dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz197710 Zobacz post
    Ja swoją pompę kupiłem bo dotacje
    Ale uważam że producentowi absolutnie nic do tego co ja z zakupionym urządzeniem będę robił
    W momencie zapłaty staje się moja własnością i mogę z niego próbować zrobić helikopter
    Powód dla których producenci i sprzedawcy są niepocieszeni iż ktoś przerabia ich produkt jest chyba jasny

    Kolega zaoferował swoją pomoc w przeróbce a wy robicie wszystko aby go zniechęcić
    Tacy wszyscy przepisowi nagle bo gazy itd.

    Ta cała papierologia związana z gazami to o dupe rozbić pić na wodę fotomontaż
    u mechanika niby tyle ceregieli żeby klimę nabić a i tak działa to tak samo jak działało kiedyś czyli wpisują co chcą

    To tak jak by producent auta zabraniał mi jego przeróbek zgodnych czy niezgodnych z prawem
    To ja odpowiadam za to co zrobię ze swoim autem

    Jest taka firma która ma takie aspiracje iż po zakupie ich produktu musisz niby używać go jak oni chcą nie możesz go sprzedać komu chcesz lub za zbyt niska cenę a nazywa się Ferrari
    Ale tam przy zakupie podpisujesz umowę regulamin czy co tam jeszcze
    Jedni się na to godzą jak covidianie na lockdowny a inni nie np jak ten koleś
    Kupił ferrari za 400k$ po to by zrobić z nim co chce i pokazać firmie środkowy palec a że chciał go rozpieprzyć i to nagrywać no to pech
    https://www.instalki.pl/aktualnosci/...ch-widzow.html
    Uprzedzę iż w ferrari też są gazy
    pozwolę sobie skomentować

    1. "W momencie zapłaty staje się moja własnością i mogę z niego próbować zrobić helikopter" , no chyba tak nie jest zawsze , idąc Twoim tropem kupuję sobie piec gazowy, próbuję z niego zrobić helikopter i pół bloku w mieście idzie w kosmos...Nie wiem jak jest w przypadku przeróbek klimatyzatorów na PC, czy są tu jakieś ryzyka nieautoryzowanej przez producenta zmiany w urządzeniu
    2. "To tak jak by producent auta zabraniał mi jego przeróbek zgodnych czy niezgodnych z prawem" , tu zupełnie odjechałeś , jeżeli nawet "zaprzyjaźniony" diagnosta Ci go zarejestruje to nie chciałbym być w twojej skórze gdy po wypadku ( nie daj Boże śmiertelnym) biegły w sądzie udowodni Ci jak te twoje przeróbki miały wpływ na zdarzenie.

    Dla jasności, też nie lubię być łupionym, sam nawet mam ostatanio na pieńku z wiodącym producentem mojej PC . Natomiast powtórzę cały czas dopraszam sie o dowody sensowności takiej przeróbki tu cytując samego siebie , "Więc wypadało by udowodnić , że to co składa ma wartość (parametry pracy, koszty, gwarancję, oprogramowanie, niezawodność, bezpieczeństwo użytkowania, serwis, hałaśliwość...etc) porównywalną do innych urządzeń. Nie twierdzę, że nie ma racji ale racjonalną decyzję można podjąć poznając fakty.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 05-03-2023 o 15:27

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    .... Nie twierdzę, że nie ma racji ale racjonalną decyzję można podjąć poznając fakty.[/I]
    Nie poznasz ich od kol. gogus, dla niego najwazniejszym i jedynym faktem jest formuła CCC.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie poznasz ich od kol. gogus, dla niego najwazniejszym i jedynym faktem jest formuła CCC.
    Cudze, Czyste i Cycate ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Cudze, Czyste i Cycate ?
    Dziwne skojarzenie z tematem, rozumiem ze to zart.
    Niektóre skroty mają wiele znaczeń, ale w tym konkretnym przypadku chodzi o "cena czyni cuda". Tłumaczac szerzej, pisał tez o tym kol. MiroMirek, cena nie jest dla wszystkich jednym wyznacznikiem czy kryterium wyboru. Są tacy dla ktorych wazny jest serwis (jego rodzaj), (bez)awaryjnosc, parametry i wiele innych czynników okreslających własciwosci
    zamontowanego/zakupionego sprzetu/wyrobu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dziwne skojarzenie z tematem, rozumiem ze to zart.
    Niektóre skroty mają wiele znaczeń, ale w tym konkretnym przypadku chodzi o "cena czyni cuda". Tłumaczac szerzej, pisał tez o tym kol. MiroMirek, cena nie jest dla wszystkich jednym wyznacznikiem czy kryterium wyboru. Są tacy dla ktorych wazny jest serwis (jego rodzaj), (bez)awaryjnosc, parametry i wiele innych czynników okreslających własciwosci
    zamontowanego/zakupionego sprzetu/wyrobu.
    dobrze podsumowane , dziekuję; jakoś chciałem to wcześniej przekazać ale widać słaby jestem w efektywnej komunikacji.
    "pisał tez o tym kol. MiroMirek, cena nie jest dla wszystkich jednym wyznacznikiem czy kryterium wyboru", nie wiem dlaczego a potwierdzają to również badania - w Polsce głównym kryterium zakupu " ma być tanio".

    Czy "tanio" = małe zużycie energii (moja PC ma klasę +++), współpracę z fotowoltaiką w standardzie, jakość, niezawodność, nowoczesny design, dobre parametry, bardzo niski poziom generowanego hałasu, bezpieczeństwo działania, profesjonalne wsparcie, niski negatywny wpływ na środowisko, gwarantowany zakres pracy urządzeń zewnętrznych do bardzo niskich temperatur ...etc. to niech każdy sobie sam odpowie.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 07-03-2023 o 07:21

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dobrze podsumowane , dziekuję; jakoś chciałem to wcześniej przekazać ale widać słaby jestem w efektywnej komunikacji.
    "pisał tez o tym kol. MiroMirek, cena nie jest dla wszystkich jednym wyznacznikiem czy kryterium wyboru", nie wiem dlaczego a potwierdzają to również badania - w Polsce głównym kryterium zakupu " ma być tanio".

    Czy "tanio" = małe zużycie energii (moja PC ma klasę +++), współpracę z fotowoltaiką w standardzie, jakość, niezawodność, nowoczesny design, dobre parametry, bardzo niski poziom generowanego hałasu, bezpieczeństwo działania, profesjonalne wsparcie, niski negatywny wpływ na środowisko, gwarantowany zakres pracy urządzeń zewnętrznych do bardzo niskich temperatur ...etc. to niech każdy sobie sam odpowie.
    Ty naprawdę lubisz być dymany ? płacić za coś co warte 15 tys 50 tys ? naprawdę to lubisz ? marketing ma jednak siłę oj ma .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ty naprawdę lubisz być dymany ? płacić za coś co warte 15 tys 50 tys ? naprawdę to lubisz ? marketing ma jednak siłę oj ma .
    nie szanujesz ludzi i ich wyborów, to co piszesz to w mojej opinii objaw zwykłego buractwa. To taki niestety objaw drobnego cwaniaczka, który jest w stanie nazwać innych ludzi nieudolnymi, jeleniami... tylko dlatego, że przyjęli inne kryteria wyboru niż " ma być tanio" - smutne.
    Nie byleś w stanie podać jakichkolwiek plusów tych przeróbek poza "jest tanio" - to słabe argumenty. Oby to Twoje "tanio" za parę lat po podliczeniu wszystkich kosztów, czasu, nerwów nie okazało się "bardzo drogo" .
    Podaj chociaż parametry tych swoich ulepów w/g zestawienia poniżej: bardzo ciekawa tabela, przed chwila znalazłem w innym wątku

    https://naforum.zapodaj.net/86b014035484.png.html

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porównanie.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	464073

    ps. jak to już napisałem wcześniej nie wydałem 50 tys. tylko 25 tys. ))
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 07-03-2023 o 08:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony