A jeszcze lepiej i sprawiedliwiej to dopłata do mkw ogrzewanej powierzchni, oczywiście dla każdego. – Tylko ile i do ilu mkw. Co z tymi co nie stać ich było na dotacje z termomodernizacji.
W tym tutaj : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8149082 jest fajny zapis taki : „7) Dotyczy wyłącznie tych wnioskodawców, których gospodarstwo domowe wykorzystuje urządzenia grzewcze określone wyżej jako główne źródło ogrzewania oraz pod warunkiem, że to źródło ogrzewania zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków”, którego za cholerę pojąć nie mogę ale pewien jestem, że bez powodu nie został w tym umieszczony.
Schorowany emeryt może sprzedać dom z działką i mieszkać w ciepłym mieszkanku, u rodziny , w domu spokojnej starości.
Może również przeznaczyć 13 i 14 emeryturę na dodatkowe koszta związane z ogrzewaniem
Ich mi akurat nie szkoda, nikt nie wciskał im kredytu w obcej walucie na siłę.
Dla Ciebie dopłata do węgla , dla mnie do drewna , dla nich do energii elektrycznej. Tak jak pisałem wyżej , najlepiej do mkw ogrzewanej powierzchni.
Dopłaty to rekompensata / dodatek osłonowy w związku z zaistniałą sytuacją co jest limitem obłożone tak dla ilości potrzebujących i jak zakładam dla ilości zakupionego opału. W pierwszej wersji to 3t było – jak jest teraz, to nie wiem tego ale wątpię by to się zmieniło czyli jak ktoś 5t węgla potrzebuje na sezon to na 2t jest wydymany i tak dokładnie, bo nie widziałem by węgiel w marketach był sprzedawany w zagranicznych opakowaniach tylko w naszych i skąd oni go wzięli oraz jakim sposobem tak olbrzymie przebicie mają na tym.
Jak będziesz tym schorowanym emerytem, to zrobisz jak napisałeś, że tamten to może i co będzie jak ktoś zadecyduje za Ciebie gdy np. będziesz zniedołężniały, że skoro sam ze swojego się wynieść nie chcesz, to siła będziesz np. do domu starców wyprawiony. Chatkę rodzina lub „skarb państwa przejmie” za utrzymanie w tym luksusowym przybytku, bo emeryt temu winien co odwalili jemu i nam oraz jeszcze odwalą. Sposób na rugowanie dobry – może jeszcze podatek katastralny wprowadzić powinni z hipoteką wsteczną.
Tosz to nasze dziadki i babki, nasi wujowie i ciotki – nasze ojce i matki – czy jakiegoś okrucieństwa w tym nie ma nadto – brali w dupę by nam było lepiej i biorą dalej by w miarę spokojnie śmierci dożyć – smutne to strasznie.
Spójrz na to tak jak to Ty byś był tym emerytem. 13 i 14 emerytury nie zostały wymyślone na to o czym napisałeś gdyby tak z tym miało być jak to powinno być, to by nie było tzw. ekstra dodatków tylko te pieniądze na rewaloryzację emerytur by został przeznaczone i by nie było, że jest to dla emerytów łaską wielką.
Kredytobiorcy jak my wszyscy pod murem zostali postawieni – nie widzisz tego, że oni są dokładnie w takiej samej sytuacji jak my – oni też pretensję mieć mogą o to, że nam a im nie i jak to ma być oraz z jakiej racji.
A gdzie zgubiłeś tych co na oleju opałowym zostali, co na gazie sieciowym i z butli jadą, co z pelletowcami, ci co przez lato z PV prąd zmagazynowany mają jak im podwyżkę ee zrekompensować – PV za dotacje kupowali – no przecież miało być sprawiedliwie dla wszystkich po równo.
Dalej uważasz, że bez względu na stopę życiową sprawiedliwe to jest, że ten co głodem przymiera dostanie coś co dla przeciwieństwa jego jest niczym.
A co w sytuacji takiej jak ktoś wniosek złoży o dopłatę i się dowie, że limit został wyczerpany i żadnej dopłaty nie będzie a np. ta dopłata jest zabezpieczeniem spłaty kredytu.
Na węgiel dopłaty są przyznane i są w trakcie realizacji a jak zaś się obsrają z jakiegoś sobie tylko wiadomego powodu i stwierdzą „sorki” ale nie ma już na dopłaty – realizacja obecnych i zostaje wstrzymana.

Tak patrzą w aspekcie społecznym dziwne dla mnie to jest wszystko. Tak jak gadali my o tym w czasie pierwszego ich podejścia do tego, że co tam – węgla nie ma, to i go kupować nie będą do tego co za idiota przystąpił by do projektu naszego i skąd by miał ten węgiel wziąć by go po swojej marży sprzedawać więc można im wszystko obiecać, bo i tak nie będzie jak im tych dopłat wypłacić.
Teraz nie zauważasz tego, że kryteria dopłat w tych ich projektach są nie jako okrojone trochę w stosunku do tego co na zakup węgla zostało przeznaczone.

Tyle że ze względu na wiek aby nie abdykował zbyt szybko. – Eee no co Ty @goguś na krzepkiego wygląda i jak nic ma krzepę by koronę dźwigać do tego jest na tyle obrotny, że wszystko wszystkim ale co by go miało do tego przekonać by abdykować.