dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 698 z 764
Pokaż wyniki od 13.941 do 13.960 z 15266
  1. #13941

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Grudzień 2020 - 137m3 - 100 CO i 37 CWU.
    Podobne metry podlogowki- podobne zuzycie
    Mozesz podac ustawienia CWU?

  2. #13942
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Po jakim czasie w mBOK pojawia się faktura od wprowadzenia stanu licznika?

  3. #13943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Podobne metry podlogowki- podobne zuzycie
    Mozesz podac ustawienia CWU?
    44C, pompka ok 12h , 2+2 niemowlaki

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Po jakim czasie w mBOK pojawia się faktura od wprowadzenia stanu licznika?
    Kiedyś były na drugi dzień, obecnie 2-3 dni robocze.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  4. #13944

    Domyślnie

    Domek parterowy 80 m.kw, kocioł Beretta dwu funkcyjny 4 osoby w tym dwójka dzieci temp w dzien 22,2 w nocy 21,5 przez grudzień srednio 9,3 metra łacznie z gotowaniem

  5. #13945

    Domyślnie

    Cytat Napisał dj_alen Zobacz post
    Domek parterowy 80 m.kw, kocioł Beretta dwu funkcyjny 4 osoby w tym dwójka dzieci temp w dzien 22,2 w nocy 21,5 przez grudzień srednio 9,3 metra łacznie z gotowaniem
    9,3 dziennie to prawie 300 m3 za cały miesiąc, jak na dom 80 m2, to dosyć sporo. Może napisz jak jest zbudowany dom i jak ocieplony (czy w ogóle ocieplony)
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #13946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał dj_alen Zobacz post
    Domek parterowy 80 m.kw, kocioł Beretta dwu funkcyjny 4 osoby w tym dwójka dzieci temp w dzien 22,2 w nocy 21,5 przez grudzień srednio 9,3 metra łacznie z gotowaniem
    to mi przy 98m wychodzi jakieś 100-120m na miesiąc C.O + CWU rodzina 2+1

  7. #13947
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Jak mocno grzejecie CWU? Ja mam ustawione 44C i jest to dla mnie temperatura przy której nie muszę domieszywać zimnej wody w kranie/prysznicu. Przypuszczam, że nawet 30 sekundowe mycie rąk + chodząca pompka obiegowa uruchomi kocioł na dogrzewanie CWU, bo te kilka litrów prawie lodowatej wody jednak wychłodzi nieco cały obieg. Rozmyślam czy nie warto było by grzać np. do 48 czy 50 i przestać używać ciepłej wody odkręconej "na maxa" - może lepiej grzać nieco mocniej a rzadziej? Ktoś to może porównywał? Z testami na "własnej skórze muszę poczekać do sezonu letniego żeby widzieć zużycie gazu przy wyłączonym CO.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  8. #13948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Jak mocno grzejecie CWU? Ja mam ustawione 44C i jest to dla mnie temperatura przy której nie muszę domieszywać zimnej wody w kranie/prysznicu. Przypuszczam, że nawet 30 sekundowe mycie rąk + chodząca pompka obiegowa uruchomi kocioł na dogrzewanie CWU, bo te kilka litrów prawie lodowatej wody jednak wychłodzi nieco cały obieg. Rozmyślam czy nie warto było by grzać np. do 48 czy 50 i przestać używać ciepłej wody odkręconej "na maxa" - może lepiej grzać nieco mocniej a rzadziej? Ktoś to może porównywał? Z testami na "własnej skórze muszę poczekać do sezonu letniego żeby widzieć zużycie gazu przy wyłączonym CO.
    dla mnie 44°C cwu to już letnia woda. Mimo iż to kwestia mocno indywidualna to nie wyobrażam sobie prysznica (a tym bardziej kąpieli) w takiej wodzie. U nie jest na stałe 48°C a czasami podnoszę do 50°C

  9. #13949

    Domyślnie

    45 C CWU - początkowo miałem 50 C, ale spokojnie można zejść do 45 C
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  10. #13950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    dla mnie 44°C cwu to już letnia woda. Mimo iż to kwestia mocno indywidualna to nie wyobrażam sobie prysznica (a tym bardziej kąpieli) w takiej wodzie. U nie jest na stałe 48°C a czasami podnoszę do 50°C
    Wow, a to ja uchodzę za wielbiciela gorącej wody, czerwonej skóry i dymiącego ciała po kąpieli. A sprawdzałeś może z ciekawości termometrem temp na wylocie z kranu? Pytam, bo żonę parzy już 41-42C, a jak na wczasach ze znajomymi zagrzaliśmy balię do 41C to nikt w niej nie chciał siedzieć bo za gorąco. W Tatralandii podobnie. Te 44C to dla mnie takie optymalne ustawienie, bo jak piec przy kąpieli się rozhula to namierzyłem 45-45.5 na wylocie i wtedy to już jest moje top wytrzymałości.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  11. #13951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Wow, a to ja uchodzę za wielbiciela gorącej wody, czerwonej skóry i dymiącego ciała po kąpieli. A sprawdzałeś może z ciekawości termometrem temp na wylocie z kranu? Pytam, bo żonę parzy już 41-42C, a jak na wczasach ze znajomymi zagrzaliśmy balię do 41C to nikt w niej nie chciał siedzieć bo za gorąco. W Tatralandii podobnie. Te 44C to dla mnie takie optymalne ustawienie, bo jak piec przy kąpieli się rozhula to namierzyłem 45-45.5 na wylocie i wtedy to już jest moje top wytrzymałości.
    Ja piszę to tym co mam ustawione na piecu, nigdy nie mierzyłem tego fizycznym termometrem. Producenci podają zakres 45-50°C. I tak jak mówiłem dla jednego 44 będzie gorąco dla drugiego to zimna woda. IMO przy temp. 44°C nie można mówić o gorącej kąpieli a i woda z dużej deszczownicy będzie raczej letnia.

  12. #13952

    Domyślnie

    Zużycie w grudniu 2020:
    CO 283 m
    CWU ok. 46 m.
    Dom piętrowy z lat 80- tych. Łączna powierzchnia 140 m. + częściowe podpiwniczenie. Nowe grzejniki alu, brak podłogówki.
    Ściany: półtora suporeksu ze szczeliną. Na stropie na strychu wełna mineralna. Okna PCV 2-szyb.
    Z CWU korzysta 4 osoby dorosłe i małe dzieci.
    Nowy kocioł gazowy kondensacyjny + zasobnik – ustawione 45 C.

    W dzień ustawione 21*C
    W nocy 19,5*C
    Ostatnio edytowane przez Gnieff ; 12-01-2021 o 13:24

  13. #13953

    Domyślnie

    Czyli cenowo za grudzień ile wyszło bo nie wiem czy dobrze liczę?

  14. #13954

    Domyślnie

    jakieś 800 ale to tylko strzelam
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #13955

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    jakieś 800 ale to tylko strzelam
    Około 600 zł pewnie
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  16. #13956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    jakieś 800 ale to tylko strzelam
    Nie bierz się za strzelanie, bo jeszcze odszkodowanie komuś będziesz musiał płacić...

  17. #13957

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomn95 Zobacz post
    Czyli cenowo za grudzień ile wyszło bo nie wiem czy dobrze liczę?
    To do mnie? Wyszło niecałe 650 zł.
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  18. #13958

    Domyślnie

    Tak dzięki za odpowiedź.
    Co myślicie o przepływowym podgrzewaniu wody kotłem gazowym bez zasobnika przy jednej łazience. Co wyjdzie taniej podgrzewanie wody w zasobniku czy przepływowe podgrzewanie wody? Mowa o dwóch osobach.

  19. #13959

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnieff Zobacz post
    To do mnie? Wyszło niecałe 650 zł.
    Hmmm

    1) w domu zimno
    2) niema zimy
    3) cała prawda o gazie w starym domu
    4) ustaw 22 stopnie przez całą dobę w styczniu lub lutym i napisz wynik
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  20. #13960

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomn95 Zobacz post
    Tak dzięki za odpowiedź.
    Co myślicie o przepływowym podgrzewaniu wody kotłem gazowym bez zasobnika przy jednej łazience. Co wyjdzie taniej podgrzewanie wody w zasobniku czy przepływowe podgrzewanie wody? Mowa o dwóch osobach.
    Oczywiście że taniej przepływowe.

Strona 698 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony