a zarazem PC
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nigdy, ale to nigdy tak nie montujemy jednostek zewnętrznych PC. Unikamy przyszłych pretensji i reklamacji dotyczących wibracji, szumu, hałasu wynikających z takiego sposobu montażu. Tylko i wyłącznie zewnętrzny fundament w różnej formie. Poza tym montaż 120 kg jednostki bo takie tez są, montowany na uchwytach ściennych to nieporozumienie.
    Viessmann w instrukcji montażu tej konkretnej PC dopuszcza montaż na ścianie.
    Według niektórych instalatorów to pewnie nie jest słuszne ale skoro producent dopuszcza to nie używałbym wyrażeń typu nigdy ale to nigdy i tylko i wyłącznie.
    Jednostka zewnętrzna w Vitocal 200s waży 130kg. Dobry stelaż utrzyma bez problemu.

    Andrzej5101 też mam na ścianie i jest ok. Nie mówię, że mam najlepszą instalację na świecie ale do montażu zastrzeżeń mieć nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 20-06-2022 o 17:12
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Viessmann w instrukcji montażu tej konkretnej PC dopuszcza montaż na ścianie.
    Według niektórych instalatorów to pewnie nie jest słuszne ale skoro producent dopuszcza to nie używałbym wyrażeń typu nigdy ale to nigdy i tylko i wyłącznie.
    Jednostka zewnętrzna w Vitocal 200s waży 130kg. Dobry stelaż utrzyma bez problemu.

    ....
    Uzywam tych wyrażen bo one dotyczą tylko moich montaży. Jezeli ktos uważa ze montąz na scianie jest lepszy to jaki problem?. Instalator zamontuje jak sobie życzy klient. Ewentualne reklamacje do samego siebie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony