dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła, serwis, przegląd

    Witam, mam pytanie do kosztów i dostępności serwisów, przeglądów rocznych pomp ciepła.
    Region Śląsk, okolice Zabrze , Gliwice.
    Rozmawiałem z serwisantem Buderusa i dostałem informację, że roczny przegląd to koszt do 500zł, a w czasie przedłużania gwarancji są jeszcze droższe.
    Nie mam za bardzo kontaktu do serwisantów Samsunga i Panasonica bo jeszcze te dwie pompy wchodzą w rachubę.
    Koszt serwisu kotła kondensacyjnego to okolice 200zł i teraz wyjdzie na to że to co się oszczędzi na "energii" to koszt serwisu i tak to wyrówna.
    Pytanie najlepiej do użytkowników Pomp Ciepła jakie są ich faktyczne koszty użytkowania/serwisów/przeglądów poza zużyciem energii.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichalmichal

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    25

    Domyślnie

    Wydaję się że pompa ciepła jest traktowana jako produkt luksusowy do ogrzewania i dlatego gwarancyjne przeglądy roczne kosztują 500 zł lub więcej a Panasonic podobno życzy sobie dwóch przeglądów rocznie bo inaczej utrata gwarancji.

    Oprócz pytania o koszty serwisu pomp w poście powyżej , chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać o koszty przeglądu gwarancyjnego pomp LG therma i pomp Altherma ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    350zł/rok

    Cena i gwarancja zależy od instalatora. Nawet trudno znaleźć warunki gwarancji na PC (co najwyżej ogólny zapis, że gwarancja na x lat).

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    PC dobrze zamontowana nie wymaga przeglądu .
    Ale instalacja ( głównie filtry ) wymagają przeglądu.

    Pompa ciepła jak każde urządzenie należy kontrolować . Telewizor ,lodówkę ,samochód ...kontrolujemy każdego dnia . A PC też wymaga takiej kontroli.

    Jeżeli jednak nie chcemy na nią patrzeć , to trzeba zapłacić ,żeby ktoś popatrzył.

    No i koszty.
    Serwis musi dojechać - jak jedzie to pracuje i ponosi koszty.
    Taki serwis może jechać do naprawy gdzie zarobi 1000 zł . ( 1000 zł - podatek Vat - Podatek pit - zus= Bogactwo)
    Ale jedzie pooglądać PC .
    Proszę policzyć ile powinien zarobić serwisant

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    U mnie przegląd pc panasonic, lg, mitsubishi, raz w roku 300zł netto.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Pompa ciepła jak każde urządzenie należy kontrolować . Telewizor ,lodówkę ,samochód ...kontrolujemy każdego dnia .
    Kabli grzejnych ani nie kontroluję, ani nie serwisuję. Na czym miałaby polegać ich kontrola? Czy ciepła podłoga? To się samo skontroluje, jak mi zimno będzie.
    W ciągu 8 lat zepsuł się jeden sterownik (tania tandeta ThermoTrocnic) - wymieniłem kondensator 1zł za 2szt z lenistwa jeszcze 5zł za przesyłkę dopłaciłem.

    Tak, to wada PC że ktoś musi je serwisować. I, w przeciwieństwie do elektryka czy hydraulika a nawet kominiarza speców od tego nie ma w każdej wiosce (w najgorszym przypadku w sąsiedniej). Więc i koszt dojazdu, i stawka trochę inna niż serwisanta kotła elektrycznego. A do kabli to od święta trzeba kogoś wezwać nawet, jak ktoś nie ma ciągotek samemu (ze wsparciem Internetu) poszukać rozwiązania problemu.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ja uważam ,że przeglądów płatnych nie trzeba robić .
    Ale jak ktoś bardzo chce ...
    Ja informuje klientów co wyczyścić i na co zwrócić uwagę w pompie .Każdy to może zrobić sam.
    Ktoś kto mieszka w domku musi potrafić odkręcić śrubkę .
    Serwis też człowiek

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kabli grzejnych ani nie kontroluję, ani nie serwisuję. Na czym miałaby polegać ich kontrola? Czy ciepła podłoga? To się samo skontroluje, jak mi zimno będzie..
    Albo coś zaśmierdzi. Ale to właśnie kontrola odpowiednia do potrzeb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony