dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chojnac

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2

    Domyślnie nie mogę odkręcić filtra

    dzień dobry

    nie doczytałem instrukcji i przy wymianie filtra dokręciłem obudowę filtra przepływowego dafi kluczem a nie ręką. Efekt - nie mogę go odkręcić. Jakieś rady? Zepsuć klucz i dać jakąś rurkę metalowa i tak próbować to odkręcić? Kupić nową obudowę i tą spróbować zbić? Czy może jest jakiś sprytny sposób. Odpowietrzam przed odkręcaniem, więc to nie jest to.

    W którą stronę się ODKRĘCA tę obudowę ?????

    filtr jest taki, choc pewnie nie ma o znaczenia - http://pompysanok.pl/opis/624418/obu...z-kluczem.html

    pozdrawiam
    TCh
    Ostatnio edytowane przez chojnac ; 26-02-2014 o 08:32 Powód: język polski jest trudny :)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał chojnac Zobacz post

    W którą stronę się ODKRĘCA tę obudowę ?????
    Odkręca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, kluczem - zapewne zassało uszczelkami oring - Trzeba kręcić siłowo - warto również podgrzać np: suszarką do włosów , opalarką, górną część filtra.
    Nikt tego nie pisze ale po każdej wymianie wkładu powinno przesmarować się elementy uszczelniające np. olejem jadalnym, wazeliną i nie dokręcać zbyt mocno. Podwójne uszczelnienie korpusu i tak zapewnia dobrą szczelność.

    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Co jest złego, że dokręcałeś kluczem klosz filtra? Po to są dodawane te klucze do filtrów, żeby ułatwiać wymianę wkładów. Gdzie Ty chcesz tam dać rurkę metalową? Kręć siłowo - nie ma innego wyjścia. Jak się obudowa rozwali to zamontuj sobie nową (tym razem może coś solidniejszego np. atlas filtri SX/BX) i będziesz miał po problemie na lata...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chojnac

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Co jest złego, że dokręcałeś kluczem klosz filtra? Po to są dodawane te klucze do filtrów, żeby ułatwiać wymianę wkładów. Gdzie Ty chcesz tam dać rurkę metalową? .

    doczytałem w instrukcji, ze klucz jest do ODKRĘCANIA, a dokręca się ręką. A rurką chciałem przedłużyć ramię klucza do filtra.

    Dzięki za rady

    TCH

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nikt tego nie pisze ale po każdej wymianie wkładu powinno przesmarować się elementy uszczelniające np. olejem jadalnym, wazeliną i nie dokręcać zbyt mocno.
    Wazelina to dobry pomysł, ale olej jadalny tutaj bym bardzo mocno odradzał. Zasycha.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gksm

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Co jest złego, że dokręcałeś kluczem klosz filtra? Po to są dodawane te klucze do filtrów, żeby ułatwiać wymianę wkładów. Gdzie Ty chcesz tam dać rurkę metalową? Kręć siłowo - nie ma innego wyjścia. Jak się obudowa rozwali to zamontuj sobie nową (tym razem może coś solidniejszego np. atlas filtri SX/BX) i będziesz miał po problemie na lata...
    Gadanie tego co nie robił. Dla twojej informacji - mój hydraulik tak dopieprzył kluczem jak się wprowadzałem do domu że teraz ten plastikowy klucz przy pierwszej wymianie się złamał przy próbie odkręcenia i mam problem. Spróbuje ugiąć taki klucz z płaskownika na imadle albo coś zespawać. Jak nie wyjdzie to muszę kupić klucz do rur za 50 zł i po sprawie.

  7. #7

    Domyślnie

    Tu masz poradnik na ten temat i różne metody jak odkręcić filtr jak siła rąk nie wystarczy: https://sprawdzjak.pl/jak-odkrecic-filtr-wody/
    Podgrzewanie suszarką powinno pomóc tylko jak raz czy drugi nie puści to się nie zrażać tylko podgrzewać dłużej.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli nie możesz odkręcić, to najpierw musisz odpowietrzyć korpus filtra, ponieważ zrobiło się podciśnienie. Każdy taki korpus posiada u góry zawór odpowietrzający. Po odpowietrzeniu, powinieneś dać rady odkręcić nawet rękoma.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony