dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 86
  1. #61

    Domyślnie

    Deklaracja złożona. Ten system ma mnie w garści. Jedyne co mogę zrobić to pokrzyczeć sobie na forum.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    (...)drewno kawałkowe 1 tys. zł(...)
    Jak już tak zmyślasz te ceny to dlaczego nie 10k za to drewno kawałkowe.
    Mam takie na sprzedaż sezonowane i nikt nie chce kupić za 300 zł.

  3. #63

    Domyślnie

    Wiedziałem, że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, jak na elektorat Jarka przystało, więc ci wytłumaczę - Kaizen pisze o wysokości dopłaty, nie cenie drewna.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Wiedziałem, że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, jak na elektorat Jarka przystało, więc ci wytłumaczę - Kaizen pisze o wysokości dopłaty, nie cenie drewna.
    Ty, jak na zwolennika złodziei z PO przystało, nie potrafisz się powstrzymać żeby kogoś nie obrazić.

  5. #65

    Domyślnie

    Złodziei powiadasz? A możesz powiedzieć ilu z nich skazano prawomocnym wyrokiem sądu?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Złodziejem można się stać po wydaniu prawomocnego orzeczenia (wyroku, postanowienia - jak zwał,tak zwał) sądu. Przez organ który jest sądem a nie kolektywem samozwańców. Wcześniej, o ile organy ścigania postawiły zarzut ,możesz być podejrzanym o zarzucany czyn - tu mówił ktoś o kradzieży. W każdej innej sytuacji to jest pomówienie i może być ścigane z powództwa cywilnego, więc słowa nalezy miarkować. Trudne słowa np. zarzut, orzeczenie, organ sądu, miarkowanie - objaśni Uncle Google. Nie trzeba pisać, wystarczy ctr+A, ctr+C i ctr+V oraz uwentualnie umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu. Wystarczy poziom starszych grup przedszkolakow.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 27-08-2022 o 15:00

  7. #67

    Domyślnie

    Białe rękawiczki
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Białe rękawiczki
    O następny : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8148903
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Art 216 par.1 w zb. z art.216 par.2
    Klasyka nad klasykami.

  9. #69

    Domyślnie

    Jak widać, jednak w Tworkach mają dostęp do neta...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Smartfon + karta z przedpłaconymi GB. LTE sięga podobno nawet w grobowcach, byle niedużo poniżej poziomu terenu (PPT).

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ma być równo dla każdego. Czy to węglorz czy wygodniś czy pedał , 3 tyś dla każdego równiutko.
    Osobiście nie dał bym nikomu. Większość dostała dopłaty na kotły i wtedy nie myślała ze najdroższe jest utrzymanie. A teraz jak ceny poszły w górę i to nie ze względu wojny to znowu wyciągają łapska. Takimi ludźmi najlepiej się rządzi bo kiedyś trzeba będzie to jakoś zwrócić a oni już wiedza kiedy.
    Regulamin forum

  12. #72

    Domyślnie

    Albo dawać albo nie dawać. Jeśli dawać to każdemu po równo.
    Dzielenie społeczeństwa do niczego dobrego nie prowadzi.
    Dlaczego nikt nie mówi o dotowaniu tych co energią elektryczną ogrzewają.
    Przecież wytworzenie energii z drogiego węgla nie obniży jej ceny.
    Teraz cała Polska ma płacić więcej za drogą energię aby na dotacje było ?
    Rządzić w ten sposób to i ja potrafię, zabrać jednemu aby dać drugiemu.
    Dziękuję za uwagę
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Albo dawać albo nie dawać. Jeśli dawać to każdemu po równo.
    Dzielenie społeczeństwa do niczego dobrego nie prowadzi.
    Dlaczego nikt nie mówi o dotowaniu tych co energią elektryczną ogrzewają.
    Przecież wytworzenie energii z drogiego węgla nie obniży jej ceny.
    Teraz cała Polska ma płacić więcej za drogą energię aby na dotacje było ?
    Rządzić w ten sposób to i ja potrafię, zabrać jednemu aby dać drugiemu.
    Dziękuję za uwagę
    Zamiast dawać każdemu po równo, to może lepiej nie zabierać?
    Można pomarzyć. Cały problem w tym, że pomiędzy zabieraniem a dawaniem oni biorą sobie niezła działkę z tego.
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Albo dawać albo nie dawać. Jeśli dawać to każdemu po równo.
    Dzielenie społeczeństwa do niczego dobrego nie prowadzi.
    Dlaczego nikt nie mówi o dotowaniu tych co energią elektryczną ogrzewają.
    Przecież wytworzenie energii z drogiego węgla nie obniży jej ceny.
    Teraz cała Polska ma płacić więcej za drogą energię aby na dotacje było ?
    Rządzić w ten sposób to i ja potrafię, zabrać jednemu aby dać drugiemu.
    Być albo nie być – brać albo nie brać – skoro innym dają, to dlaczego ja mam być dyskryminowany a do tego niesprawiedliwe jest to strasznie.
    Poza wyjątkami drobnymi - nikt za nikogo i nikomu nie wybierał źródła ogrzewania - nikt nikogo nie zmuszał, do tego, że ma mieć takie a nie inne w granicach jakie zostały narzucone – każdy swoim rozumem, portfelem i swoją wygodą się kierował więc skąd pretensje i narzekania.

    Rzecz ciekawa ale przykład do rozważań kiepski – może lepiej by było rozważania na ten temat oprzeć na przykładzie rolnictwa – do nich też dokładają i można stwierdzić, że z jakiej racji.
    Produkują i sprzedają – zarabiają i żyją dzięki temu. Więcej wyprodukują, to i więcej sprzedadzą – żyć lepiej i wygodniej będą więc z jakiej racji społeczeństwo ma łożyć na nich by żyło im się jeszcze lepiej.

    Dla mnie dokładnie tak samo jest z tymi dopłatami do ogrzewania – z jakiej racji komuś łożyć na to, że jedyną trudnością jest dla niego to by na jesieni ogrzewanie uruchomić a na przełomie wiosny i lata je wyłączyć, bo tak sobie chciał i tak sobie ma - no i bardzo dobrze, że jest to jego dobrowolny i świadomy wybór.

    Tu jak zauważam zasadniczo jest forsowana kwestia taka, że z jakiej racji dokładają do tych którzy by się ogrzać, to muszą przez cały sezon grzewczy się przy tym fest urobić i co z tego że przez to za nośniki energii płaci mniej – jak by zrobił tak jak my zrobiliśmy, to by nie było mieć pretensji o co, bo jak by tym nie dokładali, to ja też bym siedział cicho, bo by sprawiedliwie było.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Zamiast dawać każdemu po równo, to może lepiej nie zabierać?
    A pewnie że tak.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Być albo nie być – brać albo nie brać – skoro innym dają, to dlaczego ja mam być dyskryminowany a do tego niesprawiedliwe jest to strasznie.
    Dlatego pisałem albo dawać wszystkim tyle samo albo w ogóle nie dawać.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Poza wyjątkami drobnymi - nikt za nikogo i nikomu nie wybierał źródła ogrzewania - nikt nikogo nie zmuszał, do tego, że ma mieć takie a nie inne w granicach jakie zostały narzucone – każdy swoim rozumem, portfelem i swoją wygodą się kierował więc skąd pretensje i narzekania.
    Wytłumacz to tym co musieli wymienić ze względu na ustawy regionalne.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Rzecz ciekawa ale przykład do rozważań kiepski – może lepiej by było rozważania na ten temat oprzeć na przykładzie rolnictwa – do nich też dokładają i można stwierdzić, że z jakiej racji.
    Produkują i sprzedają – zarabiają i żyją dzięki temu. Więcej wyprodukują, to i więcej sprzedadzą – żyć lepiej i wygodniej będą więc z jakiej racji społeczeństwo ma łożyć na nich by żyło im się jeszcze lepiej.
    Jak rolnik nie zasieje, to zdechniemy z głodu.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dla mnie dokładnie tak samo jest z tymi dopłatami do ogrzewania – z jakiej racji komuś łożyć na to, że jedyną trudnością jest dla niego to by na jesieni ogrzewanie uruchomić a na przełomie wiosny i lata je wyłączyć, bo tak sobie chciał i tak sobie ma - no i bardzo dobrze, że jest to jego dobrowolny i świadomy wybór.
    Wybrał wygodę, ale i kalkulował cenę. Dlaczego ma być pokrzywdzony za to że wybrał coś bezobsługowego ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    A pewnie że tak.
    Dlatego pisałem albo dawać wszystkim tyle samo albo w ogóle nie dawać.
    Wytłumacz to tym co musieli wymienić ze względu na ustawy regionalne.
    Jak rolnik nie zasieje, to zdechniemy z głodu.
    Wybrał wygodę, ale i kalkulował cenę. Dlaczego ma być pokrzywdzony za to że wybrał coś bezobsługowego ?
    Cytat Napisał Tom1000k
    Zamiast dawać każdemu po równo, to może lepiej nie zabierać?
    A pewnie że tak. - Tylko że jak skoro dla rolników zrobiłeś wyjątek i co z tymi co jeśli podwyżka cen nośników energii nie zostanie im zrekompensowana to zdechną z zimna oraz co za różnica do tego w tym, że z głodu też zdechnąć można.
    Cytat Napisał samsu
    Być albo nie być – brać albo nie brać – skoro innym dają, to dlaczego ja mam być dyskryminowany a do tego niesprawiedliwe jest to strasznie.
    Dlatego pisałem albo dawać wszystkim tyle samo albo w ogóle nie dawać. Tyle samo – znaczy się tak samo tyle temu co ma domek 37m2 / 100m2 / 200m2 i 400m2 albo w ogóle.
    Cytat Napisał samsu
    Poza wyjątkami drobnymi - nikt za nikogo i nikomu nie wybierał źródła ogrzewania - nikt nikogo nie zmuszał, do tego, że ma mieć takie a nie inne w granicach jakie zostały narzucone – każdy swoim rozumem, portfelem i swoją wygodą się kierował więc skąd pretensje i narzekania.
    Wytłumacz to tym co musieli wymienić ze względu na ustawy regionalne. - Regionalne mają swoje budżety i przez wzgląd na osiągane i chęć osiągnięcia wyższych korzyści przyjęły takie a nie inne rozwiązania, więc jest to problem regionalny a nie krajowy. Rozważmy Kraków – uważasz, że wszyscy powinni się im na ogrzewanie zrzucić bo zamiast się wziąć za rozwiązanie problemu ze źródłem i przyczyną smogu, to se wymyślili zakaz spalania paliw stałych co w konsekwencji nie wiele zmieniło.
    Cytat Napisał samsu
    Rzecz ciekawa ale przykład do rozważań kiepski – może lepiej by było rozważania na ten temat oprzeć na przykładzie rolnictwa – do nich też dokładają i można stwierdzić, że z jakiej racji.
    Produkują i sprzedają – zarabiają i żyją dzięki temu. Więcej wyprodukują, to i więcej sprzedadzą – żyć lepiej i wygodniej będą więc z jakiej racji społeczeństwo ma łożyć na nich by żyło im się jeszcze lepiej.
    Jak rolnik nie zasieje, to zdechniemy z głodu. A rolnik jak nie zasieje to z głodu nie zdechnie – że niby jedzonka nie da się w sklepie kupić – no na co krowa by szklankę mleka wypić.
    Cytat Napisał samsu
    Dla mnie dokładnie tak samo jest z tymi dopłatami do ogrzewania – z jakiej racji komuś łożyć na to, że jedyną trudnością jest dla niego to by na jesieni ogrzewanie uruchomić a na przełomie wiosny i lata je wyłączyć, bo tak sobie chciał i tak sobie ma - no i bardzo dobrze, że jest to jego dobrowolny i świadomy wybór.
    Wybrał wygodę, ale i kalkulował cenę. Dlaczego ma być pokrzywdzony za to że wybrał coś bezobsługowego ? Skoro tak wybrał i sobie tak skalkulował, to o jakim pokrzywdzeniu jest mowa – jeśli ktoś w „lotto’” nie wygra, to kto powinien mu przegraną zrekompensować. No i co z rolnikami oraz z tymi który bez dopłat z zimna będą zdychać, bo albo jedzenie albo ogrzewanie.

    Jakoś to tak dziwnie wygląda i wszystko za tym przemawia, że specjalnie tak to zostało poukładane i nie da się tego wytłumaczyć napaścią sowietów na Ukrainę, bo o tym, że do tego dojdzie to już wiedzieli w tamtym roku a nawet jak już się to stało to dalej robili pod siebie i robią, to teraz kto ma w tym nocniku łapą gmerać.

    Jak nadmieniłem wcześnie „Rzecz ciekaw ale przykład kiepski” nie ma możliwości takiej by albo wszystkim i po równo albo nikomu nic i będzie sprawiedliwie. Co komu po sprawiedliwości takie skoro ktoś życiem będzie za to płacił, że inni w taki sposób mu to życie obwarowali a do tego jeszcze w tej kwestii nic do gadania nie miał i nie ma.

    Tu nie ma, że albo czarne albo białe – wiesz jak dopłaty wyglądają i jak wyglądać będą na nośniki następne.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tylko że jak skoro dla rolników zrobiłeś wyjątek i co z tymi co jeśli podwyżka cen nośników energii nie zostanie im zrekompensowana to zdechną z zimna oraz co za różnica do tego w tym, że z głodu też zdechnąć można.
    Wyjątek zrobiłem w dopłatach do uprawy ziemi , nie do ogrzewania.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tyle samo – znaczy się tak samo tyle temu co ma domek 37m2 / 100m2 / 200m2 i 400m2 albo w ogóle.
    Dokładnie tak. Tyle samo na każdy dom , bez znaczenia ile tam rodzin mieszka i ile jest gospodarstw domowych. Aby oszukiwania nie było i kombinowania.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Regionalne mają swoje budżety i przez wzgląd na osiągane i chęć osiągnięcia wyższych korzyści przyjęły takie a nie inne rozwiązania, więc jest to problem regionalny a nie krajowy. Rozważmy Kraków – uważasz, że wszyscy powinni się im na ogrzewanie zrzucić bo zamiast się wziąć za rozwiązanie problemu ze źródłem i przyczyną smogu, to se wymyślili zakaz spalania paliw stałych co w konsekwencji nie wiele zmieniło.
    W tym kraju jest demokracja, czyli 10 głupków ma więcej do powiedzenia niż 2 mądrych.
    Jak możesz dyskryminować ludzi, którzy nie godzili się na wymianę źródła ogrzewania a zostali do tego zmuszeni ?

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A rolnik jak nie zasieje to z głodu nie zdechnie – że niby jedzonka nie da się w sklepie kupić – no na co krowa by szklankę mleka wypić.
    A myślisz że w sklepie to skąd się jedzonko bierze ?

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Skoro tak wybrał i sobie tak skalkulował, to o jakim pokrzywdzeniu jest mowa – jeśli ktoś w „lotto’” nie wygra, to kto powinien mu przegraną zrekompensować.
    To nie oznacza że można karać go wysoką ceną gazu lub prądu.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jakoś to tak dziwnie wygląda i wszystko za tym przemawia, że specjalnie tak to zostało poukładane i nie da się tego wytłumaczyć napaścią sowietów na Ukrainę, bo o tym, że do tego dojdzie to już wiedzieli w tamtym roku a nawet jak już się to stało to dalej robili pod siebie i robią, to teraz kto ma w tym nocniku łapą gmerać.
    Już dawno o tym pisałem. Byłeś jednym z tych którzy się obrażali .
    Cała Europa kupuje węglowodory w Rosji, pomimo tej operacji specjalnej na Ukrainie wszystko płynie na zachód a sankcje są tylko medialne.
    Oczywiście dumny Polski rząd będzie wolał płacić więcej kosztem Polaków , bo tak jest sterowany i takie polecenia mają wykonywać. Jeśli zapytasz czyje polecenia ? To odpowiem Ci od razu że polecenia tej drugiej strony.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak nadmieniłem wcześnie „Rzecz ciekaw ale przykład kiepski” nie ma możliwości takiej by albo wszystkim i po równo albo nikomu nic i będzie sprawiedliwie. Co komu po sprawiedliwości takie skoro ktoś życiem będzie za to płacił, że inni w taki sposób mu to życie obwarowali a do tego jeszcze w tej kwestii nic do gadania nie miał i nie ma.
    Pewnie że tak, jeszcze nie urodził się taki który by wszystkim dogodził.
    Z tych dotacji wyjdzie kibel.
    Statystycznie ten biedniejszy i mniej zaradny będzie kupiony na następne pseudo-wybory demokratyczne.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #78

    Domyślnie

    Wyjątek zrobiłem w dopłatach do uprawy ziemi , nie do ogrzewania. - To tylko taki przykład do porównania. Dopłaty to dopłaty - do ogrzewania też dla rolników są.
    Dokładnie tak. Tyle samo na każdy dom , bez znaczenia ile tam rodzin mieszka i ile jest gospodarstw domowych. Aby oszukiwania nie było i kombinowania. - A co w tym będzie prawdą jak powiedzmy na jedną rodzinę w domu ktoś dopłatę dostanie i taka sama dopłata będzie na dom wielorodzinny w którym każda rodzina indywidualnie się z ogrzewania rozlicza.
    W tym kraju jest demokracja, czyli 10 głupków ma więcej do powiedzenia niż 2 mądrych.
    Jak możesz dyskryminować ludzi, którzy nie godzili się na wymianę źródła ogrzewania a zostali do tego zmuszeni ?
    - Ale w granicach tego co zostało narzucone mogli sobie źródło ogrzewania wybrać. Na FM-ie w tego typu tematach jest o tym wiele i w każdym z tych tematów były ukazywane za i przeciw - więc jak ten co na gaz się zdecydował może mieć pretensję do tego co kocioł zasypowy wybrał w sytuacji takiej, że (pomijając cenę) gazu do ogrzewania zabraknie.
    A myślisz że w sklepie to skąd się jedzonko bierze ? - A w sklepie krowę widziałeś i by mleko kupić, to trzeba ją najpierw sobie ją wydoić. V dla zwierząt pamiętasz - za likwidację tych hodowli też musieli odszkodowania wypłacić. Tak u nas była i jest z tym związana polityka - między innymi rolnictwo jest rozpiepszane sukcesywnie ale że akurat z taką a nie inną sytuacją do czynienia mamy, to dopłaty zostały obiecane - tylko jeszcze zważ na to kiedy rolnicy zaczęli bić się o to.
    To nie oznacza że można karać go wysoką ceną gazu lub prądu. - Ja tego karą by nie nazywał - skoro uprzedzany był o tym, że tak to wyglądać może, to nie jako spełniło się to przed czym był przestrzegany. Ja to jakiejś równości się nie dopatrzę, że ktoś musi się urobić przy tym by się ogrzać a ktoś jak napisałem "fabryka start i fabryka stop" - gdyby to takie było proste, to każdy by miał PC i PV - no przecież wielu mogło mieć np. gaz ale bacząc na to co było - woleli dołożyć i wybrali PC oraz PV z tych też względów kto tu wygrany a kto przegrany jest.
    Już dawno o tym pisałem. Byłeś jednym z tych którzy się obrażali .
    Cała Europa kupuje węglowodory w Rosji, pomimo tej operacji specjalnej na Ukrainie wszystko płynie na zachód a sankcje są tylko medialne.
    Oczywiście dumny Polski rząd będzie wolał płacić więcej kosztem Polaków , bo tak jest sterowany i takie polecenia mają wykonywać. Jeśli zapytasz czyje polecenia ? To odpowiem Ci od razu że polecenia tej drugiej strony.
    - Tak/tak tylko w tedy co o tym gadane było, to nie było nic zasadniczo słychać o węglu który zalegał na hałdach kopalnianych i wywieziony został między innymi do Niemiec/Czech/Ukrainę jak i o zapłaconym węglu który utknął u sowietów i na "białorusi" - fakt wiele się o tym gadało jak wycinają lasy i drewno sprzedają ale nie dla nas i naszego przemysłu drzewnego i tu można by było jeszcze wiele o tym.
    Pewnie że tak, jeszcze nie urodził się taki który by wszystkim dogodził. - Jest jak jest i dobrze o tym wiesz, że gdyby larum o węgiel nie został podniesiony, to by żadnego węgla statkami nie ściągali, żadnych dopłat do niczego by nie było.
    Z tych dotacji wyjdzie kibel. Kibel z tymi dopłatami, to już jest a jeszcze większy będzie, bo z tym to tak wygląda jak ta cała reszta o której gadamy.
    Statystycznie ten biedniejszy i mniej zaradny będzie kupiony na następne pseudo-wybory demokratyczne. - Z tym to tak bym nie przesądzał - biedniejszy nie znaczy głupszy - głupszy tylko od koko - jak wybierać mieć będzie między złym a złym, to którego wybierze.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A co w tym będzie prawdą jak powiedzmy na jedną rodzinę w domu ktoś dopłatę dostanie i taka sama dopłata będzie na dom wielorodzinny w którym każda rodzina indywidualnie się z ogrzewania rozlicza.
    Dwa domy o powierzchni 200 mkw.
    W domu A mieszka jedna rodzina w domu B dwie .
    Czy dom B potrzebuje dwa razy tyle energii do ogrzania ?

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ale w granicach tego co zostało narzucone mogli sobie źródło ogrzewania wybrać.
    Przeważnie na takie z systemem start-stop czyli słabo dotowane. Myślę że większość z nich poradzi sobie bez tych dotacji.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A w sklepie krowę widziałeś i by mleko kupić, to trzeba ją najpierw sobie ją wydoić. V dla zwierząt pamiętasz - za likwidację tych hodowli też musieli odszkodowania wypłacić. Tak u nas była i jest z tym związana polityka - między innymi rolnictwo jest rozpiepszane sukcesywnie ale że akurat z taką a nie inną sytuacją do czynienia mamy, to dopłaty zostały obiecane - tylko jeszcze zważ na to kiedy rolnicy zaczęli bić się o to.
    Ta polityka to polityka narzucona.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ja tego karą by nie nazywał - skoro uprzedzany był o tym, że tak to wyglądać może, to nie jako spełniło się to przed czym był przestrzegany. Ja to jakiejś równości się nie dopatrzę, że ktoś musi się urobić przy tym by się ogrzać a ktoś jak napisałem "fabryka start i fabryka stop" - gdyby to takie było proste, to każdy by miał PC i PV - no przecież wielu mogło mieć np. gaz ale bacząc na to co było - woleli dołożyć i wybrali PC oraz PV z tych też względów kto tu wygrany a kto przegrany jest.
    Myślisz że ludzie zakładając bezobsługowe źródła ciepła wiedzieli że nastąpi taka sytuacja i celowo je zmieniali aby dziś płacić dużo więcej ?


    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tak/tak tylko w tedy co o tym gadane było, to nie było nic zasadniczo słychać o węglu który zalegał na hałdach kopalnianych i wywieziony został między innymi do Niemiec/Czech/Ukrainę jak i o zapłaconym węglu który utknął u sowietów i na "białorusi" - fakt wiele się o tym gadało jak wycinają lasy i drewno sprzedają ale nie dla nas i naszego przemysłu drzewnego i tu można by było jeszcze wiele o tym.
    To tylko pokazuje o czym pisałem wcześniej , że decyzje o tym co dzieje się w tym kraju podejmowane są gdzie indziej.

    [
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Z tym to tak bym nie przesądzał - biedniejszy nie znaczy głupszy - głupszy tylko od koko - jak wybierać mieć będzie między złym a złym, to którego wybierze.
    Masz rację , biedniejszy nie oznacza głupszy , ale na pewno mniej zaradny i bardziej uzależniony od tej całej sytuacji.
    Jeśli pójdzie głosować a jest ich w demokracji więcej jestem pewien że dobrze wybierze.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu - A co w tym będzie prawdą jak powiedzmy na jedną rodzinę w domu ktoś dopłatę dostanie i taka sama dopłata będzie na dom wielorodzinny w którym każda rodzina indywidualnie się z ogrzewania rozlicza.
    Chodziło mi w tym o to, że np. budynek ma kilka pięter i wspólną dla wszystkich kotłownię.
    Dwa domy o powierzchni 200 mkw. W domu A mieszka jedna rodzina w domu B dwie. Czy dom B potrzebuje dwa razy tyle energii do ogrzania ? - Zasadniczo nie ale co jeśli to bliźniak będzie 200 mkw : w 1.) części budynku mieszka rodzina BC 100 mkw a w drugiej części BD 100 mkw i mają swoje kotłownie – dwa budynki po 200 mkw – kto ma dostać tą dopłatę : rodzina BC 100 mkw czy BD 100 mkw.

    Cytat Napisał samsu - Ale w granicach tego co zostało narzucone mogli sobie źródło ogrzewania wybrać.
    Przeważnie na takie z systemem start-stop czyli słabo dotowane. - Kto dziś z dzidą czy łukiem na małpy poluje – dziś małpę cukrem się kusi – później od cukru się ją uzależnia a z uzależnioną co chcą zrobić mogą. Jeśli o ogrzewanie węglem chodzi, to za wiele tego cukru nie było, bo jak by na to nie patrzeć to roboty jest przy tym trochę ale co do reszty możemy podyskutować o tym tylko trzeba by było zacząć od ogrzewania na olej opałowy w czym nie tylko wypukani zostali szaraczkowie ale i ci ze strefy budżetowej (powstały potężne kotłownie które rozwalić trza było i teraz na gazie idą)
    Myślę że większość z nich poradzi sobie bez tych dotacji. Większość tak ale wszyscy nigdy - schorowany emeryt, który rachował, że z emerytury mu starczy na jedzenie, lekarstwa i ogrzewanie – nagle przed murem postawiony został, bo inflacja : wzrost kosztów życia – wzrost cen nośników energii w niektórych przypadkach do 400% dochodzących a emerytura jaka była taka zasadniczo jest.
    Dobry przykład z tymi co kredyty pobrali – się opatrzyli z „frankowiczami” i teraz w podobny sposób są pukani – na lichwę jest ustawa ale jakoś nie słyszałem by bój się o to zaczął – no bo przecież uprzedzeni zostali, iż stopy oprocentowania mogą ulec zmianie.

    Cytat Napisał samsu - A w sklepie krowę widziałeś i by mleko kupić, to trzeba ją najpierw sobie ją wydoić. V dla zwierząt pamiętasz - za likwidację tych hodowli też musieli odszkodowania wypłacić. Tak u nas była i jest z tym związana polityka - między innymi rolnictwo jest rozpiepszane sukcesywnie ale że akurat z taką a nie inną sytuacją do czynienia mamy, to dopłaty zostały obiecane - tylko jeszcze zważ na to kiedy rolnicy zaczęli bić się o to.
    Ta polityka to polityka narzucona. - Narzucona to się zgadza tylko, że mnie wali kto im i jeśli coś narzucił – dla mnie to ich polityka i tłumaczenie w jakikolwiek sposób tego, to dla mnie tyle co ktoś uważać może, że skoro tak muszą to ja im płacić będę – będę zdychał z głodu i z zimna ale stać przy nich będę do ostatniego grosz i tchnienia – jego wybór nie mój.

    Cytat Napisał samsu - Ja tego karą by nie nazywał - skoro uprzedzany był o tym, że tak to wyglądać może, to nie jako spełniło się to przed czym był przestrzegany. Ja to jakiejś równości się nie dopatrzę, że ktoś musi się urobić przy tym by się ogrzać a ktoś jak napisałem "fabryka start i fabryka stop" - gdyby to takie było proste, to każdy by miał PC i PV - no przecież wielu mogło mieć np. gaz ale bacząc na to co było - woleli dołożyć i wybrali PC oraz PV z tych też względów kto tu wygrany a kto przegrany jest.
    Myślisz że ludzie zakładając bezobsługowe źródła ciepła wiedzieli że nastąpi taka sytuacja i celowo je zmieniali aby dziś płacić dużo więcej ? - Uprzedzani byli i tu wyjątków nie ma – u nas zawsze tak było i dobrze wiedzieli i wiedzą jak z tym jest a takie tłumaczenie jak teraz, to tyle co domy sobie bez kominów postawili, bo tak zostali cukrem skuszeni i co teraz jak prądu w zimę nie będzie – mogą se jeszcze kominy wyciągać a jak mają to w dupie – to powiedz mi proszę dlaczego oleli rzecz i ja mam im płacić na to by nie pozamarzali w sytuacji takiej, że się nie wyprowadzą do ogrzewanych lokali zastępczych – skoro tak sobie chcieli i mają, to ich problem nie mój.


    Cytat Napisał samsu - Tak/tak tylko w tedy co o tym gadane było, to nie było nic zasadniczo słychać o węglu który zalegał na hałdach kopalnianych i wywieziony został między innymi do Niemiec/Czech/Ukrainę jak i o zapłaconym węglu który utknął u sowietów i na "białorusi" - fakt wiele się o tym gadało jak wycinają lasy i drewno sprzedają ale nie dla nas i naszego przemysłu drzewnego i tu można by było jeszcze wiele o tym.
    To tylko pokazuje o czym pisałem wcześniej , że decyzje o tym co dzieje się w tym kraju podejmowane są gdzie indziej. - Jak już napisałem, dla mnie to ich są decyzje i zdania nie zmienię – jakieś ich tłumaczenia, że wyjścia nie było innego, to tyle co jak by 1939 r. wszystko „szwabom” oddali w zamian by „II światowa” nie wybuchła.

    Cytat Napisał samsu - Z tym to tak bym nie przesądzał - biedniejszy nie znaczy głupszy - głupszy tylko od koko - jak wybierać mieć będzie między złym a złym, to którego wybierze.
    Masz rację , biedniejszy nie oznacza głupszy , ale na pewno mniej zaradny i bardziej uzależniony od tej całej sytuacji. Jeśli pójdzie głosować a jest ich w demokracji więcej jestem pewien że dobrze wybierze. - Tak/tak inteligencja przewodnią siłą narody – pokazały pedały i cipy na co ich stać jak pandemia się zaczęła – och jak strasznie się stroszyli i jak prawem się odgrażali – ci o których piszesz będą głosować na siebie i im wystarczy tych którzy już ich pukają i nie zechcą by do tego doszli jeszcze inni którzy też ich pukać będą. Opcji jak na razie innych nie ma – może głosować na siebie albo wcale – jego prawo i jego wybór, to szanować trzeba.

    Nadto, to tylko i wyłącznie dzięki tym co węglem się ogrzewają dopłaty będą – reszta która siedziała se cicho to dalej cicho być powinna – dobrze im tak było i cóż nagle się zmieniło, że co po czyimś trupie przejdą bo czekali na jelenia który wyrwę w tym murze zrobi – gdzie byli gdy podniósł się larum o to dlaczego nikt ich nie słyszał – w jedności siła.
    Się nie bój o to, że pacyfikowani jeszcze będziemy : Ty za spalanie drewna a ja za spalanie węgla. Małp są uzależnione i lekarstwa na to nie ma – jak małpie zagrają tak tańczyć będzie.
    Co z tym Krakowem mamy im na ogrzewanie płacić czy nie – no skoro sprzedali deweloperom tereny które do przewietrzania miasta były w wyniku czego dusić się zaczęli – no przecież od samego początku problem z tym mieli i co – kowal jest winny a oni „cygana” powiesili i teraz może jeszcze domagać się będą by „cyganów” im dostarczyć bo powiesić nie mają kogo.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony