dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 699 z 764
Pokaż wyniki od 13.961 do 13.980 z 15266
  1. #13961

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Hmmm

    1) w domu zimno
    2) niema zimy
    3) cała prawda o gazie w starym domu
    4) ustaw 22 stopnie przez całą dobę w styczniu lub lutym i napisz wynik
    Twierdzisz że gaz nie opłaca się w starszych domach?

  2. #13962

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Hmmm

    1) w domu zimno
    2) niema zimy
    3) cała prawda o gazie w starym domu
    4) ustaw 22 stopnie przez całą dobę w styczniu lub lutym i napisz wynik
    Dla małych dzieci więcej niż 22 stopnie nie jest wskazane. Nikt też aktualnie nie narzeka na zimno.

    Na parterze jest 22 stopnie. Na piętrze jest sterownik i z uwagi na zimną klatkę schodową i realnie nieocieplone poddasze kocioł musi się częściej załączać. Po adaptacji poddasza powinno być lepiej, ale to historia na podsumowanie grudnia 2021 Na poddaszu po adaptacji będzie nawiew z klimy (plus może jakieś kanały na piętro) i od połowy roku fotowoltaika z dotacji. CWU też będzie wtedy grzana grzałką elektryczną.

    Miałem 30-letni kocioł zasypowy i więcej już czarnego złota nie chcę mieć w domu: smród, brud i skoki temperatur.

    Oczywiście rozważam styropian na ścianach, ale zwróciłoby mi się to pewnie w 10 lat.
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  3. #13963

    Domyślnie

    Ciekawi mnie zawsze ten zwrot o braku zimy, szczególnie, że prawie każdy na przełomie września/października ogrzewanie odpala i do marca/kwietnia dom ogrzewa. Zimy są takie jakie są, no ale grzać i tak trzeba.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  4. #13964

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomn95 Zobacz post
    Twierdzisz że gaz nie opłaca się w starszych domach?
    Nic takiego nie twierdzę. Twierdzę że ma zimno w chałupie, pomimo braku zimy. I proponuję niech ustawi 22C przez całą dobę i napisze zużycie. Dla równego rachunku proponuję za luty.


    Cytat Napisał Gnieff Zobacz post

    Miałem 30-letni kocioł zasypowy i więcej już czarnego złota nie chcę mieć w domu: smród, brud i skoki temperatur.
    Czy teraz jak masz 22 w dzień i 19 w nocy to nie jest to skok temperatury?


    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Ciekawi mnie zawsze ten zwrot o braku zimy, szczególnie, że prawie każdy na przełomie września/października ogrzewanie odpala i do marca/kwietnia dom ogrzewa. Zimy są takie jakie są, no ale grzać i tak trzeba.
    Nie wiem ile masz lat i czy wiesz co to prawdziwa zima. Prawdziwa zima pokazuje jak sprawdza się system grzewczy i ile kosztuje.
    Z powodu braku zimy tworzy się za dużo mitów tu na forum.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #13965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post

    Czy teraz jak masz 22 w dzień i 19 w nocy to nie jest to skok temperatury?
    Tylko te skoki ustawia sobie wg własnego uznania, a nie dlatego, że się kocioł rozhulał/przygasł

    Nie wiem ile masz lat i czy wiesz co to prawdziwa zima. Prawdziwa zima pokazuje jak sprawdza się system grzewczy i ile kosztuje.
    Z powodu braku zimy tworzy się za dużo mitów tu na forum.
    "Prawdziwa" zima to taka występuje w rzeczywistości, a nie na archiwalnych filmach.
    Klimat się zmienia, wymagania mieszkańców się zmieniają, stąd szuflowanie we własnym domu staje się coraz większym nonsensem.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-01-2021 o 17:20

  6. #13966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Byłem na weekend u rodziców, maja piec na węgiel - jakaś masakra, zapomniałem już co to znaczy. Muszę im to wymienić na peleciaka.

  7. #13967

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie wiem ile masz lat i czy wiesz co to prawdziwa zima. Prawdziwa zima pokazuje jak sprawdza się system grzewczy i ile kosztuje.
    Z powodu braku zimy tworzy się za dużo mitów tu na forum.
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale blisko mi do 40. Wiadomo, że jak przymrozi to wyniki spalania nie będą takie jak w dzień +5, a w nocy w okolicach 0, ale obojętnie czy grzejesz gazem, węglem, drewnem, pompą czy kablami, to wszyscy będą mięć większe zużycie.
    A zimy dzisiaj są takie jakie są i tak jak pisałem każdy i tak ma odpalone ogrzewanie w sezonie zimowym, jaki by on nie był.
    Jeszcze jak byś mógł napisać o jakie mity dokładnie chodzi, bo ja chyba nie w temacie.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #13968

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko te skoki ustawia sobie wg własnego uznania, a nie dlatego, że się kocioł rozhulał/przygasł

    .
    Moim skromnym zdaniem celowo obniża temp. na noc , aby mniej zapłacić. Wynika to tylko z ekonomii.
    Teraz pomyśl co to za dom skoro ma tak duże skoki temperatur.
    Skoro teraz jest 650 za miesiąc, to grzejąc w nocy będzie 1000 , a jak dobrze przymrozi 1500. Tylko strzelam.
    Także dopóki nie wsadzi tam pieniędzy to pozostaje taki komfort
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  9. #13969

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Jeszcze jak byś mógł napisać o jakie mity dokładnie chodzi, bo ja chyba nie w temacie.
    Poczytaj dokładnie forum :
    darmowy prąd,
    18 stopni to ciepło i jeszcze wietrzę,
    używane pompy ciepła które pochodzą jeszcze,

    jest mnóstwo takich historii
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #13970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem celowo obniża temp. na noc , aby mniej zapłacić. Wynika to tylko z ekonomii.
    Teraz pomyśl co to za dom skoro ma tak duże skoki temperatur.
    Skoro teraz jest 650 za miesiąc, to grzejąc w nocy będzie 1000 , a jak dobrze przymrozi 1500. Tylko strzelam.
    Także dopóki nie wsadzi tam pieniędzy to pozostaje taki komfort

    Szczerze mówiąc absolutnie nie przeszkadzało by mi 19.5 w nocy - w sypialni mam 20-20.5C i raczej trudno tam obniżyć bardziej.
    @Gnieff jest pewnie zadowolony, że nie musi już szuflowanie, nie marznie i o to chodzi.

    Skoro teraz jest 650 za miesiąc, to grzejąc w nocy będzie 1000 ,
    Ciekawe, jak policzyłeś, że podniesienie temperatury o 2C w ciągu 300h miesięcznie będzie kosztowało 450zł . Skoro całe ogrzewanie kosztuje go 550zł
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-01-2021 o 20:33

  11. #13971
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ja to z kolei nie rozumiem osób którzy mają jakiś problem z tym że ktoś lubi 22C, posiadam przynajmniej z dwóch znajomych którzy mają gdzieś koszta a 22C to dla nich upał....

  12. #13972
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pbrys

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    www.pbrys.cba.pl
    Posty
    17

    Domyślnie

    u mnie też 22,4 w dzień i 22 w nocy, jak ustawię mniej to zimno - tak mówi żona - i ma rację, a ja mam spokój

    moim zdaniem to każdy panem własnego życia, i grzeją jak lubi albo jak go w danym momencie stać.

    ja z gazu jestem zadowolony, 10 lat paliłem ekogroszkiem w starym domu, komfort temperaturowy w domu taki sam, ale komfort obsługi kotłowni - nieporównywalny

    moje bieżące zużycia: www.pbrys.cba.pl

    PS. ciekawe jak wyjdzie styczeń, bo u nas cały czas na minusie od niedzieli, a bestia ze wschodu nadciąga
    Ostatnio edytowane przez pbrys ; 16-01-2021 o 20:37

  13. #13973
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    120m3 zero palenia w kozie po towaru brak i zapałek nie mam,taczkę zasypało. Temperatura 22,6 w dzień i 22,4 w nocy. Kozę chyba wytransportuję na przyszły rok bo zbędna mi jest .

  14. #13974

    Domyślnie

    Ile poszło gazu za grudzień, jaki koszt ?

  15. #13975

  16. #13976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Grudzień 244 m3 gazu.
    Dom lekko ponad 190m2
    temp 21,5-22 w nocy 20,5-21

  17. #13977

    Smile

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Poczytaj dokładnie forum :
    18 stopni to ciepło i jeszcze wietrzę,
    jest mnóstwo takich historii
    Kłamiesz miętki pisiorsku, napisałem tak::

    "Obecnie na zewnątrz prawie 7C, w pokoju gdzie pracuję zdalnie 18 i uchylone okno*

    O wietrzeniu było dalej, i o poruszaniu się raz na godzine przez pięc minut.

    Przeproś kmioptku, albo odejdź w spokoju...

  18. #13978

    Domyślnie

    [QUOTE=pbrys;8011939]

    moje [oczy pękają] zużycia: www.pbrys.cba.pl

    Zrób coś prosze z ortografią tam gdzie pisujesz/publikujesz

  19. #13979
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pbrys

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    www.pbrys.cba.pl
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał INT15 Zobacz post
    .....Przeproś kmioptku .....Kłamiesz miętki pisiorsku, napisałem tak::...
    to dopiero wpisy wysokich lotów

    PS. poprawiłem, te jakże istotne błędy , co by Ci oczy jeszcze posłużyły

  20. #13980

    Domyślnie

    Prawda jest taka ze jak pojawia się wpis gdzie jest ogrzewanie gazowe to nagle 20 stopni to już wystarczająco ciepło , a na noc obniżam bo mi się lepiej śpi. Lepiej się śpi bo chłodniej i licznik wolniej się kręci.
    Jeśli nowe , dobrze izolowane domy to tak , zgadzam się.
    Ale nie wciskajcie ludziom kitu ze gaz będzie tani do starych, nieizolowanych domów. Aż oczy szczypią od takich wpisów.
    Bo to nie będzie ani tanie, ani komfortowe jak w dzień będzie 20 stopni a w nocy ze względów zdrowotnych 18.

    ps . Ten koleś co pracuje w domu to chyba pracuje fizycznie a nie zdalnie , skoro w 18 stopniach siedzi. Pojęcia Ci się chyba kolego pomyliły.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 699 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony