dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie Jakie są szanse na zmianę MPZP dla wybranej działki?

    Witam.

    Dla terenu działek budowlanych na moim osiedlu domków został opracowany w 2017 roku MPZP. Ustala on m.in. kąt nachylenia połaci dachu i położenie głównej kalenicy dachu względem drogi osiedlowej - równolegle do drogi.

    Jakie są szanse na zmianę tego planu dla mojej działki? Kąt nachylenia dachu jeszcze przełknę, choć projekt ma w oryginale 25st. a wg MPZP ma być 35-45st.
    Problem w tym, że położenie działki względem stron świata jest trochę słabe, bo połacie dachu miałbym od strony wschodu i zachodu (dach dwuspadowy), natomiast myślę poważnie o fotowoltaice, więc połać musiałaby być na południe.

    Zaznaczyć muszę, co mam nadzieję pomoże mi w argumentacji z gminą, że sporo działek przy mojej ulicy rozpoczęło budowę kilka lat wcześniej, a przynajmniej wtedy otrzymali pozwolenia na budowę i w związku z tym większość już istniejących domów ma kalenice prostopadle do drogi. Mój dach nie odstawałby więc w żaden sposób od otoczenia, które w związku z tym "dachowym miszmaszem" tworzy radosny chaos, w czym nie widzę nic złego. Nie chciałbym mieszkać w rzędzie identycznych domków.

    Jak oceniacie szanse powodzenia takiego wniosku? Może jakieś podpowiedzi jak to sformułować w piśmie do gminy? Jakieś dodatkowe argumenty?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Szanse jak na piątkę w lotto. Zmiana planu to cała masa formalności i roboty więc szanse, że zrobią specjalnie zmianę dla takiego drobiazgu są bliskie zera.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    A zmiany robi się dla całości MPZP czy tylko robi się zapis o zmianie dla działki nr XX/YY? Jeśli tylko dla działki, to wystarczy przecież zapis, że "dla działki XX/YY dopuszcza się położenie kalenicy prostopadle do drogi". Tyle. Resztę zapisów akceptuję i nie potrzebują zmian. Myślałem, że to tylko taki aneks. W MPZP przy danym obszarze zabudowy dopisać gwiazdkę i w legendzie wyjaśnienie, że dla działki XX/YY dopuszczono zmiany takie a takie. Kurczę, ja bym to ogarnął w godzinę, ale jak rozumiem nasza kochana biurokracja nie jest tak prosta i logiczna?

    PS. A piątkę w lotto kiedyś trafiłem

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Witam.



    Jakie są szanse na zmianę tego planu dla mojej działki?
    Zerowe.

    Szansa na odstępstwo od planu dla pojedynczych nieruchomości jest tylko w paru wyjątkowych sytuacjach,a twoje w żadne sposób pod to nie podchodzą.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    A zmiany robi się dla całości MPZP czy tylko robi się zapis o zmianie dla działki nr XX/YY?
    Procedura jest taka sama, niezależnie, czy robisz MPZP dla całej gminy, czy dla jednej działki. Mniej to jest tylko roboty dla projektanta, który ma mniej terenu do zwiedzenia i zaprojektowania.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Faktycznie, mam informacje z pierwszej ręki teraz. Szanse praktycznie zerowe. Wielki koszt, dużo roboty, bez zasadności wniosku nie do odrzucenia (istotne błędy istniejącego planu, niezgodność z prawem itp.) nawet się nad tym nie pochylą.

    Do zamknięcia.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Zerowe.

    Szansa na odstępstwo od planu dla pojedynczych nieruchomości jest tylko w paru wyjątkowych sytuacjach,a twoje w żadne sposób pod to nie podchodzą.
    w jakich wyjątkowych sytuacjach ? i na podstawie jakich przepisów ?
    ... nie słyszałem o odstępstwach od zapisów w Planie Miejscowym.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony