dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 135
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piekarnik Zobacz post

    Oczywiście znam ludzi co zmienili technologię na silikaty o czym pisałem wcześniej, z czego jeden znajomy zmienił tylko dlatego, że był w stanie znaleźć ludzi co mu wybudują dom, a warunkiem była ta technologia i duże bloczzki.
    .
    Ten argument do mnie wcale nie przemawia bo co to za firma jak buduje tylko z jednego materiału?? Po drugie, przeważnie najpierw robi się projekt a potem szuka się ekip, i co? projekt zrobiony, być może już PnB a ekipa mi mówi że nie będzie morowała z ceramiki tylko z silki i mam płacić kolejne pieniądze za zmianę materiału??

    Cytat Napisał Piekarnik Zobacz post
    Większość zmian technologii budowy występuje w momencie wybrania firmy co ma to wykonać, bo specjalizuje się w szybkiej budowie ze swoich prefabrykatów.
    .
    Nie wiem w jakim regionie ty mieszkasz ale tam naprawdę cuda się odprawiają. Kolejny argument wyssany z palca albo wyczytany w jakieś prasie lokalnej.
    jak już pisałem wcześniej, jak mam zapłacić za zmiany materiałów gdy projekt gotowy i zatwierdzony PnB bo firma nie umie wymurować z np z ceramiki to szukam innej. Bo przeważnie inwestor szuka firm po wykonaniu projektu i nieraz po uzyskaniu PnB.

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zmiana materiału konstrukcyjnego to już wyższa szkoła jazdy, właśnie dlatego, że trzeba wiedzieć, czego się chce i który materiał moźe to zapewnić.
    Mało kto, z kupujących gotówce ma tę świadomość.
    Kupujący w gotówce często nie umieją albo nie chcą liczyć. Moim zdaniem punktem zwrotnym jest jednak decyzja o wyborze projektu: gotowy lub indywidulany.

    Jak doradzają zaufane osoby, czyli rodzice albo inna rodzina, która pobudowała się w latach 90-tych zeszłego wieku albo wcześniej, to jest jeszcze gorzej.

    W domach moich znajomych króluje wentylacja grawitacyjna, bo "to sprawdzone i tanie". Budowali z Porothermu, bo domy z czerwonej cegły są zdrowe. Wszyscy mają balkony, żeby tam kołdrę wywiesić po nocy, bo oczywiście mają duszne poddasza użytkowe, żeby "mieć więcej powierzchni". itd itp

    Dwóch poszło po rozum do głowy, zamówili projekty indywidualne i co im wyszło? Domy z Silki, stropem monolitycznym, bardzo energooszczędne, z wentylacją mechaniczną, wielkimi, wygodnymi garażami, pełnymi piętrami bez skosów, bez balkonów. Przypadek?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Domy z Silki [...]bardzo energooszczędne
    To jest sprzeczność i dowód, ze nie przeliczyli. Zmiana na BK i znacząco wzrasta energooszczędność.
    To samo dotyczy garażu w bryle.

  4. #104
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jest sprzeczność i dowód, ze nie przeliczyli. Zmiana na BK i znacząco wzrasta energooszczędność.
    To samo dotyczy garażu w bryle.
    A przepraszam, zapomniałem o jeszcze jednym gościu, który wybudował dom o zapotrzebowaniu na ciepło 10% poniżej domu pasywnego (!!). Też z Silki

    Garażu w bryle nie ma żaden z nich, jeden ma oddzielony garaż 30ma cm styro grafitowego (z zewnątrz w sumie jedna bryła).

    Domy na płycie, poniżej i wokół niej 30 cm styro odpowiedniej jakości.

    Napiszesz czemu BK lepszy do domów energooszczędnych?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Napiszesz czemu BK lepszy do domów energooszczędnych?
    Bo ma lepszą lambdę. I zmieniając tylko materiał na BK ilość kWh spada. I nie tylko prostopadle przez ścianę - również do gruntu i przez wszystkie mostki przy stolarce mniejsze.

    Tak wygląda mostek przez tynk CW o lambdzie podobnej do silki:



    Glify są nieotynkowane jeszcze - mostka nie widać a tam, gdzie tynk sięga przez wylewkę i EPS do gruntu jak najbardziej.
    Podobna sytuacja jest przy wszelkich otworach.

    Owszem, można się ratować płytą fundamentową na 20cm+ XPS i montażem stolarki w warstwie ocieplenia i mostki zmniejszyć. Ale to nie zmienia faktu, ze jedną prostą zmianą z silki na BK zyskujemy znacząco na energooszczędności. Budownictwo energooszczędne w technologii tradycyjnej = BK. Konkurować mogą inne rozwiązania jak m3system, izodom2000 czy odpowiednie szkielety.

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo ma lepszą lambdę. I zmieniając tylko materiał na BK ilość kWh spada. I nie tylko prostopadle przez ścianę - również do gruntu i przez wszystkie mostki przy stolarce mniejsze.
    Jakie znaczenie ma przenikanie do gruntu przy 30 cm styropianu pod płytą?

    Co do mostków przy oknach: dwóch zastosowało MOWO, jeden zwykły, ale szczelny montaż. Policzyłeś ile tego ciepła ucieka przy MOWO przez "mostki" przy stolarce? Bo moim zdaniem tak mało, że nawet MOWO jest średnio opłacalne (ale tylko zgaduję).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #107
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jest sprzeczność i dowód, ze nie przeliczyli. Zmiana na BK i znacząco wzrasta energooszczędność.
    To samo dotyczy garażu w bryle.
    Chłopie, co Ty pier...
    To jest dowód, że to Ty nie potrafisz liczyć.
    Polecam prosty kalkulator:
    https://termoorganika.pl/kalkulator-...ka-u-przegrody
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo ma lepszą lambdę. I zmieniając tylko materiał na BK ilość kWh spada. I nie tylko prostopadle przez ścianę - również do gruntu i przez wszystkie mostki przy stolarce mniejsze.
    .
    I kolejne bzdury i farmazony piszesz.
    Ktoś kto myśli o domu energooszczędnym żeby go wybudować na pewno nie weźmie pod uwagę fundamentu lawowego i tutaj niejako z automatu będzie izolowana płyta fundamentowa.
    Nie będzie również brał pod uwagę współczynnika przenikania ciepła materiału na ścianę bo robotę robi izolacja a nie materiał konstrukcyjny.
    A zanim napiszesz bzdury to wiedz,że gorszy współczynnik silikatu to jedynie 2cm więcej styro na ściany niż w przypadku BK żeby się wyrównało.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 27-05-2021 o 15:30

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Chłopie, co Ty pier...
    To jest dowód, że to Ty nie potrafisz liczyć.
    Polecam prosty kalkulator:
    https://termoorganika.pl/kalkulator-...ka-u-przegrody

    I kolejne bzdury i farmazony piszesz.
    Ktoś kto myśli o domu energooszczędnym żeby go wybudować na pewno nie weźmie pod uwagę fundamentu lawowego i tutaj niejako z automatu będzie izolowana płyta fundamentowa.
    Nie będzie również brał pod uwagę współczynnika przenikania ciepła materiału na ścianę bo robotę robi izolacja a nie materiał konstrukcyjny.
    A zanim napiszesz bzdury to wiedz,że gorszy współczynnik silikatu to jedynie 2cm więcej styro na ściany niż w przypadku BK żeby się wyrównało.
    Tak sobie sprawdziłem i przy silce 24cm musi być o 5cm styro o lamdzie 0,31 żeby zbliżyć się do U -0.1133 jaką mam przy BK...tak gwoli ścisłości.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #109
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tak sobie sprawdziłem i przy silce 24cm musi być o 5cm styro o lamdzie 0,31 żeby zbliżyć się do U -0.1133 jaką mam przy BK...tak gwoli ścisłości.
    Idźmy na kompromis:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210527-164944_Chrome.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	456754

    Jest to tylko 3cm więcej izolacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210527-165057_Chrome.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	456755

    Nie mniej to nie jest żaden problem pod względem energooszczędności bo materiał konstrukcyjny na ściany ma się nijak do domu energooszczędnego.
    Jest to cały system naczyń połączonych zaczynając właśnie od fundamentu przez umieszczenie w ścianie odpowiednio stolarki okiennej, wentylację itp.
    Pisanie, że materiał na ściany daje poczucie energooszczędności jest bzdurą totalną.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 27-05-2021 o 15:56

  10. #110
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Budownictwo energooszczędne w technologii tradycyjnej = BK. Konkurować mogą inne rozwiązania jak m3system, izodom2000 czy odpowiednie szkielety.
    Weź chłopie się nie blaznij już.
    Mam dom z silikatu, na ścianie 20cm grafitu, mostki termiczne do gruntu eliminuje izolowana płyta fundamentowa z 20cm styro pod nią.
    Okna są wysunięte 3cm poza ścianę w warstwę izolacji,wentylacja z reku.
    Zatem ?

    Nie zdradzę Ci zapotrzebowania domu na ciepło, bo ktoś to ma ściany w domu o temp.17st.C a myśli, że ma dom energooszczędny bo ma te ściany z BK nie zasługuje na to

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Ale jaki kompromis ? Ja patrzyłem na swoim przykładzie i materiału z jakiego mam ściany. Jak ktoś MUSI budować z BK innej klasy, to mu wyjdzie inaczej a u mnie jest to minimum 5cm styro przy silce 24cm a przy silce 18cm - 6cm różnicy. To są określone koszty, do tego dochodzi przeliczenie parametrów ławy fundamentowej , bo ściana z silki jest dużo cięższa, ..no chyba że ktoś kupi projekt domu z takimi ścianami
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #112
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ale jaki kompromis ? Ja patrzyłem na swoim przykładzie i materiału z jakiego mam ściany. Jak ktoś MUSI budować z BK innej klasy, to mu wyjdzie inaczej a u mnie jest to minimum 5cm styro przy silce 24cm a przy silce 18cm - 6cm różnicy. To są określone koszty, do tego dochodzi przeliczenie parametrów ławy fundamentowej , bo ściana z silki jest dużo cięższa, ..no chyba że ktoś kupi projekt domu z takimi ścianami
    No właśnie nie, Tobie nie robi różnicy czy wydasz o 5tys.zl więcej na ścianę o takim samym U a ja budowałem energooszczędnie a przy tym oszczędnie
    Ściana z silikatu nawet z 5 czy 6cm więcej styro niż byłoby to na BK będzie zawsze tańsza jeśli chodzi o koszt 1m2 gotowej ściany. To wynika z różnicy cen między silka a BK a styro będzie zawsze tańszy niż materiał na ściany.
    Inaczej, w tej samej cenie m2 ściany z izolacją, ścianę z silikatu będziemy mieli zawsze "cieplejszą"

    Zmiana z BK na silikat to żaden problem, na etapie adaptacji, raz, że zmieniłem fundament lawowy na płytę fundamentową a dwa zmieniłem BK na silikat.
    Wszystko było w cenie adaptacji projektu pod MPZP.

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No właśnie nie, Tobie nie robi różnicy czy wydasz o 5tys.zl więcej na ścianę o takim samym U a ja budowałem energooszczędnie a przy tym oszczędnie
    Ściana z silikatu nawet z 5 czy 6cm więcej styro niż byłoby to na BK będzie zawsze tańsza jeśli chodzi o koszt 1m2 gotowej ściany. To wynika z różnicy cen między silka a BK a styro będzie zawsze tańszy niż materiał na ściany.
    Inaczej, w tej samej cenie m2 ściany z izolacją, ścianę z silikatu będziemy mieli zawsze "cieplejszą"

    Zmiana z BK na silikat to żaden problem, na etapie adaptacji, raz, że zmieniłem fundament lawowy na płytę fundamentową a dwa zmieniłem BK na silikat.
    Wszystko było w cenie adaptacji projektu pod MPZP.
    Serio? Silka jest tańsza niż BK, szczególnie Solbet ?
    Bloczek Solbetu 7,80 x 7szt/m2 = 56,46zł Silka 18 3,70 x 15szt/m2 = 55,50zł Ytong 9,60 x 8,4szt/m2 = 80,64zł

    Pomijam już cięcie - tarcza do mojej piły kosztuje średniej klasy 1000zł lepsze ok 1700zł o pile do bloczków, której przy BK nie trzeba mieć nie wspominając.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 27-05-2021 o 16:48
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ktoś kto myśli o domu energooszczędnym żeby go wybudować na pewno nie weźmie pod uwagę fundamentu lawowego i tutaj niejako z automatu będzie izolowana płyta fundamentowa.
    Serio? A na terenie pochyłym też dasz płytę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210115_142517.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	456758
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #115
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Serio? A na terenie pochyłym też dasz płytę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210115_142517.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	456758
    Są różne sposoby na odcięcie się takiego domu od mostków do gruntu.

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Serio? Silka jest tańsza niż BK, szczególnie Solbet ?
    Bloczek Solbetu 7,80 x 7szt/m2 = 56,46zł Silka 18 3,70 x 15szt/m2 = 55,50zł Ytong 9,60 x 8,4szt/m2 = 80,64zł

    Pomijam już cięcie - tarcza do mojej piły kosztuje średniej klasy 1000zł lepsze ok 1700zł o pile do bloczków, której przy BK nie trzeba mieć nie wspominając.
    Jak ja budowałem to Silka kosztowała dokładnie tyle samo co Ytong w przeliczeniu na m3. Czyli wyszła taniej niż BK, bo mogłem dać ściany grubości 18 cm zamiast 24 cm w BK. Po drugie oszczędziłem na całej konstrukcji (strop, fundamenty, dach) bo żeby otrzymać taką samą powierzchnię użytkową musiałbym powiększyć dom. Nie rozumiem gdzie tu oszczędność przy BK?
    Aha, i tak dalem 30 cm styropianu grafitowego, choć z wyliczen całkowicie wystarczające było 25 cm. Te 5 cm powiększyło mi koszt elewacji o jakieś 1500-2000 zł (przy 40 tysi za całość), a przykryło niezauważone błędy wykonawcze w warstwie termoizolacji.

    Co do tarczy i cięcia: to chyba problem wykonawcy??? Moi powiedzieli, że budują z "białego" i wszystko im jedno, czy to silikat czy BK. Na cały dom zużyli dwie (!) tarcze - faktycznie majątek
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Są różne sposoby na odcięcie się takiego domu od mostków do gruntu.
    Jakie np?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jakie znaczenie ma przenikanie do gruntu przy 30 cm styropianu pod płytą?
    Styropian pod płytą? Co za rzeźba.
    U mnie wnętrze domu jest oddzielone od świata zewnętrznego 15cm XPS i 18cm EPS - czyli lepiej, niż ta płyta. A efekt jak na obrazku.

  19. #119
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaizen Zobacz post
    styropian pod płytą? Co za rzeźba.
    U mnie wnętrze domu jest oddzielone od świata zewnętrznego 15cm xps i 18cm eps - czyli lepiej, niż ta płyta. A efekt jak na obrazku.
    Wiesz co to jest mostek termiczny liniowy do gruntu ?
    I co z nim robi izolowana płyta fundamentowa ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2a8d59c441f4b9aa8a6f7e0ba718.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	456760

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Styropian pod płytą? Co za rzeźba.
    U mnie wnętrze domu jest oddzielone od świata zewnętrznego 15cm XPS i 18cm EPS - czyli lepiej, niż ta płyta. A efekt jak na obrazku.
    Styropian parkingowy na grubym żwirze. Jak ktoś ma kasę to daje XPS (tak powinno się w sumie dawać), ale styro daje radę jak się go położy na niepodciągającym kapilarnie podłożu. Często daje się pod płytę GWC płytowy i odwodnienie liniowe wokół domu, żeby obniżyć poziom wód. GWC jest wtedy DZ dla małej pompy ciepła. (EDIT).

    Mam za mało informacji, czy to działa w długim okresie czasu czy jednak coś się z tym styropianem dzieje (w sensie: czy nasącza się wodą i "traci lambdę").

    Jak masz 15 cm XPS i 18 cm EPS, to na pewno jest gorzej niż 30 cm EPS pod płytą i 30 cm EPS na ścianie - nieprawdaż?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony